PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Albea Multijet Stop Etme Sorunu???

CanSim
02-05-2011, 23:40
Kullandığım şirket aracı daha 20.000 km'de Albea Multijet. Işıklara yaklaşırken, durmaya yakın titreyerek stop ediyor. Sürekli yapmasada son 4-5 günde 3-4 defa yaptı diyebilirim. Viteste ya da boştada olsa yapıyor. Sebep sizce ne olabilir ????

otuzdört
03-05-2011, 00:11
Benim vivaroda debriyaja bastıgımda rolanti cubugu tripe giriyordu titremeler felan derken stop ediyordu serviste motorun ordan bir parca değiştirmişlerdi, sizde öyle bir durum oluyormu ?

Meco
03-05-2011, 00:20
düz yolda mı yapıyor yoksa yokuş olduğunda mı ?

mrtngn
03-05-2011, 00:29
Kullandığım şirket aracı daha 20.000 km'de Albea Multijet. Işıklara yaklaşırken, durmaya yakın titreyerek stop ediyor. Sürekli yapmasada son 4-5 günde 3-4 defa yaptı diyebilirim. Viteste ya da boştada olsa yapıyor. Sebep sizce ne olabilir ????

Albealarda hatta son jenerasyonda kronik sanırım bu.Arkadasımda 2010 albea var multijet aynı sekilde araba viteste yada bosta hiç farketmeksizin devir 400-500 lere gelip stop ediyordu bazende stop etmeyip düzeliyordu.Bursa birmota bıraktık aracı denize düşen yılana sarılır hesabı.Hiçbisey yok normal dediler ve en sonunda orayı birbirine kattık fiat genel merkeze mail attık kavga dövüş zorla yeni beyin getirdiler araca.Yeni beyindede birkac kere yaptı ama suan düzeldi.Yaparsada ayda yılda birkere devir düşüp kendiliğinden toparlıyodu.Ve bununla beraber araçta sikayetci oldgumuz egsozdan siyah duman atıyordu onuda halledemediler bitürlü.bicok albeadada bunu görüyorum

Bendede 2005 punto var bikac kere benim basımada gelmişti devir düşme olayı ama hiç stop etmedi ve uzun süredirde hiç tekrarlamadı

Mst
07-05-2011, 12:47
Bu arıza diyagnozda genelde 'düşük yakıt basıncı' arızası olarak karşımıza çıkıyor, sorunda enjektörlere bağlı olan yakıt rayı üzerindeki basınç sensöründen kaynaklanıyor.

mrtngn
07-05-2011, 17:10
Bu arıza diyagnozda genelde 'düşük yakıt basıncı' arızası olarak karşımıza çıkıyor, sorunda enjektörlere bağlı olan yakıt rayı üzerindeki basınç sensöründen kaynaklanıyor.

Saniyorum daha önceden bu sorunlarla karsılastınız.Peki ray üzerindeki basınc sensörü değiştiğinde sorun tamamen ortadan kalkıyormu?

Ayrıca bahsettiğiniz sensörle arac üzerinde bulunan sensör arasında ne gibi fark var?

Mst
09-05-2011, 18:05
Saniyorum daha önceden bu sorunlarla karsılastınız.Peki ray üzerindeki basınc sensörü değiştiğinde sorun tamamen ortadan kalkıyormu?

Ayrıca bahsettiğiniz sensörle arac üzerinde bulunan sensör arasında ne gibi fark var?

Konyada özel servisimiz var, sürekli bu tür arızalarla meşguluz, sensorünün kesin arızalı olduğuna dair bişey söyleyemem sana, tesisat hatalarıda bazen bu tür arızalara sebep vermekte, arızan sonuç itibari ile mekanik değil, elektronik, tam olarak tespit ettirerek yada deneme maksatlı taktırabilirsen sensörü o zaman değiştir.

MuratB
09-05-2011, 18:23
YENİ SİSTEMLE YAKIT TÜKETİMİ DÜŞECEK

Mesela biz şimdi yeni bir sistem getiriyoruz, start/stop sistemi. İlk olarak bu hafta başlayacak olan Cenevre Fuarı'nda tanıtımı yapılacak olan Fiat 500'ün cabrio versiyonunda kullanılacak.

- Nedir o?

Bu sistem aracın hareket etmediği dönemde motoru kapatıyor, vitesi taktığınızda yeniden çalıştırıyor.

Mesela kırmızı ışıkta durdunuz diyelim, hemen motoru kapatıyor, sonra tekrar devreye giriyor. Böylece hem çevreyi kirletmiyor hem de şehir içi trafikte önemli bir yakıt tasarrufu sağlıyor.

Bu uygulama Fiat 500 ile başlayacak, ondan sonra diğer modellere de yaygınlaştırılacak.

Alıntıdır

CanSim
09-05-2011, 19:38
sorun hala devam ediyor, 20000 bakımına bırakmıştım servise, incelemek için bir gün istediler, işlerim sebebiyle böyle bir imkan yok bu ara, müsait olunca bırakıcam artık yapıcak birşey yok, özellikle yokuş aşağı daha çok yaptığını farkettim bu arada.

cidden start stop oldu, bide kendim marşa basmak zorunda kalmasam :)

sülüman
09-05-2011, 20:02
aynı sorun benim başımada geldi rayın üstündeki basınç sensörünün oringi yırtılmıştı stop edip duryordu tesadüfen söküp bakarken bulmuştum.

CanSim
09-05-2011, 20:54
aynı sorun benim başımada geldi rayın üstündeki basınç sensörünün oringi yırtılmıştı stop edip duryordu tesadüfen söküp bakarken bulmuştum.

yarın kontrol edicem. teşekkürler.

mrtngn
10-05-2011, 00:30
Konyada özel servisimiz var, sürekli bu tür arızalarla meşguluz, sensorünün kesin arızalı olduğuna dair bişey söyleyemem sana, tesisat hatalarıda bazen bu tür arızalara sebep vermekte, arızan sonuç itibari ile mekanik değil, elektronik, tam olarak tespit ettirerek yada deneme maksatlı taktırabilirsen sensörü o zaman değiştir.

Anladım,aklımızda bulunsun bunlar.

sorun hala devam ediyor, 20000 bakımına bırakmıştım servise, incelemek için bir gün istediler, işlerim sebebiyle böyle bir imkan yok bu ara, müsait olunca bırakıcam artık yapıcak birşey yok, özellikle yokuş aşağı daha çok yaptığını farkettim bu arada.

cidden start stop oldu, bide kendim marşa basmak zorunda kalmasam :)

Banada psikolojik gibi geldi ilk baslarda ama benimde başıma geldiğinde frene bastıgımda oluyordu coğunlukla.Demek ki biseyler var.

Fiat'ında biseyler yapması lazım bence bu duruma,servislere gitmeden önce onların halletmesi gerekiyor.