PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avustralya Yaşam Nasıldır?

seko
05-05-2011, 13:16
Varmı bizden oralarda gitmiş yaşamış tecrube etmiş birileri sehir : Adelaide şirketin expat ( çok uluslu şirketlerin kendi ülkesi dışına takılıp gelmesi için gönderdiği çalışanlara verilen isim ) programı icin 3 veya en cok 4 yıllık gorevlendirme alabilirim ve ucretlendirme pozisyona ve ihtiyaca gore 3 kata kadar cıkıyor diyecegim orası sartları icin yıllık 120,000 € gibi brut bir gelir nasıldır yasanırmı gittigimize degermi yasayan goren bilen varsa paylasırsa sevinirim.

CLIORS
05-05-2011, 13:21
Varmı bizden oralarda gitmiş yaşamış tecrube etmiş birileri sehir : Adelaide şirketin expat ( çok uluslu şirketlerin kendi ülkesi dışına takılıp gelmesi için gönderdiği çalışanlara verilen isim ) programı icin 3 veya en cok 4 yıllık gorevlendirme alabilirim ve ucretlendirme pozisyona ve ihtiyaca gore 3 kata kadar cıkıyor diyecegim orası sartları icin yıllık 120,000 € gibi brut bir gelir nasıldır yasanırmı gittigimize degermi yasayan goren bilen varsa paylasırsa sevinirim.

clio rs ve megane rs var orada gidebilirsin :)

SifirinciMurat
05-05-2011, 13:22
uzak olması dışında cillop gibi memlekettir

seko
05-05-2011, 13:23
clio rs ve megane rs var orada gidebilirsin :)

au bu konuda asmıs millet amerikanya filan diyorda bu heriflerde iyiymiş bu arada sirket aracları v6 dan baslıyor orada :)
monaro lar filan :)
acaip kafamı kurcalıyor ara ara sonra pisman olmakta var ..

8.000rpm
05-05-2011, 13:23
olm bi rahat dur allasen yaa :D:D:D
sağdan direksiyona mı heves ettin ? :D:D

git kamyonculuk yap orada road train kullan :D
dünyanın en tehlikeli yolu denen bölgede :D

http://solartoday.files.wordpress.com/2008/04/bp_road_train_aus_outback_370x2001.jpg

seko
05-05-2011, 13:25
uzak olması dışında cillop gibi memlekettir

dubai aktarmalı 4 + 12 saat ucus cinnet gibi birseydir hrld 3 yasında kızım ile artık pilotun yanına kadar gideriz :)

seko
05-05-2011, 13:26
olm bi rahat dur allasen yaa :D:D:D

yok abi kızım icin orada insan gibi yasar 3-4 senede olsa, okula baslayacagı zaman donerim diyorum dier yandan anne - baba nın yası var sen bırak git buraları acaip zor ve karısık bir durum yahu ..

cemsultan
05-05-2011, 13:30
dubai aktarmalı 4 + 12 saat ucus cinnet gibi birseydir hrld 3 yasında kızım ile artık pilotun yanına kadar gideriz :)

Daha fazla sürmesi lazım, eğer dubai'den 12 saatte gidiyorsa kaptan nos falan basıyor herhalde :D

SifirinciMurat
05-05-2011, 13:30

evet, 18 saat falan sürüyor. sen bir git, seneye ben de gelebilirim o taraflara :)

8.000rpm
05-05-2011, 13:32
olm orada jdm integra typeR olsun , 22b sti olsun , supra olsun , jdm civic ek9 olsun , efendime söyleyeyim türlü türlü skyline'lar olsun nsx olsun tonla var :D
kendim için bişey istiyorsam namerdim diyosun yani :D:D herşey kızın için :D:D:D

seko
05-05-2011, 13:32
evet, 18 saat falan sürüyor. sen bir git, seneye ben de gelebilirim o taraflara :)

Su secimler bir cıksın hayırlısı ile bakalım ne olacak .
bu arada 12 saat az yazdım hrld dur bir bakayım .

mgnPower
05-05-2011, 13:33
bizim banka bana boyle bir teklif yapacak dakika durmam. durursam kemiklerim kirilsin :) ucus icin dert etme sorun olmuyor. bizim oglanda totosunun uzerinde durmaz ama istanbul roma roma chicago arasi toplamda 15 saat uctuk 11 saat kadarda romada rotar yedik havaalaninda mahsur kaldik ufak tefekleri saymazsak ucakta ne havasi veriyorlarsa havalandirmalardan artik rahat rahat gittik. :)

mgnPower
05-05-2011, 13:35
ayrica ankaradan 35 saatte giden arkadasim var avusturalyaya :) 12 saat banada cok bi az gorundu simdi gozume :D

elpadre
05-05-2011, 13:37
guzel yer ama her yerde yılan ve akrepler var tabı korkmasan ıyıdır :D

seko
05-05-2011, 13:40
ayrica ankaradan 35 saatte giden arkadasim var avusturalyaya :) 12 saat banada cok bi az gorundu simdi gozume :D

4 + yazdım emirates ile 4 sat dubai 11 saat perth diyor fakat perth batıda kalıyor sydney , brisbane gibi dogu sehileri icin min. 6 saat daha ucuyorsun senin arkadas biraz talihsizlik yasamıs anlasılan.. 14 saatte dubai-sydney suruyor yuha diyorum ..

onursumer
05-05-2011, 13:44
orda 2 yıl kadar yaşayıp temelli donuş yapan bir arkadaşım var hani ne olursa olsun biz burca çok rahat şartlarda yaşıyoruz orda hiçbirşey yok diyerekten gelmişti geri :)

MBuğra
05-05-2011, 13:47
sağdan direksiyona mı heves ettin ? :D:D

Allah o sağ direksiyonun belasını versin. Neler çektirdi bana neler.

seko
05-05-2011, 13:50
bizim banka bana boyle bir teklif yapacak dakika durmam. durursam kemiklerim kirilsin :) ucus icin dert etme sorun olmuyor. bizim oglanda totosunun uzerinde durmaz ama istanbul roma roma chicago arasi toplamda 15 saat uctuk 11 saat kadarda romada rotar yedik havaalaninda mahsur kaldik ufak tefekleri saymazsak ucakta ne havasi veriyorlarsa havalandirmalardan artik rahat rahat gittik. :)

martta dubaiden donerken 40. sıradan bizim kız bir fırladı business filan dinlemedi en başa kadar nasıl kosuyorum aralardan gidiyor pilotun kapıda yakaladım bizimki dert biraz yani koltukta amuda filan kalkıyor sıkıntıdan :)

ahmet3425
05-05-2011, 13:58
valla 7 yıl once yakın bir arkadasım evlenip oraya yerlesti en son 3 yıl once gelmisti. hersey cok guzel diyordu sıkıntısı yoktu halada orda mutlu mutlu yasıyor. :)

dirk
05-05-2011, 14:24
kapının önünden kanguru geçecek cook güzel :D

SOMEONESPECIAL
05-05-2011, 14:49
Valla bende ciddi ciddi düşünmüyor değilim bu ülkeyi.
Salı sabahı bi ahbabımız geldi. 24 saat dedi uçak için.
Tek endişelendiren bu sene yaşadıkları ardı ardına sel
ve deprem olasılığı... Gerçi çoğu evler villa tarzı yapılanma var
ama şehir dışıdır.

facia
05-05-2011, 15:07
120.000€ dediğin rakam nerdeyse 180.000 abd $ ı ki bu rakam abd için bile süper rakam ... Avusturalyada o maaşla gayette güzel yaşanır... aylık kira + yemek masradın 6000$ ı geçmez ki gayette güzel bir yerde kalırsın... 72bin$ o yapar yıllık yani geri kalanını fazla hesap etme...
Düşünmen hatta sorgulaman bile kabahat...

Muharrem C.80
05-05-2011, 15:10
güzel ülke bence 7sene evvel 15günlüğüne kuzenlerimin yanına gittim 20 saat sürmüştü yolculuk singapur aktarmalı gitmiştim thy ile 1,5 2 saat kadardı sanırım bir rötar oldu yol parası baya bir tuzluydu son hatırladığım.. melbourne'e gitmiştim ben şehir ve ülke inanılmaz güzeldi bnm gözümde belkide tatil olduğu içinde olabilir:D eniştem toyota fabrikasında çalışıyor orda oranın standartlarıyla orta sınıf bir aileler ama evleri burada bizim üst standartlarda yaşadığımızı varsayarsak 2.5 katı falan 2 katlı bahçeli garajlı:D camry'e biniyorlardı smdi bnm yeğenimde toyotada çalışıyor e-46m3 ü var:D kardeşindede e 36 5.28 dengesiz bir yaşantı var yokluk içinde varlık gibi:D

nakayama
05-05-2011, 15:14
güzel ülke bence 7sene evvel 15günlüğüne kuzenlerimin yanına gittim 20 saat sürmüştü yolculuk singapur aktarmalı gitmiştim thy ile 1,5 2 saat kadardı sanırım bir rötar oldu yol parası baya bir tuzluydu son hatırladığım.. melbourne'e gitmiştim ben şehir ve ülke inanılmaz güzeldi bnm gözümde belkide tatil olduğu içinde olabilir:D eniştem toyota fabrikasında çalışıyor orda oranın standartlarıyla orta sınıf bir aileler ama evleri burada bizim üst standartlarda yaşadığımızı varsayarsak 2.5 katı falan 2 katlı bahçeli garajlı:D camry'e biniyorlardı smdi bnm yeğenimde toyotada çalışıyor e-46m3 ü var:D kardeşindede e 36 5.28 dengesiz bir yaşantı var yokluk içinde varlık gibi:D

vaybe hayata bak :D ben olsa düşünmezdim arkama bakmadan giderim. :)

rodya
05-05-2011, 15:15
Burda açsan git.

seko
05-05-2011, 15:18
Burda açsan git.

Burda aç degilim cok sukur ayın sonunu getiriyorum kendi evim vs ama kariyer ile ilgiil guzel fırsatlar olabilir cocuk icin gelisimi icin iyi olabilir burdada cok sukur onum acık ama karısık bir fırsatı tepip pisman olmakta var vs. vs.

rodya
05-05-2011, 15:22
Abicim farklı bir ülke,kültür..
Bırak ülke değiştirmeyi, büyük şehirden küçük şehre gidince bile insanın hayatı nasıl değişiyor bilirsin.
açık konuşayım umrumda olmaz kariyerin vs..kocaman adamsın ve her yerde her şekilde kariyerini sürdürürsün. Ancak işin içine çocuk girdi mi bi düşüneceksin.
Artılarını eksilerini düşünmek lazım.
Çocuk için çifte vatandaşlık, yabancı dil kültür vs artı olabilir..Ancak ben maalesef görmedim kültürler konusunda arada kalmayan hiç bir çocuk.
Uzun süreli bir sözleşme imzalamayacaksan eger düşünme git tabiki.

Schumi
05-05-2011, 15:44
Kaç kardeşin var. Eşin kaç kardeş. Anne babalarınız ne kadar yaşlı. Allah göstermesin onlara bişi olsa gak dese kalkıp gidebilecekmisin. Hayır. Bunlarıda düşünün.

seko
05-05-2011, 15:50
Kaç kardeşin var. Eşin kaç kardeş. Anne babalarınız ne kadar yaşlı. Allah göstermesin onlara bişi olsa gak dese kalkıp gidebilecekmisin. Hayır. Bunlarıda düşünün.

iste mevzu bu gerci esimde bende tekne kazıntısıyız onlar 3 biz 4 kardes ama yinede dedigin gibi bir mevzuda insan aklını kacırır benimde o yuzden yemiyor birazda.

AHMET1907
05-05-2011, 16:18
Ben 33 yaşındayım 10 yıldırda Ticaret yapiyorum ama bazı sebeplerden farkli bi ülkede yaşamak istiyorum. Önce Kanadayı düşünmüştüm ama vazgeçtim. senin yerinde olsam dakka düşünmem ve bana Avustralyayla ilgili ben neyapabilirim,yardimci olursan sevinirim:D

senna
05-05-2011, 16:20
git biraz para yap gel gelince gtr alırsın:)

teklif etseler dakika durmam

seko
05-05-2011, 16:28
dakika durmam diyenlere durumu bir hayal etmesini rica ediyorum ulkeni aileni bırakıyorsun kısaca kendi comfort zone undan cıkıyorsun bilmem kac km lere gidiyorsun icim urperiyor yahu dusunurken diger yandan kariyer ile ilgili muthis bir gelisme uluslararası tecrube orta duzey yoneticilik fırsatları donuste ki donersem guzel fırsatlar iki ucu boklu degnek :)

senna
05-05-2011, 16:31
dakika durmam diyenlere durumu bir hayal etmesini rica ediyorum ulkeni aileni bırakıyorsun kısaca kendi comfort zone undan cıkıyorsun bilmem kac km lere gidiyorsun icim urperiyor yahu dusunurken diger yandan kariyer ile ilgili muthis bir gelisme uluslararası tecrube orta duzey yoneticilik fırsatları donuste ki donersem guzel fırsatlar iki ucu boklu degnek :)

şu yılla beraber 13 yıldır ailemden ayrıyım tamam aynı ülkedeyiz ama ülke değişince illa farklı olur ama demek istediğini az çok anlıyorum

bu arada pompa şirketindemi çalışıyordun? gizli değilse firma ismi nedir? pmde atabilirsin

AHMET1907
05-05-2011, 16:36
Kazakistanda 6 sene kendi firmamiz vardi. Hernekadar Avustralya kadar uzak olmasada 2 ayda bir gidip enaz 15-20 gün kalmam gerekti. İyi para kazandik ama yaşam şartlari berbatti. Aile için bişey diyemem ama güzel dostluklar oralardada kurulur. Hatta benimde 1,5 yaşında oğlum var asıll ben onun için düşünüyorum böyle bir şeyi.

crxvtec
05-05-2011, 16:55
avustralyada yarram dıye bi eyalet oldugunu bılıyorum bi git gör derim :D

hazar
05-05-2011, 17:18
gitmeyip pişman olacağına, gidip pişman olmak daha iyi bence. en azından aklını kurcalamaz "gitsem dahamı iyi olurdu acaba" diye..

BaDCaT
05-05-2011, 17:37
tanidigim kim gitse donmedi yerlesti...:)

turbo&quattro
05-05-2011, 22:59
3 yillik ben olsam gitmezdim heleki cocugumla. Farkli bir ulkede gelirin nd kadar iyide olsa duzen kurmak kolay degil. 4 sene once Amerikaya tasindigimda yasadiklarimi bir allah biliyor birde ben :)

mrtngn
05-05-2011, 23:34
Abimde Avustralyayı ciddi sekilde düşünüyor.1-2 hafta içinde iş için oraya gidicek ve bicok seyi arastırıp öyle gelcem diyo..Hayat standartları yasama alanları olsun gayet iyiymiş.Bu bahsettiğim yer Melbourne...

Suan konusmak nekadar kolay olsada yasayıp görmek ciddi anlamda zordur.Belki bize uzaktan hoş geliyordur ama oraya gidip yerleşenler ciddi sıkıntılar cekebiliyor.En basitinden kuzenim almanya doğumlu ortaokul,lise yıllarına kadar orda kaldı.Yurt dısını inanılmaz şekilde istiyordu yabancı dilide vardı.İsviçreye gitti 1 sene sonra sokarım işinede parasınada diyip geri döndü.Yiyecek ekmegim olmasın ama memleketimde olayım dedi ve Türkiyede kaldı birde bu yönleri var.

Ama su bir gercek ki bi tarafımızla güldüğümüz begenmediğimiz kriz eşiğinde dediğimiz yunanistanda bile insanlar 8 saatten fazla calısmıyor,gayet rahat ve huzur içindeler.Bizde ise köpek gibi calıs didin belinin kamburu cıksın.3 kurus para al kırk kanaat geçin coluguna cocuguna güzel bir gelecek vaad edeme.Bunlar karşısındada insan burdan kurtulmak istemiyor değil.

|KaAn|
05-05-2011, 23:59
Kuzenim orda 2sene okudu farkli ulkelerden ozellikle uzakdogudan gelen cokca insan var diyordu,kazanc olarak ulkemize gore oldukca yuksek ve kazanan icin yasam standartlari ve olanaklar cidden hatri sayilir derecede. Sigaranin paketi yaklasik 25-30lira civariydi(4-5sene oldu sanirim doneli)sigara kullaniyorsaniz birakmak icin iyi bir sebep. Anne baba es dosta bir mola vermeyi goze alirsaniz aileniz ve sizin geleceginiz icin iyi olacaktir sanirim.
Birde siteye uye sercan keklik isimli arkadas var,havasindan dolayi hastalanip ilk haftasinda aborjinler tarafindan kovalaninca geri donmustu :)
İnternet size oldukca yardimci olacaktir;orda yasamis yada yasayan Turkleri bulabilir deneyimlerimi paylasirsa daha net bir karar cikacaktir ortaya.simdiden hayirli olsun

timucintt
06-05-2011, 01:31
Avustralya değilde bende yeni zelanda istiyorum... olmadı Kuzey kutbuna yakın izlanda iyidir :D Ama avustralyaya gitmek daha kolay... bir zamanlar avustralyaya doldurmak için baya bir kalifiyeli eleman almışlardı... şu anda mesleğiniz varsa başvurup gitme şansınız çok yüksek oluyor.... çünkü meslek açığı orda çok...

Eriador
06-05-2011, 05:10
şehir önemli 3 büyük şehri dışında hayat zor , bomboş çünkü topraklar.

Sydney de aşa yukarı 15 tane akrabam var hepsinin de hayatı güzel .Ben sizin yerinizde olsam giderdim akrabalarım olmasada giderdim . Zaten 3 sene oldu ABD ye yerleştm burayada tek geldim kimsem yok Alışma süreci sıkıntılı oluyor biraz ama atlatıyorsunuz

VTec_king
06-05-2011, 07:35
Sydney de yaşayan akarabalarım var,Çok memnunlar yaklaşık 25 senedir ordalar refah düzeyi gayet yüksek işsizlik az insana verilen değer avrupa ülkelerindeki gibi yüksek seviyelerde gelir desen ortalama bir işle ömrünü geçirebiliyormuşsun,Kızıl Bayanlar çokmuş :),Kırmızı tuğlalı evler beğenilirmiş bentler varmış ama içinden her an timsah çıkabilirmiş eğlence olarak sınır yokmuş,Her yerde denize girilmezmiş köpekbalığı kaparmış vs vs :P

seko
06-05-2011, 07:55
mahalleden bir abimiz yerlesti nakliye sirketi kurdu iyi para kazandı ahiretligini yaptı donuyor o da yakın seyler diyor mesala ev alacan adam evin onun sandalye kuruyormus acık arttırma sonucta herkeste para var acık arttırma ile gidiyormus :)
futbol hastasıdır surekli yunanlılar ile mac yapardık der simdi gittigi hali ile farklı bir 40 kilo filan aldı hrld demekki hayat sartları iyi :)
su secimler bir gecsin bakalım ulkede neler olacak ona gore kafamda olay sekillenir ..

Shadow_Dancer
06-05-2011, 14:35
Bu arada kesin olmamakla birlikte yakın bi zamanda t.h.y'nin direk seferleri başlayacak Sydney kentine. veya Singapur aktarmalı gidersin. Dubaiyi karıştırma işin içine çünkü o zaman bekleme sürelerin fazla olabiliyor.

K.O.
06-05-2011, 14:52
bencede denenmeli tabi siz iyisini bilirsiniz nacizane fikrim ama seçimleri beklemeyin bence sonuç ortada değişik bişe olacağini hiçmi hiç sanmiyorum malasef

Ümit
06-05-2011, 16:22
ben ve ailem vatandaşıyız pasaport sahibiyiz.yaşanıcak yer büyük şehirleri güzel.çocuk için faydası illaki olur 3-4 senelik bir süreçte gitmeye değer