PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyajım aşağıda kalıyor - Seat İbiza

Eastanbul
06-05-2011, 11:43
Aracım İbiza Cupra2.
Debriyaj pedalım devamlı aşağıda kalıyor. Pedalı aşağıdan çekiyorum yerine geliyor biraz bi kullanım sonucunda pedal tekrar aşağıda kalıyor. Volkswagen ve Seat kullanıcıları bilirler bizim debriyaj tellerimiz kendinden ayarlıdır. Sorunun telden olduğunu iddaa ettiler servisten tel getirttim problem kısa süre sonlandı sonra tekrar başladı. Pedalın aşağıda kalması beni psikolojik olarak etkilemeye başladı. Vites geçişlerinde de sıkıntı yaşıyorum. Debriyaj telinin şanzımana bağlanan alt kısmına 2 tane pul konulmuş daha önce. Aracımla ilgilenen usta bunlarda böle bişey yok diyerek pulları aldı. Puldan önce pedal aşağıda kavrıyordu sökünce biraz daha yukarda kavramaya başladı. Şuan debriyajın ayırması ortalarda.
Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

MiaMi
06-05-2011, 11:47
Öncelikle üyeler bölümünde kendinizi tanıtırmısınız. Bu yoldan geçen adama soru sormaktan farksız değil.

Debriyaj üst merkezin problemli.

Eastanbul
06-05-2011, 11:53
http://www.techturkey.com/forum/uyelerimiz/83271-merhabalar.html bu tanıtım başlığım ve ilk mesajım :)
öncelikle ilgin için teşekkürler, nerededir debriyaj üst merkezi biraz daha açabilir misiniz konuyu...

MiaMi
06-05-2011, 11:56
Seat Debriyaj Üst merkezi olarak arattırdığınızda pek çok bilgi ve resme ulaşabilirsiniz. Kesin olmamak ile bilrlikte üst merkezde bir sorun var.

Eastanbul
06-05-2011, 12:02
Aracım 1999 model, 2000 modellerden sonrakilere ulaşabiliyorum internette, acaba bu modellerin çalışma sistemi mi farklıdır

apsimaty
06-05-2011, 12:13
Arkadaş debriyaj telinden bahsediyor. 99 modelde biraz abes ama telliyse merkez arama boşuna.

Eastanbul
06-05-2011, 12:18
Şimdi araştırdım merkez hidrolikle çalışan araçlarda oluyor sanırım.
Benim aracım telle çalışıyor, sorunu başka bir yerde aramalıyız herhalde :)

MiaMi
06-05-2011, 12:19
Modelini şimdi gördüm debriyaj merkezi olmayabilir,

Ahmet_28
06-05-2011, 12:33
baskı balata ne durumda?debriyajı biten araçtada pedal aşağıda kalır

Eastanbul
06-05-2011, 12:41
Aracı aldığımda Valeo set takılmış, ne kadar yenidir ne kadar eskidir bilemem. Set'te bi sıkıntı olabileceğini düşünüyorum bende Ahmet_28 çünkü kavramayı aşağı almak için telin şanzımana bağlandığı yere 2 tane pul kesip koymuşlar kavrama aşağı gelsin die. Ama benim anlamadığım pedal niye aşağı düşsün. Fren pedalına göre nerdeyse yarı yarıya aşağıda. Baskı-balatası bitik araba yukarda kavrar ama pedal aynı yerinde durur benim bildiğim. Yoksa ben sürekli hidrolik debriyaja mı denk gelmişim daha önce...

Eastanbul
07-05-2011, 11:43
Konu hakkında bilgisi olabilecek Volkswagen ve Seat'çı arkadaşlar yok mudur...

jdm rulez
07-05-2011, 11:54
belki bu olayı önceden yasadınızmı bilmiyorum ama bazı arabalardada oluyor bu, debriyaj paspasa takılıyo olmasın:o :rolleyes: buda bi ihtimal:D

Eastanbul
07-05-2011, 11:58
Yok paspasım orjinal zaten halı paspas, efendidir yapmaz öle şey :) o dediğiniz genelde aksesuarcılardaki parlak görünümlülerde oluo :) benim sıkıntım direk debriyajın kendisiyle :)

jdm rulez
07-05-2011, 14:06
Yok paspasım orjinal zaten halı paspas, efendidir yapmaz öle şey :) o dediğiniz genelde aksesuarcılardaki parlak görünümlülerde oluo :) benim sıkıntım direk debriyajın kendisiyle :)

hımm anladım gecmıs olsun ozaman inş en kısa zamanda halledersınız sorunu:o

Jam da Joker
07-05-2011, 14:24
Ayni sorun arkadasin Leon Cuprasindada oluyordu ama sadece gazladigi zaman debriyaj isindiginda yapisip kaliyordu oda ayagi ile cekiyordu..
Sehir ici normal kullanimdada yapiyormu bunu?
Bence komple baski balata debriyaj volan ne varsa elden gecirin..

Eastanbul
07-05-2011, 14:38
@jdm rulez
inşallah teşekkürler :)

@Jam da Joker
Şehir içinde dur kalk çok olduğunda yapıyor, debriyajı çeksem bile düşüyor yine. Hızlanmaya başladığımda ayırmama gibi durumlarda olabiliyo garçlamıo ama vitesi geçirmem 2-3 deneme yapmamla oluyor. Bende Baskı-Balata-Bilya setinden şüphelenmeye başladım. Arkadaşınız sorunu çözebildi mi peki?

Jam da Joker
07-05-2011, 14:43
@jdm rulez
inşallah teşekkürler :)

@Jam da Joker
Şehir içinde dur kalk çok olduğunda yapıyor, debriyajı çeksem bile düşüyor yine. Hızlanmaya başladığımda ayırmama gibi durumlarda olabiliyo garçlamıo ama vitesi geçirmem 2-3 deneme yapmamla oluyor. Bende Baskı-Balata-Bilya setinden şüphelenmeye başladım. Arkadaşınız sorunu çözebildi mi peki?

O şekilde aracı sattı daha sonra aracın debriyajı değişti şuan bildiğim kadarıyla yok öyle bir problemi..

Eastanbul
07-05-2011, 14:46
Hmm teşekkür ederim.
Bende şüphelerimi gidermek için komple seti değiştiricem LUK marka olarak.
İnşallah düzelir...

Tayfun-E30
07-05-2011, 14:50
Cupra 2nin debriyaji tellidir, komple sokup telin calismasina yayina falan bakin once 1.

Eastanbul
07-05-2011, 14:54
Bütün kontroller yapıldı herhangi bi sıkıntı gözükmüo dediler, yeni tel getirttim onu taktım o da farketmedi.

kurtbil
07-05-2011, 15:03
ıstanbuldaysan eger bostancı sanayıda VwTech e gıt Ilkan ustaya bulur cozumunu

derece43
07-05-2011, 15:05
Debriyaj teli dostum yaylı bu tiplerde..Bende yaşamıştım o sorunu değilsede debriyaj değiştirmek gerekebilir

Eastanbul
07-05-2011, 15:45
@kurtbil
İstanbuldayım yalnız avrupa yakasındayım. İş yoğunluğum sebebiyle de dışarı pek çıkamıyorum. Kendi vw ustama götürücem hafta içi sökülüp bakılıcak söktüğümde de seti değiştiricem. Bakalım yine çözemessek uğrarım tavsiye ettiğiniz ustanıza. İlginiz için teşekkürler. :)

@derece43
Telimi değiştirdim servise siparişle getirttirdim ama sorun devam ediyor. Haftaiçi sökülüp bakılacak seti de değiştiricem bakalım bu şekilde inşallah düzelir. Teşekkürler :)