PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : devir saati montajı

saygın86
14-08-2007, 17:29
arkadaşlar aracıma alıdığım devir saatini maslakta kime bağlattırabilirm.kablo bağlantıları demek istedim yani?:soru:

i_could
15-08-2007, 17:58
Kendin bağla...
+ - olacak bunlardan biri kırmızı digeri siyah onları bildigin +- baglantıları gibi bağlayabilirsin.bir de yesil kablon olacak ki bu da sinyal kablondur onu da devir bilgisini alabilecegin bi konumda baglayabilirsin ornegin endüksiyon bobini.

Eger aracının orjinalinde devir gostergesi var ise kolay sokulme olasılıgı varsa devir gosterge kablolarından eger yoksa sigorta tablosuna gelen devir gostergesi kısmından paralel cekerek de yapabilirsin.

Kolay gelsin...

i_could...

saygın86
15-08-2007, 20:23
yalnız şöle bır durum var.sadece devir saat değil aynı zamanda yağ harareti,su harareti ve bar göstergeleride içine dahil bu saatin.o yuzden bıraz daha karısık sanırım baglantısı.bu konudada yardım beklıyorum senden kardeşim.
saygılar ve teşekkürler:-)

Safak
15-08-2007, 22:32
Göstergelerin orjinalde muşuru olmayanlar için müşürü takmak için yer yaptırman lazım...Muhtemelen kendin yapamassın onları ama bağlantısı az oto elektriği biliyorsan zor değil.

sülüman
15-08-2007, 22:40
hiç yapamadın sarj dinamosunu sök

levent
15-08-2007, 22:46
hiç yapamadın sarj dinamosunu sök

o ne alaka abi acaba?:confused:

saygın86 abi (kusura bakma adını bilmiyorum:rolleyes:) bence en iyisi bi aksesuarcıda fln yada göstergeyi aldığın yerde montajlatman.;)

LEVİN
16-08-2007, 08:29
Sen kendini yorma ben istanbula gelince toptan sökücem rahat edicen :D

saygın86
16-08-2007, 10:02

saygın86 abi (kusura bakma adını bilmiyorum:rolleyes:) bence en iyisi bi aksesuarcıda fln yada göstergeyi aldığın yerde montajlatman.;)

lewocum ben serkan ae86tr den:D
dun bana pm atmısın dusuncenle ılgılı cok saol kardesım:icon_tup:

saygın86
16-08-2007, 10:07
Sen kendini yorma ben istanbula gelince toptan sökücem rahat edicen :D

saol cem zaten sende olmasan yandık valla:D

Oz`
16-08-2007, 10:24
marka nedir ? ve wiring diagramı yokmu

Tholl-ga
16-08-2007, 10:58
ozcum ben arkadaşı yönlendirdim özelden.

sülüman
16-08-2007, 18:15

bilen bilir;)

levent
16-08-2007, 18:52
bilen bilir;)

çok açıklayıcı oldu saol:icon_wack:icon13:

i_could
16-08-2007, 23:37
yalnız şöle bır durum var.sadece devir saat değil aynı zamanda yağ harareti,su harareti ve bar göstergeleride içine dahil bu saatin.o yuzden bıraz daha karısık sanırım baglantısı.bu konudada yardım beklıyorum senden kardeşim.
saygılar ve teşekkürler:-)

Yag hararetri icin kutunun içinden bi muşur cıkması gerekiyor o musuru kartere yakın bi yere montajlatman ve ondan aldıgın sinyali elektirik verili haldeyken sinyal geldiginde hareket eden kabloya girmen gerekiyor.Su hararetini aracının su hararet gostergesinden pararlel cekebilirsin.Yag basınc var ise yag hararetle ortak muşur vardır onu da yag hararetle anlattıgım sekilde montajlayabilirsin.Eger marka cok iyi degilse diger gostergeleri kullanmanı tavsiye etmem bırak onlar en yüksek seviyede dursunlar sen sadece deviri bagla...

Bi de eger iyi bi markanın setiyse özgünün dedigi gibi icinden cıkan kablolama diyagramı isini baya kolaylastıracaktır...

i_could...