PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kokpite kaplanacak deri malzemenin dokusu

Ahmet Saraçoğlu
07-05-2011, 23:58
Arkadaşlar ne zamandır araştırıyordum ;kokpit , vites konsolu ve bikaç parçayı daha 307 308 cc , son kasa S serisi , Range sport , vss araçlardaki gibi dikişli deri kapltmak istiyodum...

techturkey.com/forum/body-kit/65212-su-isciligi-istanbulda-kime-yaptirabilirizic-mekan-deri-uygulamasi.html

www.techturkey.com/forum/body-kit/65212-su-isciligi-istanbulda-kime-yaptirabilirizic-mekan-deri-uygulamasi.html

Sonunda yaptığı işlerin kalitesini beğendiğimiz , öncesinde koltuk işi harici bu tip çalıimaları olmuş , patronuylada ustasıylada aynı dili konuşabildiğimiz ve en önemlisi yapılacak işi gözünde çok büyütüp çekinerek yüksek fiyatlar çekmeyen bi atolye bulduk ve parçaları teker teker söküp teslim ettik...

Suni deri içime sinmedi , hakiki deri olucak.Dikiş yerlerini , renkleri kararlaştırdık , ama konsolda kullanılacak deri malzemenin dokusunda arada kaldık...iki seçeneğimiz var..biri damarlı normal deri , diğeri daha düz , damarsız , ince ince desenli bi dokusu var...
fabrikasyon deri kaplı konsola sahip araçları çok detaylı inceleme imkanım olmadı ama daha düz desenli ikinci ihtimal , biraz daha yakın bu araçlardakine(benim ilk linkteki de düz deri diyebileceğim dokuya sahip)

ama son autoshow a gidip mercedesleri inceleyiniz varsa ordaki modellerde muhtemelen fuara özel c e cls lerin kokpitler şuan satışta olan normal donanımların aksine dikişli deri kaplıydı ve gayet damarlı ve pürüzlü bi yüzeye sahipti alışılmışın dışında..telefondan giriyorum , resim ekleyemiyorum ama o deri kaplı versiyonun adını bilen ve nette resmini paylaşabilirseniz sevinirim..

Sizce kokpitte dokulu malzememi olmalı düz malzememi?örneğine çok rastlamadığımız bi işlem olduğu için ve bi kere yapılacak bi işlem olduğu için yanlış bi karar verip kötü bi iş çıksın istemiyorum.Onun için yardım edecek arkadaşların mercedes veya başka modeller üzerindeki uygulamaları resimleri ile paylaşıp fikir vermelerini rica ediyorum.

Ahmet Saraçoğlu
08-05-2011, 00:15
www.techturkey.com/forum/body-kit/65212-su-isciligi-istanbulda-kime-yaptirabilirizic-mekan-deri-uygulamasi.html

Ahmet Saraçoğlu
08-05-2011, 12:59
arada kaldım , fikir lazım günceli.

Schumi
08-05-2011, 13:22
Bence damarsız ince olsun da kime yaptırıyorsunuz acaba?

Ahmet Saraçoğlu
08-05-2011, 17:02
biraz inceledim nette , yeni kasaların çoğunda düz malzeme var ama aklım fuarda gördüğüm cls ve e kasa ların kokpitteki malzemeye gitti.

signomis
08-05-2011, 19:08
Hocam bittiğinde fotoğrafları paylaşırmısınız?
Bende düşünüyorum aracın göğsünü komple kaplatmayı.Maliyeti ne oldu size acaba?

Cliosportve
08-05-2011, 19:12
Kokpit ön konsol kısmına alcantra yaptırabilirsiniz
Biz bir arkadaşa getirttik hakiki alcantra maşallah canavar gibi oldu consol

Ahmet Saraçoğlu
08-05-2011, 21:58
Hocam bittiğinde fotoğrafları paylaşırmısınız?
Bende düşünüyorum aracın göğsünü komple kaplatmayı.Maliyeti ne oldu size acaba?

tabiki , bittiğinde arabanın konusunda paylaşıcam resimleri...atolyenin elinde işler var , bende temiz iş çıksın diye araya sıkıştırmak istemedim...onun için zaman alıcak biraz..koltuklar kokpit kapı içi üstleri , tavan podları ve koltuklar deri yapılacak.koltuklar hariç bi 1400 tutucak gibi.biz biraz evlat gözüyle yaklaştığımız için hakiki deri olsun istedik ama suni de fiyat düşer illaki...

Ama malzeme dokusu için hala net bi öneri gelmedi

Kokpit ön konsol kısmına alcantra yaptırabilirsiniz
Biz bir arkadaşa getirttik hakiki alcantra maşallah canavar gibi oldu consol

hocam alcantra güzel ama konsol gibi çok göz önünde olacak bi bölüme bu yaşta bi araç için o kadar iddalı bi malzemedense deri daha güzel olur diye düşündük.sizin kaplattığınız araç neydi bu arada ,, resmi varmı

cabriolet
08-05-2011, 22:01
düz deri basit durur bence koltuklardada kötü duruyo çünkü düz deri :)

Ahmet Saraçoğlu
08-05-2011, 22:08
düz deri basit durur bence koltuklardada kötü duruyo çünkü düz deri :)
bizde önce çok yavan durur diye damarlı deri dedik ustalara...okeyleşip çıktık ama nette deri kaplı araçların konsolları incelerken damarsız deri uygulandığını gördüm hepsine...range , m.b. S cls , panamera vss hep düz deri...ondan sonra karıştı kafa.

cabriolet
08-05-2011, 22:10
valla recaro koltukta düz deri güzel oluyo ama senin araba biraz eski abes durabilir düz deri bence kafanı hiç karıştırma :D

Ahmet Saraçoğlu
08-05-2011, 22:13
bu arada bu tavsiyeyi sadece kokpit için yapıyoruz dimi :D ,,, koltukar damarlı olcak çünkü , onlarda sıkıntı yok.

cabriolet
08-05-2011, 22:17
kokpit düz koltuk damarlı garip durmaz mı sence damarlıda ne demekse :D

komple damarlı yaptır bence kapı döşemelerinide koltuklara uysun diye damarlı yapıcaksın kokpit hepten garip durucak düz deri :D

Schumi
08-05-2011, 22:53
Ya şöyle damarlı damarlı diye cümleler kurmayın. TIB kararından bizde gitmeyelim sonra sansürlü siteler altına. :D

Ahmet Saraçoğlu
08-05-2011, 22:56
yarın gidip bikaç parça bırakıcam.o sırada iki malzemeninde resimlerini çekip eklerim.desensiz dediğim tam yoğurt gibi değil aslında..küçük küçük yuvarlar yuvarlak deseni var kendi içinde,