PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Formula 1 İzleyenler Otistik Oldu

individual
10-05-2011, 14:37
Defedin gitsin şu hipofiz cücesini.. - GAZETEVATAN.COM (http://haber.gazetevatan.com/Haber/376329/1/Gundem)

Lafım Formula’nın sahibine.. Kimsenin ilgi göstermediği üç günlük yarışı bünyemize sokup, milyonlarımızı piste gömdürdü.. Bir de “Yüzde yüz zam yoksa Formula’yı götürürüm” diye tehdit ediyor.. Götürmezsen boyun daha da kısalsın e mi?..

Formula 1 denilen şoförlük mucizesi can çekişiyor.. Zaten gelişine aklımız yatmamıştı.. Gidişine de o sebepten kayıtsız haldeyiz..

Niye mi geldi?

İstanbul’un dünya şehri olmasına katkıda bulunmak için.. Sosyal hayatını daha da renklendirmek için.. Turizmi hoplatmak için.. Yatırımcısına ve yanlamacılarına milyonlar kazandırmak için..

Niye mi gidiyor?

Yukarıda saydıklarımızdan hiçbirini yapamadığı için.. Üstüne üstlük yıllık 13.6 milyon dolarlık ücretini 26 milyona çıkaramadığı için..

Özetle bu işe para yatıran memleket büyüklerini bir kez daha kazıklayamadığı için..

Gelelim ana fikrimizin “Ben demiştim..” faslına..

Yazar kısmının en keyif aldığı yer burasıdır.. Yazar çizer, atar tutar..

O yazıların kuyruğuna “Benden söylemesi..” cümlesiyle düğümünü atar.. Kırk yılda bir dediği çıktığında da oturup “Ben dememiş miydim?” yazısı yazar..

İşte bugün o gündür..

Yıllarca E5 otoyolunda; minibüsünden şehir otobüsüne, taksisinden özel otosuna kadar her çeşit araçla kapışmış bir sürücü olarak Formula 1’e en başından karşı çıkmıştım..

“Elin Formula pilotunun bizim minibüsçülere ne üstünlüğü var da millet gidip seyrine dursun?” diye sormuştum..

HAKLI ÇIKTIK

İstanbul ahalisi çok yaşasın, bizi yanıltmadı..

Orta yerinde Boğaz köprüleri bulunan iki otobandan birine çıktıklarında, yarış keyfinin en hormonsuzunu günde iki kez yaşayan insanımıza Formula 1 hafif geldi..

1970’li yıllardan kalma Serçe’nin, trafik akışının yavaşladığı bir yerde yolun sol şeridine geçip bir Ferrari ile tampon tampona gittiğini görmüşüz..

Üstelik o Serçe’nin sürücüsünün, dünyadaki hiçbir yarış pilotunda olmayan bir özgüvenle “asabi selektörler yaparak” önündeki Ferrari’den yol istediğine tanık olmuşuz..

Uzaya, modifiye edilmiş Zeytinburnu minibüsü ile çıkıp Apollo ile kapışmak gibi bir sahne.. Bunu görenleri Formula yarışı keser mi?

Yöntemleri de para etmemiş besbelli..

Formulacılar bir ülkeye girdiler mi önce bu işe zihnen yatkın bir meraklı kitlesini taraftar yapmak için gayret ediyorlar..

Kim bunlar? Gençler..

Birinciler, baba parası ile altlarına çektikleri lüks araçlarla piyasa yapıp hava atanlar..

Üniversite yollarında arabalarını kapıştırıp arada bir kendilerini telef edenler..

Baba parası yiyen çok.. İçlerinden Formula’ya yatkın olanları piyasa yaparken arabalarından çıkan gürültülü müzikle teşhis edebilirsin..

Nişantaşı, Ulus, Etiler yollarında piyasa yaparken bangır bangır “cis tak” müziğine vuruyorlarsa, bunlar Formulacı bebelerdir..

Eskiden müzik çala çala dolaşanların niyeti başka olurdu..

Haydi açıkça söyleyeyim..

Sadece “Pezevenk taifesi” arabalarında bağırta çağırta müzik çalarak dolaşırlardı.. (Bunlara kibarca “Seksüel prodüktör” de denir..)

Sokağa taşan müziği duyan, bir kadın satıcısının çevreden müşteri aradığını anlardı.. El ettin mi yanına yaklaşan arabanın camından çıkan bir kelle “Arkadaş mı lazım abi?” diye sorardı..

Zengin bebeleri bunları nereden bilsin? Şan olsun diye basıyorlar müziği.. “Seksüel prodüktör”e muhtaç olan düz vatandaşın da kafasını karıştırıyorlar.. Kınıyoruz..

ÇOK KORKTUK!

Formula yarışlarına düşkün gençlerin ikinci türü ise genellikle orta halli ailelerin çocukları.. Çoğu memur bebesi..

Bunlar bu işe televizyondaki yarışları seyrederek sardırırlar ve “Çok param olsaydı var ya! Şu arabayı alırım..” hayalini kurarlar..

Genelde üniversite öğrencisidirler..

Diplomayı aldıktan sonra “Master yapasım geldi..” numarası ile iki üç sene daha evden geçinirler..

Şanslı olanları sonunda zor zahmet bir iş bulurlar.. Aldıkları ilk maaş onları Formula olayından soğutur..

Ayrıca olayın doğası da taraftar toplamaya müsait değil.. Hayatta gördüklerimize benzemeyen araçlar..

Son sürat, fıldır fıldır dönülen bir beton pist ki üzerine çıkanlardan “Kim kazandı, kim kaybetti?” sorusunun cevabını biri bize söylemezse katiyen bulamadığımız bir yarış..

İnsanın böyle bir şeyden zevk Alması için otistik olması lazım..

Evlerden ırak olsun, otizm talihsizleri bir çamaşır makinesinin dönen merdanesine saatlerce bakıp kendi dünyalarına dalıp gidiyorlar..

Canlısına veya televizyondan naklen yayınına bakıp dalmak da böyle bir şey..

Açın, Formula 1 İstanbul’un internet sitesine.. Gelen on yorumdan dokuzunda yarışlarla kafa bulunuyor..

Hayal kırıklığına uğrayanlardan Sibel Şimşek hanım kızımız da o pistten çılgın proje (!) üretmiş..

“Kanal projesinin hafriyatından çıkacak toprakla o pisti gömün gitsin..” diyor..

Yorumcuların çoğu “Her sene aynı şey.. Nesini seyrederler ki?” sorusuna yüklemiş tepkisini..

Görülen o ki çıkarılan Formula 1 tantanası sinir bozuyor.. Güya on binlerce turist gelecekti, otellerimiz dolup taşacaktı.. O da yok..

Bir de zam istiyorlar bizden..

Formula 1’in sahibi seksen iki yaşındaki “Hipofiz Cücesi” Bay Ecclestone..

Memleket büyüklerini yüzde yüz zam yapmazsanız Formula’yı bir daha getirmem, diye makasa almaya çalışan o..

Bir kırk beş boyunda, beyaz saçlı; yanında her daim bir seksenlik iki mankenle gezinen Bay Ecclestone büyüklerimizi böyle korkutuyor..

Benim cevabım bellidir: “Al malını koy çuvala.. Salla salla vur duvara..”

Peki pist ne mi olacak?

Kendi yarışlarımızı organize ederiz.. Minibüsçüler, taksiciler kendi aralarında yarışır.. Başka bir organizasyonda halk otobüsçüleri kapışır..

Hem daha çok ilgi çekerler hem de potansiyel trafik canavarlarının gazını almış oluruz..

Akıl için yol birse o da Formula pistinden geçer..

Gazete Vatan'dan Alıntıdır.

Diyecek hiç bişey bulamıyorum.

devil_berk22
10-05-2011, 14:43
şahsen gitmesine sevindim gereksizdi her sene zararını devlet karşılıyor ve doğal olarak bizim cepten çıkıyordu onun yerıne daha fazla izlenen araç yarışlarından getirseler bence daha iyi olur

KingoAtmo
10-05-2011, 14:47
sduman@gazetevatan.com

neyseki mail adresi varmış :D
okurmu okumazmı bilmem ammaaa,
ben içimden geçeni yazarım beyinsize

individual
10-05-2011, 14:48
sduman@gazetevatan.com

neyseki mail adresi varmış :D
okurmu okumazmı bilmem ammaaa,
ben içimden geçeni yazarım beyinsize

Katılıyorum bende attım baya mail ama mail geri dönüyor ordan bizde vatan gazetesinin mail adresini bulduk oraya attık

bizeulasin@gazetevatan.com

VoodooRush
10-05-2011, 14:49
şahsen gitmesine sevindim gereksizdi her sene zararını devlet karşılıyor ve doğal olarak bizim cepten çıkıyordu onun yerıne daha fazla izlenen araç yarışlarından getirseler bence daha iyi olur

Örnek alabilir miyiz?

///KDrÖZER
10-05-2011, 14:58
örnek alabilir miyiz?

tofaş cup :d

individual
10-05-2011, 15:00
Arkadaşlar şu bir gerçek o pist'den formula 1 giderse 1-2 sene başka yarışlar gelsin diye uğraşılır ama sonrasında halka açılmaz.

Hacı gel arabanla 2 tur at demezler.Sonrasında kapısına kilit vururlar atıl bir yatırım olarak kalır.

COOLFEAR
10-05-2011, 15:15
Bence f1 giderse emin olun motor sporlarından cok taliplisi olur .Şöyle bile olabilir tahminimce Bahreynde Bahreyn Circut'ta yarıs olmadıgı zaman basıp pararyı ki ====> karsılıgı yaklasık 120 tl filandı ambulansınız sizi bekliyor!!! (burası önemli) bellirli bir süre gaza basıp rahatlayıp gelıyorsunuz zira yüksek hız '' ki bahreyn cücük kadar bir memleket '' yasak ve sınır dışına kadar giden cok ciddi cezaları var .İşin özü f1in faydasını gormedim en azından birde diğer taraftan denemek isterim şuda bir gercek f1 artık cok ilgi cekmiyor drift fest yaada moscow 500 gibi yarıslar olsa emin olun daha cok ilgi ceker:D

KingoAtmo
10-05-2011, 15:21
Katılıyorum bende attım baya mail ama mail geri dönüyor ordan bizde vatan gazetesinin mail adresini bulduk oraya attık

bizeulasin@gazetevatan.com

teşekkürler :heyoo:

KingoAtmo
10-05-2011, 15:22
Sayın Sduman:

Ben Nazmi TOÇAK
30 yaşında, inşaat mühendisiyim.
Öncelikle sözüm size, Sizin gibi bir mesleğe sahip olmak için ne yapmam lazım?
Oturduğunuz yerden; hiç bir bilginiz olmayan bir sporla ilgili fikir beyan edip üzerine tomarla para kazanmak istiyorum.

Bahreyn
Avustralya
Malezya
Çin
Türkiye
ispanya
Monaco
Kanada (G8)
Büyük Britanya (G8)
Almanya (G8)
Macaristan
Belçika
italya (G8)
Singapur
Japonya (G8)
Kore
Hindistan
Abu Dhabi
Brezilya
ABD (G8)
Sizin birşeye benzetemediğiniz F-1 yarışları yukarıdaki ülkelerde yapılmaktadır.
Dünyada en çok izlenen spor organizasyonları arasında ilk beşte bulunmaktadır.
Siz nasıl bir ahlak yapısına sahipsinizki bu kadar insana otistik diyebilirsiniz?
Ki otistik olmak bir hastalık, bu insanları nasıl aşağılarcasına konuşursunuz?

Bu Spora Türkiyede ilgi görmemesinin sebebinin, ekonomik gelirimiz olduğunu göremeyecek kadar dünyadan uzak yaşayıp, kendi dünyanızda
saçma sapan yorumlarınızla para kazanabiliyorsunuz...

Sizin yazılarınızı takip eden varmıdır bilmiyorum ama, varsa da bu insanları örümcek kafalı fikirlerinizle yanıltmadan önce bariz araştırın.

Tüm Otistik vatandaşlarımızdan ve Motor sporlarına gönül vermiş insanlardan özür dilemenizi kendi adıma rica ederim.

Çalıştığınız kuruma, yazdığınız köşeye ve yaşınıza saygılarımı sunarım.

Nazmi TOÇAK

ef186
10-05-2011, 15:23
tesisat yapan adama pezevenk, spor otomobile binene de baba parasiyla gezen bebe demesinden yola cikarak tek cevabim al o kalemi ve klavyeyi sok en munasip yere ...

Low-Rider
10-05-2011, 15:42
Cahil herif

Muharrem C.80
10-05-2011, 15:44
"insan nasılsa karşısındakinide öyle bilirmiş" yahut "insanın fikri neyse zikride odur" gibi bir söz bu anguta gider.

tyMu
10-05-2011, 15:45
otistik kadar aklı yok bunu yazanın belliki.Bir kere izlemişmi..

rahmi
10-05-2011, 15:45
'Yazar kısmının en keyif aldığı yer burasıdır.. Yazar çizer, atar tutar..'

schizophrenic
10-05-2011, 15:48
adamdaki zihniyete bak :D

Kakus
10-05-2011, 15:54
Çok boş adamsın Selahattin.

Caesar
10-05-2011, 15:57
Herşeye küfretmeyin ne terbiyesiz adamlarsınız ya yemin ederim. Forumu argo yuvasına çevirdiniz düzeltin mesajlarınızı. Küfretmeden anlatın derdinizi azcık ya

Lafım her mesajda: bilmemne yapayım s....kym yazanlara

-ER-
10-05-2011, 15:58
Futbol hakkında ne düşünüyor acaba ne farkı var. allah bilir maç izliyordur çok keyif alıyordur ''otistik'' gibi onuda izliyordur.
Ne gibi bi farklılığı var ki fulbol izlemekten F1 izlemenin.

Ben F1 den daha çok keyif alıyorum futboldan.

Sadece bir dalda kendini geliştiren insan başka konularda cahilliğini diğerlerine *** atarak kapamaya çalışıyor bence.

merttepe
10-05-2011, 16:07
90 dakka boyunca 22 tane koşup terleyen adamı izlemekte homoseksuellik o zaman. bu herif gibiler yüzünden türkiyede spor futboldan öteye geçemiyor.

Tunç
10-05-2011, 16:17
iyide f1 daha gitmediki neresinden uyduemus bunu bu dangalak

kurtbil
10-05-2011, 16:42
Saka olsun flan dıye yazmıs dımı bu kadar beyınsız olamaz ya okurken acaba hıcıv mı yapıyor dedım kendı kendıme

oenal
10-05-2011, 16:52
Çok cahilce,çok düşüncesizce yazılmış bir yazı dolmuş şöförü ile formula bir söförünü nasıl bir tutabiliyor hiç anlam verebilmiş değilim

Osman Bahadır
10-05-2011, 17:01
Beyler adam bâriz hiciv yapıyor. Ya yazının tamamını bütün olarak okuyup değerlendirmiyorsunuz, ya da okumadan alıntılayarak yorum yapıyorsunuz.

Bu ülkede minibüscünün, taksicinin bile kendini schumi sandığından, kimsenin elin gavurunu beğenip de izlemeyeceğini anlatıyor. Bunu yaparken de içten içe ülkede bu spora ilgi gösterecek, gelip izleyecek, takip edecek kapasitede insanın çok az olduğundan dem vuruyor. Bu ülkede otomobil sporu denilince caddede, otobanda makas atmak anlaşıldığından dem vuruyor. Nerede bizde de schumi gibi pistte döktürüp, trafikte efendi efendi araba kullanan adamlar diyor.

Böyle olunca da tabi ki pistin hasılatı düşer, ilgi görmez ve kapanır diyor. Hatta toprakla dökelim, gömelim diye yorumlar bile yapılır hakkında diyor.

Yani o da sizinle aynı şeylerden, F1'in yeterli ilgi ve alakayı görememesinden şikayetçi. Yalnızca bu düşüncesini hivic yoluyla aktarmış...

S.Saka
10-05-2011, 18:01
Sayın Sduman:

Ben Nazmi TOÇAK
30 yaşında, inşaat mühendisiyim.
Öncelikle sözüm size, Sizin gibi bir mesleğe sahip olmak için ne yapmam lazım?
Oturduğunuz yerden; hiç bir bilginiz olmayan bir sporla ilgili fikir beyan edip üzerine tomarla para kazanmak istiyorum.

Bahreyn
Avustralya
Malezya
Çin
Türkiye
ispanya
Monaco
Kanada (G8)
Büyük Britanya (G8)
Almanya (G8)
Macaristan
Belçika
italya (G8)
Singapur
Japonya (G8)
Kore
Hindistan
Abu Dhabi
Brezilya
ABD (G8)
Sizin birşeye benzetemediğiniz F-1 yarışları yukarıdaki ülkelerde yapılmaktadır.
Dünyada en çok izlenen spor organizasyonları arasında ilk beşte bulunmaktadır.
Siz nasıl bir ahlak yapısına sahipsinizki bu kadar insana otistik diyebilirsiniz?
Ki otistik olmak bir hastalık, bu insanları nasıl aşağılarcasına konuşursunuz?

Bu Spora Türkiyede ilgi görmemesinin sebebinin, ekonomik gelirimiz olduğunu göremeyecek kadar dünyadan uzak yaşayıp, kendi dünyanızda
saçma sapan yorumlarınızla para kazanabiliyorsunuz...

Sizin yazılarınızı takip eden varmıdır bilmiyorum ama, varsa da bu insanları örümcek kafalı fikirlerinizle yanıltmadan önce bariz araştırın.

Tüm Otistik vatandaşlarımızdan ve Motor sporlarına gönül vermiş insanlardan özür dilemenizi kendi adıma rica ederim.

Çalıştığınız kuruma, yazdığınız köşeye ve yaşınıza saygılarımı sunarım.

Nazmi TOÇAK

+1907:icon_tup::icon_tup:

srdralc
10-05-2011, 18:07
Beyler adam bâriz hiciv yapıyor. Ya yazının tamamını bütün olarak okuyup değerlendirmiyorsunuz, ya da okumadan alıntılayarak yorum yapıyorsunuz.

Bu ülkede minibüscünün, taksicinin bile kendini schumi sandığından, kimsenin elin gavurunu beğenip de izlemeyeceğini anlatıyor. Bunu yaparken de içten içe ülkede bu spora ilgi gösterecek, gelip izleyecek, takip edecek kapasitede insanın çok az olduğundan dem vuruyor. Bu ülkede otomobil sporu denilince caddede, otobanda makas atmak anlaşıldığından dem vuruyor. Nerede bizde de schumi gibi pistte döktürüp, trafikte efendi efendi araba kullanan adamlar diyor.

Böyle olunca da tabi ki pistin hasılatı düşer, ilgi görmez ve kapanır diyor. Hatta toprakla dökelim, gömelim diye yorumlar bile yapılır hakkında diyor.

Yani o da sizinle aynı şeylerden, F1'in yeterli ilgi ve alakayı görememesinden şikayetçi. Yalnızca bu düşüncesini hivic yoluyla aktarmış...

Ahanda yazının ana fikri budur.
+1905

VTec_king
10-05-2011, 19:29
bu ezik herif gençliğinde bunlara çok özenmiş herhalde ezilmiş.aptal herif bırak sen bu işi ilk ve son yazın olsun

streetracer_nos
10-05-2011, 19:38
yazıda her kesme af giydirmiş okumuş yazar olmuş ama adam olamamış.Bizim millet kompleksli adamın babasının parası vardır yer kime ne yoksa gider maaşla bi yere girer çalışır ondan da kimene aldığı parayıda ister at yarışına basar ister f1 yarışına herkez herşeyi bilip karışır kendi halince yorumlar oldu

Enes-x
10-05-2011, 19:39

O konuya kimsenin birşey dediği yok zaten.Can sıkan kısım , yüksek sesle müzik dinleyenlere pezevenk , pahalı arabaya binan genç nufusada baba parası yiyen bebe demesi...

Naman
10-05-2011, 20:38
Anormal birşey yazmamış bence yazdıkları doğru ancak zor anlaşılır bir şekilde yazmış.

Öte yandan F1'in gitmesi & kalması ile ilgili: Bu sorun tamamen organizasyonel dangalaklıktandır. Pistin kullanıma açıldığı ilk sene pistin takvimi oldukça doluydu yabancı yarışlarda ve birçoğu hatrı sayılır seyirci topladı. İlk seneden sonra organizasyon işleri biraz daha devlet yoluyla halledildi sonuç bu.
Ama her ne olursa olsun pistin yıkılması sökülmesi gibi hareket son derece yanlıştır. Türkiye'nin adam akıllı 'tek' pistidir.

Eriador
10-05-2011, 20:42

+1

Beyler Selahattin Duman'ın tarzı budur.Ben yıllardır okurum kendisi hep bi makara alaycı dille yazar .Anlatmak istedikleri ana fikir olarak saklıdır.Daha önceki yazılarınada bakın.

Özellikle tavsiyem Meşur petrus şarapı vardı hane şişesi 1000 euro onu denemiş deneyimlerini yazıyor .Şarap ı istedik gelene kadar binlerce oaly oldu özel arabası ile geldi cart u curt u özel çıkarıldı uzman geldi ilk kokladı kalite kontrolu yaptı vs vs vs güzel makara bi dille anlatıyor en sonunda denedik diyor bumuydu yane sokakta tanımadığım birine versem köpek öldüren in bi üst ü der geçer diye anlatıyor .

JenGoO
10-05-2011, 20:43
Bu da akil yoksunu iste, sevdigim 2 soz var
1- bilgi sahibi olmadan fikir yuruten insan modeli aptal dedigimiz..
2-bos tenekeden cok ses cikar..

JenGoO
10-05-2011, 20:46
+1

Beyler Selahattin Duman'ın tarzı budur.Ben yıllardır okurum kendisi hep bi makara alaycı dille yazar anlatmak istedikleri ana fikir olarak saklıdır.Daha önceki yazılarınada bakın.

Özellikle tavsiyem Meşur petrus şarapı vardı hane şişesi 1000 euro onu denemiş deneyimlerini yazıyor .Şarap ı istedik gelene kadar binlerce oaly oldu özel arabası ile geldi cart u curt u özel çıkarıldı uzman geldi ilk kokladı kalite kontrolu yaptı vs vs vs güzel makara bi dille anlatıyor en sonunda denedik diyor bumuydu yane sokakta tanımadığım birine versem köpek öldüren in bi üst ü der geçer diye anlatıyor .

İnsanlari bilgilendirmekle mesgalesi olan kisinin otistik demesi bana normal gelmiyo kimse kusura bakmasin..

Boost Up
10-05-2011, 21:00
otistik hastalığı olanlar oldukça zeki olur..

997TT
10-05-2011, 21:04
Bu zıhnıyetı nereden hatırlıyorum ben,hıc yabancı degıl!!!!

Eriador
10-05-2011, 21:06
Çok ön yargılı okuyorsunuz emin olun oda aynen bizim gibi düşünüyor , Yazınları at gözlüğü ile bir nefesle okumayın biraz anlamını çıkarın.Bu yazarın tarzı böyle diğer önceki yazılarınada bi bakın derim.

PROMINENT
10-05-2011, 21:07
sellahattin dumanı dikkatli okuyun ters birşey yok :)

ClioSportAge
10-05-2011, 21:11
senin zihniyetine sıçayım pezemek sensin asıl utanmaz ya...
biz 850 gözetmen komser medical ekip race control kıçımızı yırttık bu sene iyi geçsin diye.müdahaleleri zamanında yaptık. ben canımı 2 kez tehlikeye atıp pistten parça aldım. Sen oturup o nalet gerizekalı koltuğundan bunları yaz.
Kına yakmaya başlama f1 devam ediyor çünkü :) bizzat yarış bitiminde race control serkan yazıcı ve direktör mazhar abinin anansudur.
F1 devam ediyor bilginize

ClioSportAge
10-05-2011, 21:16
ayrıca yıllarca futbola harcanan paranın % 1 i otomobil sporlarına harcansaydı inanın bana wrc f1 wtcc için türkiye başkent olurdu.26 milyon dolar yada lira her neyse nedir yahu 1 oyuncuya veriyosunuz o parayı kimse gıkını çıkarmıyor.senin futbol takımı izleyen kişi sayısı canlı yayın da 10 milyonu geçmez f1 aynı anda 350 milyon kişi izliyor ve sadece f1 i değil türkiyeyi izlior hiciv de yapsa yazdıkları hiç hoş değil. Cis tak gezen gençler f1 den ne anlar yahu. f1 hadi kaç basıyo nası hız yapıyor patlasada görsek mantıgıyla izlendiği sürece bu yazarın da böyle yazmasına şaşmamak lazım aslnda.

MBuğra
10-05-2011, 23:15
-

otizm talihsizleri bir çamaşır makinesinin dönen merdanesine saatlerce bakıp kendi dünyalarına dalıp gidiyorlar..

Diyecek hiç bişey bulamıyorum.

oha bunu bende yapıyorum. otistik mi olduk şimdi :eek:

hakan115
10-05-2011, 23:28
Selahattin Duman bu ulkenin Anton Cehov' udur demisti zamaninda Hasan Cemal. Mizahi uslup ustasidir. Hicvederek yazar, yazdiklarinda bir yanlis yok, anlatim dili boyle. Okuyup anlamada sorun var sanirim. Ayni yaziyi ben de okudum bugun, ama kufredecek kadar bi durum sezemedim.

Jerky
10-05-2011, 23:37

Bende böyle anladım, yorumları görünce acaba bişey mi kaçırdım dedim.

ef186
11-05-2011, 00:03
adamin daha once yazilarini okumamis ben ve benim gibi arkadaslar icin tam deliricek yazi ...

Eger hicvederek yazan bir yazarsa bikac yerde acik versede bagri ilk defa yazisini okuyan bizim gibi adamlarda hoosst la nolluyo tepkisi vermese :D

pitstop
11-05-2011, 00:13
Vallaha ben onu bunu bilmemde,biletleri UCUZ yapıp ulaşım konusundada ücretsiz otobüsler kaldırılsa(belki vardır bilmiyorum) full çakacağını düşünenlerdenim.Ayrıca yazının hastalık benzetmesi haricindeki her sözüne katılıyorum.Hastalık konusunda ne teşbih olur ne hicv olur ne şaka olur.

Eriador
11-05-2011, 00:51
F1 sitelerindede konu haber edilip başlık açılmış , herkes sayfalarca sövmüş mail filan atmış gazeteye :) Eminim Selahattin Duman bunları duydu , baktı , okudu . Şimdi oltaya gelenler için bişi yazarsa nasıl kafa bulcak çok merak ediyorum :)

Bu arada f1 i amma çok seviyormuşuz herkes bir anda parladı geberticekdi adamı :D

Osman Bahadır
11-05-2011, 01:03
F1 sitelerindede konu haber edilip başlık açılmış , herkes sayfalarca sövmüş mail filan atmış gazeteye :) Eminim Selahattin Duman bunları duydu , baktı , okudu . Şimdi oltaya gelenler için bişi yazarsa nasıl kafa bulcak çok merak ediyorum :)

Bu arada f1 i amma çok seviyormuşuz herkes bir anda parladı geberticekdi adamı :D

Adam yarın bu tepki maillerini alınca ve forumlardaki yazılanları okuyunca gülmekten karnına ağrılar girer herhalde... Sonra da mail atanlara yazıyı aynen geri gönderir, "alın bir daha okuyun bakalım" der, bir de üstüne ertesi güne "suda oynar balıklar, oltada alabalıklar" mâhiyetinde yeni bir yazı patlatır ki ardından gelecek forum konu başlıklarını tahmin bile edemiyorum.

KingoAtmo
11-05-2011, 07:55
Adam yarın bu tepki maillerini alınca ve forumlardaki yazılanları okuyunca gülmekten karnına ağrılar girer herhalde... Sonra da mail atanlara yazıyı aynen geri gönderir, "alın bir daha okuyun bakalım" der, bir de üstüne ertesi güne "suda oynar balıklar, oltada alabalıklar" mâhiyetinde yeni bir yazı patlatır ki ardından gelecek forum konu başlıklarını tahmin bile edemiyorum.

walla ben inşaat mühendisiyim anlamadım ne demek istediğini,
ki bizim halkımızın eğitim düzeyi belli...
kendi yazar, kaç kişi anlar orasını bilmem :D

individual
11-05-2011, 08:34
Şampiyon Selahattin! | Pit Café (http://www.pitcafe.com/2011/05/sampiyon-selahattin/)