PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turbo sorunu yardım...

OnurS
16-08-2007, 21:06
Aracımın turbosu ömrünü doldurduğu we eksoza yağ bastığı için değiştirldi fakat takılan sıfır turboda intercoolera we eksoza yağ wermeye başladı tabi intercoolerdan dönen yağ motora gidiyo aracım baya büsüredir serwiste benim serwisim turbonun bozuk olduğunu söylüyo fakat turboyu aldığım yer teste yolladı we temiz olduğuna dair raporu war..Özgeç serwis yağ iniş valfi değişirse sorunun ortadan kalkcağını söylüyo..Sorunla ilgili fikri olan varmı?

sülüman
16-08-2007, 22:07
:(kardeşim yanlış anlama ama allah bmwnin dizelini düşmanıma vermesin öylelanet motor haytımda görmedim sakın yanlış anlama senin arabaniçin demiyorum bmw dizel yapamıyor:(

Grs91
16-08-2007, 22:12
araban kaç binde turboyu bitirdi?

OnurS
17-08-2007, 08:14
Walla emin diyilim kaçbin kmde bittiğinden ama çok fazla diyil...

Tholl-ga
17-08-2007, 08:39
onur hala yapılmadımı araban?

OnurS
17-08-2007, 11:53
Sorma canım yaa işte yazdıım gibi sıfır turbo aldık o intercoolera bile yağ basıyo bugün yağ iniş valfi değişcek bide öyle deniycez olmadı artık fuatla bütün sanayiyi dolaşıp danışcam..Hatta doğan ustaya gidelim diyodu fuat bakcaz artık...

Oz`
17-08-2007, 15:46
geri dönüşünde sorun olabilir ne renk duman atıo1 de 0 turbo hatalı deildir diye bişi yok

senna
17-08-2007, 15:50
motor havalandırma elemanlarını bi kontrol edin pcv falan ne durumda genelde motor içi havalandırma elemanlarında sorun olduğundada böle sorun olabiliyo turbodada olabilr tbaiki sorun

OnurS
17-08-2007, 17:31
geri dönüşünde sorun olabilir ne renk duman atıo1 de 0 turbo hatalı deildir diye bişi yok

İşte bende 0 turbodada sorun olabilir dedim onlarda teste gönderdiler ama bozuk diyil diyolar...

motor havalandırma elemanlarını bi kontrol edin pcv falan ne durumda genelde motor içi havalandırma elemanlarında sorun olduğundada böle sorun olabiliyo turbodada olabilr tbaiki sorun

Motor içi hawalandırma elemanları ne oluyo?Bide pcv ne?Pek anlamıyorumda:D

OnurS
19-08-2007, 14:59
Güncel.....

Işık
19-08-2007, 15:38
Turboyu değiştirdiğinizde egzoza verdiği yağ temizlenmiş miydi, yani yola çıkıp en azından 45 dk kadar bir yol yaptınız mı? Ya da egzozları söktürüp içinde kalan yağı temizlemek için yaktırdınız mı (pek tercih edilen bir yöntem değil ama arıza tespitinde faydası olabilir)
Egr den geri dönen birikmiş yağ emme manifoldunda kalmış olabilir, emme manifoldu sökülüp temizlendi mi?

Maxiboost
19-08-2007, 22:45
krank havalandırması fln sanırsam yanlışta bilio olabilirim

SubieGuy
20-08-2007, 02:10
Oz guzel soylemis, turbonun toleranslari normal ise, testten temiz cikiyorsa buyuk olasilikla turbo yag cikis hattini kontrol etmek lazimdir.
Turboya giren yag pompa basinci ile basilir, ama cikis yercekimi marifeti ile gerceklesir. O yuzden giris hatlari ince, cikislar ise mumkun oldugu kadar kalin hatlarla uretilir. Turboya giren yag, bir sekilde rahatca motora donus yapamaz ise salyangoza sizarak IC ve borularini yaglar, sensorleri kaplar ve duman atar.
Donus hattini, turbodan kartere kadar kontrol etmek lazim, icinde kalmis ufacik bir silikon, tortu, capak pisligi vb bile yuksek yag debisine buyuk engel teskil edebilir...

OnurS
20-08-2007, 03:42
Yardımcı olan herkese çok teşekkürler yrn durumu tekrar yazıcam...

egeturbo
27-08-2007, 01:15
ah ah bu sorunu haftada 4 kere yaşıyorum bizim dükkanda intercoolerı söktür ve içini benzile yıkat çünkü intercooler yağ dolmuştur eğer doldurmassan aracın anveleye kalkar allah korusun o anda bi heyecan yaparsan dahada kötü şeyler olabilir

egeturbo
27-08-2007, 01:18
ewt 0 turbolarda da sorun cıkabiliyor peki bişi sorucam turbonu kaç günde gönderdiler ve geldi çünkü senin turbonun markası garrett olması lazım garrett 175 paund karşılığı turboyu servisine sokuyor ve inceliyor bu olayda 1 ay kadar sürüyor çünkü