PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gokart için acil !!!

On3R
11-05-2011, 21:56
Gokartımızın kırılan fren diski için acil bir autocad çizimi lazım.
Cnc ye verip yaptıracağız fakat elimizde bir çizimimiz yok.Hali hazırda bir çizimde bulamadık.Eğer bulabilen bir arkadaş veya yardımcı olacak bir arkadaş olursa çok makbule geçer.
http://i56.tinypic.com/opaemx.jpg
http://i53.tinypic.com/2uyhbvt.jpg
http://i53.tinypic.com/e84u88.jpg

Edit:Aranıyor bölümüne çizim tarzında birşeyler aradığım için bilinçli açmadım.

onursumer
11-05-2011, 22:07
hazır konusu açılmışken bende sıkıştırayım

hurda go kart şasesi arıyorum motorsuz :)

capri
11-05-2011, 22:20
herhangibir cncciye resimdeki kırık diski götürüp verirseniz hem cize hem yapar fakat sogutma kanallarını cnc işleyemez sanırım onlar döküm işi üzerine cnc işi. kanalsız isterseniz dediğimi yapın.

palamut
11-05-2011, 22:30
autocad çizimi istiyosan yardımcı olabilirim onur

Schumi
12-05-2011, 00:08
herhangibir cncciye resimdeki kırık diski götürüp verirseniz hem cize hem yapar fakat sogutma kanallarını cnc işleyemez sanırım onlar döküm işi üzerine cnc işi. kanalsız isterseniz dediğimi yapın.

Aynen öyle. O soğutma kanalları dökümden çıkıyor. CNC onu yapamaz. Yani parası astronomik olmayan CNC'ler yapamaz.

On3R
12-05-2011, 03:03

Cnc ci tamam fakat elimde çizim yok.Tezgah'ı bu iş için elindeki işe kısa bir ara verip yapacak.Soğutma kanalı için söyledikleriniz bencede mantıklı.Teşekkürler.

autocad çizimi istiyosan yardımcı olabilirim onur

Tamam hacı gün içinde arıyorum seni.

Aynen öyle. O soğutma kanalları dökümden çıkıyor. CNC onu yapamaz. Yani parası astronomik olmayan CNC'ler yapamaz.

Bilgi için teşekkürler.

-batu-
12-05-2011, 03:26
hocam çapı büyük ve kalınlığı tutan herhangi bir disk alıp onu Cncde işletebilirsiniz. hatta madem üretimin arasına girilecek 2-3 tane yaparsınız yedek diskinizde olur.

ef186
12-05-2011, 04:18
cnc ile yeniden uretmek icin sebeb nedir bu arada yenisini bulamamakmi sorun yoksa yenisinin maliyetimi ?
eger bulamamaksa diskin yenisini sorun es dost tanidiklara bi soralim vardir mutlaka biryerlerde ...

onursumer
12-05-2011, 09:42
banada hurda karting bulabilirmisiniz :D

elimde 125cc iki zamanlı canavar bi scooter motoru var :D

MUY37
12-05-2011, 10:03
Ölçüler olmadan doğru çizim yapılamaz.

On3R
12-05-2011, 12:08
hocam çapı büyük ve kalınlığı tutan herhangi bir disk alıp onu Cncde işletebilirsiniz. hatta madem üretimin arasına girilecek 2-3 tane yaparsınız yedek diskinizde olur.

Hava kanallı olması için sanırım bu mantıklı bir seçim olabilir.

cnc ile yeniden uretmek icin sebeb nedir bu arada yenisini bulamamakmi sorun yoksa yenisinin maliyetimi ?
eger bulamamaksa diskin yenisini sorun es dost tanidiklara bi soralim vardir mutlaka biryerlerde ...

Yenisini bulmak biraz sıkıntı ama bulunamaz diye birşeyde yok fakat cnc ci arkadaş ücret almayacak.Bu yüzden elimde çizim olsa çok harika olur.Bu arada fiyatlarıda tabi biraz garip geliyor cnc ci arkadaşda para almayacağı için bu yolu izliyorum.Yardımın için teşekkür ederim:o

Ölçüler olmadan doğru çizim yapılamaz.

Disk resimlerdeki şekilde elimde.Ölçüleri belli.

XSi
12-05-2011, 12:32
çok karışık bi parça değilki çizim gereksin.. sen bu parçayı ve diski tamamlayan diğer parçayı ver işlemeciye, 2-3 parçayı sana işleyeceğine göre tanıdık 5-10 yerden ölçü alıp yazsın programı.

hem çizim yapılsa bile çoğu zaman işlemeyi yapana yetmez, bi numune olsa iyi olur der zaten :)

bu arada diski yapar ama dolu olur.. kanalları dolu malzemeden işlemek çok akıl karı değil..

On3R
12-05-2011, 13:57
...

Onur seni atladım birkaç sefer.Kusura bakma.Senin için bi şase bakayım eğer bulabilirsem haber veririm.Boş şase lazım sanırım sana?

çok karışık bi parça değilki çizim gereksin.. sen bu parçayı ve diski tamamlayan diğer parçayı ver işlemeciye, 2-3 parçayı sana işleyeceğine göre tanıdık 5-10 yerden ölçü alıp yazsın programı.

hem çizim yapılsa bile çoğu zaman işlemeyi yapana yetmez, bi numune olsa iyi olur der zaten :)

bu arada diski yapar ama dolu olur.. kanalları dolu malzemeden işlemek çok akıl karı değil..

Doğrudur karışık bir parça olmayabilir hiç autocad kullanmadım hayatımda.Fakat öncedende dediğim gibi cnc ci arkadaş makinesine elindeki işe 10 dk ara verip işleyecek bunu.Çizim yapacak zamanı olamayacak muhtemelen.Eğer hazır çizim olsa 5-10 dk da iş halledilecek.

onursumer
12-05-2011, 14:29
evet bos sase lazım sıfırdan yapmakla ugrasmak ıstemıyorum varolan kırık dokuk bıtane hurda yeterlı bana ben gereklı onarımı yaparım 125cc 2zamanlı bı motor koymayı dusunuyorum ayrıca bu lastık falan nerden tamın edebılıız :D

On3R
12-05-2011, 14:35
evet bos sase lazım sıfırdan yapmakla ugrasmak ıstemıyorum varolan kırık dokuk bıtane hurda yeterlı bana ben gereklı onarımı yaparım 125cc 2zamanlı bı motor koymayı dusunuyorum ayrıca bu lastık falan nerden tamın edebılıız :D

sahibinden'de lastik gördüm geçenlerde bi kaçtane,burda lastikçi bir arkadaşım getirmişti elinde duruyordu.Denk geliyor yani.Hatta sahibinden'de jant v.s var.Yeni yeni artık parçaları dökülüyor piyasaya.
Şase aklımda:)

DetailEF
12-05-2011, 14:37

Sen o motoru bana versene bende şasi var bende ne motoru takacağım diye düşünüyordum buldum :D

R-Turbo
13-05-2011, 02:03

Sen o motoru bana versene bende şasi var bende ne motoru takacağım diye düşünüyordum buldum :D

Direk hazırını verelim GsxR1000 motorlu go-kart basın marşına gazlayın :icon_tup: