PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaliper Kapağı

Görkem@ni@
13-05-2011, 16:11
Aracıma 18" jantlarını taktık dün, şimdi kaliper kapaklarını takmak istiyorum. Elimde kaliper kapağı var ancak nerede taktıracağımı bilmiyorum. Anadolu yakasındayım, tavsiye edeceğiniz yerler bu yakada olursa benim için iyi olur. Ayrıca daha önce taktıranlar varsa montajı nasıl yaptırdınız, alttan ve üstten vidalama ile mi yoksa ısıya dayanıklı silikonla yapıştırarak mı? Yardımcı olursanız sevinirim :)

cnzdmr
13-05-2011, 16:49
bende aynı durumdayım konuyu takip ediyorum olmadı birlikte gideriz :)

Görkem@ni@
13-05-2011, 17:17
bende aynı durumdayım konuyu takip ediyorum olmadı birlikte gideriz :)

Bir cevap gelse birlikte gider taktırırız tabi ama kimseden bir ses seda yok :)

aslan
13-05-2011, 17:21
taktıgınız jantlar kaliper kapağını kurtaracakmı?
çarpma durumu olurmu yani kapağın janta

Görkem@ni@
13-05-2011, 17:24
taktıgınız jantlar kaliper kapağını kurtaracakmı?
çarpma durumu olurmu yani kapağın janta

18" taktım OZ Ultraleggera, çarpıp çarpmadığını deneme şansım olmadı ama sanmıyorum çarpacağını, epey mesafe var çünkü.

aslan
13-05-2011, 17:26
denemende fayda var bende öyle diyordum ama offsetten dolayı takamadım çarpıyor

Görkem@ni@
13-05-2011, 17:28
denemende fayda var bende öyle diyordum ama offsetten dolayı takamadım çarpıyor

Hmm :beuj: İşte bu kapakları takacak bir yer bulabilirsem jantları söker bir denerim önce. Eğer olmazsa takamayız biz de zaten.

aslan
13-05-2011, 17:29
anladım ama anadolu yakasındada bir yer bilmiyorum malesef

Görkem@ni@
13-05-2011, 17:31
anladım ama anadolu yakasındada bir yer bilmiyorum malesef

Tamam sağolun yine de uyardığınız için :)

S.Mert
13-05-2011, 17:59
aracımda 18" M6 jantlar varken takmıstım, görüntü çok güzeldi ancak bbsleri takınca sürtme yaptı çıkardım. 16" orjinal jantlarımı taktığımdada sürtme yapıyordu. daha sonra tak çıkar uğraşmak istemiyosan vidalayarak uygula, silikonla yapınca çok uğraştırıyor.

Görkem@ni@
13-05-2011, 18:02
Kışın kışlık jant-lastiklerime geçerim diye düşünüyorum, o zaman çıkartmam gerekir tabi. Vidalama yapsak çıkartıp takarken sorun olur mu?

cabriolet
13-05-2011, 18:05
Bi kapak icin kaliper delinir mi ya :)

fastchild
13-05-2011, 18:28
ama güzel duruyor abi ya brembo kapaklar hele yazılar kabartmalı ise bende jantları ayarlayayım takıcam kırmızı kırmızı

Görkem@ni@
13-05-2011, 18:30
Bi kapak icin kaliper delinir mi ya :)

Açıkçası ben de o konuda biraz tereddütlüyüm ama gözümü kapatıp deldirebilirim de :)

ama güzel duruyor abi ya brembo kapaklar hele yazılar kabartmalı ise bende jantları ayarlayayım takıcam kırmızı kırmızı

Aynen öyle kardeşim, güzel duruyor gerçekten :) Benim aldıklarım kabartmalı yazılı, sticker filan değil. Üzerinde vidaları ve boruları filan da var.

B.Koçer
13-05-2011, 18:54
Arabayı alırken alfa romeo yazılılarını serviste yaptırdım 150 tl aldılar silikonla yapıştırmışlar

http://i54.tinypic.com/34xj05g.jpg

Görkem@ni@
13-05-2011, 18:55
Arabayı alırken alfa romeo yazılılarını serviste yaptırdım 150 tl aldılar silikonla yapıştırmışlar

Silikonla yapıştırınca herhangi bir sorun oluyor mu, daha sonradan çıkma düşme gibi?

B.Koçer
13-05-2011, 18:56
Silikonla yapıştırınca herhangi bir sorun oluyor mu, daha sonradan çıkma düşme gibi?

Şükür daha olmadı olmasında zaten :)
Olursa başlarına ekşirim :D

Görkem@ni@
13-05-2011, 19:09
Şükür daha olmadı olmasında zaten :)
Olursa başlarına ekşirim :D

O zaman ben de mi silikonla yapıştırsam acaba hem kaliperlere de zarar vermemiş oluruz :D

cnzdmr
13-05-2011, 19:39
O zaman ben de mi silikonla yapıştırsam acaba hem kaliperlere de zarar vermemiş oluruz :D

ya deldirme olayına bende soğuk bakıyorum ama silikonla yapıştırınca da ısıdan kopmasın şimdi?

görkem bi yer bulursan banada haber ver kesin özel bi silikon bulmak lazım ya da ısıya dayanıklı falan

Görkem@ni@
13-05-2011, 19:58
ya deldirme olayına bende soğuk bakıyorum ama silikonla yapıştırınca da ısıdan kopmasın şimdi?

görkem bi yer bulursan banada haber ver kesin özel bi silikon bulmak lazım ya da ısıya dayanıklı falan

Valla deldirmek istemiyorum ben de ama silikondan da şüpheliyim :D Sürekli ısınıp soğuyacak zamanla silikon özelliğini kaybedip düşer mi acaba diyorum :soru: Kaliper kapaklarını aldığım kişi aracına ısıya dayanıklı silikonla yapıştırmış kendim baktım gayet sağlam duruyordu. Bu ısıya dayanıklı silikonların da çeşitleri var mı acaba, hangisi daha iyidir filan.. Ayrıca bir yer bulursam tabiki haber veririm sana da :)

Görkem@ni@
14-05-2011, 12:05
Yok mu tavsiyesi olan arkadaşlar, Anadolu yakasında şu kaliper kapaklarını taktırabileceğim bir yer?

mehmetRS
14-05-2011, 17:33
jantlar offsetli olmadıkca sürtme yapmıyor bildiğim kadarıyla bu kapaklar fakat, kaliperlerin etrafından vidalanacak şekilde değilmi bunlar önlü arkalı? yani deldirmek mi gerekiyor kaliperleri?

cnzdmr
14-05-2011, 17:48
jantlar offsetli olmadıkca sürtme yapmıyor bildiğim kadarıyla bu kapaklar fakat, kaliperlerin etrafından vidalanacak şekilde değilmi bunlar önlü arkalı? yani deldirmek mi gerekiyor kaliperleri?

işte bizde onu soruyoruz aslında bazı arkadaşlar direk silikonla yapıştırmışlar bazıları da vidalamışlar açıkçası delmek bana pek mantıklı gelmiyor kaliperleri

silikonda aşırı sıcaktan atma yapar mı? yapmaz ise silikon daha mantıklı gibi

cnzdmr
17-05-2011, 14:48
yok mu arkadaşlar yer tavsiyesi yapacak yaptıralım artık...

Ufuk
17-05-2011, 14:51
Benim önerim takmamak şeklinde.Çünkü soğumasını zorlaştırır diye düşünüyorum :)

Görkem@ni@
17-05-2011, 14:59
yok mu arkadaşlar yer tavsiyesi yapacak yaptıralım artık...

Ben Bostancı' da her zaman gittiğim servisime taktırmayı düşünüyorum, görüştüm takarız dediler.

zekky
17-05-2011, 23:44
Ben deldirdim ama bi zararini gormedim. Cok derin bi delik degil 3 diş falan tutuyor. İstedigim zaman sokerim diye dusundum. Silikonla bana pek saglikli gelmedi. Ama ben mersindeyim yer tavsiyesinde bulunamicam:)

Görkem@ni@
17-05-2011, 23:49
Ben deldirdim ama bi zararini gormedim. Cok derin bi delik degil 3 diş falan tutuyor. İstedigim zaman sokerim diye dusundum. Silikonla bana pek saglikli gelmedi. Ama ben mersindeyim yer tavsiyesinde bulunamicam:)

Ben de deldirmeye karar verdim, çünkü kışları çıkartmam gerekecek, kışlık jant-lastiklerime geçmek için ve onlara kapaklar uymuyor malesef :)

akbaba78
18-05-2011, 07:24
cok ince bir tig ile caliperlerin dolgun iki ucundan deldir oraya olacak sekilde bi kirmizi veya siyah vida atarsin olur biter sorun olmaz 2 arabamizda var ayni sekilde sorunsuz;)

S.Mert
18-05-2011, 11:23
silikonda düşme vs gibi problem olmuyor ancak uyguladığınız silikonun ısıya dayanıklı silikon olmasına dikkat edin. bu tarz silikonlar 300 dereceye kadar atma yapmaz, buda kaliper için yeterli bir rakam. ama bence kapak takmayın :)

cnzdmr
20-05-2011, 16:53
Ben de deldirmeye karar verdim, çünkü kışları çıkartmam gerekecek, kışlık jant-lastiklerime geçmek için ve onlara kapaklar uymuyor malesef :)

görkem bana nerde yaptıracağını kaça olacağını bi pm atsana