PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç kiralama hakkında

bilalMW
14-05-2011, 01:39
Sorum şu abilerim,yaşıtlarım

gittim kiraladım bir araç punto mishal Allh korusun oldu diyelim bu arabayı perte çıkardım arabanın toplam ücretini bendemi çıkarıyorlar?

ayrıca kaza yaparsam araç perte çıkmadı o zaman ne oluyor?

hiç kiralamadım bilmiyorum anlatın lütfen. :)

Tnrylsl
14-05-2011, 02:19
Perte çıkınca olandan pek bi bilgim yok ama ,
Kaza yapınca arabada kasko varsaki çoğunda var arabanın tamirde yattığı gün parasını veriyosun misal 5 günse günlüğü 50 den 250 tl veriyosun ama kasko yoksa sen yaptırıyosun hasarı ...
Kiralamayı düşünüyosun kesinlikle güvenilir ve isim yapmış yerlerden kirala yoksa hiç hoş olmayan olaylarla karşılaşırsın ...
Arkadaştan tampondaki çizik için 200 tl almışlardı

MBuğra
14-05-2011, 02:58
Perte çıkınca olandan pek bi bilgim yok ama ,
Kaza yapınca arabada kasko varsaki çoğunda var arabanın tamirde yattığı gün parasını veriyosun misal 5 günse günlüğü 50 den 250 tl veriyosun ama kasko yoksa sen yaptırıyosun hasarı ...
Kiralamayı düşünüyosun kesinlikle güvenilir ve isim yapmış yerlerden kirala yoksa hiç hoş olmayan olaylarla karşılaşırsın ...
Arkadaştan tampondaki çizik için 200 tl almışlardı

Kesinlikle. Küçük yerlerden araba kiralanmaz. Arabayı son haddinde sana veriyor, doğal olarak araba sende de bozulunca suç senin üzerine kalıyor. :icon_tup:

BurakCengizhanoğlu
14-05-2011, 03:38
biz kiralamıştık lanet olsun asla kiralamam ordan bir daha.Çakal hepsi .Soymaya bakıyolar adamı.Tamponu çizmişler gece park ederken 250 lira aldı bizden.

komutanbaba
14-05-2011, 04:08
Sakın boş senete falan da imza atma.. Bazı küçük araç kiralama şirketleri bunu yapabiliyor..

yiğit205
14-05-2011, 08:07
Sakın boş senete falan da imza atma.. Bazı küçük araç kiralama şirketleri bunu yapabiliyor..

nereye gıdersen gıt tanıdık olmadıgı surece bos senete ımzanı atarsın yoksa hıc bır turlu arac verılmez.cunku bazen oyle durumlar oluyorkı adamlar kıralık arabayla bırısıne carpıp oldurebılıyor.bu durumda polıs amcalar elınde evragın sozlesmen yoksa gel bakalım efendı cınayetten ıcerı gırıyorsun dıyebılıyorlar...ayyrıca su aralar sık rastlanan bır durum var..adamlafr kıralık arabaları baskasına satıyorlar...bu senet bırazda o yuzden gercı mınareyı calan kılıfını hazırlıyor ama bunu her dolandırıcı yapamadan yakalanıyor..dıger asıl konu ıse arac perte cıksın dıye dua et cunku arac yapılacak durumda ıse yapılması cok ama cok uzun surebılıyor(pert olacak kadar)onun parasını senden tahsıl etmek zorunda kalıyorlar.cunku kıra gelır kaybı olarak hesaba yansıyor.perte cıkması daha kolay en azından arac sanayıde aylarca kalmaz kı sanayı degıl oyle bır durumda bır cok kıralama sırketı aracını servıse gonderır.sıgorta en fazla 1 y ıcınde parayı yatırır.tabı yuzdelık bır oran keser kullanım payı dıe...gerıkalanını sız odersenız.umarım yardımcı olmusumdur.

uzun lafın kısası emanet malın canı bılmem neresınde olur derler:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

akarmelih
24-06-2016, 10:17
antalya rent a car (http://www.antalyaarabakirala.com/tr)işini yapan arkaşalarımız var mı ?

punto_multijet
24-06-2016, 10:25
avis vs firmalardan kirala kafan rahat olsun

johnie
24-06-2016, 10:34
kurumsal firmalardan almaya bak, gidip x bir yerden boş senet 'e imza atıp başını belaya sokma..

tolgaaydın
24-06-2016, 10:43
Biz geçen ay Garenta'dan araç kiraladık yanında çok cuzi fiyata yedek sürücü + mini onarım paketi satın aldık. Kafa rahat oluyor, vurduk mu vurdular mı vs..

AliGizda
24-06-2016, 10:52
Havaalanlarında büyük firmalar mevcut ve fiyatları gerçekten kenar rent a car' lara göre daha düşük ve arabalar bakımlı, yeni oluyor. Bende bir ara kiralık araba bakarken Vivi' ye denk geldim fiyatları gerçekten uygun. Bakmanızı öneririm.

UberJager
24-06-2016, 12:34
Kesinlikle Avis,Budget ve Garentadan kiralama yapın. Ben ve ailem nerden baksanız 50 defa araba kiraladık. Sorun hiç olmadı olsada dert etmediler. Siz uslu uslu arabayı sürün trafik kurallarına uyun. Birde kampanyalara bakın.
Ben 10 gün için 780 tl ye Fiat egea kiraladım. Kampanyaları yakalayın ucuza ve kafanız rahat araba alırsınız

Gearbox
12-08-2016, 14:44
Merhabalar

araç kiralama için Enterprise Firması nasıldır? 6 günlük araç kiralamayı düşünüyoruz önerir misiniz?

dasemert
13-08-2016, 01:06
Bilgim yok dediğin firma hakkında ama Avis den kiralamıştık gayet memnun kaldım tavsiye ederim.

KoramiraL
13-08-2016, 01:16
Merhabalar

araç kiralama için Enterprise Firması nasıldır? 6 günlük araç kiralamayı düşünüyoruz önerir misiniz?

Enterprise ile çalıştığım firmanın anlaşması var gayette iyiler her aracın günlük km hakkı var sitesinden bakarken size söylüyor hatta karttan çekilcek komisyonuna kadar şöyle bir durumları var atıyorum ekonomi sınıfı araç aldınız günlük 500 km gibi bir limiti var aracın 6 gün için 6x5=3000 km gibi hakkınız oluyor bu 3000 km hakkın haricinde 10 günde olsa 4000 km üstüne çıkmasına izin vermiyorlar ama 3000 km üstünde km başı ücret alıyorlar avistede belli araçlarda km sınırı var kimisinde 250 km gibi birşey olması lazımdı kimisinde sınır yok ama belli bir kmyi size sınır olarak veriyorlar diye biliyorum avislede anlaşmamız var ama oradan hiç kiralamadım

EmreYY
13-08-2016, 11:52
Enterprise genelde D sınıfı araçlar kiralıyo iyi bir firma ama daha ucuza garenta ve avisten kiralayabilirsiniz. Avis de günlük kiralamada km problemi yok 4günlük lineayla 3binden fazla km yaptık teslim ettik sıkıntı yoktu. Aracı uzun süre kiralıyorsanız kesinlikle kasko yaptırın

sasuta
13-08-2016, 12:54
Avis ve Budget ile bir çok defa çalıştım şimdiye kadar hiç bir problem yaşamadım. Kardeşim Volvo S60ın alt takımlarını dağıttı yeni araç verip alıp götürdüler. Kurumsal firmalardan kirala kafan rahat olsun duruma göre de mini veya tam hasar sigortası yaptır mutlaka.

sasuta
13-08-2016, 12:56
Bu arada prestige grubu için belirli kiralama sayısına ulaşana kadar iki farklı bankadan iki kredi kartı istiyorlar bilgin olsun.

silent furious
13-08-2016, 16:54
3 senedir lazım oldukça central den kiralıyorum son derece memnunum kurumsal firma mini hasar sigortası da yaptırıyorum kafam rahat ayrıca rezervasyon yaptığın araçta sıkıntı olursa aynı paraya daha iyisini veriyorlar golf kiralamıştım golfte sıkıntı oldu deyip ekstra ücret talep etmeden passat verdiler