PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : muayenesiz arac ve kaza

olcay_bora
15-05-2011, 11:03
nette de arastırdım ama elle tutulur bilgiye ulaşamadım. ufak çaplı bi üzücü olay geldi basımıza dün aksam arkadasıma vermiştim arabayı o da gidip vurmus. bnm araca muayene randevusu almıştım ama bu arada böle bi olay oldu. p.tesi tekrar gidip aynı pozisyonda foto çekip tutanak tutacaz. ama vuran aracta muayene olmaması ne gibi sıkıntıya yol açar ? benim zorunlu sigortamın onun hasarını karşılamaması gibi bir durum olur mu ? bizde zaten hasar yok

Anecdote
15-05-2011, 11:07
muayene olmaması hiçbir sıkıntı yaşatmaz , geçen sene muayenem yoktu ablanın teki ufaktan taktı tuttuk tutanak hiç sıkıntı yaşamadım sigortası karşıladı

Eray Yümsel
15-05-2011, 11:09
sıkıntı olmaz olcay ama sahte rapordan olur :hehe: yaz sen böle açık açık

ykavcioglu
15-05-2011, 11:11
muayeneden ölü ve yaralı olmadığı sürece sıkıntı çıkmaz.
trafik sigortası önemli, benim yok:):)

initial-D
15-05-2011, 11:17
tutanakta muyene ile ilgili bir soru yok zaten.ha sen çok kontrolsüz bir fren yapmışındır, karşı tarafta biliyordur muayene olmadığını, tutanağa yazar "muayenesiz aracıyla çok kontrolsüz bir fren ile kazaya sebebiyet verdi" diye,anlaşamazsınız polis gelir, ödenmemesi gibi bir durum olabilir ozaman

tdipower
15-05-2011, 11:24
muayenesiz arkadan çarpmışlardı birkaç sene önce hiçbirşey olmuyor bizimkinde arkadaki hıyarlar çok hızlı oldukları için camdan falan fırlamışlardı yaralamalı oldu yani. polis geldi önce aracı çekmem lazım dedi bende çekmeyin araba lazım ceza yazın dedim ufak bir ceza ile 7günlük zaman olduğunu belirten bir kağıt aldım sonrası rutin sigorta işlemleri yani bir sıkıntı çıkmıyor :)

olcay_bora
15-05-2011, 11:27
o zaman sıkıntı yok bu durumda tutanagımızı tutabiliriz

tdipower
15-05-2011, 11:29
evet sıkıntı olmuyor :)

multispace
15-05-2011, 11:36
sorun olmaz :)

timucintt
15-05-2011, 13:53
sıkıntı olmaz... muayene önemli dğeil polis gelse bile ruhsatın bir nüsnasını alır sana muayene için 7 günlük fiş verir 7 günü aşarsanda gene bişi olmaz yakalanma sadece herhangi bir polis merkezinden muayene izni iste verirler hemen bir fiş daha... ama sigortasızsa araç işte o zaman başın yanar... en küçük yaralamalı kazada mahkemede direkt nitelikle adam yaralamadan yargılanırsın :)

S.Saka
15-05-2011, 13:57
Benim başıma gelmişti hiç bir sıkıntı yaşamadım hatalı taraf olduğum halde karşı taraf zararını karşılamıştı.. Benim aracımda zaten birşey yoktu..