PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabada TV izleyebilmek

BoraRS
17-05-2011, 18:42
Arkadaşlar Selam,

Aracım Hyundai Santa FE Model bir 4x4 jip. Trafikte bazen çok kalıyorum. Kaldığım zamanlarda TV izlemek istiyorum. Haberler vs falan filan. Bazen de DVD. Bunun en uygun en kolay ve en hesaplı yöntemi nedir? Tanıdığınız bildiğiniz fiyatı makul olan ürün adı markası var mıdır tavsiye edebileceğiniz?

Bu arada hareket halindeyken anten işi nasıl oluyor? Sıkıntı oluyor mu?

Yardımlarınızı esirgemeyin :)

otuzdört
17-05-2011, 18:43
TV cıkısı olan dabıl teypler var ama uydu sistemi olmadan hareket halindeyken pek iyi verim alamassınız öyle duymustum

yan53
17-05-2011, 18:45
ben passatta jvc exad doubledin kullanıyodum..50-60 km ıle bıle gıderken ızlenebılıyordu sıkıntısız...tavsiye ederim...

halilkarakas
17-05-2011, 18:47
dabıl din aldığınızda anteni falan var ama trafikte her yerde çekmiyor..durduğu yerde daha iyi yada çekmeye çalışıyor :)

BoraRS
17-05-2011, 18:47
Peki arkadaşlar bu tavsiye ettiğiniz ürünlerin tam adı filan var mı? Google dan bakayım fiyatlarına tiplerine filan. Bir de diğer sıkıntı arabamın göğsündeki teyip çıktığı zaman bu alacağım cihazın tam o yuvaya oturacak büyüklükte olup olmayacağı. Sonra arada boşluklar olursa kötü durur.

Ufuk
17-05-2011, 19:06
NECVOX DVA 8808 6.2 İNCH DOUBLE DIN NAVİGASYONLU SANTA FE sahibinden.com'da (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-necvox-dva-8808-6-2-inch-double-din-navigasyonlu-santa-fe-47157261/detay/)

Mesela olabilir.

Veya böyle dandik ürünlerle uğraşılmaz kaliteli double din alınır ona uygun çerçeve taklılır.

Evrenoz
17-05-2011, 19:36
Genelde double din aldığında yanında bir de aracına uygun çerçeve veriyorlar ya da yeni üretiyorlar. Böylece boşluklar ortadan kalkıyor ve çirkin görüntü kayboluyor.

Ben JVC KW AVX900 kullanıyorum, son derece memnunum.

BoraRS
17-05-2011, 19:50
Arkadaşlar bu ürün çok hoşuma gitti. Hemen hemen herşeyi var. Navigasyonu bile mevcut. Ne dersiniz bu marka hakkında yorumlarınızı alayım :)

Navigasyonlu ve Bluetooth'lu Double Teyp Roadstar RD 8000 sahibinden.com'da (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-navigasyonlu-ve-bluetooth-lu-double-teyp-roadstar-rd-8000-47862739/detay/?favorite=1)

Bir de bu var bunun fiyatı daha hesaplı gibi;

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-kenwood-ddx-7032-m-7-double-dvdvcddivxmp3-player-49260180/detay/

BoraRS
18-05-2011, 16:01
Evet bugün cihazı taktırdım :) Telefon görüşme kalitesi, Navigasyonu çok iyi. Net olarak hareket halindeyken TV izleyebilmek için 2 milyarlık bir anten gerekiyormuş. Malesef çok pahallı olduğu için şimdilik bana verdikleri TV anteni ile TV izleyebiliyorum. Sabit haldeyken eh idare edecek şekilde çekiyor TV. Ama dur kalk trafikte haberleri takip edebilmem açısından oldukça keyifli olacak gibi :)

clioGT
18-05-2011, 16:05
abi sattın mı sen s2kyı yoksa yanına mı aldın bunu ?

BoraRS
18-05-2011, 20:54
abi sattın mı sen s2kyı yoksa yanına mı aldın bunu ?

Sattım sattım. Şimdilik bunu almam icap etti. İleride daha iyisini alırım inşallah. Ama jipin tadı ve konforu da hiçbirşeyde yokmuş onu öğrendim. Haftasonu dalışa gittim Kilyos taraflarında dağ bayır kum toprak tepe derken jipin kıymetini şimdi daha iyi anladım :)

Ama EZN hala aklımda kaldı :D

clioGT
19-05-2011, 07:33
hadi hayırlı uğurlu olsun abi o zaman:D

sessiz sedasız ayrıldın s2k camiasından ama he:D

mgnPower
20-05-2011, 15:44
ben kullaniyorum bir yildir aracimda. mitsubishinin kendi aftermarket urunu olan bir cihaz benim kullandigim. dijital antan aldim ama seyir halindeykken yine yok yine yok ne yazikki. durdugumuz zamanlarda yere ve mevkiye gore cam gibi izleyebniliyorum ama. birde gecenlerde cok ilginctir samsun yolunda giderken diziyi seyrediyordum istanbula yoluna cikinca bozuldu goruntu. demekki bazi yollarda cok daha iyi cekebiliyor.

Yigit-Y
20-05-2011, 16:04
sinyaller her yerde aynı olsa zaten sıkıntısız izlenir aynı sorunu bende yaşıyorum typerda ışıklarda bakıyorum ama yolda gidiyor mesela...

sinyallin iyi olduğunda geliyor...

EmrE-35
20-05-2011, 16:13
Benim araçta orjinal comand üzerinde tv var birde tv in motion taktırdım dururkende giderkende izmirde çoğu kanal çok net çekiyor.

Şehirlerarası yolda geçen gün TRT nin digital karasal yayınına denk geldim 1-2 saat boyunca cam gibiydi yayın, yani durum alıcı ile alakalı.

tdipower
20-05-2011, 16:26
ben kullaniyorum bir yildir aracimda. mitsubishinin kendi aftermarket urunu olan bir cihaz benim kullandigim. dijital antan aldim ama seyir halindeykken yine yok yine yok ne yazikki. durdugumuz zamanlarda yere ve mevkiye gore cam gibi izleyebniliyorum ama. birde gecenlerde cok ilginctir samsun yolunda giderken diziyi seyrediyordum istanbula yoluna cikinca bozuldu goruntu. demekki bazi yollarda cok daha iyi cekebiliyor.

abi dizimi izliyorsun giderken :eek: skandal :D

BoraRS
20-05-2011, 17:53
Benim araçta orjinal comand üzerinde tv var birde tv in motion taktırdım dururkende giderkende izmirde çoğu kanal çok net çekiyor.

Şehirlerarası yolda geçen gün TRT nin digital karasal yayınına denk geldim 1-2 saat boyunca cam gibiydi yayın, yani durum alıcı ile alakalı.

TV in motion dediğin şey nedir nekadardır ve nerede bulabiliriz?

Tşk.

gfb01
22-05-2011, 00:03
Samsung galaxy tablet kullanin cama sabitleyin hem internet hem tv hem telefon

MuGeN_poWer
25-05-2011, 00:06
en iyisi digital yukselticili anten alın bn aldım bakalım gelince nasıl olcak paylasırım

TünayK
25-05-2011, 00:19
ben arabada tv yı dogru bulmuyorum,dıkkatsızlıge sebep olur kazalar yasanır yuvalar dagılır.mıllı servete zarar vermıs olursun.vatan haını mısın sen?

not: s2000 lerın vıdeosuna sosyal mesaj yazıcam az sonra elımı ısındırdım kusura bakma:D

GokhanRS
25-05-2011, 00:28
TWOGO GO-200 DİJİTAL OTO TV FM ANTEN by KOCAMAN sahibinden.com'da (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-twogo-go-200-dijital-oto-tv-fm-anten-by-kocaman-49073463/detay/?)

bu tarz büyük anten takarsan daha iyi çeker

deeperblack
25-05-2011, 00:38
Ben bu işle ilgili farklı bir teknik geliştirdim çokta memnunum.
Bu iş için ilk olarak aracınızda double din yada indash bir monitör olması gerekiyor vede birde iphone unuz.
Hemen hemen bütün modellerde av input bulunuyor o nedenle marka farkı sıkıntı olmaz.
Araç için üretilen tuner lar yolda giderken çok kötü bu nedenle bende iphone daki tv kalitesini ekrana taşımanın bir yolunu aradım ve buldum.

Bu kablo ve
http://www.prlog.org/10160190-iphone-3g-av-cableiphone-3g-av-tv-cablewhite-iphone-3g-av-cable.jpg

Jailbreak yapılmış cihazlarda çalışan screen splitter programı sayesinde iphone ekranınızı tv ekranına taşıyabilirsiniz.

http://img709.imageshack.us/img709/14/78011042.png

Buarada dikkat edilmesi gerekn husus internet paketinizin olması. KEza ay sonunda tatsız faturalarla karşılaşabilirsiniz...