PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok sert fren pedalı sorunu ?

0M42
21-05-2011, 10:29
Kadett in frenlerinde bir anormallik var arkadaşlar tutmasına tutuyor ama pedal çok sert.Fren pedalındaki sertlik neyi gösterir ? Pedala sertliğine aldırmadan iyice basınca gayet güzel duruyor ama bilmeyen biri kullanınca bu arabanın renleri neden tutmuyor diyor sert olduğu için ve iyice basmak gerektiği için ne demek istediğimi anlatabiliyorumdur umarım.

Yanlız şöyle bir durum var sabahları ilk çalıştırmada ilk 5 dk frenlerin hassasiyeti mükemmel oluyor pedala dokunmak yetiyor kafası çakılıyor aracın resmen ama motor ısınmaya başladıkça bu hassasiyet kayboluyor.Önler disk arkalar kampana 4 tekerin balataları sıfır sayılır merkezleri yeni ana merkez sorunsuz 3 tane frenciye gösterdim ikisi pek iplemesede biri westinghouse dan kaynaklanabilir dedi.Sizce bu mümkün mü westinghouse dan böyle bir şey yapabilirmi ?

Özellikle şu sabahları frenlerdeki iyileşme ve motor ısınmaya başladıkça eskiye dönme mevzusu kafamı kurcalıyor.

senna
21-05-2011, 10:38
vakum alamıyor muhtemelen vakum hortumları ne durumda?

0M42
21-05-2011, 10:40
Vakum hortumları derken manifolddan çıkıp westinghouse a giden hortumdan bahsediyorsun sanırım hepsini değiştirdim aradaki çekvalf ide değiştirdim.

dgoo
21-05-2011, 10:58
westinghouse da sorun muhtemelen
pedal sertleştiği an frene basılı tuttuğunda araç duruyor iken ses geliyor mu tüpten?

senna
21-05-2011, 11:06
motor ısınınca atıyorum gaza basarsan pedal yumuşuyormu?

0M42
21-05-2011, 13:48
dgo2133 tüp ten kasıt ne LPG mi ? öyleyse araçta lpg sistemi zaten yok.Ayrıca pedal ara ara değil sürekli sert yani motor sıcaklığı ılınmaya başladımı frenlerde başlıyor sertleşmeye ve hep öyle kalıyor.

senna dediğini denemedim deneyip yazacağım buraya.

dgoo
22-05-2011, 09:42
Tüp dediğim fren tüpü yani westinghouse :)

Günkut
22-05-2011, 10:29
Ayrı konu acmak istemedim benımde bir sorum olucak..

Tam tersine westinhousu degiştirdim ve pedalım asırı yumusak ayakkabıyı bıraksam ustune fren tutuyor olması gerektigi gibi degil problem nerde olabilir ?

Aldıgım westhousemı bozuk acaba?

0M42
22-05-2011, 11:23
dgo2133 hım pardon yanlış anlamışım öyle ses vs. gelmiyor yani bir ses duyamıyorum.

senna motor ısındıktan sonra gaza basıp bırakınca pedal sertliğinde bir değişiklik olmuyor ancak bir ayağımla gaz oedalına 2000 d. civarı basılı tutup diğer ayağımla fren pedalını yokladığımda fren ilk çalıştırmadaki gibi oluyor yani iyileşiyor bu neyi gösterir ?

tdipower
22-05-2011, 11:51
westinghouse problemi bu :) içindeki diyafram özelliğini yitirince böyle oluyor

0M42
22-05-2011, 22:11
Çok teşekkür ederim zaten baktırmadığım değiştirmediğim başka fren aksamı kalmadı westinghouse ı da değiştirelim.Bakalım yenisini bulabilecekmiyiz.

1.24
29-05-2011, 18:02
dgo2133 hım pardon yanlış anlamışım öyle ses vs. gelmiyor yani bir ses duyamıyorum.

senna motor ısındıktan sonra gaza basıp bırakınca pedal sertliğinde bir değişiklik olmuyor ancak bir ayağımla gaz oedalına 2000 d. civarı basılı tutup diğer ayağımla fren pedalını yokladığımda fren ilk çalıştırmadaki gibi oluyor yani iyileşiyor bu neyi gösterir ?

westinghouse sibobu hortumları yada westinghouse tamir takımı denen içindeki parçalardan kaynaklanıyor büyük ihtimalle.ayriyeten ana merkezin pistonunun boyunuda uzattır biraz.daha hassas ve seniş yormayan bi frenin olur. pistonun ucunda vida varsa oradan uzatabilirsin yada pistonun arkasına uygun bı metal koyarak yapabilirsin ;)

0M42
29-05-2011, 23:47
Yeni westinghouse ve ana merkez arayışı içerisindeyim arif temin ettikten sonra söylediklerinide değerlendirecem sağolasın.