PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerlik bilgi

bykarakus
23-05-2011, 16:07
Arkadaslar kardesim 25.05.2011 tarihinde 91/2 tertip askere gonderiyoruz... Birligi Hava Sv.Okl ve Egitim Merkez Komutanligi Konya Merkez..... Burayla ilgili bilgisi olan varmi herkese simdiden cok tesekkurler :) :) :)

mehzent
23-05-2011, 16:09
Arkadaslar kardesim 25.05.2011 tarihinde 91/2 tertip askere gonderiyoruz... Birligi Hava Sv.Okl ve Egitim Merkez Komutanligi Konya Merkez..... Burayla ilgili bilgisi olan varmi herkese simdiden cok tesekkurler :) :) :)

ben orada yapmıştım orası onceden İnz.ER Eğt. Böl. K.lığı ve Personel Okuluydu şimdi değişti yenı ısmı bu galıba dutlukır dıyemı ne geçiyordu heralde çok zor değildi ama çok soğuktu be :) pek ezılmez dıye dusunuyorum aynı bızım donemımızdekı gıbıbyse...

bykarakus
23-05-2011, 16:23
Himm peki acemi birlik kacgun 35 gunmu 75 gunmu yapiyolar...

wekoo
23-05-2011, 16:29
o artık oraya gidince belli olur şimdi bunu kimse bilemez neden diceksin şimdi orda bunlar seçmelere giricek meslekçiler hizmet eri gibi ne olursa ona göre 35 lik veya 90 olur örnegin ben meslekçiydim 35 gün acemilik yaptım allah kolaylık wersin hayırlı teskereler.diyelim

bykarakus
23-05-2011, 16:42
Anladim bende 35 gun yaptim havaciydim hayirlisi cok sagol

mehzent
23-05-2011, 16:48
bende 90 lık yapmıştım İnz. Er i olduğumuz içindi ama sınıfa gore değişiyor denıldığı gibi..

skyserhat
23-05-2011, 16:59
arkadaşım ben 2007 de askere gittim bu hava okulu alemdağa yakın bi yerdedir hava savunma taburu ise alemdağ içerisinde idi hava savunma okulu istanbulda kaldı fakat acemi birliği konyaya 2008 de konyaya taşında kardeşinin gideceği yer hava savunma taburu tahminim. alt devrelerin fotosundan gördüğüm kadarıyla ve bildiğim (eğer aynı yerden bahsediyosak ) konya ovası gibi etrafında bişi olmayan çarşıya uzak acemilik 75 gündür.biraz gideceği tarih itibariyle sıcak görecektir.pek zorluk çekeceğini zannetmiyorum hayırlı teskereler kardeşine

BLuEBoY
23-05-2011, 22:56
orası hakkında pek fazla bilgim yok ama bende usta birliginde hava savunma taburundaydım. Çogunluk ordan gelmeydi stinger füze, reinhmetall ve orlikon uçaksavar top eğitimi verılıyo karışık er-özel er vs. bölükleri var özel erde olanlara onbaşı rütbesi veriliyo usta bırlıgınde çavuş oluyolar ordan yine hava savunma taburlarına gönderiliyo benım bildigim istanbulda var g.antepde var (ben ordaydım :D ) kıbrısda bide malatyada var. Usta birligine geçtıgı zaman yazıcı falan ekstra bi görev almazsa toplu tüfekli eglenceli bi askerlik geçirir. :D hayırlı teskereler güle güle gitsin güle güle gelsin ;)

bykarakus
23-05-2011, 23:54
Cok sagolun arkadaslar hepinize ayri ayri tesekkur ederim...
Tek kardesim var insan dusunmeden edemiyo :)