PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : chip'li araca ekstradan piggy back olur mu?

polo34
21-08-2007, 17:45
chip yapılmış bir araca piggy back yapılabilir mi acaba? amaç yeni mod parçaları takıldığında aracı ona göre tune etmek ve yeni birşeyler öğrenmek? bunun için wideband gerekli galiba, belli devir aralıklarına göre bir ayar yapılıyormuş

Mehmet Gazihan
21-08-2007, 22:04
wide band işi arabada kalıcı olacaksa bi araba parası harcarsın..

AFR ve Advance ayarlıyabildiğin bir Piggy back aracın chiplide olsa chipsizde olsa takılabilir..

GökhanO
21-08-2007, 22:13
wide band işi arabada kalıcı olacaksa bi araba parası harcarsın..

pardon 350 400 dolara araba varmı ?

Mehmet Gazihan
21-08-2007, 22:20
Real time set yapılacaksa programı çalıştıracak laptopu o paraya alamazsın..

senna
21-08-2007, 22:26

şu anki güncel orta halli bi laptop iş görmezmi?

ki ayrıca wide band kalıcı olunca neden pahalı oluyor?

GökhanO
21-08-2007, 22:30

burda real time tunedan bahsetmiyorsunuz, arabada kalıcı wideband olucaksa araba parası harcarsın yazmıssınız, bende size wideband gostergeleri maximum 400 dolara mal olur yazıyorum wideband icin ne laptopu ne programı lazım anlamadım, alıp takıyorsunuz farklı seylerden bahsediyoruz herhalde.

Tholl-ga
21-08-2007, 22:31
şimdi lap top pahalı
wide band pahalı

o zaman standart binmeye devam

GökhanO
21-08-2007, 22:32
chip yapılmış bir araca piggy back yapılabilir mi acaba? amaç yeni mod parçaları takıldığında aracı ona göre tune etmek ve yeni birşeyler öğrenmek? bunun için wideband gerekli galiba, belli devir aralıklarına göre bir ayar yapılıyormuş

chip yapılmıs arabaya piggyback takabilirsiniz bir sorun olmaz wideband ile ayar tabiki daha saglıklı olur.

Mehmet Gazihan
21-08-2007, 22:32
ne bilim 0.1 saniyelik Can lag bile bile gıcık eder adamı heralde..Kimse bi P3 koymak istemez oraya..Ki öle bi durumda kontrol ekranını şöle touch screen doble dim bi teyp den idare etmek ister kullanıcı..Hızlı bi Car pc ile yürür sanki bu iş ?? Yanlışmı düşünüyorum..

senna
21-08-2007, 22:35
ne bilim 0.1 saniyelik Can lag bile bile gıcık eder adamı heralde..Kimse bi P3 koymak istemez oraya..Ki öle bi durumda kontrol ekranını şöle touch screen doble dim bi teyp den idare etmek ister kullanıcı..Hızlı bi Car pc ile yürür sanki bu iş ?? Yanlışmı düşünüyorum..

http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/I/wotmstore_1961_1065844

örnek olarak bu yeter

car pcye falan gerek yok p3 falan koyanda yok pcnin yaptığı işlem ok adar karmaşık değil voltaj değerlerini okuyan sensorun verdiği değerleri değerlendiricek

polo34
21-08-2007, 22:37
atmosferik bir araç için hangi marka piggy back tavsiye ediyorsunuz? sahibinden.com da 300-400 ytl'ye 2.el parçalar var mesela...
tek tek parça model ve tahmini fiyatlarını çıkarabilirmisiniz ?

Mehmet Gazihan
21-08-2007, 22:40
bi lambda sensörü ve dispilayi ile koca real time eprom emulatör ünitesini bir mi tutuyorsunuz..Ben biraz büyük düşünmüşüm galiba..wide band ı yanlış anladım sanırım..

GökhanO
21-08-2007, 22:53
bende bi anlayabilsem :)

Oz`
21-08-2007, 23:17
wideband AFR göstyeriri 450 ile 1000$ arasındadfır üstünde değil :)
2 laptopu alan ayar yapamaz yaparsa makina kırılma riski yükselir extradan ayar paso bozulmaz:) belirtim

deathofacar
22-08-2007, 00:09
wideband ne yaw? :D
geniş bi bant olsa gerek diye düşünüyorum ama yanılıyor da olabilirim:D

Jan™
22-08-2007, 09:23
şimdi lap top pahalı
wide band pahalı

o zaman standart binmeye devam

:D :D Katılıyorum..kesinlikle :icon_tup:

TünayK
22-08-2007, 09:29
wıdeband kollyband gıbı bısey bence...:)

Tholl-ga
22-08-2007, 09:33
wıdeband kollyband gıbı bısey bence...:)

yannış biliosun nanoband o hem ekonomi hem performans

Mehmet Gazihan
22-08-2007, 11:13
wideband AFR göstyeriri 450 ile 1000$ arasındadfır üstünde değil :)
2 laptopu alan ayar yapamaz yaparsa makina kırılma riski yükselir extradan ayar paso bozulmaz:) belirtim

Araba yap boza dönmüşse gerekli olabilir (:

Veya bizim gibi custom map coder ların böle bi sistemi araçlarında taşıması fena da olmaz..(:

Vts_Power
22-08-2007, 11:22
ben arabamı yapboza döndürmek istiyorum bu wideband almam şartmı ?

Mehmet Gazihan
22-08-2007, 11:28
yeterince yapılmış ve bozulmuş olsa gerek arabanız..(:

Ama tabi bu işler hastalık seviyesinde..Arkayada bi motor fena olmaz..O zaman 2 ECU ve 2 wide band gerekecektir. (((:

polo34
22-08-2007, 12:29
egzoz ölçüm istasyonlarındaki gaz analiz cihazlarıda hava yakıt oranını gösteriyor, yanında emisyonda gösteriyor, o cihaz kullanılsa nasıl olur? o cihazı satın almayacağım elbette, sadece hatır gönül kira vs ile kullanmam mümkün....

Vts_Power
22-08-2007, 12:39
yolda giderken full throttle görcen ya cihazda arkandan gazlar artık ehuehuehe

deathofacar
22-08-2007, 12:47
yeterince yapılmış ve bozulmuş olsa gerek arabanız..(:

Ama tabi bu işler hastalık seviyesinde..Arkayada bi motor fena olmaz..O zaman 2 ECU ve 2 wide band gerekecektir. (((:

hocam olaya cinayet süsü vermeye gerek yok. burda kime wb desen ben de dahil anlayacağımız aem wb+safc ya da vafc. hadi bi kademe yukarda da standalone. yani iyi kötü bi laptop zaten iş görüyor. yani kurt boğmasına falan gerek olmadığı için bilemiyorum yani ne desem yalan olacak:D

polo34
22-08-2007, 21:24
konuyu ben açtım, sizde kendi aranızda atışmaya başladınız, ne güzel:)
öğretici daha çok bilgi verseniz iyi olmaz mı :) ayrıca soru sorduk cevap alamıyoruz ...

Oz`
22-08-2007, 22:16
Araba yap boza dönmüşse gerekli olabilir (:

Veya bizim gibi custom map coder ların böle bi sistemi araçlarında taşıması fena da olmaz..(:

ozaman benimkinide bi code edermisin ya merak etttim base map atimmi sen yapıp yollarmısın bana ? speclerini sölimmi?

Oz`
22-08-2007, 22:20
polo arkadaşım o cihazz sandığının 100 katı yavaş çalışıyor açıkcası bir işine yaaramaz

1.6 VTi
22-08-2007, 22:22
peki mapped araca piggyback gerekliliği nereden geliyor ? maksat evc misali atmosferik araçlarda da çift setup gezmek mi yoksa başka birşey mi ? sonuçta piggyback'in yapacağı şey yazılım da yapmış olmuyor mu ?

Oz`
22-08-2007, 22:26
işte :) hepinizin düştüğü nokta bu Heryerde hava şartları atmosfer basıncları aynı olmaz adamda burda yapanlar kadar riske girmez ondandolayı 1 kere kaybediosunuz :)

1.6 VTi
22-08-2007, 22:28
...............

GökhanO
22-08-2007, 22:47
Şimdi hazır satılan çipler arabanın o anki durumuna göre özel olarak bi ayar içermez onlar mesela 0km bi araç alırlar fabrikanın bıraktığı toleranslar vardır onları azaltarak bi kaç hp ve tork kazanmak için avans ve benzin haritaları ile oynarlar sorunda burda başlar onların ayarladıkları araba ile sizin arabanız asla aynı durumda olmaz sizin benzin pompanız bujileriniz motorunuzun durumu yaşadığınız şehir vs.. bunların hepsi buna etki eder, insanların çiplenmiş ecuye piggyback baglama sebebi işte bu ayarları kendi arabasının durumuna göre biraz daha optimuma seviyeye çekmetir, bu nispeten ucuz bir yol fakat pekde sağlıklı degil. Sonuçta piggybackler ecuyu yanıltarak çalışırlar herzaman bir ems daha verimlidir fakat onunda fiyatı yüksektir.

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 00:39
ozaman benimkinide bi code edermisin ya merak etttim base map atimmi sen yapıp yollarmısın bana ? speclerini sölimmi?

bi map in lafımı olur..msn aşaada..gönder gelsin..

mesajlar gitmiş bu arada..

cem
23-08-2007, 01:24
Home made mapping :) Arabayı görmeden ezberemi yapıyosun ? Bende gelecek projelerimi yollayım ona göre bi map aliim bare.

Ps: mesajlar bazen uçar burda.

polo34
23-08-2007, 07:20
Mehmet kardeşim remap coder lafını forumlarda söylediğinizi görüyorum, acayip imreniyorum size:) 2. bir onno usta olma yolunda gidiyorsunuz galiba, bu tune olayını nasıl öğreneceğiz, bu işin sırrı nedir? siz nasıl öğrendiniz ? kursu varsa koşa koşa giderim:)

Oz`
23-08-2007, 07:45
polo :) arkadaşa biz pek inanmıyorus sende pek inanma bence
Mehmet Gazihan sen aem kullanmasını biliyormusun ?

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 09:53
Home made mapping :) Arabayı görmeden ezberemi yapıyosun ? Bende gelecek projelerimi yollayım ona göre bi map aliim bare.

Ps: mesajlar bazen uçar burda.

Sen almanya veya İtalyadan map isterken arabayımı götürüyosun..?

Adam spec veriim demiş..

senna
23-08-2007, 09:57
Sen almanya veya İtalyadan map isterken arabayımı götürüyosun..?

Adam spec veriim demiş..

almanya ve italyadaki hava koşulloarını basınçlarını bilyomusunda direk map yazıcaksın motor için?

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 09:58
Mehmet kardeşim remap coder lafını forumlarda söylediğinizi görüyorum, acayip imreniyorum size:) 2. bir onno usta olma yolunda gidiyorsunuz galiba, bu tune olayını nasıl öğreneceğiz, bu işin sırrı nedir? siz nasıl öğrendiniz ? kursu varsa koşa koşa giderim:)

Onno ustamı..:D

Beni onnoya bi sorsanıza ne dicek..(:

Ben veriim kurs koşma hiç bi yere..(:

İşin sırrı olinde..Bu programlar biraz para tutuyo başka bi sırrı yok..Kimse annesinin karnında örenmiyo..

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 10:09
polo :) arkadaşa biz pek inanmıyorus sende pek inanma bence
Mehmet Gazihan sen aem kullanmasını biliyormusun ?

He bide öle Aem map i falan gönderme onlarla uraşcak boş vaktim olmadı şimdiye kadar..Orjinal beyni tak gönder (:

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 10:11
almanya ve italyadaki hava koşulloarını basınçlarını bilyomusunda direk map yazıcaksın motor için?

ne alaka..İtalyadaki adam sana basınç nem soruyomu map yazarken ?

Ama mutlaka gözetilmeli..Biz araçları deniz seviyesinde kullanıyoruz çoğunluka özellikle boost uygulanmış araçlarda avans ve AFR Rakıma göre çok farklılık gösterir..

senna
23-08-2007, 10:12
ne alaka..İtalyadaki adam sana basınç nem soruyomu map yazarken ?

Ama mutlaka gözetilmeli..Biz araçları deniz seviyesinde kullanıyoruz çoğunluka özellikle boost uygulanmış araçlarda avans ve AFR Rakıma göre çok farklılık gösterir..

cevabımı aldım ben,

sana iyi çalışmalar

Tholl-ga
23-08-2007, 10:22
Mehmet Gazihan kullandığn wideband ı kaç a aldın (varsa)

deathofacar
23-08-2007, 10:25
ben ciddi olarak bişey sormak istiyorum. mehmet kardeş sen para karşılığı map mi yazıyorsun?? buradaki muhabbetin şeklinden aklıma başka şeyler gelmeye başladı da...

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 10:31
Mehmet Gazihan kullandığn wideband ı kaç a aldın (varsa)

Usa dan getirttim 380 dolara..AEM

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 10:33
ben ciddi olarak bişey sormak istiyorum. mehmet kardeş sen para karşılığı map mi yazıyorsun?? buradaki muhabbetin şeklinden aklıma başka şeyler gelmeye başladı da...

Kesinlikle benim yaptığım maplerden şirketim para kazanıyor..Aklına başka bişi gelmesin..Muhabbeti buraya iğnelemeler getirdi..Ön yargı kötüdür..Beni tanımak isteyen google a Mehmet Gazihan yazsın..

Tholl-ga
23-08-2007, 10:35
hangi ems leri kullanabiliosun

hydra aem motec ??

deathofacar
23-08-2007, 10:51
Kesinlikle benim yaptığım maplerden şirketim para kazanıyor..Aklına başka bişi gelmesin..Muhabbeti buraya iğnelemeler getirdi..Ön yargı kötüdür..Beni tanımak isteyen google a Mehmet Gazihan yazsın..

heheheheh. yaw google dan araştırma yapmaya gerek yok bilader zaten bu soyadı bana bişeyler çağrıştırıyor ama çıkaramadım. yani sanki bana biraz terim kalabalığı+bilgi karmaşası yaratıp sanki müşteri toplama ama çlı gelmişsin gibi geldi de. hadi direk o amaçla geldin diyelim ona da eyvallah ama sanki biraz da böyle yüksekten konuşup maliyetli işler atmosferi yaratmaya çalışıyomuşsun gibi geldi. hani EŞEği önce kaybettirip sonra buldurma gibisinden. tabi bunlar benim aklıma gelenler işin açıkcasını sen anlatırsan daha iyi olur.

deathofacar
23-08-2007, 10:56
Konu: Selamlar..Ben Mehmet Gazihan (Okunma Sayısı 61 defa)

Chiptuning
Çöm :)

Selamlar..Ben Mehmet Gazihan
« : Mart 26, 2007, 02:04:49 ** »

--------------------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar merhaba..

Adım Mehmet Gazihan..26 yaşında bir Elektromekaniker im..

Tampondan tampona bir otomobilin tüm elektronik ve mekanik aksamından iyi anlarım..

Bu konuda birbirimizle çok şey paylaşacağımızı düşünüyorum..

Aynı zamanda iyi bir Chiptuning ciyim..Dizel otomobillerde sıkı çalışmalarım var..

Kendi 1.7 Dti 118Hp corsam gibi (:

İstanbul Dudullu civarlarındayım..

Herşey gönlünüzce olsun

google dan aratın demekle iyi yapmışsın . aslında kendini tanıtma bölümüne direk google linkini versen daha iyi olurmuş.
sadede gelelim kaça map yapıyosun???

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 11:13
heheheheh. yaw google dan araştırma yapmaya gerek yok bilader zaten bu soyadı bana bişeyler çağrıştırıyor ama çıkaramadım. yani sanki bana biraz terim kalabalığı+bilgi karmaşası yaratıp sanki müşteri toplama ama çlı gelmişsin gibi geldi de. hadi direk o amaçla geldin diyelim ona da eyvallah ama sanki biraz da böyle yüksekten konuşup maliyetli işler atmosferi yaratmaya çalışıyomuşsun gibi geldi. hani EŞEği önce kaybettirip sonra buldurma gibisinden. tabi bunlar benim aklıma gelenler işin açıkcasını sen anlatırsan daha iyi olur.

Aratmışsın güzel..sonuç sayısıda dikkatini çekmiştir sanırım..share ettiğin bölüm onlardan biri..

Böyle düşünmen beni üzdü..Bu siteden bana müşteri çıkmaz..İyilerdir kafa çocuklardır ortam olur iki geyik çeviririz belki bi ikide kankam var muhabbetine geldim buraya..Benim yaptığım işe ihtiyaç duyan müşteri beni gerek ilgili markanın en hit fun forumundan gerek DH gibi devasa forumlardan bulur..Terim kalabalığı derken sanayici gibi de konuşamam anlatmak lazım insanlar içerik isterler..Her şey çıkar amaçlı orası gerçek ama bunu ukalaca yapmayı yakıştıramam kendime..Ben konuyu başından yanlış anlamışım bunu itiraf ettim..Hata kabul etmek de büyüklüktür derler..Önemli deil..Ama yinede yüklenildi ki hala yükleniliyor..No problem bilgim ölçüsünde altından kalkarım kalkamadığım yerdede çirkeflik yapmam..Bilmiyorum derim..Benim AEM iydi diğer farklı beyinleriydi özellikle japonlarla çok işim olmaz.

polo34
23-08-2007, 12:59
Onno ustamı..:D

Beni onnoya bi sorsanıza ne dicek..(:

Ben veriim kurs koşma hiç bi yere..(:

İşin sırrı olinde..Bu programlar biraz para tutuyo başka bi sırrı yok..Kimse annesinin karnında örenmiyo..

özel mesaj attım kardeş...

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 13:42
mesajını aldım

yine uçtu bişiler..:D

Tamam ses çıkartmıcam..

deathofacar
23-08-2007, 14:14
google dan aratın demekle iyi yapmışsın . aslında kendini tanıtma bölümüne direk google linkini versen daha iyi olurmuş.
sadede gelelim kaça map yapıyosun???

cevap alamadım???

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 14:50
şimdi bi site kuralı vardır rakam vermek reklam yapmak yasak fln..ban yemiyim böle bi nedenden..ama en ucuz firmanın yarısı kadar nerdeyse..

tool
23-08-2007, 15:15
dizelciyiz desen burda kimse hor görmezdi seni,
ama sen kustom mapper diye girdin ortama;
wideband araba parasi falan oldu, yakışmadı..

Oz`
23-08-2007, 16:01
1-2 bişi dicem benim atmosferik Hexadecimal imi nasıl yapıcaksın turbo şeklinde merak etttim :)

neden çok bilmiş gibi davranıyorsun ? biliyor olabilirsin ama daha mütevazi olabilirsi wideband araba paraısı felan deyip insaları korkutmanın manası yok burda herşey gerçekcilikte

bende yapabildiğim beyinleri söleyebilirim sana orjinal beyinle benim speclerimde bi map yazamasssın ondan bahsediyorum ki civiclerin obd2 sini flash layamıyorsun
ondan dolayı bence en büyük benim diyiceğine insanlar nedir neler yapmmış de tamam nekanikersindir prograammersindir mühendisssindir ama bak insalara incele ondan sonra insanların yazılarını aşalıyıcağına bi tart kim ne yapıo die bak arkadaşım ben aem, motec, hydra, hondata, Ecuflash ve birçok flash programı, gems,tdd, autronic ve daha birçok program ile beyin ayarlayabiliyorum peki bunları bildiğimi biliyormusun ? hayoır bana diosunki mapini gönder sen42r la uzaktan 40 psi basabilicekmisin ? uzaktan ? yoksa ilk bastığımda kırmamıımı sağlıcaksın ?? yada okadar basınca rağmen d.tünü kaldırmamasınımı sağlıcaksın burda insanların dediği ve burda olan birçok arabanın uzaktan olamayacağı çünkü insanlar normal arabalara çip yaptırmayı bıraktı :) eskisi gibi değil Türkiye allaha şükür çip filitree yapıp 40 beygir aldımlar 7-8 sene geride kaldı diyelim ondan dolayı senin dizellerine yorum yapmıorus ama yolla mapini yapim ben sana dersen o olay deişir dalga konusu olursun burda :) bziim demek istediğimi insanları aydınlatmak istiyorsan şirketinin adını kullanmadan evet ama burda herkese erkeklik taslıcaksan olmazz böyle kavga ederis hep beraber

saygılar

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 16:03
Dizel de çok iyiyim ama bu benzinli yapmadığım anlamına gelmiyor..

OZgun şimdi oldumu bu kadar yazmışsın..Bu ithamların hangisini yaptım ben burda..Erkeklikmi..Yapma agaaa bana kek muamelesi yapılırsa karşında erkek görürsün..Adam gibi konuşunca karşında adam görürsün..Japonla işim olmaz diyorum sen bütün japon beyin markalarını yazmışsın..Girmemde o piyasaya çok gereksiz insan var sözüm meclisden dışarı..Emeğine saygım sonsuz..Yazdıldı çizildi yaptıkların şöle böle diye..Bizim çizgimiz belli abartıya yer yok..Bide Barboros ile bi alakam yok konuşuluyomuş sağda solda..

deathofacar
23-08-2007, 16:08
hacım senin yaptığına kolpa denir. 1000 tane siteye üye olmussun. amacın aynı "map coder" . geyik yaparım tanıdıklarla demissin ama onca siteye üyesin ayrıca çalışıyosun ev de bi de çocuk allah bağışlasın, ne zaman geyik yapacaksın senin deyiminle. direk site sahipleriyle konuşup kardeşim ben dizelciyim, çokda güzel dizellere chip yazarım deseydin , müsade var mı deseydin eyvallah. ama senin işin pazarlama ksımında olduğun postlarından direk anlaşılıyor. ggooggle dan beni arattır dediğin de de zaten olay aşikar bir hal alıyor. harbi olmaktan hiç bişey kaybetmezsin. al şimdi ben sana harbi harbi sana söylüyorum. benim mapimi adanadan kalkıp gelip bedava yazıyor. şimdi sen yaz bi de üstüne para ver. ha şunu da ekleyeyim sitede biraz katılım gösterip ondan sonra pazarlamaya soyunsaydın zannedersem bu kadar sorun olmazdı. totonyan la çekilmiş bi kare neyi ifade ediyor onu da anlamadım. el mi verdi sana. benim de hayat ağacındaki nicky le resmim var , izmir de çekilmiştim bi kare. şimdi ben de amerikan dizilerinde mi oynuyorum. çok saçma oldu bu iş...

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 16:16
hacım senin yaptığına kolpa denir. 1000 tane siteye üye olmussun. amacın aynı "map coder" . geyik yaparım tanıdıklarla demissin ama onca siteye üyesin ayrıca çalışıyosun ev de bi de çocuk allah bağışlasın, ne zaman geyik yapacaksın senin deyiminle. direk site sahipleriyle konuşup kardeşim ben dizelciyim, çokda güzel dizellere chip yazarım deseydin , müsade var mı deseydin eyvallah. ama senin işin pazarlama ksımında olduğun postlarından direk anlaşılıyor. ggooggle dan beni arattır dediğin de de zaten olay aşikar bir hal alıyor. harbi olmaktan hiç bişey kaybetmezsin. al şimdi ben sana harbi harbi sana söylüyorum. benim mapimi adanadan kalkıp gelip bedava yazıyor. şimdi sen yaz bi de üstüne para ver. ha şunu da ekleyeyim sitede biraz katılım gösterip ondan sonra pazarlamaya soyunsaydın zannedersem bu kadar sorun olmazdı. totonyan la çekilmiş bi kare neyi ifade ediyor onu da anlamadım. el mi verdi sana. benim de hayat ağacındaki nicky le resmim var , izmir de çekilmiştim bi kare. şimdi ben de amerikan dizilerinde mi oynuyorum. çok saçma oldu bu iş...

Yau senin akln alıyomu ben gelicem ozgunun sitesinden müşteri çıkartıcaam..Polo ya yazdığım özel mesajıda okumuştur kendisi biliorum..Özellikle bu sitede işim olmaz..Zaman herşeyin aynasıdır..Bu sitedeki Mevcudiyetimin ticari bi amacı olduğu düşünülüyorsa OZ lütfen sil üyeliğimi..

Oz`
23-08-2007, 16:19
Dizel de çok iyiyim ama bu benzinli yapmadığım anlamına gelmiyor..

OZgun şimdi oldumu bu kadar yazmışsın..Bu ithamların hangisini yaptım ben burda..Erkeklikmi..Yapma agaaa bana kek muamelesi yapılırsa karşında erkek görürsün..Adam gibi konuşunca karşında adam görürsün..Japonla işim olmaz diyorum sen bütün japon beyin markalarını yazmışsın..Girmemde o piyasaya çok gereksiz insan var sözüm meclisden dışarı..Emeğine saygım sonsuz..Yazdıldı çizildi yaptıkların şöle böle diye..Bizim çizgimiz belli abartıya yer yok..Bide Barboros ile bi alakam yok konuşuluyomuş sağda solda..

arkadaşım bende bilgisayar mühendisiyim :) coderım senin deyiminle :D artı dikkat et o saydılarım sadece japonlara deil amerikanlarada almanlarada Fransızlarada beyin yapıyor Grup N ler WRC ler felan yanlış anlaşılmasın yani :) sen insanlarla dal gageçersen dalga konusu olursun dedim okadar.

deathofacar
23-08-2007, 16:20
"Yau senin akln alıyomu ben gelicem ozgunun sitesinden müşteri çıkartıcaam..Polo ya yazdığım özel mesajıda okumuştur kendisi biliorum..Özellikle bu sitede işim olmaz..Zaman herşeyin aynasıdır..Bu sitedeki Mevcudiyetimin ticari bi amacı olduğu düşünülüyorsa OZ lütfen sil üyeliğimi"

ben ce senin üyeliğin tamamen duygusal:icon_wack

deathofacar
23-08-2007, 16:21
bildiğim kadarıyla adını telaffuz etmek kaçındığın motec bırak dizeli benzini almanı japonu traktör bile çalıştırıyor. uzaktan map olmaz be hocam :)

Oz`
23-08-2007, 16:24
ben kimseyi silmek taraftarı deilim dalllamalık yapmadığı sürece biz sana bazı şeylerli anlatmak istiyoruz okadar

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 16:33
ben kimle dalga geçtimki ??

Burdaki herkes benimle dalga geçmeye çalıştı, geçemedi gerçi ama..

Neyse siz bi müddet kendinize iyi bakın görüşürüz bi yerlerde mutlaka..

deathofacar
23-08-2007, 16:35
hocam atar yapma sakın bak herkes sakin sakin yazıyor. yoksa onun nda meraklısı çok...:D

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 16:35
bildiğim kadarıyla adını telaffuz etmek kaçındığın motec bırak dizeli benzini almanı japonu traktör bile çalıştırıyor. uzaktan map olmaz be hocam :)

motec ???

yenirmi..??

zehirlenmeyelim ??

İllaki arabanın başında, kıçınla hissederek map yapmak gibisi yok, bunu bende şiddetle tavsiye ediyorum ve yapabilmek içinde bi dünya yatırım yaptırdım ve yaptırıyorum..Ama stoc araba da ne gerek var spec e oda aynı buda aynı

Piyasada uçuk ve paralı tuner sayısı az bilionuz..İnsanlar 300-500€ ya chiptuning yaptırıyolar..Sadece Bi wide band parası (:

deathofacar
23-08-2007, 17:11
hacım yakaların sahipleri belli. köprü üstlerinde kim hakim??? köprü üstünde ayara çıkarken yolun yarısında başçavuş mu değiştiriyosunuz???

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 17:12
tamam sizin için ems leri örencem en kısa zamanda söz..

sizinle muhabbet edebilmek için en az 3 tipini bilmek gerekiyor sanırım..

sarcam tabi..sarılmıcak gibimi..Ben sizin anlatmak istediğinizi anladım..eyvallah dedim..ama aga sen acayip peşliyosun..avatardaki headers kötü kötü görünmeye başladı..(:

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 17:14
hacım yakaların sahipleri belli. köprü üstlerinde kim hakim??? köprü üstünde ayara çıkarken yolun yarısında başçavuş mu değiştiriyosunuz???

Askerde ordaydım genelkurmayda..Sonradan uyandım bu asker muhabbetine..Abi zor işiniz ya..O kent bi garip..

deathofacar
23-08-2007, 17:14
bak şimdi arkadaş....niye sildin yawwwww

deathofacar
23-08-2007, 17:16
Askerde ordaydım genelkurmayda..Sonradan uyandım bu asker muhabbetine..Abi zor işiniz ya..O kent bi garip..

hacım sana genkur garip gelmiştir. şehir sakin :)

Oz`
23-08-2007, 17:16
ya tamam bişi demim dirum ama mehmet senin yaptığın flash yada arabayı kandırmak olmuyormu o modüllle? spec yazim dedim arabam 2.2 litre 42r var üzerinde 40psi basmak istiyorum gerizekalı derecece yüksekbi cam va r üstünde yapabilicekmisn bunu uzaktan allah allah ya typer turbo yada hadi yap uzaktan ya allah içn sen hala çocuk oyuncağımı sanıosun neye göre güç alip neye göre avans haritası yazıosun sen ya orjinalini değiştiriosun :) dizellerde avans haritası yok gerçek hayattayıs mehmet burda 120 oktan yarış bensinzleriyle uğraşıorus belrtim o seni naldığn aem 120 oktanı gördümü balık gibi ölüp su yüsüne çıkıyor beni güldürme burda bütün beyinler aynıdır base olarak. 3-5 10 tip blmek önemli değil orda yaptığın 1 hata baya birşeye maal oluyor ondan dolayı ben tuner ım deme sen benim gözümde süperchips gibisin

Oz`
23-08-2007, 17:17
bak şimdi arkadaş....niye sildin yawwwww

bi kısmını sildim çok dağılmış konu ondan :) ben görüorums siz görmeiosunuz :)

deathofacar
23-08-2007, 17:17
bi de garip derken????

deathofacar
23-08-2007, 17:26
bi kısmını sildim çok dağılmış konu ondan :) ben görüorums siz görmeiosunuz :)

kardeş konu dağıldı zaten dapılmasın a. arkadaş da egsozdan kara duman veridi zaten . şunu eski haline getirde onca yazdığımızda boşa gitmesşin bari. zaten bomboş oldu herşey...

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 18:29
ya tamam bişi demim dirum ama mehmet senin yaptığın flash yada arabayı kandırmak olmuyormu o modüllle? spec yazim dedim arabam 2.2 litre 42r var üzerinde 40psi basmak istiyorum gerizekalı derecece yüksekbi cam va r üstünde yapabilicekmisn bunu uzaktan allah allah ya typer turbo yada hadi yap uzaktan ya allah içn sen hala çocuk oyuncağımı sanıosun neye göre güç alip neye göre avans haritası yazıosun sen ya orjinalini değiştiriosun :) dizellerde avans haritası yok gerçek hayattayıs mehmet burda 120 oktan yarış bensinzleriyle uğraşıorus belrtim o seni naldığn aem 120 oktanı gördümü balık gibi ölüp su yüsüne çıkıyor beni güldürme burda bütün beyinler aynıdır base olarak. 3-5 10 tip blmek önemli değil orda yaptığın 1 hata baya birşeye maal oluyor ondan dolayı ben tuner ım deme sen benim gözümde süperchips gibisin

Evet o kadar yüklendinmi risk yükseliyor eyvallah..Böyle bir araca da uzaktan map kimse yazamaz..1 defa edirne yapıcan anca afr nin kabası biter..Modül olayını geç o ayrı bi mevzu konu ile alakası yok..üç dört tane parametreyi iki formüldeki yerlerine yerleştirince o avans haritasının kabası çıkar kabak gibi.. Evet yaptığımız işi superchips onceden beri yapıyodu..Ama türkiyede çok fazla yapan yok..O yüzden kıymetli sanırım..

grkm
23-08-2007, 19:11
istanbuldan edirneye ben 3 araba bitiririm mehmet bence uzatmayalım artık afr nin kabasını kendiyaptığın mapte bitirirsin<neyse yazmıorum artık superchips bey

oz

Maxiboost
23-08-2007, 20:06
oz bi beni mapper yapmadın lan :D coder olmayada razıyım ben :D

Vts_Power
23-08-2007, 20:18
burda bilge insan imajı tutmadı mehmet başta yaptın hatanı anlamadığını belli ettin insanlarda yüklendi. mütevazilik iyidir burdaki tunerlar bile onno kim şu kim dememişlerdir haddini bilmediğin için bildirilmiş olay bu çok meraklı değilsen git kralcılığını dizel sitelerinde yap burda yemez

Mehmet Gazihan
23-08-2007, 21:34
istanbuldan edirneye ben 3 araba bitiririm mehmet bence uzatmayalım artık afr nin kabasını kendiyaptığın mapte bitirirsin<neyse yazmıorum artık superchips bey

oz

emeğe saygı 1. prensibimiz..Bunun aksi de olmadı şimdiye dek..Yazmama kararınada saygı duyuyorum..2 mesajda bitecek mesele bi yığın insanın araya girmesi ile uzadı gitti..meğerse yurdum insanı bu işlerde baya ilerlemiş..Biz geride kalmışız veya çok yicek ekmeğimiz var..

Keyifli forumlar..

Teşekkürler

senna
23-08-2007, 22:01
emeğe saygı 1. prensibimiz..Bunun aksi de olmadı şimdiye dek..Yazmama kararınada saygı duyuyorum..2 mesajda bitecek mesele bi yığın insanın araya girmesi ile uzadı gitti..meğerse yurdum insanı bu işlerde baya ilerlemiş..Biz geride kalmışız veya çok yicek ekmeğimiz var..

Keyifli forumlar..

Teşekkürler

şimdi niye burdaki diğer insanları hor görüyosun yanlış bi söz söyledin ondan sonrada saçmalıyosun şimdi

lütfen mantıklı şeyler yaz yazamıyosan yazma lütfen

tool
23-08-2007, 22:36
amerikan ve avustralya üretimi ems'ler japon malı olmus orda kaldım ben..

1nsane
29-08-2007, 09:01
Emeğe saygı +rep :)

Kabaca AFR için şehirlerarası. İnce yapcaksanız yandınız. Batı avrupa git gel anca olur. Timing falan için dünyanın etrafında 2-3 kez dönmek lazım.

Ya da kolay yöntemi, bir base map salla, dinamometreye doğru git, giderken ayarla:)

Yani kanka burda kimsenin motorunu uzaktan yazma çip ile çalıştıracağını ve buna 100lerce dolar para verceğini düşünmüyorum. Başka forumlarda belki olur:)