PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tenis raketi tavsiyesi

polo34
26-05-2011, 23:04
2 adet tenis raketi ve bolca top alıcam, marka model alternatifli olarak 100 tl altı raketler için tavsiyelere ihtiyacım var, ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olacak, ilk defa başlayacağız :) haftada 1-2 gün oynayacağız

sasuuke
27-05-2011, 17:07
bende tenis oyunuyorum raket olarak amator bir tane alıp başladım
ama wilson serisi kalitelidir.
top olarakta 5 li set olanlardan wilson almılştım
iyi sporlar:icon_tup:

polo34
27-05-2011, 18:59
peki raket boyu ne olmalıdır? 25 ve 27" olanlar var, benim boy 1.70...

sasuuke
27-05-2011, 19:17
ben 27 inch kullanıyorum.

merve
27-05-2011, 20:06
bende wilson var, model felan çok anlamam ama üzerinde wilson triad yazıyo. önerebileceğim bir raket ama bunların 100tl altı olcaklarını sanmıyorum. ben alalı çok oluyo ama o zamanlar baya bi pahalıydı diye hatırlıyorum.

gambit49
27-05-2011, 21:34
wilson blade 26 inc kullaniyorum bende boymuz hemen hemen ayni senin de kullanmanda sıkıntı olmaz ebat olarak
tenise duzenli devam edecek misin ona gore raket secmelisin maymun istahliyim cabuk bikarim diyosan idare edecek bir urun al decathlon a bakarsa baya cesit urun mevcut aralarindan secebilirsin

Murat Özcan
27-05-2011, 21:52
benimde kardeşim oynamıştı bir ara amatör olarak selex marka raketi vardı sanırım ama biraz ağırdı hocası prof raketler daha hafif oluyor diyordu yani prof ve amatörlar arasında fark varmıs ben oyle bılıyorum kolay gelsın

sasuuke
27-05-2011, 22:09
raketın agırlıgı kontrol açısından önemlidir prof olanlar ağır raket kullanıyorlar güçlü vuruyorlar kontrolu kaybetmeyim diye.
normal oyuncularda manevra için hafif seçer kabıliyeti artar.

Hafif Raket Sap Ölçüsü-- Raket Sap Ölçüsü-- İnç-- Santimetre--
L0 ........ ........ ........ ........ 0 ........ ........ 4" ........ 10.16 cm
L1 ........ ........ ........ ........ 1 ........ ........ 4 1/8" ........ 10.4775 cm
L2 ........ ........ ........ ........ 2 ........ ........ 4 1/4" ........ 10.795 cm
L3 ........ ........ ........ ........ 3 ........ ........ 4 3/8" ........ 11.1125 cm
L4 ........ ........ ........ ........ 4 ........ ........ 4 1/2" ........ 11.43 cm
L5 ........ ........ ........ ........ 5 ........ ........ 4 5/8" ........ 11.7475 cm
Doğru Raket Sapı (Grip) Ölçüsünü Bulma Yöntemi

Raketi kullanacağınız elin yüzük parmağından avuç içi ortasına kadar olan uzaklığı cetvelle ölçün. Bu değer sizin kesinlikle en uygun raket sap ölçünüzün karşılığıdır. Çıkan değeri yukarıdaki tabloyla karşılaştırarak, elinize en uygun raketi alabilirsiniz.

Size kalın gelebilecek bir raketle oyun oynamaya kalktığınızda, rakete hakim olabilmek için çok çaba harcamanız gerekecektir. Yanlış seçilmiş bir raket parmaklarınızın çabuk yorulmasına neden olabileceği gibi başarılı vuruşlar yapmanızı da engelleyecektir. Yine elinizin ölçüsüne küçük gelebilecek bir raketle oynamaya kalkışmanız, rakete hakim olmakta zorlanmanıza ve raketin dönmesini engellemek için elinizi sıkmanıza neden olacaktır. Bu elinizin ve parmaklarınızın yorulmasını arttıracak, bununla birlikte iyi vuruşlar yapmanızı engelleyecektir. Doğru raket seçimi, iyi öğrenme ve iyi bir oyun için şarttır.

NeiTH
28-05-2011, 00:33
Eski prof oyuncuyum...
Baslangic raketin hafif olsun da ne olursa olsun...
Cok dar kafa olmasin inch hesabi bilmem, 95 kafa 98 kafa deriz biz...
95 kafa alma, 98 ideal dir...
elinle grip i kavradiginda parmak uclarinla, elinin kaba eti arasinda 1 parmak girebilmeli, ideal grip size ida odur...
Bende 98 kafa Prince var, kardesime almistim, Titanium, 3-5 kere oynadi, sonra baska rakete gecti, dusunurseniz PM atin, kaliteli rakettir... ;) Daha farkli raketlerde var ama size uymaz, bi tane daha uyabilcek var, ama kuvvetli birimisiniz bilemem... =)

ç.tunçer
28-05-2011, 10:17
babolat öneririm.

NeiTH
28-05-2011, 10:43
babolat öneririm.

yeni baslayana onermem, babolat larin agirlik merkezi kafada, orta ve ileri seviye icin mantikli dir ama... yeni baslayanda agirlik merkezi ortada olan ve hafif raket lazim... :icon_tup:

ahmetbaha-drs
30-05-2011, 23:30
Emre Şener'e özel mesaj atarsanız tenisle ilgili her konuda(raket,ders,kort v.s) size yardımcı olacaktır,tenis hakemi kendisi zaten.Ya da telefonunu isterseniz verebilirim.Başarılar şimdiden:)
http://www.techturkey.com/forum/members/188-emresener.html

emresener
31-05-2011, 08:56
gerekli yardımı yeşilyurt kulube gelirsenız yaparım. Bi hocanın bilgi vermesi daha dogru. 100altı raketlerin kalitesi ne olur bilinmez devam edersenız raket ilerde yetmez olucak yine para vericeksiniz. bana göre 300grm raket işinizi görür 100kafa ile Grip ise sizin elinize bağlı..

Kort lazım olursa ataköy bakırköy ve yeşilyurt kuluplerinde yardımcı oluruz ders konusunda da yeterince tanıdık hoca var ortalama fiyat saati yada 45dk 50-60-100tl gibi gidiyor. En azından 10 ders almak gereklidir pratiği bilgiyi vuruş tekniğini öğrenmek için sonrası zaten sizin ayıracağınız saate göre değişir ve kendı becerinize göre ilerlersiniz.

0531 227 10 67
Emre ŞENER

@ 2.el raket konusunda yardımcı olabilirim ;)