PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ideal karışımı ve avansı ayarlabilmek için hangisi ?

tigrakaan
28-05-2011, 01:43
selam arkadaşlar , c20xe 2.5 motronicte ideal devirlere göre yakıt oranını ve avansı ayarlabilmek için nasıl bişey yapabilirim . bikaç arkadaş apexi neo , safc gibi şeylerle yaparsın dediler pek kafa yormadım bugune kadar bu cihazlara farklı yazılımlarla uğraşmaktan . şimdide artık pes dedirtti yazılım çünkü bi turlu 13.5 12.5 arası gazlıyamıyorum leyla gibi geziniyor sureklı genelde 11 lerı bıle goruyorum 4500 devır sonrası . maddıyat yeterlı olsa dırek beyın degıstırıp standlone gıbı bıseye gırerım ama gucum yok , en az malıyetle suankı sıstemımden en ıyı verımı nasıl alırım yapmış denemıs yada fıkrı olan varsa çok ısıme yarar . şımdıden teşekkurler

Oz`
28-05-2011, 09:55
söuyleyenler doğru söylemiş safc neo en kolay çözüm ayrıca ucuzda tabiki ama afr ciddi şekilde oynaması nedemek yani normal giderken bir 11 bir 14 mü oluyor ?

nasıl oluyor?

öyle ise ağrızalı bişiylerin var demektir

TaGo
28-05-2011, 10:12
Emek adminim; avans ayarida istemis ama. En az e-menage kullanmasi gerekmezmi?

Oz`
28-05-2011, 10:14
avansını ayarlaması işine yaramayacak ben söyle bir mantık söyleyebilirim kaç derece vermek isterse onun boboinin orda dist olması lazı oda oynuyor bazı modellerde onu çevirerek mekanik kolay br çözüm bulabilir :D

eğerki yoksa neo ile kıstığı zaman zaten kendi kendine bir müktar avans vermiş olacaktır

tigrakaan
28-05-2011, 23:29
distten avans ayarlama bizim motorlarda pek bi işe yaramıyor çünkü hangi açıda çevirirsem çevireyim krank sensorunden okuduguna gore ateslıyor bobın ..
3 bın devre kadar 14.5 15.9 arası gezıyor normal yukte yada tam gazda , 3 bın 4 bın arası 14 , 15 arası gezıyor arada nadıren yıne 15 + ları goruyor , 4 bın devrle 4500 arası 13.5 12.8 lerde gezıyor ve bu ara en ıyı ımelenmesını yapıyor , sonrakı devırlerde 12 , 11.5 , 6500 den sonra 10.2 lerı bıle gordgum olyor , zaten boguluyor gaz yemıyor gıbı tepkı verıyor .standarttan tek farkım 2.5 barlık olması gereken benzın regulatorum 3 barlık , ama suan 2.5 barlık bulup takmam 3 bın devre kadar tamamen fakıre gecırıcek yanı gereksız olucak .
1 aydır ecm ve benzerı programlarla ayar yapmaya calısıyorum ama oda olmuyor . bıseyler yapmam lazım ıste caresızlıkten fıkır almak ıstedım .

tigrakaan
28-05-2011, 23:31
ha sensor arızası var dıe dusuneblırsınız tum sensorlerımı degıstırdım 1 sene ıcınde , suan hepsının 1 hatta bazısının 2 yedegı var hepsınde sorun aynı ..

alperx
29-05-2011, 00:19
pardon yani, ben şeyi anlamadım, standart araca direk regulator mu bagladın yani ? onun dısında standart olmayan ne var ?

Oz`
29-05-2011, 13:39
distten avans ayarlama bizim motorlarda pek bi işe yaramıyor çünkü hangi açıda çevirirsem çevireyim krank sensorunden okuduguna gore ateslıyor bobın ..
3 bın devre kadar 14.5 15.9 arası gezıyor normal yukte yada tam gazda , 3 bın 4 bın arası 14 , 15 arası gezıyor arada nadıren yıne 15 + ları goruyor , 4 bın devrle 4500 arası 13.5 12.8 lerde gezıyor ve bu ara en ıyı ımelenmesını yapıyor , sonrakı devırlerde 12 , 11.5 , 6500 den sonra 10.2 lerı bıle gordgum olyor , zaten boguluyor gaz yemıyor gıbı tepkı verıyor .standarttan tek farkım 2.5 barlık olması gereken benzın regulatorum 3 barlık , ama suan 2.5 barlık bulup takmam 3 bın devre kadar tamamen fakıre gecırıcek yanı gereksız olucak .
1 aydır ecm ve benzerı programlarla ayar yapmaya calısıyorum ama oda olmuyor . bıseyler yapmam lazım ıste caresızlıkten fıkır almak ıstedım .

sen nereden görüyorsun ? bu beyindenmi eğer sen beyinden okuyorsan hersekilde aynısını görürsün mekanik avansını değiştiriyorsun sen onu timing light olmadan göremesssin egzantirkteki sensor aracın start avansını yani 1. pistonun ateşleme zamanını ayarlar bu tip işlemler (fikrimi sunduğum) ateşlemenin total olarak öne yada arkaya gelmesini sağlar ve bunu beyin algılayamaz. sunuc olarak orjinal Ecu mapini koyabilirsen buraya yardımcı olmaya çalışırım sana tabiiki oz@drecu.com a da atabilirsin

Oz`
29-05-2011, 13:40
ha sensor arızası var dıe dusuneblırsınız tum sensorlerımı degıstırdım 1 sene ıcınde , suan hepsının 1 hatta bazısının 2 yedegı var hepsınde sorun aynı ..

oksijen sensorunu söküp denermisin değiştirme sadece soketten çıkar

tigrakaan
29-05-2011, 21:02
pardon yani, ben şeyi anlamadım, standart araca direk regulator mu bagladın yani ? onun dısında standart olmayan ne var ?

regulator ben takmadım , almanyadan geldıgınde 3.o barlık regulator vardı uzerınde , 2.5 barlıgıda bulamadım cok az olan bısey tr de yok gıbı bırsey . povercab ,port polıs ,açık fılıtre egsoz harıcı bırsey yok

tigrakaan
29-05-2011, 21:03
sen nereden görüyorsun ? bu beyindenmi eğer sen beyinden okuyorsan hersekilde aynısını görürsün mekanik avansını değiştiriyorsun sen onu timing light olmadan göremesssin egzantirkteki sensor aracın start avansını yani 1. pistonun ateşleme zamanını ayarlar bu tip işlemler (fikrimi sunduğum) ateşlemenin total olarak öne yada arkaya gelmesini sağlar ve bunu beyin algılayamaz. sunuc olarak orjinal Ecu mapini koyabilirsen buraya yardımcı olmaya çalışırım sana tabiiki oz@drecu.com a da atabilirsin

dissten nekadar ılerı yada gerı alırsam alayım ne eksıye dusuyor cekıs ne ılerı gıdıyor . yada ılerıye aldıgımda avans sesı duyamıyorum . pm attım sıze ..