PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 26.6.2011 Drag yarışı ANKARA - aynı tarihte Akhisar yarışı da var

GTR R32 Turan
31-05-2011, 01:45
ankara ve akhisar yarışını duzenleyen arkadaslara
hitaben.

:mad:..Drag yarışı tarihlerini ÇAKIŞTIRMAYIN...:mad:

BOOS açıklaması

BAŞKENT OTOMOBIL OFF ROAD VE MOTORSPORLARI KULÜBÜ (BOOS)'un her yıl düzenlemiş olduğu Drag yarışları bu sene 26 Haziran tarihinde sizlerle buluşacak.

Bu sene drag yarışlarının yanı sıra
Volkan Işık tarafından üretilen Volkicar araçlarından oluşan 24 araçlık Volkicar gösteri yarışı sizleri bekliyor.Türkiyenin en iyi ralli pilotu olan Volkan Işık organizasyon boyunca bütün hünerlerini gösterecektir.

BOSS Açıklaması II :

Başkent Otomobil Offroad ve Motorsporları Kulübü (BOOS)
Duyurusudur

1.ANKARA DRAG KUPASI 3 Yarış olarak yapılacaktır
1. 26 Haziran 2011
2. 24 Temmuz 2011
3. 11 Eylül 2011

2. Yarışma süreleri ile ilgili olarak Race America firmasından sistem satın alınmıştır yarışa yetiştirilecektir. Sistemin R/T, E/T ve Trapspeed ölçme kapasitesi vardır. Tüm yarışçıların ve seyircilerin süreleri görme imkanı olacaktır.

3. Çakışan yarışlarla ilgili olarak Akhisar ile görüşmeler yaptık AKM nin Tarihlerini değiştiremeyeceğimizi kendilerine bildirdik, bu konuda bize yardımcı olabileceklerini umuyoruz.

4. Ankara da bir ilk olarak Drag yarışlarında dereceye girenlere para ödülü vermeye düşünüyoruz.
Genel Klasman yani en iyi ilk üç dereceye ve 6 sınıfın birincilerine.

5. 1 Ağustos 2010 da Boos Olarak ilk drag yarışımızı yaptık. AKM Drag yarışlarında yaşadığımız en büyük sorun pistin değişik yerlerinde bazı arkadaşların araç çevirmesi ve lastik yakması idi. Bu arkadaşları spor disiplini içerisinde farklı bir noktaya toplayıp kendi aralarında yarıştırmayı düşünüyoruz. Bu yarışmada derece girenlere kupa ve para ödülü vermek istiyoruz. Bu yarışların kurallarını ve ödülünü daha sonra açıklayacağız.

6. 1 Augustos 2010 tarihinde yapmış olduğumuz drag yarışında güvenlik olarak 350 metre beton bariyer ( her biri 3 metre 1.7 ton ve birbirine vidalı), 3.5 kilometre polis bariyeri ve 150 özel güvenlik kullandık. AKM Hipodrom un uzunluğu 1150 metredir ve zemin asfalttır. 402 metre yarış alanı ve 300 metre fren alanı belediye ekipleri tarafından süpürülüp temizlenmiştir. Yarış sırasında hiçbir güvenlik sorunu yaşamadık; bu sadece bizim değil yarışçılar ve seyircilerinde söylemidir. Eksiklerimizin farkındayız ve çözeceğiz.

Akhisar dan Açiklama

Boos yönetim kurulundan Ümit Uyar ile görüşmemize istinaden,doğal olarak haklı oldukları sebepten ( yarış alanının teminatının yatırılmış olması vs ) dolayı AKHİSAR ve ANKARA yarışları ayrı 2 yarış olarak daha önceden belirttiğimiz tarihlerde yapılacaktır arkadaşlar,iptal ve erteleme söz konusu değildir BMSport olarak düzenlediğimiz rpm race events yarış başlığı yakın sürede açılacaktır bilgilerinize..

Her iki yarışa katılan takip eden emeği geçen herkese tşk ler,Allah kazasız belasız,kaliteli yarışlar nasip etsin

MeRtCaN
31-05-2011, 01:46
guzel bır konuya degınmıssın Turan abıcım
aynı gun olmasa super olacak
cunku 2 yarışta kaçmaz..

KAAN_M3
31-05-2011, 02:15
bence sacma olur ayni gün 2 yariş ülkemizde 200 tane drag a giren arac yok, 2 ye bölünmesi cok mantikli olmaz ankaradaki arabalar konya ya gider izmirdeki araclar manisaya gider katilim az olur....

CGR328
31-05-2011, 02:24
:icon_tup: evet turan abi güzel konuya el atmışsın gerçekten , marmara ve ege grubundaki arabalarıda ankarada görmek istiyoruz umarım akhisar tarihi ileri veya geri çekilir , düzenleyen , izin alan çabalayan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler güzel yarış olcak inş. :heyoo:

emr_
31-05-2011, 04:32
Genemi cakıştı yaa işallah ileri geri bi ayarlama olur...

Almanci Tane-R
31-05-2011, 07:08
tabii ayarlansa iyi olur

utkuselamoglu
31-05-2011, 07:44
birbirlerinde bağımsız olan organizasyonlar oldugu için genede yapılıcaktır. bu yüzden idaredeki kişilerin görüşündedir.

elpadre
31-05-2011, 07:51
ankaramı ızmırmı bızeankara daha yakın bakalım hangısıne gıdıcegız bellı deyıl ama aynı gunlerde cakısması hıc ıyı olmadı yanı

DCO Works
31-05-2011, 08:29
akhisardaki tüm yarışların tarihleri önceden belirlenmişti. 4 yarış var 4 ününde tarihi belli bunlar dikkate alınarak diğer organizasyonlar yapılabilir diye düşünüyorum

delSol_power
31-05-2011, 08:45
arabayı klonlasak mı, ne yapsak :D

miniks
31-05-2011, 08:50
Kimse Üzerine alınmasın lafım meclisten dışarı

Ben kendi şahsım olarak Ankara Hipodramda ki hiç bir yarışa izleyici olarak bile katılmayı düşünmüyorum

Sebepleri

Kavgasız ankara yarışı hiç görmedim

Sürekli herkesin bir şov yapma isteği Padok alanında bile sygısızca araba çevirmeler falan

Bir araba çevrilince hemen onu çembere alıp izleme ve bir anda kalabalık olması

Start ışıklarının cogunlukla arıza vermesi bayrakla start verilmesi

vs vs

daha bir sürü örnek

Organizasyonu düzenlicek arkadaşlar şimdiden Allah (c.c.) sabırlar versin güvenlik güçlerine kuvvet versin

inşallah kazasız belasız bir yarış gerçekleşir

Mehmet Gazihan
31-05-2011, 09:11
Ankara da süre ölçümü yanlış..

1-1.5 saniye fazla gosteriyor sinirim bozuluyor..

aslan
31-05-2011, 09:12
mehmet abi sen hangisine katılacaksın abi?

CGR328
31-05-2011, 09:14
Ankara da süre ölçümü yanlış..

1-1.5 saniye fazla gosteriyor sinirim bozuluyor..

iyi sen gelme o zaman

Mehmet Gazihan
31-05-2011, 09:14
katılsaydım akhisara giderdim..

Mehmet Gazihan
31-05-2011, 09:16
iyi sen gelme o zaman

gelmicem tabiki

amac süremizi olcmek

onuda yapamadıktan sonra nie yorıyım arabamı oralara..

chiefkadir
31-05-2011, 09:21
iyi sen gelme o zamanİnsanlar tabiki eleştircek abicim,hemen tepki olarak "sen gelme"diyemeyiz..
Bende Aksihar'ın drag için çok daha uygun olduğunu gördüm her nekadar tribünleride olmasa asfalt kalitesi ve zaman ölçümü daha iyi..O tarihlerde fethiyede olmam gerekiyor ama ben yinede imkanlarımı zorlayarak Ankara Drag'a gireceğim..

Tarihlerin çakışması tabiki kötü olmuş ama bir hafta önce veya bir hafta sonrada olsa kimsenin iki yarışa birden gireceğini sanmıyorum

shumi
31-05-2011, 09:30
tarihlerin çakışması iyi olmadı bunu düzeltibilmek adına bir adım atarak gün içerisinde boos nün yetkili kişileriyle görüşeceğiz,akşamda klüp olarak önümüzdeki yarış ile ilgili toplantı yapacağız daha önce yarışta ahmetlede konuşmuştuk fakat ileri geri tarih bizede çok uymuyor arkadaşlar...

uygulanacak mantıklı bir tek seçenek var biz ( BMSport ) 26 haziran tarihli yarışı iptal edelim,buna karşı ankara ( Boos ) 24 temmuzdaki yarışını iptal etsin böylelikle biz ankaraya gidebilelim, ankaradaki arkadaşlarda akhisar a gelmiş olsun...
( geçen sezon ankara başlık açtığı için aynı tarihte olan yarışımızı iptal ettiğimizide hatırlatmak istiyorum )

bunun aksi halinde tarih ertelemesi olamaz nedeni ise,

hadi 26 haziran yarışını 3 temmuza attık diyelim 24 temmuzdaki yarış ne olacak diğer haftaya atamazsınız ramazan başlıyor önceye alamazsınız 2 hafta arayla yarış yapmış oluyorsunuz :)

kısacası biz BMSport olarak işi kestirip atmıyoruz,iki tarafada uyması gereken mantıklı bir karar vermek gerekiyor,bu spor ztn sınırlı ve zor şartlarda yapılıyor buna engel koymamak adına böyle bir teklifte bulunacağız,başlığımızı 1-2 ay öncesinden açmış olmamıza rağmen teklifimiz kabul edilirse evy der ankarayada gideriz,aksi halde yarış tarihleriyle oynamayacak yarışlarımızı belirttiğimiz tarihlerde yapacağız...

ortada kızacak darılacak birşey yok,bizde iki yarışın çakışması taraftarı değiliz düşüncemiz ve yapabileceğimiz şeyler neyse ona göre hareket ediyor,samimiyetimizle konuşuyor, bizi anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz:icon_tup:

chiefkadir
31-05-2011, 09:37
tarihlerin çakışması iyi olmadı bunu düzeltibilmek adına bir adım atarak gün içerisinde boos nün yetkili kişileriyle görüşeceğiz,akşamda önümüzdeki yarış ile ilgili toplantı yapacağız daha önce yarışta ahmetlede konuşmuştuk fakat ileri geri tarih bizede çok uymuyor arkadaşlar...

uygulanacak mantıklı bir tek seçenek var biz ( BMSport ) 26 haziran tarihli yarışı iptal edelim,buna karşı ankara ( Boos ) 24 temmuzdaki yarışını iptal etsin böylelikle biz ankaraya gidebilelim, ankaradaki arkadaşlarda akhisar a gelmiş olsun...
( geçen sezon ankara başlık açtığı için aynı tarihte olan yarışımızı iptal ettiğimizide hatırlatmak istiyorum )

hadi 26 haziran yarışını 3 temmuza attık diyelim 24 temmuzdaki yarış ne olacak diğer haftaya atamazsınız ramazan başlıyor önceye alamazsınız 2 hafta arayla yarış yapmış oluyorsunuz :)

kısacası biz BMSport olarak işi kestirip atmıyoruz,iki tarafada uyması gereken mantıklı bir karar vermek gerekiyor,bu spor ztn sınırlı ve zor şartlarda yapılıyor buna engel koymamak adına böyle bir teklifte bulunacağız,başlığımızı 1-2 ay öncesinden açmış olmamıza rağmen teklifimiz kabul edilirse evy der ankarayada gideriz,aksi halde yarış tarihleriyle oynamayacak yarışlarımızı belirttiğimiz tarihlerde yapacağız...

ortada kızacak darılacak birşey yok,bizde iki yarışın çakışması taraftarı değiliz düşüncemiz ve yapabileceğimiz şeyler neyse ona göre hareket ediyor,samimiyetimizle konuşuyor, bizi anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz:icon_tup:Valla ben işinize karışamam ama tavsiyem siz 10 Temmuzda güzel bir yarış düzenleyin bizde gelelim en uygun tarih o gibi:D

shumi
31-05-2011, 09:42
3 temmuzdada izmir yarışı var onu yeni gördüm...

10 temmuz zor morukcum 2 yarış sonrası ( ankara-izmir ) sence kaç araç katılır yarışa ? işte tarihlerdede göryorsunuz arkadaşlar,yok yani oynayamıyoruz :)

chiefkadir
31-05-2011, 09:48
3 temmuzdada izmir yarışı var onu yeni gördüm...

10 temmuz zor morukcum 2 yarış sonrası ( ankara-izmir ) sence kaç araç katılır yarışa ? işte tarihlerdede göryorsunuz arkadaşlar,yok yani oynayamıyoruz :)Evet bro, ramazanda yaza denk geliyo artık tarih ayarlama işiniz zor :) Yarışmacı içinde zor hangisine gircen hangisine imkanın yetecek ,
Ankara-Akhisar ın hem 26 Haziran hemde 24 Temmuz çakışması daha kötü olmuş..

Sezon başlamadan evvel Konya,Ankara,Akhisar ve İzmir için biaraya gelinip tarih seçimi yapılsa birer yarış eksik olsun ama çok kişi gelsin

shumi
31-05-2011, 09:54
aynen tarihler uymalı birbirine ki her yere gidelim ztn şu 2 sezondur adam gibi yarışlar oluyor değerlerini bilmek lazım :)

edit : aslında yapılacak olan teklif çok mantıklı her iki organizasyonada uyuyor,birer yarıştan vazgeçeceğiz o kadar

CGR328
31-05-2011, 10:17
İnsanlar tabiki eleştircek abicim,hemen tepki olarak "sen gelme"diyemeyiz..
Bende Aksihar'ın drag için çok daha uygun olduğunu gördüm her nekadar tribünleride olmasa asfalt kalitesi ve zaman ölçümü daha iyi..O tarihlerde fethiyede olmam gerekiyor ama ben yinede imkanlarımı zorlayarak Ankara Drag'a gireceğim..

Tarihlerin çakışması tabiki kötü olmuş ama bir hafta önce veya bir hafta sonrada olsa kimsenin iki yarışa birden gireceğini sanmıyorum

tamam abicim eleştiri yapsın yapmasın demiyoruz ama burda direk pisti ve ölçümünü kötülüyorlar ona bakarsanız en iyi ölçüm ve asvalt konyada konya ya niye gelmiolar o zaman , turan abi buraya manisamı daha iyi yoksa ankarada mı diye bi konu açsaydı eleştiri yapılsın kimse bişey demezdi başlığı iyi okuyup cewap atarsanız sevinirim , ayrıca ankaraya gelmeyecekler kötü eleştiri yapmasın veya hiç bişey yazmasın lütfen :heyoo:

KingoAtmo
31-05-2011, 10:22
tarihlerin çakışması iyi olmadı bunu düzeltibilmek adına bir adım atarak gün içerisinde boos nün yetkili kişileriyle görüşeceğiz,akşamda önümüzdeki yarış ile ilgili toplantı yapacağız daha önce yarışta ahmetlede konuşmuştuk fakat ileri geri tarih bizede çok uymuyor arkadaşlar...

ortada kızacak darılacak birşey yok,bizde iki yarışın çakışması taraftarı değiliz düşüncemiz ve yapabileceğimiz şeyler neyse ona göre hareket ediyor,samimiyetimizle konuşuyor, bizi anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz:icon_tup:

Yaklaşımınızdan ötürü sizi tebrik ederim...
Bencede en mantıklı çözüm bu, hatta başkada çözüm yok gibi...
Bu spora destek olunacaksa akhisar haziranı, ankarada temmuzu iptal etsin,

overblack
31-05-2011, 10:24

Ben kendi şahsım olarak Ankara Hipodramda ki hiç bir yarışa izleyici olarak bile katılmayı düşünmüyorum

Sebepleri

Sürekli herkesin bir şov yapma isteği Padok alanında bile sygısızca araba çevirmeler falan

vs vs

daha bir sürü örnek

Organizasyonu düzenlicek arkadaşlar şimdiden Allah (c.c.) sabırlar versin güvenlik güçlerine kuvvet versin

+ akhisarın mangal olayıda var tabi :D

bencede akhisar best...

cliver
31-05-2011, 10:29
ya arkadas kım duzelıyorsa nolur cakıstırmasın tarıhlerı onarda zarar goruyor bundan 2 sınıde ızlemek ıstıyoruz biz aynı gün olunca nasıl ızlıyelım bır dıger sıkatyette izmir dekı yarıs olacagı zaman ıllan kartıng arabalarınında yarısı oluyo bu kadar denk gelmek zorundamı bence bırının tarıhı ertelensın 2 sınede katılmak ıstıyenler olabılır cunku aynen abi akhisar mangal paha biçilemezz :)

miniks
31-05-2011, 10:35
+ akhisarın mangal olayıda var tabi :D

bencede akhisar best...

Mangal olayına OK

ama

Alkol olayına HAYIR

Ben pist ve cevresinde Alkol alımına karşıyım

Hangi il hangi pist olursa olsun

Kimse ertesi gün maymun gibi dolaşmasın pistte

miniks
31-05-2011, 10:39
tamam abicim eleştiri yapsın yapmasın demiyoruz ama burda direk pisti ve ölçümünü kötülüyorlar ona bakarsanız en iyi ölçüm ve asvalt konyada konya ya niye gelmiolar o zaman , turan abi buraya manisamı daha iyi yoksa ankarada mı diye bi konu açsaydı eleştiri yapılsın kimse bişey demezdi başlığı iyi okuyup cewap atarsanız sevinirim , ayrıca ankaraya gelmeyecekler kötü eleştiri yapmasın veya hiç bişey yazmasın lütfen :heyoo:

Kardeşim adını bilmiyorum ama sen bu yarışa gelmicekler yorum yapmasın falan diyemessin herkes tecrübelerini paylaşıcak insanlar da ona göre tercihlerini yapacak

Benim akhisardan bir cıkarım yokki

ankaraya gidicek olan adamı oraya cekme gibi bir olayım yok yani

Ama Ankara yarışlarının Gerçekleri haricinde bir yazı yazdıysam da Affola

Bunlar herzaman başımıza gelenler

He bak ben bütün ankaralıları suçlamıyorum zaten

overblack
31-05-2011, 10:42
Mangal olayına OK

ama

Alkol olayına HAYIR

alkol diil zaten hacı olay.susurluktan geçerken 4 mevsim et fabrikasına giriyorsun.1 top çift sarım kokoreç ;)

KingoAtmo
31-05-2011, 10:48
Mangal olayına OK

ama

Alkol olayına HAYIR

Herkesin fikrine saygılıyım, Sanada katılıyorum, Yarışlar Esnasında yada sabahında alkol alınması orada bulunanların hayatını tehlikeye atmak olur...
Lakin cumartesi akşamı isteyen alkol alır, istemeyen almaz, burada dile getirerek nereye varmak istiyorsunuz anlamadım ?

KSK-VTEC
31-05-2011, 10:56
Bana kalırsa herkes yarışını kendi tarihinde yapsın insanlarda ona göre tercih etsin.

Ben ankaraya şahsen gitmem mesafeden dolayı filan değil orada çok yarıştık cgr328ı sen daha 15 yaşında filandın herhalde hatırlamazsın, pist diyecem ama değil zemin bozuk ve tozlu sağ tarafta hep müzik tesisatcıları var sürekli gürültü arkada sıfır çizenler, yarış esnasında karşıdan karşıya geçenler vs vs vs diye gidiyor bu oraya kötülemem için değil ankaranın yarışları hep böyle oluyor yapacak bir şeyde yok belkide alan çok büyük ondan kaynaklanıyor ama oluyor işte bu olumsuzluklar

KSK-VTEC
31-05-2011, 10:57
Herkesin fikrine saygılıyım, Sanada katılıyorum, Yarışlar Esnasında yada sabahında alkol alınması orada bulunanların hayatını tehlikeye atmak olur...
Lakin cumartesi akşamı isteyen alkol alır, istemeyen almaz, burada dile getirerek nereye varmak istiyorsunuz anlamadım ?

Yarışcılara yada izleyeciler için söylemedi herhalde, organizasyon ekibi için söylemiştir. yoksa hilmiyi ilgilendirmez senin ertesi gün nasıl dolaştığın

shumi
31-05-2011, 11:03
sanırım hilmi özellikle yarış günü ve yarışı etkilemeyecek şekilde mangalın ve alkolün,yiyecek içeceğin pist içerisinde yapılmasından bahsetmek istedi,diğer gün pisti temizlemekle uğraşmamış oluruz diye...aksi halde isteyen istediğini yer içer onla ilgili bir sorun yok,her koyun kendi bacağından ısılır...izleyici için sorun teşkil etmez yada şöyle söyleyeyim,bizi ilgilendirmez sonuçta...yarışçı ve görevlilerin biraz dikkatli olması gerekli bence bu konuda,geceyi diğer güne yansıtmamak adına :icon_tup:

konuya dönelim bunları biz düşünüyoruz ztn arkadaşlar ;)

overblack
31-05-2011, 11:06
bi mangal dedik ortalık karıştı ya :) tmmm konuya dönelim.stock ef ile gelicem herkese saplıcam :D

miniks
31-05-2011, 11:09

Yarışcılardan kim ne yaparsa yapsın beni ilgilendirmez

Yarışı Düzenliyenlerin Biraz dikkatli olmaları gerekir

Sırf onların özensizliklerinden 1 takım lastigim çöp oldu

bu demektir ki 1500 tl para daha sıfır lastikler 1 yarışta çöpe gitti

Sabah ben orda deneme kalkışı yapmış olmasam ordaki cam kırıklarını görmücektim ve kardeşimi oraya göndertip oranın tezmizlenmesine sebebp olmöucaktım

ve ne olucaktı

herkes belki lastiklerini patlatıcaktı orada kalış yapanlar sadece azcık cam gördüler

alatabildim mi

miniks
31-05-2011, 11:10
sanırım hilmi özellikle yarış günü ve yarışı etkilemeyecek şekilde mangalın ve alkolün,yiyecek içeceğin pist içerisinde yapılmasından bahsetmek istedi,diğer gün pisti temizlemekle uğraşmamış oluruz diye...aksi halde isteyen istediğini yer içer onla ilgili bir sorun yok,her koyun kendi bacağından ısılır...izleyici için sorun teşkil etmez yada şöyle söyleyeyim,bizi ilgilendirmez sonuçta...yarışçı ve görevlilerin biraz dikkatli olması gerekli bence bu konuda,geceyi diğer güne yansıtmamak adına :icon_tup:

konuya dönelim bunları biz düşünüyoruz ztn arkadaşlar ;)

Selçuk abi Ben yarışı düzenliyen ekibin tamamının Aynı senin gibi canla başla mücadele etmesini istiyorum

Yarışın başından sonuna kadar nefes almadın nerdeyse ayrıca tebrik ederim

shumi
31-05-2011, 11:26
sağolsunlar görevli herkes görevini yaptı hilmi kimi daha az efor sarfetti kimi daha çok,ufak tefek eksiklikler oldu güneşin altında ben,hakan,dino kaldık sadece buda görevimizden dolayı oldu ama gün kazasız belasız güzel bitti maşallah...geçtiğimiz yarışı baz alarak inş daha güzellerini yapacağız hepberaber :icon_tup:

Erol
31-05-2011, 11:29
bence de bu tarihlerde 2 yarış olsun yapıcak bişey yok gibi ankaraya giden diger akhisara gelen gelir.. ( bunu söylememdeki neden ankaranın kesinlikle yarışı ileri yada geri alma gibi bir durumu olmadıgını göz önünde bulundurarak yaptım. hipodrumun hep dolu olmasından)

ama şu da var akhisar yarış tarihleri çok evvelden belirlenmiş ve formlara yazılmıştır.

bundan sonraki sezonda muhakkak bir araya gelinip tarih belirlemesi yapılması gerekli..

2 pistinde + ları ve - leri oldugu unutmayalım.

CGR328
31-05-2011, 11:33
Kardeşim adını bilmiyorum ama sen bu yarışa gelmicekler yorum yapmasın falan diyemessin herkes tecrübelerini paylaşıcak insanlar da ona göre tercihlerini yapacak

Benim akhisardan bir cıkarım yokki

ankaraya gidicek olan adamı oraya cekme gibi bir olayım yok yani

Ama Ankara yarışlarının Gerçekleri haricinde bir yazı yazdıysam da Affola

Bunlar herzaman başımıza gelenler

He bak ben bütün ankaralıları suçlamıyorum zaten

adım Çağrı Sarıkaya ben yarışa gelmicekler yorum yapmasın demedim kötü eleştiri yapmasınlar dedim , geçen sene 1 ağustos da pistte ve kenarlarında en ufak taşkınlık görmedim harika bi organizasyon olmuşdu o kadar sıcağa rağmen ama tabiki taşkınlıklar oldu ama pistte uzak olan tarafda onlara engel olamazlarki alan çok büyük boş yer çok adam gider arkada sıfır çizer biri geçer boş yer bulup lastik yakarsa yapacağımız bişey yok öyle arabalardan uzak durcaz o kadar , bunlar yarışa engel şeyler değil yarışı izleyecek adam tribünde izler canını sevmeyen adam sıfır çizenin etrafına çember oluşturup kamerayla video çekip canıyla oynar

By_HaNNibaLL
31-05-2011, 11:50

Sabah ben orda deneme kalkışı yapmış olmasam ordaki cam kırıklarını görmücektim ve kardeşimi oraya göndertip oranın tezmizlenmesine sebebp olmöucaktım

ve ne olucaktı

herkes belki lastiklerini patlatıcaktı orada kalış yapanlar sadece azcık cam gördüler

alatabildim mi

dün pistin ordan geçtim ve o gördüğünüz camlar hiç bişey değil abi başlangiç noktasina kadar cam kırıklari var piste şişe kirmak nasil bi zevktir nasil bi anlayiştir anlamiyorum ya

Dino®
31-05-2011, 11:58

ve ne olucaktı

alatabildim mi

Hilmi pistin temizliği konusunda haklısın...Belediyeden temizlik aracı talebinde bulunmamıza rağmen Akhisar da şenlikler olduğu için piste gelmediler. Tabiki de bu bir bahane değil, kesinlikle diğer yarışlarda buna çok daha fazla özen göstereceğiz. Özellikle asfalt temizliği çok önemli... Eksiklerimizi söylemen düzeltebilmemiz açısından çok faydalı, teşekkürler...

cemsultan
31-05-2011, 11:59
bence de bu tarihlerde 2 yarış olsun yapıcak bişey yok gibi ankaraya giden diger akhisara gelen gelir.. ( bunu söylememdeki neden ankaranın kesinlikle yarışı ileri yada geri alma gibi bir durumu olmadıgını göz önünde bulundurarak yaptım. hipodrumun hep dolu olmasından)

ama şu da var akhisar yarış tarihleri çok evvelden belirlenmiş ve formlara yazılmıştır.

bundan sonraki sezonda muhakkak bir araya gelinip tarih belirlemesi yapılması gerekli..

2 pistinde + ları ve - leri oldugu unutmayalım.

Katılıyorum, İzmir ekibi çoook önceden yarış takvimini belirlemiş, her yerde ilan etmiş durumda, buna rağmen iki yarışında Akhisar ile tarihe denk gelmesi düşündürücü geliyor bana.

utkuselamoglu
31-05-2011, 12:05
akhisardaki tüm yarışların tarihleri önceden belirlenmişti. 4 yarış var 4 ününde tarihi belli bunlar dikkate alınarak diğer organizasyonlar yapılabilir diye düşünüyorum

önce ve sonra gibi bişi olmamalı mahalli yarışlar dışında profesyonel yarışlar yeniden düzenlenmeye başlanmalı. burda önemli olan kimin hangi mahalli yarışa katılcagı değil de. yapılanlar benim anladıgım ayrı organizasyonlar. bu yüzden tarihlerin çakışması normal.

ben şahsen ankaralı birisi olarak aynı tarihte olan bi yarış için Ankarayı seçecegimdir.

cetinkaya55
31-05-2011, 12:13
Bence pistdeki kirliliği düşünmemek lazım çünkü gereği organize edenler tarafından yapılır zannediyorum.Burada sorun; Ülkemiz'de bu spora gönül veren yarışçı ve seyirci bir avuç iken yarış tarihlerinin çakışması sebebiyle iştiraklerin ve kalitenin düşmesidir.Tarihler çakışmasada elbette herkes (yarışçı-seyirci) bütün yarışlara gitme imkanı sağlayamayabilir ama en azından bu spora gönül vermiş ve imkanı olan insanların iştirak edebilmesi için bu organizasyonları yapanlar tarafından daha dikkatli ve diğer gruplarla iletişim halinde tarih ayarlanması gerekir,derim.

miniks
31-05-2011, 12:36
Açık konuşayım 1 istanbullu olarak aynı tarihte izmitte drag düzenlense gitmem

402 metreye giderim

Ben kendimi geliştirmeye çalışıyorum

Ama maalesef Ankarada geliştiremeyiz kendimizi çünkü Drag asfaltta yapılır

Betonda kalkış olmaz

ayrıca Hipodrom 402 metreye müsait degil bana göre

daha önce de 402 metre diye 300 metre kalkış yaptırdılar orada ve fren mesafesi yüzünden kaza yapan oldu finish nerde o bile belli olmuyordu

402 metre yapıldıysa fren mesefasi nekadar kaldı merak ediyorum

Erol
31-05-2011, 12:49
hilmi dogru yazıyor, polemiklikle hiç bir alakası olmayan yazılar.

o yüzden ankaraya pist istriyoruz...

RCkid
31-05-2011, 12:49
Ankara'dan çok katılım oluyor genelde yarışlara, diğer şehirlere gitmek çok maliyetliyken, Ankara'da olduğunda çoğu Ankaralıya cazip geliyor bu yüzden yoğun katılımlı oluyor. Akhisar şartlar açısından çok iyi olmasına rağmen, maddi nedenler çoğu kişiyi Ankaraya çekebilir

Alican
31-05-2011, 12:55

402 metreye giderim

Betonda kalkış olmaz

daha önce de 402 metre diye 300 metre kalkış yaptırdılar orada ve fren mesafesi yüzünden kaza yapan oldu finish nerde o bile belli olmuyordu

Beton olayına katılıyorum ama hipodrum toplam uzunluk olarak 1200 metre civarında.

Mehmet Gazihan
31-05-2011, 13:07
ben hipodrom da finishden 190 gi bi geçiyorum arabamı donecek kadar yavaslatmak için yürüdüğüm mesafe kısa çünkü biraz ilerde abuk subuk zemin problemleri var ve ciddi zarar verebilir araca..

miniks
31-05-2011, 13:22
Ankara'dan çok katılım oluyor genelde yarışlara, diğer şehirlere gitmek çok maliyetliyken, Ankara'da olduğunda çoğu Ankaralıya cazip geliyor bu yüzden yoğun katılımlı oluyor. Akhisar şartlar açısından çok iyi olmasına rağmen, maddi nedenler çoğu kişiyi Ankaraya çekebilir

Tabiki çok mantıklı maliyet açısından

Bunda sonuna kadar haklısınız

Peki sana bir sorum olucak Bak kavga için degil mustafa cidden bazı şeyleri ilerletmek açısından bu tartışmaları yapmamız gerekir ki ilerliyebilelim hep beraber

Neden akhisara geldiniz de size daha yakın Konyaya gitmediniz

Daha az maliyetli olmazmıydı ?

RCkid
31-05-2011, 13:31
Tabiki çok mantıklı maliyet açısından

Bunda sonuna kadar haklısınız

Peki sana bir sorum olucak Bak kavga için degil mustafa cidden bazı şeyleri ilerletmek açısından bu tartışmaları yapmamız gerekir ki ilerliyebilelim hep beraber

Neden akhisara geldiniz de size daha yakın Konyaya gitmediniz

Daha az maliyetli olmazmıydı ?

Önceki sene Konya'ya katıldım ordaki ortamı gördükten sonra bir süre Konya'ya gitmeme kararı aldık, bu küçük neden

esas neden karşılaştırma yapabileceğimiz arabaların olması kendimizi görmemiz için, geliştirmemiz için kendimizi rekabet ortamı olması, daha sonra organizasyonun oturmuş olması

miniks
31-05-2011, 13:36
Çoğu kişinin de Ankaraya gelmeme sebebi Mustafa senin Konya ile ilgili düşüncelerinin tıpa tıp aynısı oldugundan dır

Bu zamana kadar yapılan ORG ların neticesinde artık cogu kişi Ankaraya ön yargılı yaklaşıyor

utkuselamoglu
31-05-2011, 13:38
cemal abi kaza yapmıştı. bizde hiç sevmiyoruz ama ankarada başka yer yok. genelde her kes dalgasına gidiyor öle diim. bi geliştirme olayı yok. Akhisar uzak ve maliyetli. ama en iyisi

GTR R32 Turan
31-05-2011, 13:38

402 metreye giderim

Betonda kalkış olmaz

selamlar dadlim
birkac açıklama yapmak isterim yanliş anlaşilmalari ortadan kaldırmak için.

drag yarişini duzenleyen BOOS ile gorüşmelerimde bu sene daha ciddi bir çalişma içinde olduklarini gördüm (ümit abiyle yaptiğim konuşmada)

hipodrum yani yarişin yapılacagı yer sadece 26.6.2011 tarihinde boş oldugu için bu tarihe gün alınabildi.

bu tarih de federasyona bildirildi (tosfed).
tosfed de onayladi bildigim kadariyla bu tarihi.
tosfed aynı tarihe iki yariş vermemesi gerekiyor nasıl boyle bir hataya düştüler anlamadim.

Ümit abi ile gorusmelerim sırasinda sordugum diger soru ise zamanlama ve derece olçer.
cevap amerikadan drag yarişi için uygulanan sistemin yolda oldugu ve bu ay içinde
teslim alacaklarini soylemesi
sistemde
0-402m suresi
tepkime suresi
0-100 suresi gibi bircok ozellik oldugunu ve canlı olarak ekranda gostereceklerini soylediler.

mesafe ve frenleme sorunu çözüldü bildigim kadariyla start ve finish artık fark edelebilir :)

asfalt yenileme ile de belediyle gorusme halindeler umarim yeni asfalt a kavusuruz

TRT den de canli olarak yayın düşünülmekte 30 dakika halinde 3 sefer olacak sekilde

güvenlik ve çevik kuvet iki katına çıkarılacak ve beton bariyer cevirecekler
maximum güvenlik için

senin tabirinle sıfır çizenler için de
ayri bir orgaziyazson yapilacak ve onlari kendi aralarinda yariştiracak hakem ve gözlemciler önünde.ayrı bir parkur ayri bir seyirci tamamen güvenlik altinda ve ödül lü olacak diye soylediler.

gidip gitme me konusunda ise herkes özgürdür.
bu sekil de drag yarişini ciddiye alıp bu orgazisyonu dedikleri gibi yaparlar ise sorunun ortadan kalkacagini düşünürüm.
Ön yargili olmanin motorsporlarina bir faydasi olmaz.

sorarsan diger yarişlarda memnun kaldın mı hayır.Ama gecmişten ders cikarip elinden gelenin en iyisini yapmak için ugrasan arkadaşlarada saygi duymamak bence biraz ayip olur.

diger sorulariniz ve görüşleriniz için
Ümit UYAR 0532 525 73 47

benim yardimci olabilecegim bir konu varsa ve aklınıza takılan bir sey olursa
532 832 82 06 Turan

ARKADAŞLAR BİRDE GEREKSİZ POLİMİKLERE GİRMEYE GEREK YOK
boştan yere birbirimizin kalbini kırmanin ne anlami var.

Herşey Gönlünüzce olsun

overblack
31-05-2011, 13:41
c.tesi günü tanışma kaynaşma, pazar günü yarış için akhisar ideal bir ortam.izmirli arkadaşlarda gayet düzgün kişiler.gelen araçlarda fena değil.milletin yanındaki kadına, kıza,bacısına sarkanda yok.kısaca akhisar iyi organize edilirse hilminin dediği eksikler tamamlanırsa,pist kenarında insanların karnını doyuracağı büfeler olursa,seyyar wc gibi eksiklikler yapılırsa hafta sonları için ideal bir ortam oluşur.

KSK-VTEC
31-05-2011, 13:50
Bekleyip görücez keşke tüm yarışlar akhisardaki gibi hızlı ve düzenli olsada bizde eskisi gibi şehir şehir draglara gitsek

RCkid
31-05-2011, 13:58
Çoğu kişinin de Ankaraya gelmeme sebebi Mustafa senin Konya ile ilgili düşüncelerinin tıpa tıp aynısı oldugundan dır

Bu zamana kadar yapılan ORG ların neticesinde artık cogu kişi Ankaraya ön yargılı yaklaşıyor

gerçekten çok haklısın bu konuda ama olay en sonunda maddi imkanlara geliyor:)
sadece bir cazip yanı var Ankaranın onun dışında Akhisar çok üstün kesinlikle

Erol
31-05-2011, 14:03
akhisarın eksikleirne takılmayın..

geçen yarışda akhisar şenlikleri oldugu için park alanında olması gereken yiyecek içecek standları yoktu.yarış alanının yan tarafında yol çalışması oldugu için pistin sol tarafı biraz tozlu idi..cam kırıkları tamami ile c.tesi gecesi mangal yakıp içki içen vs.. ile hiçbir alakası yoktur.

tamami ile orda hayatını geçiren gençlerin yapmış oldugu bir ayıp

bu eksikler kolay hallolucak eksikler..

ProdriveSTI
31-05-2011, 15:01
Ankara'da Drag bir başka güzel oluyor :)

Erol
31-05-2011, 15:02
eeee ankara dragların ana evi..

06 ANIL 38
31-05-2011, 15:08
way arkadaş önceden pist yok diye ağlıoduk şimdi pistler war yarış tarihleri çakışıor die dertliyiz.:) walla arkadaşlar bizden bi yol olmaz... türkiyede bu işi adam akıllı sahiplenen biri çıkmadığı sürece hep böyle olduğumuz yerde sayarız...umarım seneye 3 pistte koordine olarak tarih belirlerler...
turancım ilk startta 50 mt yeni asfalt dökseler işimiz görülür...akisleri ve parçaları toplarız o 50 mt içinde :)

KingoAtmo
31-05-2011, 15:11
He he Havalar böyle giderse arap kızı gibi camdan izleriz yarışı

chiefkadir
31-05-2011, 15:15
Ankarada bu Drag işini kimse miklemezken FM Tuning Mustafa GÖÇER ve emek veren diğer arkadaşlara teşekkür etmek lazım yoksa haritadan drag yapacak yer beğenecektik :D

Chatin
31-05-2011, 15:18

Sebepleri

vs vs

daha bir sürü örnek

hepsi doğru. sürenin fazla çıkması da doğru. umarım düzeltilir bunlar. ama ne olursa olsun organizasyon ne kadar güzel olursa olsun o adam kayırma kesin yine yapılır ve padok alanında olmaması gereken herkes olur. bir kalabalık bir hengame. işte görevliler arkadaşlarını sokar. sokamasa bile görevli kartını verir kenardan yine sokar.

bir de ilginç bir durum var. herkes tribünde arabaların en yavaş olduğu yerden izliyor araçları. kimse bitiş noktasının oradaki tribünleri doldurmuyor :) ilginç bir şekilde hep dikkatimi çeker bu.

tarihlerin aynı olması kimsenin işine yaramaz. boş yere sidik yarıştırmaya gerek yok. eğer bu işten keyif alan kişiler içinse bu yarışlar bırakın insanlar iki organizasyona da katılsın iki katı keyif alsın.

temple of vtec
31-05-2011, 19:06
Selamlar,

Ben yarışmayı bırakalı sanırım 5-6 sene oldu . Yarıştığım dönemdeki araçların performansları ile gördüğüm kadarıyla şimdiki yarışan araçların performansı arasında dağlar var. Buna rağmen hala bu kadar yükselmiş perforsmanslı araçları Ankara Hipodromunun vasat asfaltında yarıştıracaz diye emek harcayacak para harcayacak arkadaşlara sabır diliyorum .

Diğer mevzu bahis olumsuzluklara hiç değinmeye dahi gerek yok .

Şahsi fikrim öncelik olarka Drag pistlerinde düzenlenecek organizasyonlara katılımın olması yönünde olur.

overblack
31-05-2011, 19:34
Selamlar,

Ben yarışmayı bırakalı sanırım 5-6 sene oldu . Yarıştığım dönemdeki araçların performansları ile gördüğüm kadarıyla şimdiki yarışan araçların performansı arasında dağlar var. Buna rağmen hala bu kadar yükselmiş perforsmanslı araçları Ankara Hipodromunun vasat asfaltında yarıştıracaz diye emek harcayacak para harcayacak arkadaşlara sabır diliyorum .

Diğer mevzu bahis olumsuzluklara hiç değinmeye dahi gerek yok .

Şahsi fikrim öncelik olarka Drag pistlerinde düzenlenecek organizasyonlara katılımın olması yönünde olur.

bilirkişi..son sözü söylemişsin aybek.

TAM35GNY
31-05-2011, 19:36
Baylar Bayanlar,

Konya ile cakisti aynisini soyledim yine simdi aynisini soyluyorum, Bu org.lari da araclarimiz gibi dusunmemiz lazim, Ismail abi'nin de politikasidir bu zaten birisi daha iyi bir arac yapsin da ben de hirslanayim ona gore daha da iyisini yapayim der.. Bakin Ankara yarisi TRTden canli verilecekmis boyle bir guzellik var midir :) Keske imkanimiz olsa biz de ATV'den canli yayin yaptirabilsek, Akhisarda internetten cep telefonu interneti ile baslattigimiz canli yayin olayi bile geliserek daha iyi sekilde baska bir kulup tarafindan daha iyi sekilde yapiliyorsa biz bu isi basar misiz demektir..

Herkes Ankara, Konya ve Akhisar hakkinda elestrilerini yapmislar goruntu itibari ile Akhisar en az elestriyi alan ama eminim ki Ankara'daki yaris daha oncekiler gibi olmayacak kesinlikle ilerleme olacaktir ancak insanlarin sabirlari malesef cok tukenmis bu yuzden Ankara ve Konya pisti simdilik yariscilar tarafindan cezali ve bu yariscilar hakli... Zamanla duzelecegine inaniyorum, kimse bu kadar seveni varken bu sporu ortadan kaldiramaz imkanlar altinda en iyisi yapilacagina eminim..

Akhisar pistinde de insanlar bizi denediler ve sabirla bekledik kendimizi gelistirdik, bakalim Ankara ve Konya ne kadar gelistirecek onu hepimiz gorecegiz..

Bu arada Mustafa ve Hilmi bu is icin maddiyat onemli haklisiniz ama kimisi kupa kaldirmak icin yarisa girer kimisi de kendisini gelistirmek icin, kendini gelistirmek isteyenler Akhisara kupa kaldirmak isteyenler diger yerlere giderler olur biter, uzgunum ama arabasina o kadar para harcayan bir adam, TR de rekora kosan bir adamin kalkipta 400TL cekici parasi icin ( Kucumsemiyorum sakin yanlis anlasilmaisn oranliyorum sadece ) sikinitili gececegini dusundugu bir org. a katilmasi cokta mantikli degil ama bir sans vereyim mantalitesi varsa orasi bambaska..

Herseyin ve herkesin hakkinda hayirlisi deneyelim gorelim iyi olan kazansi ;)

E30_ORHAN
31-05-2011, 19:52
Geçen sene gördüğüm kadarıyla padok bir sorun fazla bir kalabalık ve pistte karşıdan karşıya atlayan görmedim şahsen...Tribün önünde 3 pedal yapan setini açanlarda oldu.
Prof. araç hazırlayıp süre ve zemin yüzünden aracını getirmek istemeyenlerde var ancak Bu araçları Ankara'dada görmek isteriz Ankarada'da bu araçların hayranı olup görmek isteyen çok kişi var.Sarı Evo,Hulk ve daha birçok araç hazırlandı rakipleriyle karşılaşırlar araçları görürüz diye bekledik aynı tarihde 2 yarış oldu.Sarı evo 10 sn. altı bekleniyo msky rekorumu kıracağını söylüyor ancak 2 araç yan yana gelemiyor..
Şahsen ben ve benim gibi birçok kişi bu şekilde hazırlanan Ankara dada görmek,izlemek ister.Daha prof. bir organizasyon yapılacağı belirtiyor,geçen sene diğer senelere oranla daha güzeldi umaraım bu sene dahada güzel olur ve hazırlanan araçlar burada karşılaşır:)
Birde başka bir konu Ankara tarihlerinin geçen seneden belli olduğu sadece son zamana kadar herşey olabileceğinden tarihin önceden yayınlanamadığını yazılmıştı..
İki tarafda yapacak birşey olmadığını söylüyorsa tek yapılacak kişilerin nereyi tercih edeceği umarım iki tarfadada güzel bir yarış olur...

Vts_Power
31-05-2011, 20:31
Arkadaslar akhisardaki org.katilim az olacak ankara yuzunden buna ok.
Bakin ulusal drag yapilamiyor bizim bir ana sponsorumuz yok, kucuk pencereden bakmayin benide yanlis anlamyn.3 yaris yapilabilecekken bu imkan saglanmisken buna engel olmaya calismayin.iyi kotu o kalabalik olsun birilerinin ilgisini cekelm. Klup yeniliyor kendini daha duzgun bi org. Olacagini umid edioruz. Saygilar sevgiler.

brutal
31-05-2011, 20:47
Ankara nın pisti drag pisti değil eywallah haklısınız fakat buişler çoğalıp belediye pist yapıncaya kadar biz bu pisti kullanacağız. Geçen sene yarış 41 derece rekor bir sıcaklıkta yapıldı o yüzden süre ölçümünü etkileyen asıl etken o yoksa aynı sistem yıllardır kullanılıyor ve yılda bin den fazla araç geçiyordur o ölçüm sisteminden. Sistem FIA onaylı bir sistem, tabi rally için ama yanlış olmayacağını düşünüyorum. Kavga çıkıyor deniyor araba çeviriyorlar padokta diyorlar, bu olay heryerde oluyor bunu hepiniz biliyorsunuz. İş süreye döndü döneli kimse yüksek rakım ve sıcak ta arabasını denemek istemiyor çünkü süreleri etkileyecek. Tarih sorununa gelirsek, yarış yapılacak tek yer hipodrom ve resmi tören ve Melih Gökçek in organizasyonları yüzünden çok fazla tarih verilmiyor. Bu bir bahane değil tabiki burda Boos un da zaafı var. Boos başkanı Mustafa abi Ankara'lı birçok yerışmacıyı küstürerek çok büyük hata yaptı, bir telefonla onlarca araba gelebilecekken şimdi mumla arıyor... Yazıcak çizicek çok şey var. Şimdilik böyle kalsın...

Sonuç olarak hazırda katılacağım bir araç olmamasına rağmen sırf destek amaçlı bir araba ayarlayıp yetiştirmeye çalışıyorum. Okadar olumsuzluk var fakat bunları aşmanın yolu geri çekilip iyisini yapsınlar demekten değil, ilgiyi alakayı kesmeyip gerekli yerlere gerekli şeylerin yapılması için toplu olarak boy göstermek olmalıdır. Tüm şehir dışından gelecek arkadaşlar bir ihtiyacınız olur ise haber verin. Şehir içi şehir dışı gerek izleyici gerek yarışmacı olarak desteğinizi bekliyoruz.

Son olarak pist geçen sene de 402 mere olarak koşuldu hatta 402 den birazdaha uzundu aslında. Frenleme için en az 400-500 metre daha var o yüzden hiçbir problem yok.

Erol
31-05-2011, 21:05
Aynen kupa isteyen heryerde yarışır.. ama bir dünya emek,para harcayan adam pisttide seçmeli iyi,kötü yönünde, yapacağı gerçek sureyide görmeli..

brutal
31-05-2011, 21:18
Aynen kupa isteyen heryerde yarışır.. ama bir dünya emek,para harcayan adam pisttide seçmeli iyi,kötü yönünde, yapacağı gerçek sureyide görmeli..

Hocam yanlış anlaşılma oldu galba, ben süre takıntısı yüzünden kızıyorum, süre takıntısı elbette olacak ama pist bazında olacak. o piste göre kıyaslama yapacak insan. yoksa gidip akhisarda süre yapıp kendini hipodrom süresi ile kıyaslarsa zaten büyük bir yanılgı içinde olacaktır. Anlatmak istediğim süre takıntısını yurt dışı forumlara yazmak yada türkiyenin en hızlısı olmak haline getirince ankaraya pist yapılsada millet kendini geri çekecek. İşte yanlış olan bu. Kupa hiçbirşey süre herşey denilmeye başlıyor süre sistemi çıktıktan sonra fakat bu güne kadar sürem kötü ben kupa almayım diyeni görmedim. Kupalar sembolik ama elinde kupası olan herkes görünür bir köşeye koymaktan kendisini alıkoyamıyor dimi :)

Erol
31-05-2011, 21:25
Ben inanki senin yazına karşılık bişey yazmadım..gunayin yazısına hitaben yazdım.ama senin yazında doğru.abiler,kardeşler bu sporu seviyorsak destek olcaz köstek deil.herkez elini taşın altına koymalı.

JapanVsGermany
31-05-2011, 21:57
Cenab-ı Allah izin werirse biz de stock WRX'imiz ile katılacağız Ankara Draglara...
Belki Pist kalitesi Akhisar ile boy ölçüşemez, belki Süre hesaplamada diğer pistler kadar başarılı değil, belki E30cular olur olmaz her dakika sıfır çizmek için pusuda bekliyor olacaktır ama....

Binlerce seyircinin önünde Drag yapmanın tadı eminim bambaşkadır, o yüzden 26 haziranda inşallah pistte olma niyetindeyiz.

shumi
31-05-2011, 23:58
tmm hersey herkes olumlu bu guzel bırsey,tartışılıyor bellı sevıyede buda cok ıyı ...pıstlerın durumu kullanımını vs de gectık.fakat bızlerden ne yapmamızı ıstıyorsunuz onu anlamadım ankara hazırlandı bız yattıkmı ? aylardır kafa patlatıyoruz bu ıse hatta ınanın ızmırle bıle denk gelmesın dıye yazdık bu tarıhlerı kı hıc bı yarısımızda ızmırle denk gelmedı...sımdı son anda belırlenen su tarıhler harıcınde ankarada baska org olmaz dıye olmadı bız yapmıyoruz mu dıyelım ? bızım emeklerımız ne olacak ?1 de degıl 2 yarısımız cakısıyor arkadaslar,bu yuzden basta yazdıgımız teklıfı getırdık olumlu,ılımlı bır adım olsun dıye...

ahmet hoca dıkkat edersenız tarıhı acan bız ve yıne olumlu bakmak adına esneklık saglamaya calısan bız buyrun gelın bırde bızım kucuk penceremızden bakın olaya burada en ufak bır engel olmaya calısmak gıbı bır caba gorebılıyormusunuz ? samımıyetımle soyluyorum okuyan dısarıdan bakan arkadaslarda sızde bunu bı degerlendırın ıstersenız...sunuda anladım sız yarıscısınız tmm kabul edıyoruz ama klupte sozu gecen kısılersınız bunu uygun bır dılle degerlendırsenız belkı ıkı taraf ıcınde cıdden ıyı sonuclar doguracak kanısına varacaksınız...

ıstenılen cıdden mantıklı bırsey olsa amenna seve seve ama 2. yarıstada bunu bekleyeceksınız hadı bu yarısı ıptal ettık dıger yarısımız ne olacak ? bırseyler yapmaya calısıyorsak bu karsılıklı olmalı kusura bakmayın ama ankara yarısı olacak dıye 2 yarısıda erteleme veya ıptal etme dıye bırsey soz konusu olamaz

sonuc olarak ılk bastakı dusunce ve yazılanlarla su kanıya vardık,bazı arkadasların yazdıgı gıbı cok kurcalamamak ve 2 yarısıda yapmak sanırım en guzelı,akhısarda da ankarada da katılım az olur cok olur akhısarı tercıh eden buraya,ankarayı tercıh eden ankaraya gıder ıbaresı okuduklarım karsısında en mantıklısı galıba...

Ankaralı arkadaslardan rıcam bızı yanlıs anlamamalarıdır,bızlerde bu kadar emeklerımıza karsılık bazı seylerı hakedıyoruzdur sanırım,yapacak bırsey olsa ztn dıretmez yapardık kı ornegı mevcut...kalın saglıcakla
saygılar...

Erol
01-06-2011, 00:04
yineliyorum..

abiler,kardeşler bu sporu seviyorsak destek olcaz köstek deil.herkez elini taşın altına koymalı.

AhmetDncr
01-06-2011, 07:59
moda oldu aynı tarihte drag düzenlemek :D

RCkid
01-06-2011, 08:00
Baylar Bayanlar,

Konya ile cakisti aynisini soyledim yine simdi aynisini soyluyorum, Bu org.lari da araclarimiz gibi dusunmemiz lazim, Ismail abi'nin de politikasidir bu zaten birisi daha iyi bir arac yapsin da ben de hirslanayim ona gore daha da iyisini yapayim der.. Bakin Ankara yarisi TRTden canli verilecekmis boyle bir guzellik var midir :) Keske imkanimiz olsa biz de ATV'den canli yayin yaptirabilsek, Akhisarda internetten cep telefonu interneti ile baslattigimiz canli yayin olayi bile geliserek daha iyi sekilde baska bir kulup tarafindan daha iyi sekilde yapiliyorsa biz bu isi basar misiz demektir..

Herkes Ankara, Konya ve Akhisar hakkinda elestrilerini yapmislar goruntu itibari ile Akhisar en az elestriyi alan ama eminim ki Ankara'daki yaris daha oncekiler gibi olmayacak kesinlikle ilerleme olacaktir ancak insanlarin sabirlari malesef cok tukenmis bu yuzden Ankara ve Konya pisti simdilik yariscilar tarafindan cezali ve bu yariscilar hakli... Zamanla duzelecegine inaniyorum, kimse bu kadar seveni varken bu sporu ortadan kaldiramaz imkanlar altinda en iyisi yapilacagina eminim..

Akhisar pistinde de insanlar bizi denediler ve sabirla bekledik kendimizi gelistirdik, bakalim Ankara ve Konya ne kadar gelistirecek onu hepimiz gorecegiz..

Bu arada Mustafa ve Hilmi bu is icin maddiyat onemli haklisiniz ama kimisi kupa kaldirmak icin yarisa girer kimisi de kendisini gelistirmek icin, kendini gelistirmek isteyenler Akhisara kupa kaldirmak isteyenler diger yerlere giderler olur biter, uzgunum ama arabasina o kadar para harcayan bir adam, TR de rekora kosan bir adamin kalkipta 400TL cekici parasi icin ( Kucumsemiyorum sakin yanlis anlasilmaisn oranliyorum sadece ) sikinitili gececegini dusundugu bir org. a katilmasi cokta mantikli degil ama bir sans vereyim mantalitesi varsa orasi bambaska..

Herseyin ve herkesin hakkinda hayirlisi deneyelim gorelim iyi olan kazansi ;)

Günay kendimizi geliştirme konusunda çok haklısın, bir yarışa hazırlanmak kendi imkanlarınla gidip gelmek Akhisar olsun, Konya olsun en az 1000-1200 liraya mal oluyor. Arabaya harcanan para yanında çok az kalıyor ama bu miktar zorluyor bazen:)

utkuselamoglu
01-06-2011, 08:09
ankara yarışında finish çizgisinde kamp yapan arabanın geçtiği yerin 1 metre yanında cadır diken yönetim umarım bu sefer böle bişi yapmaz. bunun dışında ankarada yarışın yapıldıg yer gene güvenli değil kaza olursa kesin birileri yaralanıp, hatta daha da ötesi olabilir. çünkü yarışın yapıldıgı yerde bi duvar koruma yok. ha artık arabaların kalktıgı yolun çevresinde kimse olmuyor ama bu demek değilki araba yoldan çıkıp 20 metre ilerde çim alanda bekleyen lerin arasına girmesin, gene bu demek olmuyor ki finish teki cadırın üzerinden geçip zaman ölçmeye çalışan kişilere çarpmasın. Sırf organizasyon olsun diye başka insanların canlarını tehlikeye atan, hiç bir güvenlik önlemi almayan bi organizyon olucak ise tekrar ben Ankarada yaşayan birisi olarak dediğim gibi ankarada yarışmak isterim ama gene amatörce yapılıcak sa inanın ben akhisar a giderim. Burdaki amaç adam gibi organizasyon yapmaktır. Sırf iş olsun biz hallederiz diye yapmak değil.

Orhan
01-06-2011, 09:14
Olumsuzlukları konuşmak eleştirmek elbette güzel ama gerçekleride görmek lazım
Ben yıllardır izleyici olarak drag organizasyonlarında bulunuyorum akhisar dışında Konya ve Ankara'da izleyici olarak bulundum evet yarışanlar çok sıkıntı çektiler doğru ama son Hipodrom organizasyonu mükemmele yakındı ben başarılı olduğunu düşünüyorum. Bir çok sorun çözülmüştü.
Bu seferkinin daha başarılı ve sıkıntısız olacağı kanatindeyim pistin beton olduğu söyleniyor bildiğim kadarı ile geçen seferki organizasyonda pist asfaltlanmıştı
Durma mesafesi kısa diyenler var izlediklerimden gördüğüm kadarı ile yeterliydi duramayan kimse yoktu
Pistin temizliği için çok uğraşıldığınıda biliyorum organizasyonda bulunan arkadaşların emeği çok bence bu değerli ve önemli
Ama en önemlisi Ankara dragları kadar kalabalık izleyici hiçbir organizasyonda olmadı bu da bence değerli ve önemli
Diğer illerden katılmak istemeyen arakadaşların sıkıntılarını anlıyorum ama Ankara'da o kalabalığın önünde yarışmak sanırım çok keyiflidir.

utkuselamoglu
01-06-2011, 09:23
Olumsuzlukları konuşmak eleştirmek elbette güzel ama gerçekleride görmek lazım
Ben yıllardır izleyici olarak drag organizasyonlarında bulunuyorum akhisar dışında Konya ve Ankara'da izleyici olarak bulundum evet yarışanlar çok sıkıntı çektiler doğru ama son Hipodrom organizasyonu mükemmele yakındı ben başarılı olduğunu düşünüyorum. Bir çok sorun çözülmüştü.
Bu seferkinin daha başarılı ve sıkıntısız olacağı kanatindeyim pistin beton olduğu söyleniyor bildiğim kadarı ile geçen seferki organizasyonda pist asfaltlanmıştı
Durma mesafesi kısa diyenler var izlediklerimden gördüğüm kadarı ile yeterliydi duramayan kimse yoktu
Pistin temizliği için çok uğraşıldığınıda biliyorum organizasyonda bulunan arkadaşların emeği çok bence bu değerli ve önemli
Ama en önemlisi Ankara dragları kadar kalabalık izleyici hiçbir organizasyonda olmadı bu da bence değerli ve önemli
Diğer illerden katılmak istemeyen arakadaşların sıkıntılarını anlıyorum ama Ankara'da o kalabalığın önünde yarışmak sanırım çok keyiflidir.

Ankara eski hipodromu şu anda yarış yapılan yer bir drag pisti değildir.

Orhan
01-06-2011, 09:42
Ankara eski hipodromu şu anda yarış yapılan yer bir drag pisti değildir.

Doğru söylüyorsun haklısın
Benim demek istediğim başka bişeydi sanırım ifade edemedim
Bu sporun gelişebilmesi ve Ankara'da gerçek bir pistin yapılması bu organizasyonların devamı ile mümkün olacak
Hipdromla ilgili olarak da izlemekten keyif aldığım bir organizasyon olduğunu belirttim
Zeminin beton olduğunu söyleyenler oldu ona karşılıkta hatırladığım kadarı zemin asfatlanmıştı dedim

utkuselamoglu
01-06-2011, 09:45
Doğru söylüyorsun haklısın
Benim demek istediğim başka bişeydi sanırım ifade edemedim
Bu sporun gelişebilmesi ve Ankara'da gerçek bir pistin yapılması bu organizasyonların devamı ile mümkün olacak
Hipdromla ilgili olarak da izlemekten keyif aldığım bir organizasyon olduğunu belirttim
Zeminin beton olduğunu söyleyenler oldu ona karşılıkta hatırladığım kadarı zemin asfatlanmıştı dedim

Seni çok iyi anlıyorum ama benim de bahsettiğim konu, bu organizasyonlar bu şekilde dikkatsizce sadece yapmış olmak için yapılıcak ise, insanların hayatını riske atarak yapılıcak ise, hiç yapılmasın. Türkiyede drag sporunun, bitmesinin ana nedeni profesyonelce yapılmaması ve güvenlik önlemi alınmadan pek çok kazaya sebebiyet vermesidir.

Yani ankaradaki yarışda gene bi kaza olsa duvar yok araba yan taraftaki ses müzük sistemi gösterisi yapanların arasına girse veya başka bi tarafa birisi hayatını kaybetse Ankara bi daha hayatta pist vs yarış yüzü göremez.

shumi
01-06-2011, 09:53
Biraz önce Ümit Uyar ile görüştük,konuyu anlattık,durumu birkaç gün önce duymuşlar kendileri...dün akşam biz bir toplantı yaptık,öğleden sonra boos olarak ümit beylerde klüp toplantısı yapacaklarmış bu toplantıda çakışan 2 yarışıda değerlendirip bize dönüş yapacaklar çıkan sonuca göre ya 1 er yarışta anlaşacağız yada yarışları belirlenen tarihlerde yapacağız son gelişme bu şekilde arkadaşlar :icon_tup:

Erol
01-06-2011, 11:42
hakkımızda hayırlısı biz elimizden gelen fedakarlıgı yapıyoruz yaparızda.. inş. aynı inceligi boos da yapar..
hem bizde ankaraya gelmiş oluruz bu vesile ile mangal alacagımızı karşılamış oluruz:D

douu
01-06-2011, 11:48
Hipodrom dev alanıyla bence orgizasyon için en uygun yerlerden birisi ama asfalt kalitesi ve orda son ses müzik açanlar egzoz patlatanlar sıfır çizenler vs derken günün yarısı *** oluyor.. akhisar yarışlarını canlı olarak internetten izledik güzel bir organizasyondu gerçekten ancak bize cok uzak oldugu için tereddütler devam ediyor.. katılacak araçlar 2 tarafta da cok kaliteli araçlar olacaklar ama 4-5 saatlik mesafedeki ankara bize daha sıcak geliyor şu anda..

Eray Yümsel
01-06-2011, 12:09
konuyu şöyle bir okudumda bence boşuna tartışılıyo. 2 organizasyon arasında çok fark var zaten ankara nın yarışçıları ankara ya yeter akhisar'a gidicek adamlar belli istanbul' dan 3 5 araba gerisi izmir bursa vs. o yüzden boşuna panik havası yaratılmış

akhisar' ın kalitesi ortada ankara' nın potansiyeli ortada aslında tarih çakışması güzel bişey ak kara ortaya daha iyi çıkar :)

şahsi fikrim yarışmak için gerçek gücümü saniyemi görmek için akhisar
sekil yapmak için yakın oldugu için ankara ya giderim :D

Erol
01-06-2011, 12:12
yazdıklarında haklısın eray ama biz istiyoruz ki herkez bir arada olsun.. sporun geliştigini görsünler-görelim..

yoksa dedigin gibi yıllardan beridir olan şeyler herkez herşeyin farkında

miniks
01-06-2011, 12:51
Dev bir sponsor bulup ULUSAL DRAG yarışlarını geri kazandırmak en iyisi olur bir sezonda 3 - 4 farklı ilde yapılcak drag yarışlarının keyfi hiç birşey ile kıyaslanamaz

Ayrıca bir ankaralı olarak Doğruları yansıttıgı içinde UTKU kardeşime teşekkür ederim bizi en iyi o anlatmış bu konuda

Lütfen Ankaralı arkadaşlarım bizlere kızmayın Ben şahsım adına Ankaranın da Antalya gibi olmasını istemiyorum

Allah göstermesin en ufak bir yaralanmalı kazada bile Ankara Dragları yıllarca unutur

soneR
01-06-2011, 13:00
Geçen sene yarış 41 derece rekor bir sıcaklıkta yapıldı o yüzden süre ölçümünü etkileyen asıl etken o yoksa aynı sistem yıllardır kullanılıyor ve yılda bin den fazla araç geçiyordur o ölçüm sisteminden. Sistem FIA onaylı bir sistem, tabi rally için ama yanlış olmayacağını düşünüyorum.

selamlar, bir konuda takıldım size sormak istedim

ben dahil Rpmturk grubumuzda 10 yılı aşkın süredir bu sporlarla bir fiil uğraşan, türkiye otomobil sporları federasyonu (TOSFED) lisanslı yarış hakemi, yarış komiseri, yarış direktörü, teknik kontrolcüsü, yarışanı / yarıştıranı (ralli, tırmanma, drag vs..) kişileriz..

ben şahsen o bahsettiğiniz FİA onaylı süre almaya yarayan Fotosel sistemini belki 100 kere kullanmışımdır. Antalyanın güneşi altında 40-50 (otomobil sıcaklıgı ve hava koşulları etkisiyle) derecede dünya ralli şampiyonası (wrc) de o sıcak da, Yeşil bursa rallisinin 0 a yakın sıcaklık derecelerinde burnumuzdaki sümüklerin buz tuttugu havalarda da, Otokros yaptıgımızda yagmur çamur içinde kullanıldı o fotosel sistemi.. Ve daha bir kere bile zamanı yanlış yada erken /geç aldıgını ben ve bu işden anlıyan kimse görmemiştir, göremez.. O sistem ya bozulur çalışmaz yada çalışır ve doğru zamanı verir, başka bi ihtimal yok o fotosel sisteminde..

http://i487.photobucket.com/albums/rr239/snrcvk/222499_10150165887912584_549522583_6758393_7616885 _n.jpg

http://i487.photobucket.com/albums/rr239/snrcvk/31120_387998887583_549522583_4112110_7986417_n.jpg

demek istediğim umarım yanlış anlaşılmaz, herşeyin olumlu olması amaçlı elimizden gelen neyse yapmaya hazır olan bir ekibiz, bu tarz seviyeli tartışmalarla umarız en doğru kararları heberaber alırız..

delSol_power
01-06-2011, 13:52
alakasız olacak belki ama kırmızı vti çok şıkmış :rolleyes:

Erol
01-06-2011, 13:57
yeni ist. a satılan zk vtec olmalı 99

06 ANIL 38
01-06-2011, 16:24
Lütfen Ankaralı arkadaşlarım bizlere kızmayın Ben şahsım adına Ankaranın da Antalya gibi olmasını istemiyorum

Allah göstermesin en ufak bir yaralanmalı kazada bile Ankara Dragları yıllarca unutur

sanırım öyle bir durumda sadece ankara değil tüm türkiyede draglar rafa kalkar:icon13:

miniks
01-06-2011, 16:32
sanırım öyle bir durumda sadece ankara değil tüm türkiyede draglar rafa kalkar:icon13:

haklısın ikinci bir vakaa yı kaldıramıyabilir bu spor :(

shumi
01-06-2011, 16:51
eskiden büyük firmalar sponsorluk için can atarlardı,draglarda geçen olaylar yüzünden şimdi sponsor bulmak bile çok zor sponsorluk dosyası gönderdiğimiz çoğu büyük firmanın tek endişesi Allah korusun,yarış alanında oluşan yaralamalı ve ölümlü kazaların oluşması...adam oraya ismini koyuyor haliylede oluşan bir kaza sonucu ismini karalamak istemiyor...

bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı özellikle start alanına gelmeyin,kendinizide bizide tehlikeye atmayın diyoruz ama sonuç nafile :) daha sıkı önlemler alınmalı,dikkat edilmeli...Allah kazasız belasız yarışlar organizasyonlar nasip etsin...

///KDrÖZER
01-06-2011, 17:32

abi geçen sene 1 agustosta olan draglarda öyle bir ortam olmadı bende görevliydim sadece arada içeriye giren sayısı çoğaldı bu sene güvenlik daha çok artacak diyorlar ama şöyle bi durum var bence hipodroma nekadarda asfalt atılsa o alana değil arka alanda tarla olan alana çalışmalar yapılmalı gibi geliyor sanki sonuçta bu alanda gösteri oluyor fuarlar oluyor ıvır zıvır boyuyorlar çiziyorlar birde iş makinları gibi fuarlarda oluyor haliyle asfaltıda çok iyi değil devletin ve büyük firmaların destek çıkması lazım her boş alana park avm yapılana kadar adam gibi ulaşımın kolay olduğu yerlere olabilir güzel bir pist ama ne konuşşak boş gibi

AvcI
01-06-2011, 18:10
konuyla ilgili birebir yanıt verecek klüp sorumlusuna konuyu forwad ettim, kendisi kısa süre içinde üye olup sorularınıza ivedi olarak cevap verecektir ;)

cetinkaya55
01-06-2011, 20:14
Burada problem pist kalitesi ve riskler mi? yada yarış günlerinin çakışması mı? tabiki gönül kaliteden yana ama tarihler çakışmaz ise herkes heryerde olmak isteyebilir,çözülmeli...

khan
02-06-2011, 02:10
akhisar suanda gerek organizasyon gerekse pist kalitesi, duzeni, temizligi olarak bir numara tartismasiz, hilminin dedigi seyler bence gozden kacak ufak hatalar bir daha tekrarlanmiyacagina kesinlikle eminim.

Ankara drag yarislarina gelince, ozellikle ankara gerek seyirci, gerekse yarisci kitlesi acisindan bence en cok talep gorulen sehir, hipodromda yarismaktan eminim ki kimse keyif almiyor, fakat Mustafa GOCER in buyuk emekleri ile ankarada bir sekilde gecen sene drag organizasyonlari tekrar basladi ve ben buradan sunu rahatlikla soyleyebilirim, bu organizasyonlar ankarada yapilacak dunya standartlarinda bir drag pistinin zeminini hazirlayacak, cunku Mustafa Bey is ve mevkisi dolayisiyla ankaranin ileri gelen burokrat ve isadamlarina bu sporun ankarada gercekten seyirci topladigini gostermeye calisiyor, biz ankaralilar her ne kadar yaris adina akhisarin yanindan gecmeyecekte olsa Ankara organizasyonu varken baska yere gitmeyiz, sebebi maddiyat sudur budur degil, tamamen belki birseylere faydamiz olur, bir pist icin gerekli ilgi ve begeniyi toplayabiliriz diye. Verilen emeklere ozverilere bizim de bir sekilde en azindan katilim saglayarak destek vermemiz gerekiyor ki ileride kurulabilecek bir pistte bizim de emegimiz katkimiz olsun.

Fakat hilmininde dedigi gibi kendini gelistirmek, ciddi manada yarismak, test etmek adina su an ankara asfalt yapisi ve pist ozellikleri dolayisiyla akhisar hatta konyanin yanindan gecemez, fakat dusunun ankaraya guzel bir pist yapildigini ve 15-20 bin kisinin onunde uluslararasi kalitede bir pistte yaris organizasyonuna katildiginizi:)

aliburma
02-06-2011, 09:22
keşke Diyarbakır'da da böyle yoğun ve kaliteli organizasyonlar yapılsa... herkes için serin bir nefes olur... selamlar...

Vts_Power
02-06-2011, 09:47
korhana kesinlikle katılıyorum. adımlar çok sağlam gidiyor ankara'da süre sisteminin faturasını gördüm dün komple sistemi satın almışlar ve yarışa yetişecek inşallah(RACE AMERICA):icon_tup::icon_tup:

miniks
02-06-2011, 10:03
Hayırlısı bakalım inşallah

Bütün çabalar bu sporu geliştirmek için zaten

Türkiyede belkide en fazla ilgiyi gören motor sporu olmasına ragmen bir kaza yüzünden çektigimiz çilelere bakın

Oysaki Ulusal draglar olmuş olsaydı böle tartışmalarda olmucaktı

cünkü araya mahalli draglar giricekti ve gecekten profosyenel hazırlanmamış araçlar içinde yarışmak keyifli olucaktı

oysaki şimdi her grubta profosyonele hazırlanmış araçlar var bu yüzden de amatör arkadaşlarımız yarışmaktan keyif alamıyorlar ve cabucak soguyorlar

oysaki Ulusal yarışlar olmuş olsa Profosyonel hazırlanmış araçlar Mahalli yarışlara şov yapmaya gelmez ve mahalliler eskisi gibi sokak arabalarına hitab eder hem daha fazla arac kalkış yapar hemde kimsenin şevki kırılmaz

Akhisarda 26 arabanın kalkmasının nedeni bellidir

Gelicek adam ne gircem ya okadar para vercem hemen elencem diye düşünür haklıda cünkü amator adamın şansı çok az

Hepberaber inşallah sesimizi duyuracagız ve yine ULUSAL DRAG ların düzenlenmesine ön ayak olacagız

bunu da kavga ederek degil kendi aramızda düzeyli tartışarak sonuçlandırabiliriz

Yigit-Y
02-06-2011, 10:05
canlı yayın kimde varsa oraya gidilsin bence geçen çok zevkliydi :)

Vts_Power
02-06-2011, 10:06
canlı yayın kimde varsa oraya gidilsin bence geçen çok zevkliydi :)

TRT den canlı yayın sözü alınmış.bi aksilk olmazsa canlı izleyebileceksiniz

egzomant
02-06-2011, 10:07
aynen sana katılıyorum böyle organizasyonlara hasretiz benim arkadaşım sırf katılım olsun diye 1,4 civic arcıyla katıldı manisada görmüşsünüzdür

shumi
02-06-2011, 11:46
Biraz önce Ümit Uyar ile görüştük,konuyu anlattık,durumu birkaç gün önce duymuşlar kendileri...dün akşam biz bir toplantı yaptık,öğleden sonra boos olarak ümit beylerde klüp toplantısı yapacaklarmış bu toplantıda çakışan 2 yarışıda değerlendirip bize dönüş yapacaklar çıkan sonuca göre ya 1 er yarışta anlaşacağız yada yarışları belirlenen tarihlerde yapacağız son gelişme bu şekilde arkadaşlar :icon_tup:

Boos yönetim kurulundan Ümit Uyar ile görüşmemize istinaden,doğal olarak haklı oldukları sebepten ( yarış alanının teminatının yatırılmış olması vs ) dolayı AKHİSAR ve ANKARA yarışları ayrı 2 yarış olarak daha önceden belirttiğimiz tarihlerde yapılacaktır arkadaşlar,iptal ve erteleme söz konusu değildir BMSport olarak düzenlediğimiz rpm race events yarış başlığı yakın sürede açılacaktır bilgilerinize..

Her iki yarışa katılan takip eden emeği geçen herkese tşk ler,Allah kazasız belasız,kaliteli yarışlar nasip etsin :icon_tup:

edit: gerekli başlık açılmıştır...

http://www.techturkey.com/forum/motorsporlari/85735-rpm-race-events-drag-race-championship-11-26-haziran-canli-yayin.html

Erol
02-06-2011, 11:52
hayırlısı olsun hem ankaraya hem akhisara.. iki yarışda inş. kazasız belasız geçer..

KSK-VTEC
02-06-2011, 11:58
En iyi 0-400 süresini öğrenmek, kesintisiz ve hızlı yarışmak isteyeni akhisara bekliyoruz. Gelmeyenlerinde canı sağolsun

MeRtCaN
02-06-2011, 12:18
Hayırlısı olsun bu sene 2şer 2şer yarışlar oluyor
önceden yarış olmazdı
bu duruma sevınelımmı uzulelımmı bılemedım :S

Erol
02-06-2011, 12:23
gerçekden kötü bir durum mertcan..

brutal
02-06-2011, 16:32
selamlar, bir konuda takıldım size sormak istedim

ben dahil Rpmturk grubumuzda 10 yılı aşkın süredir bu sporlarla bir fiil uğraşan, türkiye otomobil sporları federasyonu (TOSFED) lisanslı yarış hakemi, yarış komiseri, yarış direktörü, teknik kontrolcüsü, yarışanı / yarıştıranı (ralli, tırmanma, drag vs..) kişileriz..

ben şahsen o bahsettiğiniz FİA onaylı süre almaya yarayan Fotosel sistemini belki 100 kere kullanmışımdır. Antalyanın güneşi altında 40-50 (otomobil sıcaklıgı ve hava koşulları etkisiyle) derecede dünya ralli şampiyonası (wrc) de o sıcak da, Yeşil bursa rallisinin 0 a yakın sıcaklık derecelerinde burnumuzdaki sümüklerin buz tuttugu havalarda da, Otokros yaptıgımızda yagmur çamur içinde kullanıldı o fotosel sistemi.. Ve daha bir kere bile zamanı yanlış yada erken /geç aldıgını ben ve bu işden anlıyan kimse görmemiştir, göremez.. O sistem ya bozulur çalışmaz yada çalışır ve doğru zamanı verir, başka bi ihtimal yok o fotosel sisteminde..

http://i487.photobucket.com/albums/rr239/snrcvk/222499_10150165887912584_549522583_6758393_7616885 _n.jpg

http://i487.photobucket.com/albums/rr239/snrcvk/31120_387998887583_549522583_4112110_7986417_n.jpg

demek istediğim umarım yanlış anlaşılmaz, herşeyin olumlu olması amaçlı elimizden gelen neyse yapmaya hazır olan bir ekibiz, bu tarz seviyeli tartışmalarla umarız en doğru kararları heberaber alırız..

Sormak istediğiniz nedir? soruyu anlayamadım

soneR
02-06-2011, 19:12
fotosel sisteminin nasıl yanlış ölçtüğü ?

MiaMi
02-06-2011, 20:42
Hayırlısı olsun bu sene 2şer 2şer yarışlar oluyor
önceden yarış olmazdı
bu duruma sevınelımmı uzulelımmı bılemedım :S

Kanka sen yarışacaktın siz varsınız diye bende girmeyi düşünüyordum sırf eğlencesine yeni beyni takarım launch yaparım diye lakin siz ankarada olacaksınız düşüncesindeyim.

brutal
02-06-2011, 20:55
Geçen sene yarış 41 derece rekor bir sıcaklıkta yapıldı o yüzden süre ölçümünü etkileyen asıl etken o yoksa aynı sistem yıllardır kullanılıyor ve yılda bin den fazla araç geçiyordur o ölçüm sisteminden. Sistem FIA onaylı bir sistem, tabi rally için ama yanlış olmayacağını düşünüyorum.

fotosel sisteminin nasıl yanlış ölçtüğü ?

Yazımı tam okumadınız sanırım :) Ben bu sistemin nekadar doğru çalıştığına vurgu yaptım :) Sanırım 41 dereceye takıldınız siz, hani hava ısındıkça genleşir bu yüzden motorun emdiği hava daha az yoğun olur ve sıcak olduğu için motor verimini dolayısı ile motor perfermansını etkiler ya . . . ;) Bizzat bende yaklaşık 10 yıldır camianın içindeyim. Amatör ralliciler birliği kurulmaya çalışırken bende vardım, ilk yarışmacı lisansımı da 2002 de almıştım.

GTR R32 Turan
03-06-2011, 02:51

Her iki yarışa katılan takip eden emeği geçen herkese tşk ler,Allah kazasız belasız,kaliteli yarışlar nasip etsin :icon_tup:

edit: gerekli başlık açılmıştır...

http://www.techturkey.com/forum/motorsporlari/85735-rpm-race-events-drag-race-championship-11-26-haziran-canli-yayin.html

yariş tarihleri tosfed bildiriliyor mu?

mahalli oldugu için istenilen tarih i yapan orgazinasyon mu belirliyor?

eger tosfed belirliyorsa ayni tarihe neden iki yarişa musade ediyor?

Dino®
03-06-2011, 08:40
yariş tarihleri tosfed bildiriliyor mu?

mahalli oldugu için istenilen tarih i yapan orgazinasyon mu belirliyor?

eger tosfed belirliyorsa ayni tarihe neden iki yarişa musade ediyor?

Tarihler tabiki de federasyona bildiriliyor. Mahalli olduğu için bir şampiyona değil ve tarihler aynı güne denk geldi malesef... Federasyon kurallara uygun bir yönetmeliğiniz varsa müsade eder zaten ;) aynı gün mü değil mi diye bakmaz...

BOOS
03-06-2011, 20:06
Duyurusudur

1. 26 Haziran 2011
2. 24 Temmuz 2011
3. 11 Eylül 2011

2. Yarışma süreleri ile ilgili olarak Race America firmasından sistem satın alınmıştır yarışa yetiştirilecektir. Sistemin R/T, E/T ve Trapspeed ölçme kapasitesi vardır. Tüm yarışçıların ve seyircilerin süreleri görme imkanı olacaktır.

3. Çakışan yarışlarla ilgili olarak Akhisar ile görüşmeler yaptık AKM nin Tarihlerini değiştiremeyeceğimizi kendilerine bildirdik, bu konuda bize yardımcı olabileceklerini umuyoruz.

4. Ankara da bir ilk olarak Drag yarışlarında dereceye girenlere para ödülü vermeye düşünüyoruz.

5. 1 Ağustos 2010 da Boos Olarak ilk drag yarışımızı yaptık. AKM Drag yarışlarında yaşadığımız en büyük sorun pistin değişik yerlerinde bazı arkadaşların araç çevirmesi ve lastik yakması idi. Bu arkadaşları spor disiplini içerisinde farklı bir noktaya toplayıp kendi aralarında yarıştırmayı düşünüyoruz. Bu yarışmada derece girenlere kupa ve para ödülü vermek istiyoruz. Bu yarışların kurallarını ve ödülünü daha sonra açıklayacağız.

6. 1 Augustos 2010 tarihinde yapmış olduğumuz drag yarışında güvenlik olarak 350 metre beton bariyer ( her biri 3 metre 1.7 ton ve birbirine vidalı), 3.5 kilometre polis bariyeri ve 150 özel güvenlik kullandık. AKM Hipodrom un uzunluğu 1150 metredir ve zemin asfalttır. 402 metre yarış alanı ve 300 metre fren alanı belediye ekipleri tarafından süpürülüp temizlenmiştir. Yarış sırasında hiçbir güvenlik sorunu yaşamadık; bu sadece bizim değil yarışçılar ve seyircilerinde söylemidir. Eksiklerimizin farkındayız ve çözeceğiz.

brutal
04-06-2011, 15:39
Duyurusudur

1. 26 Haziran 2011
2. 24 Temmuz 2011
3. 11 Eylül 2011

Turan abi, bu açıklamayıda ilk mesaja ekleyebilirsen faydalı olur.

efef
06-06-2011, 10:40
sanırıım bır sonrakı yarısta aynı gune gelıcek

dirk
07-06-2011, 03:23
AkhisaR'a Geldik gördük beğendik cook güzel zaman geçirdik.. Süper organizasyondu. Süper pistti birkaç cam parçası hariç Atmosfer cok güzeldi. Tarih Farklı olsa yine gelirdik.. Aynı Tarihte kapımızın önünde Yapılacak olmasından dolayı ankara'da olacağım.. Ama ankara önemli cünkü Akhisar'a göre Seyirci Farkımız war.. Ve Sponsor arayan araçlar için ankara biçilmiş kaftan , Eğer ankara'da gerçekten bi dikkat cekilebilirse ve ankara Uluslar arası standartlarda bi pist yaptırılabilirse ki buda katılımla sağlanacaktır.. Drag Daha iyi yerlere kendiliğinden gelecektir..

Erol
07-06-2011, 09:50
keşke aynı tarihe denk gelmeseydi bizde çok istiyorduk ankaraya gelmeyi..:o

miniks
07-06-2011, 09:52
Beni Yanlış anlamayın sakın ama bütün ankaralılar dikkat cekmekten bahsediyor kalabalık olursak pist yapılabilir falan filan

Yahu yıllarca Ankara zaten en kalabalık organizasyonlara ev sahibligi yaptı

gecen sene 1 agustosta bile böle degilmiydi hatta o yarıştan sonra gerçekten birdrag pisti yapılcak diyede söylemler cıkmadımı ?

Bizler bile Ankarada yeni bir pist yapılıyor harika olucak diye seviniyorduk ama gene yapılamadı

Sebebi ne olabilir neden hala daha Ankaradaki potansiyel göz ardı ediliyor ?

Belediye yapmak istiyor da TOSFED mi izin vermiyor yoksa Belediye mi yapmak istemiyor

türker42
07-06-2011, 09:59
tüh aynı tarihe konya yı eklemeyi unutmuşlar