PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : turbo saxo beyin yardımı

exvti_newgti
24-08-2007, 01:47
:soru:

arkadaşlar yakında arabam turbo olıcak elimde bütün parçalarım hazır ama şu beyin işinin içinden çıkamadım bikere yapıp temiz bişi yapmak istiyorum o yüzdende yardımlarınıza ihtiyacım war bilen arkadaşlar büyük enjektörmü takayım yoksa 5. enjektörmü arabayı street için hazırlıyorum o yüzden aslında büyük enjektör pek tercihimden yana değil daha da çok yakmasını pek istemiyorum tabiki turbo araba çok yakıcak spor araba nede olsa ama 5. enjektör bana biraz daha makul gözüküyo bunun için ne kullanmalıyım hem 5. enjektörü sürecek hemde yakıt hava karışımını sürekli her devirde sabit tutacak hangi parçaları kullanmalıyım şimdiden çok teşekkürler

STP
24-08-2007, 01:51
vts turbo nıcklı arkadasmız yardımcı olur onunda saxo turbosu var oda ankarada ıyı sekılde yardım alabılırsın

Oz`
24-08-2007, 06:27
aem FIC diorum

facia
24-08-2007, 11:21
Ahmet abi ultimate taktı!

C A N
24-08-2007, 11:34
bende satılık bluebox var istersen :)

Oz`
24-08-2007, 14:19
ahmet arkadaşımızın cevap vermesini bekleyelim ultimade den iii sonuc aldınmı ahmet ?

Vts_Power
24-08-2007, 14:44
Süper Sonuç Aldim...

Istilldo
24-08-2007, 15:20
5. enjektörle fln olacak iş değil,
en kötü ihtimalle daha büyük enjektör + safc alarak çözümlemeni öneririm

G_TT_I
25-08-2007, 00:37
5. enjektor ve uygun fiyat oldugunda yurkt dısındaki pug ve cit grubunda direk smt hatta
smt ile arastırma yaparsan cit için hazır 5. enjektor yuvası bile var;)

ama fiyat için ne dusunuyosun bilmiorum buyuk rakam artarsa prof ecular var ileriye yonelik mantıklı ama tuzlu.

baska bi secenek Aem denendi sanırımda olmus

exvti_newgti
25-08-2007, 01:21
teşekkürler arkadaşlar bende laptop yok masa üstü kullanıcısıyım bluebox yada e-menage felan bildiğim kadarıyla bil. yardımıyla ayarlanıyo ben içeriden ayar yapabileceğim bi sistem arıyorum bölece daha verimli olur istediğim zaman kısar istediğim zaman açarım böle olursa ne tavsiye edersiniz (ya kardeş sende çok şey istiyosun demeyin pls :D )

C A N
25-08-2007, 13:22
neyi açıp kapıyon musluk mu bu :) bilgisayar olmadan ayarları nasıl yapıcaksın?

beyin alıcaksın ayarlarını yaptırıcaksın, sonra eğer istersen boost kontrol vb. alıp basıncı kısıp açıcaksın...

facia
25-08-2007, 20:15
teşekkürler arkadaşlar bende laptop yok masa üstü kullanıcısıyım bluebox yada e-menage felan bildiğim kadarıyla bil. yardımıyla ayarlanıyo ben içeriden ayar yapabileceğim bi sistem arıyorum bölece daha verimli olur istediğim zaman kısar istediğim zaman açarım böle olursa ne tavsiye edersiniz (ya kardeş sende çok şey istiyosun demeyin pls :D )

sen cok sey istiyosun bi kere içerden istediğin zaman neyi acıp neyi kısıcan? bunu neye göre yapıcan?

exvti_newgti
25-08-2007, 21:26
sen cok sey istiyosun bi kere içerden istediğin zaman neyi acıp neyi kısıcan? bunu neye göre yapıcan?

çok şey istiyosun demeyin demiştim ama neyse olsun

kısıp açmaktan kastım bu yakıt hava karışımı bikere ayarlandığında hep aynı kalıyo dimi hava sıçaklığından mevsim değişikliğinden felan etkilenmiyo eğer öle ise zaten ayar yapmaya gerek yok benim kastım buydu içeriden ayarlansın

cvp yazan arkadaşlara çok teşekkürler safc 2 yada safc neo alıcam büyük ihtimalle teşekkürler arkadaşlar herkese ii forumlar

G_TT_I
26-08-2007, 03:30
bu istediklerin biraz s................ da, canım cennette olsun gibi bişey oluyo
atmosforik bi arabayı turbolamak cok kolay bişey degil, hakkını vererek yapmak lzm
sadece shfc ile o iş dogru olmaz istersen
daha dusuk maliyet ile nos takıp,1-2 tane yedek tup al shfc ile benzini belli oranda ac

Vts_Power
26-08-2007, 14:16
hem 5.enjektör hem safc süper seçim böyle olur..

Oz`
26-08-2007, 22:12
ya siz dalgamı geçiosunuz ne 5 i ya ilkel metodlardan kutulun artık5.enjekor kim ya :D adam gibi beyin koyun adam g bii enjeotr koyun kontrol edin amele gibi 5. enjektor Felan saçmalamayın insanlarada yanlış uygulatttırma yapmayın

egeturbo
27-08-2007, 01:03
belki sitede yeni bir üyeyüm fakat OZ nickli arkadaşa katılıyorum

Vts_Power
27-08-2007, 09:36
ya siz dalgamı geçiosunuz ne 5 i ya ilkel metodlardan kutulun artık5.enjekor kim ya :D adam gibi beyin koyun adam g bii enjeotr koyun kontrol edin amele gibi 5. enjektor Felan saçmalamayın insanlarada yanlış uygulatttırma yapmayın

ben zamanında bu arkadaşa anlattım özgün nasıl yapılması gerektiğini ama arkadaş anlamamakda ısrarlı 3 kuruşa bırak 5 i 25 köfte istiyo.. olması gerekeni anlatıyosun ama aynen kendi bildiği neyse sana onu kabullendirmeye çalışıyo :) atmosferik makinayı turbolamak çok zor iş heleki o fransızsa.. etrafda yürüyen arabaları görünce çok kolay yapıldılar sanıyolar.o yüzden bırak arkadaş 5.enjektör yapsın bişey sormadı farzet..

Mechanix
27-08-2007, 09:46
Baya oldu bu işlerin içindeyim.En iyi bildiğim şeyde "Ekonomik modifiye olmaz" sözünün doğruluğudur.Elbet bi yerden çıkacaktır ucuza kaçmanın sonu.

egeturbo
27-08-2007, 09:52
Baya oldu bu işlerin içindeyim.En iyi bildiğim şeyde "Ekonomik modifiye olmaz" sözünün doğruluğudur.Elbet bi yerden çıkacaktır ucuza kaçmanın sonu.

çoook doğru söylüyorsun ekonomik modifiye olmaz

Vts_Power
27-08-2007, 09:52

kesinlikle ya para harcayıp yapıcan yada yapmıycan stock stock binecen

Vts_Power
27-08-2007, 10:14
noolmuş 5 enjektör takılamazmı ankarada kocaman tuning firmasının turbo 106 sı 7 tane enjektör kullanıyo :) şimdi 5 takan ameleyse 7 takan amelenin önde gideni herhalde ahahahhahahah adamlar bide dünyada tek 7 enjektörlü araba varmı benzeri dio :))))

G_TT_I
27-08-2007, 19:33
eger arkadas isterse 550 cc enjektor var stock emme manifolduna gore orjin enjektor ile 1e1 aynı.
400dlr.

exvti_newgti
27-08-2007, 22:30
ben zamanında bu arkadaşa anlattım özgün nasıl yapılması gerektiğini ama arkadaş anlamamakda ısrarlı 3 kuruşa bırak 5 i 25 köfte istiyo.. olması gerekeni anlatıyosun ama aynen kendi bildiği neyse sana onu kabullendirmeye çalışıyo :) atmosferik makinayı turbolamak çok zor iş heleki o fransızsa.. etrafda yürüyen arabaları görünce çok kolay yapıldılar sanıyolar.o yüzden bırak arkadaş 5.enjektör yapsın bişey sormadı farzet..

hehe haklısın ben bildiğim şeyi sana zorla kabullendirmeye çalışıyorum cevap vericeksen ver vermiceksen yazma zorla kimseye bişi yazdırmıyoruz dimi senle bugüne kadar birkere konuştuk farkındaysan oda zorla arkadaşa msj yazıyorum keyfi yerine gelirse cvp veriyo anca ondada sanki devlet sırrı bişiler anlatıyo iki kelime ediyo okadar neyi anlattın be arkadaşım merak ediyorum haklısın sen çok biliyosun herşeyi ortalıkda gezen yürüyen arabaların nekadar emek harcanarak yapıldığını biliyorum bunun en büyük örneği sitedeki oz arkadaşımızdır ama sanki sen tek setupda arbanı yürütmüşsün!! gibi burda konuşuyosun sanki zamanında sen hiç amele işler yapmadın hiç motor kırmadın merak etme AMELE iş yapıcak olsaydım bugüne kadar 50 kere yapardım turboyu biton adamdan fikir alıyorum acaba nasıl yaparım aracın beyin setup ını die nuri ustayada gittim mete ustayada tork garage daya gittim boost-maker a da demekki doğru düzgün kafama yatan bi cvp alamadımki burda bişler sorup öğrenmeye çalışıyorum sende 5. enjektör koy safc koy heh olur felan de sölesene arabanı nasıl yürütüyosun!! bizde bilelim ona göre bi setup yapalım madem çok biliyosun

efe-E
27-08-2007, 22:38
İngiltere ve Fransa'da ;

Vts ve Gti'ı ister atmosferik yüklerken ister turbo olarak yüklerken en çok tercih edilen marka KMS diye bir standalone unit. Istersen araştır bak ebay'de falan.Gerçi Türkiye'de kullanan var mı yok mu bilmiorum ama...

Miniks'lerin getirttiği AEM'lerde başarılı.Bir arkadaşımız Subaru'suna taktı.Başarılı buldu.

exvti_newgti
27-08-2007, 22:43
sağolasın kardeşim bi araştırayım

facia
27-08-2007, 23:11
hehe haklısın ben bildiğim şeyi sana zorla kabullendirmeye çalışıyorum cevap vericeksen ver vermiceksen yazma zorla kimseye bişi yazdırmıyoruz dimi senle bugüne kadar birkere konuştuk farkındaysan oda zorla arkadaşa msj yazıyorum keyfi yerine gelirse cvp veriyo anca ondada sanki devlet sırrı bişiler anlatıyo iki kelime ediyo okadar neyi anlattın be arkadaşım merak ediyorum haklısın sen çok biliyosun herşeyi ortalıkda gezen yürüyen arabaların nekadar emek harcanarak yapıldığını biliyorum bunun en büyük örneği sitedeki oz arkadaşımızdır ama sanki sen tek setupda arbanı yürütmüşsün!! gibi burda konuşuyosun sanki zamanında sen hiç amele işler yapmadın hiç motor kırmadın merak etme AMELE iş yapıcak olsaydım bugüne kadar 50 kere yapardım turboyu biton adamdan fikir alıyorum acaba nasıl yaparım aracın beyin setup ını die nuri ustayada gittim mete ustayada tork garage daya gittim boost-maker a da demekki doğru düzgün kafama yatan bi cvp alamadımki burda bişler sorup öğrenmeye çalışıyorum sende 5. enjektör koy safc koy heh olur felan de sölesene arabanı nasıl yürütüyosun!! bizde bilelim ona göre bi setup yapalım madem çok biliyosun

hepsini geçtim tork garajada gidip aklına yatan cevap alamadıysan burdaki cevaplarda aklına yatmaz kanımca

exvti_newgti
28-08-2007, 00:34
hepsini geçtim tork garajada gidip aklına yatan cevap alamadıysan burdaki cevaplarda aklına yatmaz kanımca

hocam tork garage gittim adamlara dedim ben sonradan turbo yapmak istiyorum onlarda kusura bakma biz yapamıyoruz dedi bende kapıdaki typ-r neoluyo o kendi kendinemi turbolanıyo dicektim boşver dedim eeee ben olsam bende uğraşmam takarım wrx e strocker kit alırım parasını benim arabayla nie uğraşsınki haksızmıyım hem bilip bilmeden benim kafamın neye yatıp neye yatmıcağını sen nerden biliceksin onu geçtim bu seni ne ilgilendirir sen video ekle siteye yada bana laf sokmaya çalışma istersen................

miniks
28-08-2007, 07:27
dostum bak bikere cok yanlış düşünüyosun burda herkes emek harcıyor herkes bişier yapmaya calışıyor sen gitmiş özgünü örnek veriyosun tamam oda cok emek harcadı harcamadı degil ama o bizler gibi amerikayı yeniden keşfetmeye calışmadı USA de bir ton yapılmış parcası bol bol bulunan bir arabayı severek yaptı AEM beyini,de caktı ayarıda koydu

dünyada kaç tane turbo saxo var ?
kaç tane laguna turbo var
kaç tane 106 turbo var

istersen bir daha düşün kim daha cok emek veriyor :)

ondan sonra sana olanlar sölenmiş turbo saxo da ultiamte var denmiş cokta memnunum işime yaradı denmiş sende cıkmış ordan NEO yada safc alıcam diorsun
avansı kontrol etmeden nereye gidiceksin sadece yakıtla cok merak ediyorum

hayır cahil degilsin maşallah herşeyi biliyorsun ama dogruyu örenmeye caba sarfetmiyorsun bence sinirlenip oraya buraya saldırcagına herkesten bişiler örenmeye baksan iyi olur kimse burda cok iyi degil kimse burda siperman de degil hepimiz bütün konuların içinden kendimiz için işe yarıcak bazı şeleri cıkartıp beyinlerimize yazıyoruz cok şey öreniyoruz

sende bu yolu sec inan 1 ay sonra turbo lamış geziyo olursun

Vts_Power
28-08-2007, 09:13
saxo turbo beyin yardımı diosun öneriler gelio AEM Greddy,tutmuş safc neo takıcam diosun . aynen söylediğim gibi hem sorup hem bilgiçlik yapıyosun tak bakalım safc yi nooluyo en az 2,5 bar map sensörü takman lazım.safc ve 2,5 bar map sensörüyle arabanı çalıştırabilecekmisin çok merak ediyorum.git kardeşim git oyalama insanları kaç sayfa insanlar konuyu okuyo belki önemli bişeyler vardır die. fikir alıyomuş allahım yaa ,sen tork garaj hakan ustaya gidip ne sordun acaba o şeker gibi adam sana cevap vermemiş??? sen git askeriyenin kademesine orda yaparlar senin arabanı sonuçda 4 civata

Bestsi
28-08-2007, 09:23
Bu Cok Biliosun Dediğina Damlar O Arabanin Içinde Kac Gece Yattilar Bi Fikrin Varmi Yani öle Parayi Basip Bunu Yapin Demediler Ve Hakli Olarak Bildikleri Herseyi Seninle Paylasmak Zorunda Diiller Ama Paylaşiyolar O Adamlarla Kustahca Konusacagina Efendi Olup Dinlesen Burdaki Herkez Sana Yardim Etmek Ister Sitein Amaci O Zaten Ama Once Sabir Efendilik Ondan Sonra Gelir Hersey Mesajimöa Mesaj Yazmiyosun Dediğin Adam Sabahtan Akşama Kadar Pc Basinda Olan Bi Adam Diil Onunda Kendine Gore Işleri Var Bide Bikac Firma Soylemişssin Yapmadilar Falan Die Bide Onlarin Yorumlarini Duymak Isterim Soylediğina Damlar Efendi Insanlar Neden Bolebişi Dediler Onuda Merak Etmiyor Diilim:)

deathofacar
28-08-2007, 10:04
işin enteresan tarafı genç arkadaşın gezip dolaştığı gerek nette gerek sanayide soru sorduğu insanların hepsi de turbo araba yapmış yürütüyorlar. bunlardan kafandaki sorulara bi cevap bulamaman çok ilginç(ilgi tokmağı). bence seni bu kadar insanın cevaplarıyla tatmin edememelerinin sebebi sana kimsenin mesela 1000 ytl gibi bi rakama arabanı turbolamanın yolunu gösterememiş olmasıdır. ahmetin gizleyecek bişeyi yok arabasında. büyük enj.ler ultimate, custom turbo ve bilinen diğer elektronikler.

ne soracaksan saygısızlık yapmadan sor.

M U R A T
28-08-2007, 10:18
tak 5. enjektörü monza bovu uçarsın...
(arkadaşın beklediği cvp)

Oz`
28-08-2007, 11:05
burası reklam bölümü değil konu gereksiz oldu