PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Duman sorunsalı

Sheyhzade
24-08-2007, 10:22
Aracımda yüksek devirlerde vites atarken egsozda aşırı bi patlama sesi ve bariz siyah duman attığını farkettim , egsozda resmen kurum bağlamış böyle kapkara olmuş :D 1-2 gündür bir sürü yazı okudum araştırdım herkes zengin karışım / fakir karışım olaylarından dem vurmuş konuya ama tam olarak nedir anlayamadım. artıları eksileri neler acaba ? ne gibi zarar verir motora ?

teşekkürler şimdiden ;)

Sheyhzade
24-08-2007, 10:29
bi de atladığım bi konu var , ateş atıo bariz olarak :)

Oz`
24-08-2007, 10:48
senteni kontrol etttirebilirsin dostum sanki sente o layı gibi duruyor evet siyah duman zengindir patlama çatlama normal bir beyinle olması halinde sentene benzin basıncına oksijen senrsorune crank pozisyon sensorune bakılmalıdır
Saygılar

Sheyhzade
24-08-2007, 10:54
Teşekkürler Oz` bi kontrol ettirelim bakalım

miniks
24-08-2007, 21:43
corsa gsi lar bildim bileli kesicide kalıra yada sıkıştırılırsa ateş atar hemde ince acık renk mavi şeklinde :D:D:D

VWci
24-08-2007, 22:08
komple eksoz yaptigimdan beri ben de patlatiyorum....:D normal susturucum ile bile patliyor...:D

LEVİN
24-08-2007, 23:19
Ateşleme sistemine baktır adam akıllı ateşlemiyorsa bu sorunu yapar benimde ateşlemem sapıtınca aynı şeyleri yaşıyorum.

VWci
25-08-2007, 06:15
benim patlama vites degistirirken oluyor....

Sheyhzade
25-08-2007, 09:43
corsa gsi lar bildim bileli kesicide kalıra yada sıkıştırılırsa ateş atar hemde ince acık renk mavi şeklinde :D:D:D

o kadar rengine kadar dikkat ettin demek :D kesici olmadığı için yüklenince patlıo zaten benimki de.

komple eksoz yaptigimdan beri ben de patlatiyorum....:D normal susturucum ile bile patliyor...:D

bi ara polis egsozdan bağlamıştı orjinal egsozla patlayınca pet şişe ezmiş gibi ses çıkıodu :D

Ateşleme sistemine baktır adam akıllı ateşlemiyorsa bu sorunu yapar benimde ateşlemem sapıtınca aynı şeyleri yaşıyorum.

onların hepsine baktırdım ama bişey bulamadılar.yalnızca şarj dinamosunda diyot atlaması varmış o da bu problemle alakalı bişey değil gerçi.

kadirsa
25-08-2007, 12:40
Bende kendi aracımda aynı problemi yaşıyordum ancak birde şu vardı aracımın devirlenmesi olması gerekenden daha kötüydü, özellikle ilk hareket anında.

Sentesi bayaaa bi kaymış, sente ayarı yapılınca sorun düzeldi, patlama olayıda bitti. Oz'un dediği gibi benimde ilk aklıma gelen sente.

emreekin
25-08-2007, 13:17
sente sente sente.....

VWci
25-08-2007, 13:48
benim patlamam surekli olan bir durum degil bazen hic olmuyor bazen de oluyor. Sente ye en uygun zamanda baktiracagim; fakat, devirlenme istediginde felan bir eksiklik yok. headerdan son sosturucuya kadar eksoz sistemini degistirdigimden beri bu sesi duyuyorum.

polo34
27-08-2007, 16:13
sente ve ateşleme (distribütör)