PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Range Rover Sport Fren problemi

Ozan'S
24-08-2007, 15:51
Gecen yaz agustos ayında çifte havuzlardaki titan motorstan sıfır range rover sport hse aldım aracım suan 38 bın km olmasına ragmen 3 defa ön disk 2 defa arka disk yaklasık 6 defada fren balatası değiştirdim bunun bole olmasınıns ebebini araştırdığmda ise aracın 2.780 kg olmasından dolayı land rover discovery deki fren mekanizmasının aynısı oldugundan dolayı aracın asırı yuke binmesinden kaynaklan fren diski yamulması fren balatası bitmesi ve fren problemlerinin ortaya cıkmasını yabancı forumlarda sebep olarak gosterıyolar .
sizce cok sacma degilmi bunun fabrikası bunu dusunmuyormu kaldıkı ben aracımı aldıgımda brembo opsıyon yoktu 2007 lerde brembo opsıyon koymuslar servıten aracımı bugun aldım bana 1890 euro fatura cıkardılar ön fren dısklerı ve nalatalı degısmıs işin maddı kısmı bı yana bu cok tuhafıma gıdıyor madem bu arabay zayıf gelıyordu neden daha kuvvetlı fren kullanılmıyor ve ne kadar range sport sahıbı tanıdıgım varsa hepsı aynı sorundan sıkayetcı....

Tholl-ga
24-08-2007, 15:55
ilginç bi durum.en son özgünle izmite giderken durma problemi yaşıoduk sol disk yoqtu.
maliyet düşürmek için yapsalar dahi bunu test aşamasında fark etmedilermi :S

B!Rtan
24-08-2007, 15:56
benim bi yakınımda range vogue nun aynı problemi yaşadığını söylemişti..
düşünüyorum da gerçekten çok saçma.. yerinde olsam bu işin peşini bırakmam..

Juggernaut
24-08-2007, 15:57
Aynısı benim arkadaşımında başına geldi..Aldıktan 2 hafta sonrada arka amortisörleri patladı normal,sakin kullanmasına ve araziye çıkmamasına rağmen.Brikaç kronik sorunları var rrs lerin.

Oz`
24-08-2007, 16:06
sert fren balataları sorunu çözücektir

Schumi
24-08-2007, 16:11
sıfır bir araca tonla para döküp sonra bu tarz komik tasarım hatalarına maruz kalmak insanı çileden çıkartır sanırım. ben olsam çıngar çıkartırdım herhalde. tabi onlar gene parasını almasını bilirler.

Ozan'S
24-08-2007, 16:27
arac gray marketmıste garantıye gırmıyomus ....
sankı cakma range rover yan sanayı ne demek garantıye gırmıyor onu anlamıyorum bu araba land roverın fabrıkasından cıkmıyormu ?

Maxiboost
24-08-2007, 16:37
land rover a mail at yada dava aç olur mu öyle saçma şey ne yani başka bi firma mı uretip sattı

STP
24-08-2007, 16:39
keske borusandan alsaydın aracı. kafalarına atardın hıc olmazsa

Ozan'S
24-08-2007, 16:43
borusandan aldı arkadasım onada kullanıcı hatası demıs deyuzlar degsen bısey yok bende sımdı subaru var bugradan aldıgım onunda 5 ıncı vıtesı cırtlıyor arabanın 60000 km veya 2 yıl garantısı var subaru servısıne gıdıcem sızce garantıye sokacaklarmı bı ton kavga edıcem...
zaten bugune kadar kavga etmedıgım subaru servısı yok rusvet verdıgımı bılırım zamanında garantıye soksun usta dıye bırakın bu ıslerı turkıyede olaylar farklı yuruyor yurt dısında olsalar adamın bı tarafından kan alırlarda burda ısler ole degıl....

GökhanO
24-08-2007, 16:44
Sorununuza cok uzuldum umarım bir cozum bulursunuz bu arada tabiki sizin arabanız çakma yada yansanayi degil fakat su gercegide kabul etmek lazım ki yetkili satıcılar bu aracları getirmek icin yetkili kimseler, fabrikalar bu insaları tanıyor, siz gidip bu adamlardan degil de grey market galeriden alırsanız bu aracları, o adamlar kendi satmadıkları daha dogrusu kendi getirmedikleri aracların garantisini neden üstlensinler? Birde madem bu araclar garanti dısı Türkiye'ye resmi dist. dısında ithalini yasaklamalılar boylece kimse magdur olmaz, bu arada bildigim birsey var grey market olarak bu aracaları satan firma bu araca servis hizmeti vermekde zorunda sizin aldıgınız yerin oyle bi hizmeti yokmu?

Ozan'S
24-08-2007, 16:48
var ole hızmet verıyolar ama adamın burnundan getırıyolar
yok bız bakalım yok olemı yok bolemı ugrastırıyolar bende bıde cls 350 var mercedes onuda tıtandan aldım onun elektrık den kayanaklanan bı sorunu oldu garantıye soktular yetkılılere sordugumda mercedesı nerden alırsanız alın garantıye dahıl dedıler ne guzel degılmı ama audı porsche ve bmw bole degıl

GökhanO
24-08-2007, 16:51
mercedesin uygulaması gercekten cok iyiymis, madem degistireceksiniz yine bu frenleri brembo opsyonuna gecince sorun cozulur muhtemelen arada cok fazla fiyat farkı yoksa onu deneseniz ?

miniks
24-08-2007, 16:53
problem

Range Rover arazi aracı oldugu ve hızlı kullanımlar yada hızlı durmalar içn yapılmamış oldugundan fabrikanın bu frenlerin yeterli gelecegni düşündüklerinden dolayı olabilirmi ?

Schumi
24-08-2007, 17:00
o zaman 160 top speed koysunlar chip limitörü ile :D ayrıca aracı suv diye satıyorlarsa koydukları motorunda hakkını vericekse he birde sport takma adı ile satıyorlarsa bence brembo opsiyon değil standart donanım olmalıymış.

B!Rtan
24-08-2007, 17:02
problem

Range Rover arazi aracı oldugu ve hızlı kullanımlar yada hızlı durmalar içn yapılmamış oldugundan fabrikanın bu frenlerin yeterli gelecegni düşündüklerinden dolayı olabilirmi ?

moruk o zaman arabanın orasına burasına sport yazmasınlar :D

miniks
24-08-2007, 17:07
oda arazide sport canım hahahaaa

Ozan'S
24-08-2007, 17:28
sokarım ole sport a kac kısı benım gıbı arazıye cıkıyor acaba

Bence güzel bi email ve fotolarla beraber bi mail at .. Sorunla hmn ilgilenirler bnce ..
bizde Audi'de farklı bi problem yaşadık anında ilgilendiler

emre yeşil
24-08-2007, 17:45
EHHH sen maddiyatı önemli değil dersen yapabilecek bişey yok ama o durumda ben olsaydım 5 kuruş alamazlardı üstüne bide araca brembo yaparlardı bu en iyi kötüsü en iyisi yeni range alırdım :):):) bırakma peşini servisi millete rezil et bak nasıl yapıyorlar paramla beni rezil edicek adamı ben

^^ANIL^^
24-08-2007, 18:41
benim bildiğim 20.000 km lerde motor bitiren 4 tane sport var bu sport acaib sorunlı bi araba sürekli herkez şikayet ediyo.. servis olayıda garip yani sen bi arabayı sıfır aldıysan aldından bugüne range nin yetkili servisine gittiysen o arabanın garantide olması lazım olmaz öle şey yani ki böle arabanın kendisinde bi sorun varsa servis ilgilenmek sorunda sonuçta markanın temsilcisi o yani burda bizim arkadaşın 2003 model e270cdi ın garantisi bitmişti arabanın katlar bitti tıkanmıştı ve şanzımanla ilgili problemleri vardı bizim burda florya gülsoy 13.000ytl fatura çıkardı araba alındığından beri gülsoyda servis yapışmış garantisi daha yeni bitmiş bizim arkadaş veriyodu parayı ben konuştum dedim alındından beri burda bakım yapılıyo bu araba bunu yapıcaksınız tabi bisürü mırın kırın mercedes e mail çekiyolar anlatıyolar durumu cvp ne diye geldi tabiki yapılsın die 5 kuruşta para vermedik böle şeylere dikkat edin arkadaşlar ozan sen arabayı aldından beri yetkili servise gidiyosan kusura bakmada si.. si... yapmak zorundalar abi öle veya böle.. çünki sonuç olarak markanın temsilcisimi servis burda arabanın sürekli bi problemimi var yapıcak abi mecbur

OnurS
24-08-2007, 19:16
Ozaman neymiş range sporttan uzak duruyomuşuz.Range Vogueda warmı bööle bi kronik sorun yada cayenne s de???Bİde bunlara aynı çapta başka yerden disk we balata alamazmıyız mesale kaliperleri deiştirmeden stoptech yada brembo olmaz mı???

Berkan
24-08-2007, 19:20
bnm bi arkadaslarım basınada geldi galeriden e270 dizel aldılar.aracın 3 kez beyni bozuldu ki en sonuncuda araba iice sacmalısmtı 100 ün üstüne fln cıkmıodu adamlar. mercedes bayinden alınmadı die aracı deiştirmediler ki normalde 3 kez bozunlca ynisi verilio :D sora mahkeme fln verdimişlerdi

Schumi
24-08-2007, 19:24
bence o kadar balata disk değişine kadar bu zamana harcanan para ile 4 disk balata ve kaliper değişir endless yada brembo bile olurdu.