PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lpg de hava girişinin ufaltılması

olcay_bora
02-06-2011, 10:32
1.5 ex karburatorlu lpgli aracımda eski tip lpg mevcut. lpg gaz ayarına gittiğimde aracın hava girişine bant çekip orayı ufaltıyorlar araba ufacık bi yerden azıcık hava alıyor ama lpg de daha iyi gidiyor fakat benzine geçirdigimde dogal olarak hava alamadıgından yurumuyor bantı çıkarıp yuruyorum. ben her gaz benzin geçisinde bant mı çekmem lazım niye hava alışını küçültüyorlar bunun baska bir yolu yok mu

rebel
02-06-2011, 10:58
karburatorlu sıstemde lpg fazla havayı sevmez oyuzden kapıyolar.benzıne gecıncede boğuluyo haliyle. ya lpg de yada benzınde yuruceksınız . ben başka yolu varmı bılmıyorum bılenler mutaka soler :)

punto_multijet
02-06-2011, 11:00
bence hava girişinin oraya bir valf koy içeriden butonla benzindeyken acarsın lpgde kısarsın ;)

h.guroglu
02-06-2011, 11:07
aslında bu olay lpg ustasının üşengeçliğindenmi yoksa işi bilmediğindenmi kaynaklanıyor bilmiyorum lpg ye güzel bir ayar + avans ayarı çekse hiç girişe bant çekmek zorunda kalmıcaklar

Mikrop_Ali
02-06-2011, 11:20
1.5 ex karburatorlu lpgli aracımda eski tip lpg mevcut. lpg gaz ayarına gittiğimde aracın hava girişine bant çekip orayı ufaltıyorlar araba ufacık bi yerden azıcık hava alıyor ama lpg de daha iyi gidiyor fakat benzine geçirdigimde dogal olarak hava alamadıgından yurumuyor bantı çıkarıp yuruyorum. ben her gaz benzin geçisinde bant mı çekmem lazım niye hava alışını küçültüyorlar bunun baska bir yolu yok mu

panpa aynı benim araçta senin dediğin gibi bantla kapalı benzine geçince cıkarmıyorum ama bantı bende diyorum bu araba benzinde niye sapıtıyo gitmiyo:D lpg'de iyi gidiyo:)

rebel
02-06-2011, 11:27
bence hava girişinin oraya bir valf koy içeriden butonla benzindeyken acarsın lpgde kısarsın ;)

hocam bunu bi düşün mantıklı :)

olcay_bora
02-06-2011, 12:39
egzoz cut out sistemi gibi bişey olacak o zmn. baya büyük çaplı bişey yapmak lazım