PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : F1 - 7. Yarış Merakla Beklenen Kanada / Montreal

Eriador
04-06-2011, 18:05
Sezonun 7. yarışı için takımlar Kuzey Amerika'ya geçiyor.Geleneksel Pistlerden biri olan Kanada Montreal Gilles Villeneuve Pisti .

http://www.trf1.net/fotogaleri/cache/2011-kanada-gp__persembe__2011-kanada-gp-persembe%20%285%29_w600_h400.jpg

Pist takvimdeki frenleri ve lastikleri en çok zorluyan pist.Yarış esnasında frenleri biten araçlar çoğu kez görüldü.
*Lastiklerin en çok aşındıran pistte bu sene ilk defa Prirelli lastiklerle yarışılcak .Kişi başı 6 pit stop yapan olursa kimse şaşırmasın.
buna ek olarak bu sene ilk defa bi pistte 2 tane DRS noktası olucak . Zaten Pist geçiş e müsayit baya çekişmeli olucak gibi bakalım neler olucak .

http://www.grandprixcities.com/000sitepics/cantrack.jpg

Geçen seneki yarış ;
gtOk2Up1bSk
YouTube - ‪F1 2010 Canadian GP Highlights‬‏ (http://www.youtube.com/watch?v=gtOk2Up1bSk)

Şampiyonlar Duvarı : Start düzlüğünü son düzlüğe bağlıyan şikan'ın sonunda start ın başlarında yer alan duvara F1 tarihindeki hemen hemen tüm efsane pilotların kaza yaptığı için o duvara şampiyonlar duvarı adı verildi.

Schumacher'in ordaki kazası ;
7rdd5bNF_20
YouTube - ‪Michael Schumacher Canadian GP 99' crash‬‏ (http://www.youtube.com/watch?v=7rdd5bNF_20)

edit :

Pist'in ismin verildiği Kanadalı Efsane Ferrari sürücülerinden Gilles Villeneuve
zFxfPw1LoCg&feature=fvst

Video nun sonunda Vefat ettiği kaza var ... Pist te kayan yıldızlardan biri

http://www.darrenheath.com/sites/default/files/imagecache/gallery_large/photographs/M.Schumacher_Canada10_186i.jpg

Eriador
04-06-2011, 18:09
Vettel: Kanada'da lastik aşınması çok fazla olacak

Pistin günlük trafiğe açık bir yol olduğunu hatırlatan Vettel, lastiklerde aşırı bozulma sebebiyle yüzeyin oldukça kaygan hale geleceğini ifade etti.

Vettel, "Kanada oldukça benzersiz bir yer. Gerçek bir pist değil, normal trafik için kullanılan bir yol" diye konuştu.

Dünya şampiyonu Alman pilot, "Ağırlıklı olarak yol araçları tarafından kullanıldığı için biraz Melbourne'deki Albert Park'a benziyor.

Asfalt çok yumuşak, yüzey çok kaygan. Geçtiğimiz yıl orada lastiklerde aşınmanın çok fazla olduğunu görmüştük. Fakat Kanada'da yarışmak her zaman oldukça keyif verici" yorumunda bulundu.

Kanada'da harika bir yarış atmosferi bulunduğunu söyleyen Vettel, "Taraftarlar çok özel. Kuzey Amerika'ya gittiğimiz tek yarış. Gerçekten harika bir yer ve harika insanlar" dedi.

Mark Webber ise, Montreal'de bol geçişli heyecan verici bir yarış beklediğini söyledi. Montreal'in cadde pisti olmasından dolayı geleneksel olarak ilgi çekici yarışlara ev sahipliği yaptığını belirten Webber, "Bunun bir diğer sebebi de düşük downforce konfigürasyonunun bize daha iyi sollama imkanı sağlaması" diye konuştu.

--

Petrov'un Kanada'da Yarışma Konusunda Endişesi Yok

Vitaly Petrov, Monaco GP'de geçirdiği ağır kazanın ardından Kanada'da yarışma konusunda endişe duymadığını açıkladı.

Renault sürücüsü, yarışın son bölümünde Yüzme Havuzu bölümünde kaza yapmış ve bu kazadan sonra bacağında ağrılar hissetmişti. Şu anda daha iyi olduğunu belirten Petrov, Kanada için endişesinin olmadığını söyledi.

Petrov "Fiziksel olarak iyi hissediyorum ve sorun yok. Monaco'nun ardından daha iyiyim. Bileğim iyi ve Kanada yarışı için bir sorun görmüyorum." dedi

Petrov kazadan yara almadan kurtulsa da, zincirleme kazanın kendisinin en kötü altıncılığına mâl olduğunu söyledi.

Petrov "Kazaya kadar her şey yolundaydı ve sıralama pozisyonumuza göre mükemmel bir konumdaydık."

"3 ya da 4. olabilirdim. Üçüncülük için gerçekten zorlamam gerekirdi ancak dördüncülük olasılık dışında değildi çünkü performansım iyiydi ve lastiklerimi saklamayı başarmıştım."

"Kötü şansa sahiptik. Önümde çok fazla trafik vardı. Pastor Maldonado ve Adrian Sutil yavaştı ve onları geçmek zordu. Bunların dışında her şey planlar dahilindeydi bu yüzden başarılı sonucu almamak hayal kırıklığı oldu." dedi.

Perez'in Dönüşü Testlere Göre Belirlenecek

Sergio Perez, sıradaki yarış Kanada'da dönmeyi umuyor ancak dönüşünün yapılacak testler sonucunda kesinleşeceğini söylüyor.

Monaco GP sıralamalarında büyük kaza geçiren Perez, 2 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edilmişti. Perez şu anda tamamiyle zinde olduğunu söylese de kurallar kapsamında bu kadar büyük kaza geçiren sürücünün FIA kobtrollerine maruz kalacağını söyledi.

Perez "Çok iyiyim ve zindeyim. Tabi ki Montreal'de yarışmak istiyorum ancak son kararın FIA doktorlarına ait olacağını biliyorum. Daha önce hiç Montreal'e gitmedim ve pisti sadece televizyonda izlediklerimden biliyorum."

"Normalde Maranello'da Ferrari simülatöründe çalışmayı planlıyorum ancak kazamın ardından bu iptal edildi. Ancak bu benim için ilk bilinmeyen pist değil ve alışma konusunda sıkıntılar yaşamıyorum. Monaco'da yarışı TV'den izlerken çok zorlandım. Tekrar araca oturmak için sabırsızlanıyorum." dedi.

--

Hamilton Kanada'da Güçlü Bir Hafta Sonu Bekliyor

Kendisi için olaylı geçen Monako GP hafta sonunun ardından Lewis Hamilton, araçlarına uygun olduğunu düşündüğü Montreal'de güçlü bir performans ortaya koymayı hedefliyor.
İngiliz pilot, Cumartesi günü sıralamanın son seansında piste geç çıkmayı tercih etti ve Perez'in kazası ile kırmızı bayraklar çıkınca tur derecesi elde edebilecek konuma ulaşamadı.

Hamilton: "Montreal benim için çok özel bir yer. İlk pol pozisyonumu orada almıştım. O pistte her zaman iyi işler çıkardım; düzeni, sürüş stilime uygun görünüyor ve geçen sene polden kalkıp yarışı kazanmıştım"

"Aracımızın bu piste uygun olması gerekiyor. Harika bir motorumuz, spordaki en iyi KERS sistemimiz ve yavaş virajlardan çıkıştı mükemmel çekişimiz var"

"Her şeyi hesaba katınca bizim için bir başka iyi hafta sonu olacaktır. Pazar günü güçlü bir sonuç almanın peşinde olacağım"

Monako'da galibiyet mücadelesi veren takım arkadaşı Jenson Button, hiç kazanmayı Kuzey Amerika'da bu sefer hedefe ulaşma niyetinde

Button: "Şu anda takım içinde gerçek bir momentum var. Hem İspanya hem de Monako'da kazanabilecek kadar iyi bir yarış aracımız olduğunu düşünüyorum. Sıralamada biraz gelişme ile yarış temposunu biz belirleyebiliriz; son iki yarışta da bunu kısa süreli de olsa göstermiştik"

"Kazanamasam da Monte Carlo'daki performansımdan yine de memnunum. Yarışa liderlik yapmak ve rahat bir şekilde fark açmak güzeldi. Sonuç karşılamasa da böylesi şeyleri aklınızın bir köşesinde tutmak her zaman güzeldir."

"Geçen sene Montreal'de iyi bir yarış çıkarmıştım. Araç o yarışta harikaydı ve takım adına senenin üçüncü 1-2 sonucu için bazı güzel hamleler yapabilmiştim. Kuzey Amerika'da hiç kazanmadım. Tempomuz olduğunu ve gelecek hafta sonu bunu değiştirme adına şans için momentumun da olduğunu düşünüyorum. Bunu dört gözle bekliyorum"

initial-D
04-06-2011, 21:09
tek drs çizgisi drs saçmalığını 2ye katlayacak çünkü;

ilk düzlükte arkadan gelip drs ile öne geçen, hemen sonrasındaki şikanda tekrar drs kullanıp birde fark açabilecek.kağıt üzerinde böyle en azından.

futbol maçlarında kaç kaç biter soruna 5 atçaz abi diye yanıt verilir ya, aynı o şekil bende 5 pit stop bekliyorum:D

Eriador
04-06-2011, 21:30
bro be biraz daha iyi olmamış mı ? DRS yüzünden geriye düşen gerçekten çok yavaş değilse pozisyonunu geri alıcak ? + heyecan ?

initial-D
04-06-2011, 21:54
abi drs ile hiçbir geçiş heyecan yaratmıyor bende valla ya.en ufak bir kıpırtı bile hissetmiyorum o derece:)haksız adaletsiz bir olay çünkü

arkadaki araç daha güçlü bir araç olupta o kadar kolay geçse yine "ulan adamlar yapmış helal olsun" dersin en azından ama yok abi:)

drs ile geçilip geriye düşen pozisyonunu geri alamayacak çünkü hemen arkasındaki düzlükte drs yi arkaya düşen değil yine az önceki pozisyonda geçişi yapan kullanacak.yani sen beni ilk düzlükte geçeceksin drs hakkın olduğu için ve sonraki düzlükte hala drs hakkı sende olacak.2 ayrı drs çizgisi olsa ozaman dediğin gibi olur ama bu böyleydi en son haberlerde eğer değişmediyse.

önceki yarışlardada istanbulda mesela 9. virajda drs çizgisinde arkada olup orada önündekini geçen birde kanadı açıp düzlükte uzadı gitti:)

Eriador
04-06-2011, 22:11
Monaco da DRS olmasa Hamilton Schumacher'i orda geçebilirmiydi ? Kimse masal okumasın.

2. DRS noktasını yanlış düşünüyorsun.Önde olan DRS açamaz.Anca yarış esnasında önünde biri varsa açar ama 1 vs 1 kapışmalarda ilk DRS noktasında öne geçen 2. ye gelimce atak yiyecek buda durumu eşitleyecek .

Tamam DRS ile geçtin ama Tur bitmeden 1 sn fark açman lazım yoksa arkandaki 2. DRS noktasında sana atak yapıcak
çok adil şekilde durumu eşitliyor

initial-D
04-06-2011, 22:17
monacoda drs olmasa hamilton maldonadoyu geçemeyecektiki.ben yazdım zaten hamiltonun vettelin biten lastikleri yüzünden yarışı kazanmasına bile sevinemediğimi.bana diyorsan eğer benim masal anlattığım yok:)

lastik ve drs yüzünden olan hayati pozisyon değişikliklerini adil bulmuyorum ben.zevklide gelmiyor

initial-D
04-06-2011, 22:18
birde şu drs ölçümü u virajından önce ve tek çizgi olmayacakmı?2 tanemi drs çizgisi olacak yoksa tekmi?

tek çizgiye göreyse eğer ozaman ilk düzlükte öne geçen 2. düzlükte hala hakkı elinde bulunruacak.geçti diye 2. düzlükte hakkı elinden alınıp arkaya düşenemi verilecek onu anlamadım ben?

ha starta çıkan şikandan önce 2. ölçüm noktası olacaksa ozaman düzgün olur biraz daha ama yinede ne gerek var:D

Swift
04-06-2011, 22:37
valla ben sevdim bu drs kers, lastik işini.tv başında uyuklamaktansa geçiş görmeyi tercih ederim.

Eriador
04-06-2011, 22:43
a
drs ile geçilip geriye düşen pozisyonunu geri alamayacak çünkü hemen arkasındaki düzlükte drs yi arkaya düşen değil yine az önceki pozisyonda geçişi yapan kullanacak.
işte burda yanılıyorsun bro . ilk DRS noktasında öne geçen 1 sn avantaj yaratmazsa 2. DRS noktasında atak yiyecek. işte bu yüzden Kanada bekleniyor 2 defa DRS noktası olucak neler olucak

initial-D
04-06-2011, 22:46
işte burda yanılıyorsun bro . ilk DRS noktasında öne geçen 1 sn avantaj yaratmazsa 2. DRS noktasında atak yiyecek. işte bu yüzden Kanada bekleniyor 2 defa DRS noktası olucak neler olucak

e ama heryerde 1 tane çzigi olacak deniliyor,ben onların yalancısıyım:)

Eriador
04-06-2011, 23:09
1 deil bro 2 tane DRS olcak. ilk defa 2 DRS olcak . Hemde lastiklerin + frenlerin en çok aşındığı pistte bildiğin gibi böle olunca heyecan biraz dha artıyor

initial-D
08-06-2011, 15:51
1 deil bro 2 tane DRS olcak. ilk defa 2 DRS olcak . Hemde lastiklerin + frenlerin en çok aşındığı pistte bildiğin gibi böle olunca heyecan biraz dha artıyor

McLaren iki DRS bölgesi konusunda temkinli
McLaren teknik direktörü Paddy Lowe, Kanada Grand Prix'de hareketli kanatların ilk kez 2 bölgede uygulanacak olmasının istenilen sonucu veremeyebileceği konusunda uyarıda bulundu.
FIA, geçişleri kolaylaştırmayı amaçlayan DRS sistemi için Montreal ve Valencia'da iki bölgenin kullanılacağını duyurmuştu. Böylece pilotlar bu hafta sonu Circuit Gilles Villeneuve'de hem pit düzlüğü, hem de arka düzlükte hareketli kanatlarını aktif hale getirebilecek.

Bununla birlikte Lowe, bunun, birçok kişinin tahmin ettiği kadar geçiş imkanı sağlamayabileceğine dikkat çekti.

DRS'nin ilk kez iki düzlükte kullanılacağını belirten Lowe, "Bu, FIA'nın çözüm olarak geliştirdiği birşey. Bunun geçişlere yardımcı olacağını düşünüyorlar. Ancak bizim analizlerimize göre bu, sollamalara yardımcı olmayabilir" dedi.

Hareketli arka kanatların ağırlıklı olarak viraj çıkışından sonraki ilk düzlükte etkin olacağını belirten Lowe, "İkinci düzlük sadece performansa yardımcı olabilir" diye konuştu.

Lowe, "Teorik olarak, ilk düzlükte sollama yaptığınızda, öndeki pilot ikinci düzlükte DRS'sini kullanmaya devam edebilecek. Zaten sollama yapmış olduğu için arada daha büyük bir fark açılacak" dedi.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

mclarende benim gibi düşünmüş:)drs alanı 2 tane ama kullanma hakkını belirleyen çizgi 1 tane.öyle oluncada dediğimiz gibi olabilir diye düşünüyorum

Eriador
08-06-2011, 15:55
Doğrudur bro ama işin uçuna lastik aşınmaları , kimde taze olucak yıpranmış olucak filan eklenince belki ozamn biraz daha işe yarar ? Bide bu arada büyük ihtimal yağmur olucakmış açıkcası olmasını isterim biraz işler kızışsın :)

initial-D
08-06-2011, 15:58
lastikler yüzünden ne olacağı belli değil zaten onda haklısın.adam gibi bir yağmur bende bekliyorum.doğru düzgün bir yağış göremedik

Eriador
09-06-2011, 08:47
Alonso, Gilles Villeneuve İle Birlikte Atılım Yapmayı Umuyor

Alonso:"Geçen sene podyuma çıkmayı başarmıştım ama o zaman, üçüncülükten daha iyisini hak ettiğimizi düşünerek Montreal'den ayrılmıştık. Kazanabilirdik ama yolunda gitmeyen bir iki bölüm oldu ve galibiyeti alamadık"

"10 gün önce Monako'da da kazanma şansımız vardı ve kazanmamız iyi olacaktı. Çünkü uzun süredir galip gelemiyoruz. Bu hâlâ çok zor. Çünkü McLaren ve Red Bull'un çok güçlü olmasını bekliyorum. Ama hiç bir şeyi göz ardı edemeyiz."

"Sezonun ikinci üçte birlik bölümü başlıyor ve şampiyondaki durum hiç iyi değil. Daha çok yarışın olduğu doğru ama puan açısından bir katalizör bulmamız gerekiyor. Buna, Ferrari'nin Tifosi'si tarafından en çok sevilen pilotlardan biri olan Gilles Villeneuve'nin adını taşıyan pistte başlamayı umuyorum"

İspanyol pilot ayrıca iki DRS alanını tecrübe etmenin de ilginç olacağını ifade etti.

Alonso: "Bu sene ilk defa Pazar günü iki DRS alanımız olacak. İlki 10. virajın apeksinden önce, ikincisi ise pit düzlüğünde. Neler olacağını görmek için heyecanlanıyorum. Kâğıt üzerinde ilk alanda geçen kişi büyük bir avantaja sahip olacak. Çünkü önde olsa bile ana düzlükte hareketli kanadı tekrar kullanabilecek"

Eriador
10-06-2011, 15:35
Button, Mercedes'in Sürpriz Yapabileceğini Düşünüyor

Button, aerodinaminin daha az ön plana çıktığı Kanada'da Red Bull'dan çok Mercedes'in favori olabileceğini söyledi.

Button "Sıralamalar oldukça aldatıcı olacak. Red Bull'lardan hızlı olmasak bile çok yakın olacağız ancak Ferrari ve Mercedes'in DRS ile neler yapabildiklerini görmeliyiz."

"Burada çok fazla düzlük var ve onlar DRS kullanımı açısından çok iyiler. Bizim sistemimiz de çok iyi görünüyor ve diğerlerine göre daha fazla noktada sistemi kullanabiliyoruz."

"Ancak burada çok uzun düzlükler var ve DRS ile Mercedes 20 km/sa ekstra güç sağlayabilir. Diğer takımlar yaklaşık 12 km/sa hız kazanıyorlar. Burada çok büyük fark olabilir bu yüzden sıralamalarda çok hızlı olacaklardır."

"Mercedes'in muhtemelen en büyük rakip olmasını bekliyoruz. Bu da bir çok kişiyi şaşırtabilir ya da şaşırtacaktır. Burada çok rekabetçi olacaklar." dedi.

Button, Mercedes'in sürpriz olacağını düşünmesine rağmen Mclaren'in özellikle yarış performansında Red Bull'la savaşacağını düşünüyor.

Button "Son 2 yarışta Red Bull'u yenmeye çok yakındık. Özellikle birisinde yenmemiz lazımdı ancak onlar kazandılar."

"Yarış performansımız onlarınki kadar iyi görünüyor ve burada 2 DRS noktası olacak. Bu açıdan pol pozisyonunu kazanmasanız bile galibiyet mücadelesi verebilecek durumda olabilirsiniz." dedi.

Vettel Galibiyet Mücadelesi Bekliyor

Kanada'da aerodinamik etkinliğin pek önemli olmaması nedeniyle Red Bull'un en güçlü takım olması beklenmiyor.

Vettel "Oldukça eminim. Geçen sene iyi bir aracımız vardı ancak podyumda değildik. Yarışa farklı bir strateji ile başladık ancak işe yaramadı. O zaman buna şaşırmıştık."

"Dersimizi çıkardık. Bu sene lastiklerin nasıl çalıştığını ve ne kadar uzun süre gideceklerini göreceğiz ancak performans açısından sorun olmaz." dedi.

Vettel, Gilles Villeneuve pistinin yapısının Red Bull aracına ve Renault motoruna pek de uygun olmadığını kabul ediyor.

Vettel "Uzun düzlükler bizim için favori değil. Aracımız hızlı virajlarda çok iyi ancak burada onlardan pek yok. Bu yüzden göreceğiz." dedi.

Heidfeld Sıralamada Gelişmeyi Bekliyor

Renault Takım Patronu Eric Boullier, Monako'da Alman pilota gönderme yaparak sıralama performansının yeterli olmadığını söylemişti.

Monako'da yarışa 15. sıradan başlayan Heidfeld, yine sıralamanın son seansına kalamamıştı.

Heidfeld: "Monako'daki sıralamalar sonrasında ben de hayal kırıklığı yaşamıştım. Ama bu, kesinlikle üzerine çalıştığımız bir şey"

"Lastiklere yumuşak davranıyorum; bu, yarışta iyi. Ama (lastikleri) yeteri kadar hızlı çalıştıramıyorum. Lastikleri suçlamıyorum; durumu değiştirmek bana bağlı"

"Bunu takımla birlikte yapabileceğime inanıyorum. Herkes arkamda ve çalışıyoruz"

"Önümüzdeki birkaç yarış için oldukça iyimserim. Çünkü takım, araçtaki bazı sorunları anladı. Umarım hızlı bir şekilde işleri tersine çevirir ve diğer takımlardan daha büyük bir gelişim yakalarız"

"Burada sıralama, Monako'daki kadar önemli değil. İyi yarış performanslarınız olan diğer yarışları gördük. Ama yarışa ileriden başlamak daha iyi"

Geçmişte de buna benzer sorunlar yaşayan Alman pilot, takımın araçta ne gibi değişiklikler yaptığını açıklamadı ama sıralama sorunlarının hem pilota hem de araca bağlı olduğunu kabul etti.

Heidfeld: "Birçok alan var. Aracın ayarı, sürüş stilim. Neyi geliştirebileceğimize bakıyoruz"

"Kimin sürdüğü önemli olmaksızın bazı araçların sıralamada güçlü olduğu, yarışta da geri düştüğü açık. Birçok farklı şey var"

Eriador
10-06-2011, 15:38
Perşembe Gününden Kareler
http://www.trf1.net/fotogaleri/cache/2011-kanada-gp__persembe__2011-kanada-gp-persembe%20%285%29_w600_h400.jpg
http://www.trf1.net/fotogaleri/cache/2011-kanada-gp__persembe__2011-kanada-gp-persembe%20%2860%29_w600_h505.jpg
http://www.trf1.net/fotogaleri/cache/2011-kanada-gp__persembe__2011-kanada-gp-persembe%20%2853%29_w600_h400.jpg
http://www.trf1.net/fotogaleri/cache/2011-kanada-gp__persembe__2011-kanada-gp-persembe%20%2835%29_w600_h400.jpg
http://www.trf1.net/fotogaleri/cache/2011-kanada-gp__persembe__2011-kanada-gp-persembe%20%2836%29_w600_h423.jpg
http://www.trf1.net/fotogaleri/cache/2011-kanada-gp__persembe__2011-kanada-gp-persembe%20%2829%29_w600_h400.jpg
http://www.trf1.net/fotogaleri/cache/2011-kanada-gp__persembe__2011-kanada-gp-persembe%20%2857%29_w600_h400.jpg
http://www.trf1.net/fotogaleri/cache/2011-kanada-gp__persembe__2011-kanada-gp-persembe%20%2848%29_w495_h600.jpg
http://www.trf1.net/fotogaleri/cache/2011-kanada-gp__persembe__2011-kanada-gp-persembe%20%2842%29_w600_h399.jpg

kadirsa
10-06-2011, 15:48
Pazar akşamı Behzat Ç. ile çakışıyor ama yapacak birşey yok Behzat komiserimi daha sonra netten izleyecez :)

Eriador
10-06-2011, 15:58
Burası Lastiklerin en çok zorlandığı pist bu yüzden çok fazla pit stop görücez , Button şuana kadar lastiklere en nazik davranan gibi gözüküyor bakalım burda bi avantaj çıkarabilcek mi ? Bence Gene Lewis in arkasında kalıcak.Mercedes geçen yarışta en çabuk lastikleri bitiren takımdı durum böyle olunca bu pistte insan endişeleniyor zaten araç orta sıralarda ... Bide yağmur durumu var inş güzel bi şekilde ortalığı karıştırcak şekilde yağar.

Eriador
10-06-2011, 16:58
An itibarı ile Vettel de şampiyonlar Duvarına yazıldı :) ( ilk antremanlar da )

http://img215.imageshack.us/img215/9711/dsdsg.png
http://img88.imageshack.us/img88/2374/wfeff.png

tyMu
10-06-2011, 17:11
antreman olduğu için ön kayıtmı diyelim :D
rusca izliyoz antremanıda, ruslarda yarış yok antreman veriyor bizimkilere bak bide
link
http://www5.livetv.ru/webplayer2.php?t=seeon&c=15001&lang=tr&eid=77055&lid=94380&ci=44&si=7

initial-D
10-06-2011, 20:04
yarıştada patlaması dileğiyle:D ama yok vazgeçtim,patlamasında pist üstünde geçelim

Eriador
10-06-2011, 20:17
Ben sıralamayı bekliyorum klasik duam için :) ilk viraj da RedBullar birbirine dalsın pert etsinler birbirlerini McLarenden de kazaya karışan olsa fena olmaz ... Gitmişken Ferrari den de giden olsun Kısaca Mercedes'in önündeki herkes yarış dışı kalsın :D

tyMu
10-06-2011, 20:19
haha adam bırakmadın sende :D bakalım nasıl olacak yarın prime time da f1 :)

messi
10-06-2011, 23:31
redbullun taraftarları kim ya redbull içenlermi?
mercedes ferrari reno falan kazanınca daha bi tatlı oluyo.
bu yarışı iple çekiyorum.
zevkli geçeceğine inanıyorum.
hem genel seçim hemde bu yarış. :)

Eriador
11-06-2011, 13:01
Reis : "Sadece Ağır Yakıtla Çalıştık"

http://www.trf1.net/thumbnail.php?file=0400x225/mercedes/schumacher_kanada_892008797.jpg&size=article_medium
Sabahki seansta 1 ve 3. sıralarda yer alan Mercedes sürücüleri, 2. antrenman seansında 19 ve 20. sıralarda yer aldılar ve genel olarak ağır yakıtla sürüşe odaklandılar.

Schumacher "Bugün oldukça fazla çalışma yaptık. Açıkçası düşük yakıtla hiç tur atmadık ve kırmızı bayrakların programımızı rahatsız etmesinden dolayı ağır yakıtlı çalışmalara odaklandık. Bu nedenle sabaha göre listede tam ters yerdeydik. Çok büyük umutlarla gelmediğimiz yerde cesaret verici performans sergileyince mutlu olduk. Artık oturup performansımızı analiz etmeliyiz ve cesaret veren bir gün daha geçirmeliyiz." dedi.

Nico Rosberg "Hafta sonuna olumlu bir başlangıç oldu ve yarış performansımızda gelişme var gibi görünüyor. Bugün aracımdan memnundum ve bazı engellemelere rağmen oldukça fazla tur attık. Lastikler iyi dayanıyorlar bu yüzden düşükle çalışmalara başlamadan önce kıyaslamayı görmek ilginç olacak. Genel olarak oldukça mutluyum." dedi.

De la Rosa'nın Son 10 Dakikada Haberi Olmuş

Perez'in ilk antrenmanın ardından rahatsız olduğunu açıklaması üzerine Sauber, Meksikalı pilotun yerine McLaren'in yedek pilotu Pedro de la Rosa'yı direksiyona geçirdi.

Bu hafta başlarında Sauber ve McLaren arasında anlaşma imzalanmış ve De la Rosa'nın hazır beklemesi söylenmişse de İspanyol pilot, Cuma günü öğle arasında kendisine kesin haberin verildiğini açıkladı.

De la Rosa: "(Sauber'in CEO'su) Monisha Kaltenborn McLaren'e gelip 'Hazır mısın? Direksiyona geçme ihtimalin çok yüksek' dediğinde öğle yemeğimi bitiriyordum. Saatime baktım. İkiye on vardı. Dedim ki 'Ama seansın başlamasına 10 dakika kaldı' "

"Ondan sonra McLaren'de kaskımı takmak, tulumu giymek, araca binmek ve pedalları istediğim gibi ayarlamak için çılgın bir yarışa giriştim. Ama bunu yapamadım. Pedallar, olduğu gibi kaldı ve o şekilde piste çıktım. Ama gergin olmanız gerekmiyor. Bu bir fırsat ve bundan keyif almalıyız"

De la Rosa, Sauber'in kendisine ihtiyaç duyabileceğini bilerek Kanada'ya geldi ama Perez'in yarışacak kadar zinde olduğu düşünülüyordu.

De la Rosa: "Martin Whitmarsh, Sauber'in aradığını ve bir şans doğabileceğini ama buna takılıp kalmamamı söyledi. O yüzden buraya, bunun imkânsız olduğunu düşünerek geldim. Sergio'nun iyi olduğunu biliyordum ve araçta olmayacağımdan emindim; ta ki ikiye on kalana kadar"

Takımda geçen sene de bulunduğu için İspanyol pilotun koltuk sorunu olmadı.

Sauber'de yarışacak olan tecrübeli pilot, beklentileri şimdilik kontrol altında tutuyor.

De la Rosa: "Gerçekçi olalım. Öğreneceğim hâlâ çok şey var. KERS ve DRS butonlarındaki durumu anlamam gerekiyor. Çünkü bunların ters tarafta olanlarına alıştım"

--

McLaren Kırmızı Bayraklardan Etkilendi
Button: "Bu kadar çok kırmızı bayrak varken herhangi bir ayar değişikliği yapması çok zor oluyor. Bugünkü kırmızı bayrak sayısı şaşırtıcıydı"

"Bordüre yanlış bir şekilde temas etmeniz, sizi duvara götürebilir. Bu yüzden mükemmel değil. Umarım yarın temiz bir gün olur"

Hamilton: "Yarış bu. İnsanlar, araçlarının sınırlarını test ediyor ve bunu yapmasalardı onları suçlayabilirdiniz"

İkinci seanstaki iki kırmızı bayrak etkileyiciydi, özellikle de Hamilton için. Çünkü İngiliz pilot, 4. virajda D'Ambrosio'nun duvara vurması ardından ilk turunda lastiğini patlattı.

Hamilton: "Kalıntı parçalardan olduğunu düşünüyorum, çünkü piste daha yeni çıkmıştım."

Aralıklı çalışmalara rağmen McLaren pilotları, uzun sürüşteki verilerine güveniyor.

Button: "Yumuşak lastiklerle bazı ağır yakıt yüklü çalışmalar yaptık ve bugün süper yumuşak lastiklerle turlar atmanın kilit unsur olduğunu düşünüyorum. Yararlı bilgiler olduğunu düşünüyorum. Umarım (yarın) düşük yakıtla aracı geliştirebiliriz."

Hamilton: "Benim için çok iyi bir gündü. Birçok test parçasını denedik ve istediğim dengeyi tam olarak bulmaya çalıştık. Gidip bazı şeyleri analiz edeceğiz. Uzun sürüş temposu fena değil. Bu yüzden hızımızın olduğunu düşünüyorum"

Alonso: "Red Bull Hâlâ Pol Pozisyonu İçin Favori"

Alonso, Montreal'de gerçekleştirilen 2. antrenman seansında Red Bull'dan Sebastian Vettel'in önünde en hızlı isim olmuştu.

Alonso "Zamanlara ya da bu tür şeylere odaklanmadık bu yüzden ilk 4-5 sıra içerisinde yer almak her zaman olumludur ancak bugün gerçekten önemi yoktu."

"Monaco'da da antrenmanlarda en hızlı olmayı başarmıştık ancak Vettel orada bizden 1 sn daha hızlıydı. Yarın hesaplar yapılacak ve Red Bull'un çok güçlü olacağını, muhtemelen favori olacağını biliyoruz."

"Aynı zamanda yağmur tahmini var. Yarının yağmurlu olması bekleniyor ve özellikle de pazar gününün yağmurlu olması bekleniyor. Belki bugün sadece antrenmanlar için çalışmış oluruz çünkü yarın her şey değişebilir. Odaklanıp değişikliğe hazır olmaya çalışacağız." dedi.

Alonso, Kanada'da 2. DRS noktasının sistemi daha da etkili kılacağını söyledi.

Alonso "Eğer kuru zeminde olursa geçişler geçmişe göre daha fazla olacak ve burası DRS için en iyi pistlerden birisi. İzlenmesi eğlenceli bir yarış olacaktır." dedi.

Eriador
11-06-2011, 13:06
Pist'in ismin verildiği Kanadalı Efsane Ferrari sürücülerinden Gilles Villeneuve
zFxfPw1LoCg&feature=fvst

Video nun sonunda Vefat ettiği kaza var ... Pist te kayan yıldızlardan biri.Toprağı bol olsun.

sadece kaza :

dVsNlIvIdsk&NR=1&feature=fvwp :(

tyMu
11-06-2011, 13:26
toprağı bol olsun kötü bir kaza , bu arada ilk video açılmıyor your country vs vs ..

Swift
11-06-2011, 15:48
berbat bir kaza :(

Swift
11-06-2011, 15:51
antremanları izleyebilceğim bir link var mı?

Eriador
11-06-2011, 18:51
Ya bu arada benim aklıma Montreal diyincede hep bu geliyor :D

S_E5rSoVFkY :D

antremanları izleyebilceğim bir link var mı?

http://www.fromsportcom.com/c-1.html burdan motorsporlarını tıkla izliyebilirisn.

Eriador
11-06-2011, 20:34
Kanada'da Pol Poziyon Yine Ergen Genç'in !

http://www.trf1.net/thumbnail.php?file=vettel_kanada_617260714.jpg&size=article_medium

Kanada'da sıralama seansını bu senenin egemen ismi Sebastien Vettel en önde tamamladı.

Red Bull'un bu sefer zorlanacağı düşünülen Montreal'de Alman pilot, Ferrari'den sırasıyla Fernando Alonso ve Felipe Massa'nın önünde kariyerinin 21. sıralama birinciliğine imza attı

Vettel'in 1:13.014'lük turu ilk sıra için yeterli iken son denemesinde gelişim sağlayamamasına rağmen yerini korudu. Ferrari ikilisi, Alman pilot için tek ciddi rakiplerdi ama onlar da son çıkışlarında pol için yetecek süreleri bulamadılar.

Bu üçlünün arkasında diğer Red Bull Pilotu Mark Webber gelirken, bu hafta sonundan beklentileri yüksek olan McLaren'den Lewis Hamilton 5., takım arkadaşı Jenson Button ise Mercedes GP'den Nico Rosberg'in hemen arkasında 6. olabildi.

Son seansta bir defa piste çıkan Michael Schumacher ise 8. sırayı alırken bu sefer her iki pilotunu da son bölüme sokmayı başaran Renault, Heidfeld ve Petrov ile ilk 10'u tamamladı.

İlk sıralama seansı, bulutlu bir hava altında başladı ve takımlar risk almamak için erkenden piste çıktılar ama yağmur sıralama seanslarının tamamında piste uğramadı.

Belçikalı Jerome D'Ambrosio, %107'nin gerisinde kalan tek isim oldu ve yarışmak için komiserler kurulundan izin bekleyecek.

within the 107 per cent of the fastest time in the opening practice session on Friday.

Sıra Pilot Takım Derece Fark
1. Sebastian Vettel Red Bull-Renault 1m13.014s
2. Fernando Alonso Ferrari 1m13.199s + 0.185
3. Felipe Massa Ferrari 1m13.217s + 0.203
4. Mark Webber Red Bull-Renault 1m13.429s + 0.415
5. Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1m13.565s + 0.551
6. Nico Rosberg Mercedes 1m13.814s + 0.800
7. Jenson Button McLaren-Mercedes 1m13.838s + 0.824
8. Michael Schumacher Mercedes 1m13.864s + 0.850
9. Nick Heidfeld Renault 1m14.062s + 1.048
10. Vitaly Petrov Renault 1m14.085s + 1.071

11. Paul di Resta Force India-Mercedes 1m14.752s
12. Pastor Maldonado Williams-Cosworth 1m15.043s
13. Kamui Kobayashi Sauber-Ferrari 1m15.285s
14. Adrian Sutil Force India-Mercedes 1m15.287s
15. Sebastien Buemi Toro Rosso-Ferrari 1m15.334s
16. Rubens Barrichello Williams-Cosworth 1m15.361s
17. Pedro de la Rosa Sauber-Ferrari 1m15.587s

18. Jaime Alguersuari Toro Rosso-Ferrari 1m16.294s
19. Jarno Trulli Lotus-Renault 1m16.745s
20. Heikki Kovalainen Lotus-Renault 1m16.786s
21. Tonio Liuzzi HRT-Cosworth 1m18.424s
22. Timo Glock Virgin-Cosworth 1m18.537s
23. Narain Karthikeyan HRT-Cosworth 1m18.574s
24. Jerome D'Ambrosio Virgin-Cosworth 1m19.414s

Eriador
11-06-2011, 20:40
Evet içimizdeki Nostradamus luğu konuşturalım ...

Webber den kötü bi start bekliyorum zaten startta pozisyon kaybetme onun en büyük özelliği oldu gibi ... Alonso Kers in avantajı ile Ergen genç in önüne geçerse bi kaç tur zevkli olabilir ama çift drs varken ne kadar dayanır bilemiyorum .
Massa ile Lewis büyük ihtimal yan yana giricek geçen yarıştaki olaylardan doalyı Lewis erken frene basıcak buda onun start ta Webber e karşı kazandığı pozisyonu geri vermesine neden olabilir.
Schumi Monaco'dan sonra geri dönücek start ta tekrar iyi pozisyon alıcağına eminim de arkadan gelen Petrov gene Reis e bi olay yaparsa harbi gider doğrarım o herifi ...

Ferrari gene strateji filan kasmıcak RedBull ne yapıyorrsa 1-2 tur sonra pit e girip aynısını yapıcak :) McLaren in geride kalması düşündürücü bence yarışta daha iyi olucaklar

messi
11-06-2011, 20:43
ilk sekiz komple dört büyüklerin oldu ilginç.
bakalım yarın start nasıl olacak?
ferrariler renk katacaklar tahminimce...

Eriador
11-06-2011, 20:46
Umarım konu geçen Monoca gibi olur yarışı izlerken herkes konuda olsun sıcağı sıcağına yazalım zevkli oluyor ... Hıncal Uluç taktiği yapmayın herşey olup bittikten sonra tekrar izleyip yazmak yok ! Rıdvan Dilmen olun :P

Bu arada RedBull lar genel olarak sıralama performanslarını yarışa yansıtamıyorlar ... Bu sefer sıralamarda o kadar üstünde değiller bakalım inş zevkli bi yarış olur sonlara doğru bide yağmur gelirse karıştırırsa ortalığı tadından yenmez

Swift
11-06-2011, 22:17
vettel duvara patlasa bari

initial-D
11-06-2011, 22:19
Umarım konu geçen Monoca gibi olur yarışı izlerken herkes konuda olsun sıcağı sıcağına yazalım zevkli oluyor ... Hıncal Uluç taktiği yapmayın herşey olup bittikten sonra tekrar izleyip yazmak yok ! Rıdvan Dilmen olun :P

Bu arada RedBull lar genel olarak sıralama performanslarını yarışa yansıtamıyorlar ... Bu sefer sıralamarda o kadar üstünde değiller bakalım inş zevkli bi yarış olur sonlara doğru bide yağmur gelirse karıştırırsa ortalığı tadından yenmez

pc ile tv farklı odalarda:D

Eriador
11-06-2011, 22:24

Link verriz bro ayıpsın :) Bu arada McLaren yağmur a göre ayar yapmış .

Whitmarsh: "Belki de araçlarımız kuru zeminde bugünkü sıralama seansları için biraz fazla yere basma kuvvetine sahipti. Ama yarın yağmur yağarsa ki tahminler bunun olabileceğini söylüyor, o zaman iyi durumda olmalıyız"

"Bununla birlikte yağmurlu veya kuru, Lewis ve Jenson'un muhteşem yarışçılar olduklarını, mükemmel geçişler yaptıklarını biliyoruz. Dolayısıyla 5. ve 7. sıradan başlamaları ile yarın rekabetçi bir şekilde mücadele etmelerini bekliyoruz"

"Toplamda 47 Kanada GP oldu ve bunlardan 11'ini McLaren kazandı. Gilles Villeneuve, harika bir yarış pisti ve genelde olaylı yarışlar olur. Bu yüzden yarın neler olacağını görelim"

Umarım yağmur yağar ama Mercedes in ise 1 tane fazladan opsiyon lastiği var onun avantajını kullanana kadar yağmur yağmasın ondan sonra başlasın :)

start ta şöle bi 3-4 araç ın birbirne girdiği bi kaza olsa .

yada şöle bişi olsun

e287pHZNUcs
çok mu abartı oldu la :D

initial-D
11-06-2011, 22:27
otomobillerle olanını değilde insanlarla olanını öğleden sonra allen mcnish denedi ama bariyeri aşamadı beceriksiz:Daz kalsın strike yapıyordu

p2Nb0Ienv6k

YouTube - ‪Allan McNish Huge Crash 2011 Le Mans 24 Hours‬‏ (http://www.youtube.com/watch?v=p2Nb0Ienv6k)

yağmur yağsın istiyorum bende ki bukadar geride kalmaya hemde kanada da ancak sebep yağmura göre ayarla sıralamaya çıkmak olabilir.

Eriador
11-06-2011, 22:37
30. saniyede lastiğin düştüğü yere yakın mavi yelekli bi abi var herkes kaçışıyor panik içinde o sanki piknik yapıyor ne kadar rahat adam ya :) Hakikaketen beceriksizmiş bi duvarı aşamadı peh bide o araçı vermişler sür diye

messi
12-06-2011, 00:54
orda kafasına dannn diye düşse bi lastikde aklı başına gelse.
dana gibi gibi geziyo ya adam hiçbişey yok gibi millet canının derdinde...

Eriador
12-06-2011, 01:38
Bi gün kendisini Galatasaray maçına götürelim Sabri şut çekersen türbünde öle rahat rahat takılsında görür gününü aklı başına gelir ? ne dersin Sis nasıl olur ?

Mutu
12-06-2011, 01:41

Trtnin resmi sitesinden izleyebiliyorsun :) 2 sezondur hiç bir yarışı başından sonuna kadar izlemedim, sanırım bu yarşı izleyeceğim. Pit sürelerine ve öndekilere bakınca heyecanı bol bir yarış olacak gibi duruyor. Umarım öyle olur :)

initial-D
12-06-2011, 02:01
Trtnin resmi sitesinden izleyebiliyorsun :) 2 sezondur hiç bir yarışı başından sonuna kadar izlemedim, sanırım bu yarşı izleyeceğim. Pit sürelerine ve öndekilere bakınca heyecanı bol bir yarış olacak gibi duruyor. Umarım öyle olur :)

kocaman lcd de izlemek varken 2000 model 15inç hyundai monitör ve kalitesiz internet görüntüsü beni pek cezbetmiyor ama:)

Mutu
12-06-2011, 02:07
kocaman lcd de izlemek varken 2000 model 15inç hyundai monitör ve kalitesiz internet görüntüsü beni pek cezbetmiyor ama:)

O zaman özür dilerim size seçenek sunduğum için ;)

Eriador
12-06-2011, 18:41
Yarışa az bişi kaldı . BBC yarış öncesi programında Coulthard ile Schumacher makara yapıyorlar. röportaj yaparken Golf arabası ile pist i dolaşıyorlar şimdide Vettel i aldılar.

Coulthard Schumacher ' i şampiyonlar duvarına götürdü 98 de nasıl çarpmıştın diyor :)
http://img28.imageshack.us/img28/2222/333ex.png

rahmi
12-06-2011, 18:47
Sürekli yağış altında olmaz inşallah yarış.

ahmet3425
12-06-2011, 18:59
kaan su watchsportmu neydi o linki verebilirmisin TRT pert olmus netten izleyemiyorum:S

Eriador
12-06-2011, 19:03
Watch Motorsports online (http://www.fromsportcom.com/c-10.html) motorsporlarına gir 2. yi tıkla bro HD

Eriador
12-06-2011, 19:04
Yarış SC ile başladı :( nerde eski mücadeleler ...

Eriador
12-06-2011, 19:07
Evet SC çıkıyor başlıyoruz ...

rahmi
12-06-2011, 19:09
hamilton :D

Eriador
12-06-2011, 19:11
McLaren de yağmur ayarı var avantajlılar yağış sürerse.Schumi güzel başladı inşç böle devam eder

rahmi
12-06-2011, 19:14
Mclaren show :D

Eriador
12-06-2011, 19:15
Ve McLaren arası iç savaş başlar .... Senna/Prost - Alonso/Hamilton ve Button/Alonso 3. McLaren iç savaşı bundan sonra resmileşmiştir.

NETMAR
12-06-2011, 19:17
Hamilton go home

Eriador
12-06-2011, 19:21
Lewis elde patlıyan bomba gibi , kontrolsüz güç gibi ama kotrolsüz güç güç değil. Açık ara Button dan daha hızlı Button zaten sola kayıyor çizgi defansı yapıcak daha ne diye oraya giriyorsun çok saçma şekilde orayı zorladı.Yazık etti kendine çok iyi bi hızı vardı

rahmi
12-06-2011, 19:26
Hamilton ın erkenden yarış dışı kalması seyir zevki için pekte iyi olmadı :)

NETMAR
12-06-2011, 19:29
Webberin ahi tuttu resmen. Adam abaza gibi herkese saldiriyo schumiyede dokunacaktı nerdeyse ama pehlivan gibi minder dısına attı efsane

Eriador
12-06-2011, 19:33
Altındaki araç hızlı olabilir ama birazda kafanı kullanıcaksın ... Çok gereksizce yarış dışı kaldı yazık oldu hızlıydı

Schumi süper bi çizgi defans ı ile ayarı verdi. Yağmurlu havada yarış çizgisinin dışına çıkarsan anında böle olur Reis tecrübeyi konşturdu .Nede olsa RainMaster

rahmi
12-06-2011, 19:36
Reisi bu yarışta podyumda görmek istiyoruz bir aksilik yaşamaz umarım.

Eriador
12-06-2011, 19:47
Ulan yağmur yağmur dedikte bu kadar da değil be ... Hay kırmızı bayrağına .

Swift
12-06-2011, 19:47
çok yağıyo ansını satayım

Eriador
12-06-2011, 19:48
Massa yanlış yerde durdu onun yüzünden herkes yanlış dizildi.

Swift
12-06-2011, 19:50
kobayshi hayatının yarışını çıkartıyo

Swift
12-06-2011, 19:51
Massa yanlış yerde durdu onun yüzünden herkes yanlış dizildi.

massa doğru durmuş :D

Eriador
12-06-2011, 19:52
http://img840.imageshack.us/img840/8068/39717837.png
Massa'nın oraya girmesi lazımdı ( kırmızı işaretlediğim yere ) 1 sıra geridekine girdi ?

Swift
12-06-2011, 19:53
vettel ve kobayshi durması gereken yerden 1 sıra ilerde

rahmi
12-06-2011, 19:53
Ulan be ne güzel 1 turda 2 defa drs kullanma sansları olcaktı belkide vettelin sampiyonlar duvarına patladığını görecektik :) yagmur herşeyi altüst etti .

Eriador
12-06-2011, 19:54
Ben yarışı Almanca izliyorum tam olarak neler oldu yakalıyamadım sağollasın bilgilendrme için :) İngilizce veya Türkçe adres bilen varmı ?

NETMAR
12-06-2011, 19:54
Bu ne be durmuş yarış izliyoruz

Swift
12-06-2011, 19:56
Ben yarışı Almanca izliyorum tam olarak neler oldu yakalıyamadım sağollasın bilgilendrme için :) İngilizce veya Türkçe adres bilen varmı ?

tivibu varsa ordan seyredebilirsin

kırmızı çizginin arkasından sıralanmaları gerkirken vettel tam çizgide durdu kobayashide onu görünce bir arkasına geçti.massa takım radyosundan dalga geçti burda durmak ne kadar zor olabilirki dedi :D

Swift
12-06-2011, 20:03
Bu arada formula1 resmi sitesinden cep telefonunuza live timing uygulamasını indirmenizi tavsiye ederim.Saniye saniye sector zamanlarına kadar takip edebiliyorsunuz.

NETMAR
12-06-2011, 21:05
hadi be yaww

messi
12-06-2011, 21:14
kırk yılın başı f1 günü işsiz bomboş oturuyorum ne güzel.
allahım kanadayı sel götürüyo yarış duruyo ya...
seçimin sonucu zaten belli izledik onuda bu yarış nolucak onu bilmiyoz. :)

Eriador
12-06-2011, 21:24
ya ne olursa olsun başlasın patlıyan patlasın böle sıkıcı durmaktan iyidir en azından bi kaç kaza görürürz ...

Swift
12-06-2011, 21:36
sonunda başlıyo

Eriador
12-06-2011, 21:50
oh be sonunda !

Swift
12-06-2011, 22:03
bugün en çok güvenlik aracı zevk aldı

Eriador
12-06-2011, 22:04
o kadar yağmur dua sı yaptım Hem yarışı berbat etti hemde Schumi'nin pozisyonunu ne şans ama ...

Swift
12-06-2011, 22:13
alonsoya yazık oldu

Eriador
12-06-2011, 22:13
Reis döktürmeye başladı :)

Swift
12-06-2011, 22:17
mclaren a dokunan patlıyo :D

Eriador
12-06-2011, 22:19
Button sanki kasten yapmış gibi süper dokundurdu ama kendini kurtaramadı :P

Eriador
12-06-2011, 22:23
Webber U viraj ı çıkışı Sutil in kırılan parçalara takıldı galiba öle geçti Schumi onu

Swift
12-06-2011, 22:26
kobayashi yi takdir ettim gerçekten

Swift
12-06-2011, 22:27
nazar değdirdim adama :D spin atıyodu

ve drs açık

Eriador
12-06-2011, 22:28
ve Reis den Fastest lap :D

Swift
12-06-2011, 22:31
vettel drs açmadan en hızlı turu attı.uyuz oluyorum adama

Eriador
12-06-2011, 22:33
Reis geri aldı fastest lap ı :)

Swift
12-06-2011, 22:35
şuan vettelde

1.27.011

kickbuttowski
12-06-2011, 22:36
aglamak istiyoruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum :D:D:D:D:D

CTG
Schumi'yi podyumda gorucez :) 2. lige cikti!

Swift
oha reyizden mükemmel atak

rahmi
12-06-2011, 22:37
reis verdi ayarı fena fena :D

Eriador
12-06-2011, 22:37
Reis canlı ders veriyor yağmurda nasıl sürülür ...

ahmet3425
12-06-2011, 22:44
ohaa canlı yayında kaza yaptık :D:D

Swift
12-06-2011, 22:45
neyse fark kapanır şimdi

Eriador
12-06-2011, 22:45
bu güvenlik araçı hiç iyi olmadı .... pist iyice kuruyacak RedBull la McLaren in istediği olucak Schumi nin şansı azalıyor

Swift
12-06-2011, 22:46
bu güvenlik araçı hiç iyi olmadı .... pist iyice kuruyacak RedBull la McLaren in istediği olucak Schumi nin şansı azalıyor

vettelin arkasından drs aça aça gitse?

Swift
12-06-2011, 22:48
oha amk mala bak yaa

Eriador
pist kuruyor DRS noktalarına gelene kadar RedBull fark ı açar . İşi kötü tarafı arkadaki araçta RedBull onun arkasındada Button McLaren ...

ahmet3425
yuhhhh yaaa yuhhh neler oluyor boyleee

Swift
12-06-2011, 22:49
pist kuruyor DRS noktalarına gelene kadar RedBull fark ı açar . İşi kötü tarafı arkadaki araçta RedBull onun arkasındada Button McLaren ...

hayırlısı :D

Göki,ZD
gerizekalı ya gerizekalı bide kalkamadı yerden..

SaBRi
kimseye bişey olmadan bitse şu yarış adam şoka girdi

Eriador
çok az yağmur yağsn ya çok az topluca yağmur duası ...

CTG
Lavuk altinda kaliyodu canli yayinda ulan yarin is var kapatip yatamiyorum :D

CTG
12-06-2011, 22:51
Biri o sahnenin .gif ini yapmali

Swift
12-06-2011, 22:53
button biradan webberi pert eder gibi geliyor

rahmi
12-06-2011, 22:54
çok az yağmur yağsn ya çok az topluca yağmur duası ...

süper olur valla...

Eriador
12-06-2011, 22:55
button biradan webberi pert eder gibi geliyor

2 tane leş i var ( Hamilton ve Alonso ) 3 niye olmasın :P

atakan
12-06-2011, 22:57
dayan be shumi inşallah çıkıcaz podyuma

ahmet3425
12-06-2011, 22:58
gecis yapmakta cok sakat cizgi dısı ıslak ıslak zemine slickle cıkmak cok tehlikeli...

rahmi
12-06-2011, 22:59
Sc girsede süre bitesiye kadar reis geçilmese :D

Swift
button geliyo valla

Eriador
Mercedes bu araçı geçen senin ortasında herkesten 5-6 ay önce yapmaya başladı sonuça bak ... Utanın kendinizden . Schumi daha ne yapsın

Eriador
12-06-2011, 23:00
şaka maka Button Vettel ide geçermi ? Yok artık Button :P

SaBRi
12-06-2011, 23:01
button alır varmı bahse giren :D

ahmet3425
ssumiye üzüldüm ya :S

Swift
reyize geçmiş olsun

Eriador
12-06-2011, 23:02
Schumacher bu yaşa bunca araya rağmen yağmur da gene ayarı verdi . Mercedes biraz düzgün araç olsaydı bu gün tarihi bi zaferlerden biri daha gelirdi

Swift
12-06-2011, 23:04
al gitsin vettele amk

rahmi
off offff offf destan yazdı button...

Eriador
Vettel in tüm karizması çizildi ...

Swift
12-06-2011, 23:05
adam sonuncuydu 1. oldu helal olsun

ahmet3425
12-06-2011, 23:06
ahuahauahu :D:D

CcRider
tekrarı vercekmi trt acaba zevkli geçmişe benziyo

Eriador
Ne yarıştı be ... Pist biraz daha geç kurusa şartlar daha ağır olsa ah ah ...

kickbuttowski
vay lan schumi... keske gorebilseydik bugun podyumda :/ neyse guzel yaris oldu 4.lukte iyidir :)

SaBRi
12-06-2011, 23:07
tüh bee bahse giren olmadı :D:D

Swift
tekrarı vercekmi trt acaba zevkli geçmişe benziyo

trtf1.net den tekrarını izleyebilirsiniz

ahmet3425
massa foto finish le önündeki geçip 6. bitirdi :D:D

messi
12-06-2011, 23:10
ara verildiğinde iyikide beklemişim uyumamışım.
drift yapıcam derken verdi 1.liği vettel. :D
yinede redbull istediğini aldı.
podyumda yine iki redbull pilotu oldu...

kickbuttowski
12-06-2011, 23:11
o pis japonada iyi oldu verdi massa dersini pis oynadi japon gicik aldim o heidfelde yaptigindan..

NETMAR
12-06-2011, 23:11
OMG?? vay anasını ne yarış oldu be montreal unutulmayacak yıllar boyu

reis de podyuma çıkaydı eiiyydi

Swift
12-06-2011, 23:13
button için monaconun devamı oldu resmen

Eriador
12-06-2011, 23:13
Vettel ün üstünde fena baskı olucak ... Altındaki süper araçla 1. oluyorduı şartlar biraz zorlaştı hemen hata yaptı damgasını yedi , adamın canını feci sıkar bu . Kısacası araç ın iyi yoksa sen öle süper deilsin diye konuşulcak.

Schumacher de yağmurda nasıl atak yapılır , tecrübe nedir gösterdi. Webber DRS sayesinde geçti geçtikten sonra kopamadı RedBull araçı olmasına rağmen

ahmet3425
12-06-2011, 23:15
tarihe altın harflerle yazılacak bi yarıs oldu gercektende olaylar cezalar kazalar entrikalar:D hersey vardı biraz uzun surdu ama değdi :D

Göki,ZD
button hatunun burnu nu yaptır kırbaç gibi

kickbuttowski
Vettel ün üstünde fena baskı olucak ... Altındaki süper araçla 1. oluyorduı şartlar biraz zorlaştı hemen hata yaptı damgasını yedi , adamın canını feci sıkar bu . Kısacası araç ın iyi yoksa sen öle süper deilsin diye konuşulcak.

Schumacher de yağmurda nasıl atak yapılır , tecrübe nedir gösterdi. Webber DRS sayesinde geçti geçtikten sonra kopamadı RedBull araçı olmasına rağmen

kesinlikle! tecrubenin yetenegin ne oldugunu gormus olduk acikca.. oyle arkana biri takilinca 2 turda tepe taklak olursun iste fake sampiyon noolcak..

initial-D
bombok saçma sapan bir yarış oldu

geçen yarış hamiltona kasap diyenler seyretsin buttonu

vettelinde bu hatayı yapacağından adım gibi emindim.

buttona yarıştan sonra ceza gelmezse hamilton yada alonso için o fia hakemlerinin alayını....

Eriador
12-06-2011, 23:17
Yarış başındaki Button Hamilton temposuna bakarsak Hamilton olsaydı rahat kazanırdı bu yarışı , oturup ağlasın şimdi

ahmet3425
12-06-2011, 23:19
bu arada bence jenson, alonsoyla yasadıgı temasta ceza alacak demedi demeyin bana gore hatalıydı ceza alması lazım. bu ceza yarıstaki sıralamayı değistirir mi onu bilemem ama enteresan bi durum olabilir :D

initial-D
12-06-2011, 23:24
Yarış başındaki Button Hamilton temposuna bakarsak Hamilton olsaydı rahat kazanırdı bu yarışı , oturup ağlasın şimdi

abi niye oturup ağlasın viraj değil birşey değil.özrü kabahatinden büyük buttonun.bir şey göremedim diyor.lan dingil göremiyorsun madem pistin neresinde olduğuna bak.adam belki yanında gidiyor daha ne diye yanda 1 araba boşluk bırakmadan gidiyorsun sola doğru.hamiltonun araba onun ucundan tutup buttonuda duvara çevirebilirdi.şanslıydı, hamilton patladı.orda girme burda girme nerde geçicek bu adam abi.

NETMAR
12-06-2011, 23:24
harbiden biz bile (gerçek şumi fanları) eleştilerden ötürü adamın gerçekten ihtiyarladıgını donmesının hata oldugnu dusunurken adam bize drs sistemi olmasa hala zirveyi zorlayacagını gosterdi.

kalıbımı basarak soyleyebılırımki drs açılmasaydı yarısın sonuna kadar, reis kesinlikle podyumda olurdu

gökh@n_gr
12-06-2011, 23:25
süper yarıştı tv başında kaldığıma deydi:) button bence haketti kaznmayı ilahi adalet son turda gösterdi kendini:) schumiye üzüldüm keşke podyuma çıkabilsydi iyi olurdu onun için..

Eriador
12-06-2011, 23:29
abi niye oturup ağlasın viraj değil birşey değil.özrü kabahatinden büyük buttonun.bir şey göremedim diyor.lan dingil göremiyorsun madem pistin neresinde olduğuna bak.adam belki yanında gidiyor daha ne diye yanda 1 araba boşluk bırakmadan gidiyorsun sola doğru.hamiltonun araba onun ucundan tutup buttonuda duvara çevirebilirdi.şanslıydı, hamilton patladı.orda girme burda girme nerde geçicek bu adam abi.

bro çok doğru diyorsun da Lewis te yüzde 20 hata var oda Button onun hızlı olduğunn farkında bu yüzden çizgi savunma yapıcak araç ı içeriye götürcek bariz belliydi ki viraj ı döner dönmez oraya kaymaya başladı keşke orayı kapıcam diye değil direk geçmeye odaklansaydı her türlü geçerdi orda olmasa bile 1 tur sonra uzun düzlüklerde geçerdi

initial-D
12-06-2011, 23:29
niye herkes drs ye karşı olmaya başladı:)?

Eriador
12-06-2011, 23:31
DRS mi onun Allah belasını versin !?!?! kim koydu la onu :D O kadar tuttuğum DRS de bana karşı ben böle şansı ...

initial-D
12-06-2011, 23:33
DRS mi onun Allah belasını versin !?!?! kim koydu la onu :D O kadar tuttuğum DRS de bana karşı ben böle şansı ...

abi diyoruz işte boşu boşuna iyi gittiği yarışta podyumdan oluyor adam.keza kobayaşide son anda 7. oldu.hakkı elinden gidiyor insanların yok yere.nerde kaldı zevk?:)

Swift
12-06-2011, 23:37
button ın hamilton la olayına pek yorum yapamam ama alonsoyla yaşadığı temastan ceza almaması gerektiğini düşünüyorum.alonso 2. Viraja girerken jb ı dışarda bırakmaya çalıştı ama button ın daha gidecek yeri yoktu zaten kerb lerin üstündeydi.

Eriador
12-06-2011, 23:38
viraja gelindiğinde Button bariz fren e asılmış geri düşüyor ona rağmen temas oluyor , Lewis te ise tam tersi geriden öne geliyor bence tam aynı olay değil ikisi

kickbuttowski
12-06-2011, 23:56
abi diyoruz işte boşu boşuna iyi gittiği yarışta podyumdan oluyor adam.keza kobayaşide son anda 7. oldu.hakkı elinden gidiyor insanların yok yere.nerde kaldı zevk?:)

abi kobayashi deme hic onun yaptigi neydi ki? gormedinmi heidfeld arkasindayken durdukyere! yaptigi freni..

initial-D
13-06-2011, 00:00
abi kobayashi deme hic onun yaptigi neydi ki? gormedinmi heidfeld arkasindayken durdukyere! yaptigi freni..

gerçekten orda fren yaptığını, yada heildfeldi yarış dışı bırakıcak birşeyler yapmaya çalıştığınıdüşünüyorsan haklısın.

ben kobayaşiyi geldiği ilk yarışta puan almış ve bu sene 6 yarış üstüste sauberle puan alan,o iğrenç lastikleri otomobili kaydırmaya dayalı sürüşüyle pistte tutan bir pilot olarak görüyorum.

Eriador
13-06-2011, 00:30
Edit : kasap sürücü Button a ceza yok

Eriador
13-06-2011, 01:20
kardeşimle konuşuyoruz eskiden Carmageddon diye bi yarış oyunu vardı arabaları çarparak pert ediyordun yarışı öle kazanıyordun , Button dün galiba onu oynamış etkisinde kalmış dedi ! sandalyeden düştüm :D

kickbuttowski
13-06-2011, 02:04
Eriador schumiyi bu yil podyumda gorur muyuz? yokmu takvimde baska yagmurlu duzluklu pist?

Eriador
13-06-2011, 04:57
Bundan sonraki Pistlerin hemen hemen hepsi Schumi'nin favorileri arasında Mercedes biraz gelişir bugünkü gibi yağmur olursa neden olmasın.Sonuçta Pist ıslakken Araçlardan öte Sürücüler konuşurken neler yaptı herkes gördü

ingiltere *
Almanya *
Macaristan *
Belçika *
İtalya *
Singapur
Japonya *
Kore
Hindistan ( Yeni )
Abu Dhabi
Brezilya *

* olanlarda daha önceden Zaferi var . Bunlar içinde özellikle Belçika ( SPA ) ani başlıyan yağmurlarla biliniyor ve Schumi nin favori pisti kariyerinde ilk zaferide orda yağmurlu bi yarışta aldı zaten , bunun dışında Brezilya da da ortam fena karışıyor , İngiltere'de yağmur risk i yüksek bunlarda podyum şansı yüksek bunlardan sonra Japonya gelir yada İtalya tabi Mercedes ozamnlara kadar gelişimi sürdürürmü ? bilinmez baktılar çacık olmayacak gene gelişimi durdurur seneye yoğunlaşırlar .

Eriador
13-06-2011, 05:15
Yarışı tekrar TRT anlatımı ile izlemek isteyenler için link .

Formula-1 Canada Montreal GP Full Yariş 12 Haziran izle (http://www.diziizlesekmi.net/formula-1-canada-montreal-gp-full-yaris-12-haziran.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter)

kifanhom
13-06-2011, 09:24
son zamanlarda izlediğim en keyif verici yarıştı
reis yağmurda nasıl yarışılır gösterdi, hele bir de aracı düzgün olsa kim bilir neler yapacak
alonso ya da üzüldüm yarış dışı kalmasaydı o da eminim podyumda bitirirdi

Day Walker
13-06-2011, 09:28
hamiltona iyi oldu hiç sevmiyodum yav...ğı beter olsun pis zenci :D

HUSNU
13-06-2011, 10:30
Çok garip oldu . Yarış saati bir yere davetliydim. Bir kısmını izledim ondan sonra yağışın hızlandığı ve güvenlik aracının piste girdiği sırada kanalı değiştirmek zorunda kaldım büyükler yüzünden . ***** seçim :) geç vakit eve geldiğimde hemen TRT HD yi açtım baktım yarış var dedim iyi bari yarışın tekrarını hemen veriyorlar. Sonra Serhan Acar ın yaptığı yorum beni kopardı. " Yeni açanlar için tekrarlayalım. Canlı yayındayız yarışa 2 saat ara verildi "

Çok güzel bir yarıştı gerçekten. Bu sene çok heyecanlı yarışlar izliyoruz. Shumi için üzüldüm . İnşallah sonraki yarışlarda bu performansını sürdürür.

Mehmet Alacicek
13-06-2011, 10:33
cok keyifli bi yarış oldu ben çok keyif aldım resmen 12 den sona bile devam etti yarışşş

fangio
13-06-2011, 10:45
Ah DRS ah... bu kural artık cidden işin keyfini kaçırdı. Schumiyi tekrar podyumda görmek çok güzel olacaktı. Ama adamım direnemedi ki sanki arkadaki tur bindirir edasıyla geçiş yapacaksa içine edeyim ben böyle geçiş hamlesinin. Nerde adrenalin nerde risk alma...

Eriador
13-06-2011, 22:46
İşin acı Tarafı Schumacher'in hiç bi geçişinde DRS yok ama kaybettiği tüm pozisyonlar DRS yüzünden gelen geçen tur farkı atar gibi geçti ...

Sahi bu arada Rosberg i gören oldumu ? yarışıyormuydu ? Bi ara Sutil ona temas etti diye gördük sonra ne oldu ?

tyMu
14-06-2011, 00:35
daha yeni izledim sağol link için :D
enteresan bir yarış olmuş kasap button milleti sağa sola ata ata 1. oldu :D acaip konstre oldu ama sonlarda iyi iş çıkardı ,bu çarpmlara vurmalara ceza geldimi daha sonra?.vettel son anda baskıyı kaldırmadı heralde saldı gitti :)
okadar dedik drs yapmayın etmeyin dedik resmen schuminin yarışını mahvetti drs :) podyumda görmek güzel olurdu 1 tur daha olsa belkide geçebilirdi 0.4sn fark olmuş webberle , mercedesin aracıda baya yavaş kaldı biraz daha rekabetci bir araç olsa çok zevkli turlar izlerdik 4 lü olarak yarışsalar :)
unutmadan massanın fotofinişide çok güzel oldu kobayaşiye iyi bir araba verin adam inanmış :D

SifirinciMurat
14-06-2011, 19:24
Ah DRS ah... bu kural artık cidden işin keyfini kaçırdı. Schumiyi tekrar podyumda görmek çok güzel olacaktı. Ama adamım direnemedi ki sanki arkadaki tur bindirir edasıyla geçiş yapacaksa içine edeyim ben böyle geçiş hamlesinin. Nerde adrenalin nerde risk alma...

DRS saçmalık. Geçişi kolaylaştırıyor ama mücadele yok. Hala virajda kimse kimseyi takip edemiyor, veya bir turun yarısı boyunca kimse kimseyle yan yana gidemiyor. Şöyle bir şeyi canlı olarak izleyemeyeceğiz:

YouTube - ‪F1 1979 René Arnoux Vs Gilles Vileneuve‬‏ (http://www.youtube.com/watch?v=kl2tIFxSEGA)

Yapılacak şey aerodinamik ekipmana olan bağımlılığı azaltıp, lastikleri ön plana çıkarmakken tam tersini yapıyorlar. Saçmalık.