PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Satış Sorunsalı

dangerahmet
04-06-2011, 19:24
Cuma Günü Yani Dün, Yeni Aracımızı Aldık Yalnız Şöyle Karışık Bi Sorun Var , Aracı Acil Almamız Gerektiği İçin ve Kayseriden Ankaraya Notere Yetişemeyeceğim İçin Aracı Ankara'da Abimin Üstüne Devir Yaptırmak Zorunda Kaldım.
Şuan Aracı Kendi Üzerime Almak Zorundayım Çünkü 7 Gün İçinde Yapılması Gereken,Muayene v.b Özel Problemler Var Hemen Hızlı Bişekilde 7 Gün İçerisinde Aracı Kendi Üstüme Alabilmem Mümkünmü ? Sigorta Yaptırmadan veya Herhangi Bir İşleme Gerek Kalmadan Sorunum Bu Tam Olarak..
Ama Benim Bildiğime Görede;
Ruhsat Henüz Çıkmadı Normal Olarak.Sigortasını Yaptırıp,Ruhsatı Trafik Tescilden Alıp Muayenesini Yaptırıp Öylemi Yapacağız Satışı?. Sonra Tekrar Sigorta Trafik Tescil Falan Baya Masraflı Olacağa Benziyor Bu Araç Devir İşi :beuj:
---
ve Ayrıca Noter İşlemlerindeki Geçici Tescil Belgesinde (Araç:106 S16) Yakıt Cinsi: Benzin Yerine Dizel Yazılmış.Ruhsattada Dizel Olarak mı Geçer Acaba ? :beuj:

MRC
04-06-2011, 20:23
noterın verdıgı kağıtla 30 gun ıcerısınde satıs yapabılrısın muayne sıgorta yapılmasına gerek yok.

GokhanG
04-06-2011, 21:01
noterin verdiği belge sistem otomatik olarak çıkıyor diye bekliyorum dua et öyle bir şey olmasın o işin sıkıntısı büyük die biliyorum... diğer sorun ise noterin verdiği evrakla ile 30 gün içinde satış yapabilirsin...

mKc
04-06-2011, 21:03
Noterde söylediğinizde düzeltirler sanırım bilgilerini. Noter'in verdiği kağıtla da tekrar satış işlemini yapabilirsiniz yalnız ayrıca bi ücret vermeniz gerekecek notere, aracı üzerinize almak için.

h.guroglu
04-06-2011, 21:16
bırak araç abinin üstünde kalsın abin sana noterden bi vekalet göndersin 20-30 tl gibi bir rakkamı olması lazım aracın tüm işlemlerini sende vekaletle alledersin

Frid
04-06-2011, 21:31
Noterde söylediğinizde düzeltirler sanırım bilgilerini. Noter'in verdiği kağıtla da tekrar satış işlemini yapabilirsiniz yalnız ayrıca bi ücret vermeniz gerekecek notere, aracı üzerinize almak için.

hayır notere bilgi yanlış derseniz muayene yapılmadan yanlış düzeltilmeden satış yaptırmaz size hiç bahsetmeyin öyle satışı yapın daha sonra muayenede düzeltilir zaten :icon_tup:

slowmotion
04-06-2011, 22:44
ben araç satışı için gittim daha 2 gün önce. trafik sigortası sordular ve fotokopisini aldılar. ayrıca ek1 belgesinin fotokopisini al. o belge ile vergi dairesine gidip vermen gerekebilir. maliyenin sisteminde görünmezse satış yapamıyorsun...

ayrıca nüfus cüzdanı şart noter için ehliyeti kabul etmiyorlar

S.Özeren
04-06-2011, 22:47
hayır notere bilgi yanlış derseniz muayene yapılmadan yanlış düzeltilmeden satış yaptırmaz size hiç bahsetmeyin öyle satışı yapın daha sonra muayenede düzeltilir zaten :icon_tup:

e muaynedede bu sayfa yanlış ek-1 doldurup yeni sayfa çıkması lazım demiceklermi ? yani 2. bi sayfa masrafı çıkıcak ?

Alper_
04-06-2011, 22:57
e muaynedede bu sayfa yanlış ek-1 doldurup yeni sayfa çıkması lazım demiceklermi ? yani 2. bi sayfa masrafı çıkıcak ?

aynen öyle diyecekler :)

dangerahmet
05-06-2011, 01:41
Yardımcı Olan Arkadaşlara Teşekkür Ederim.
Devlet baba yedi bitirdi bizi :( şimdi tam olarak ne yapmam gerekiyor Anladığım kadarıyla bu şekilde satışı alabiliyorum sanırım 30 gün içinde ? Satışı aldıktan sonra sigorta-muayene ama yakıt cinsi yüzünden muayenede kalıyorum, ek-1 doldurup yeni sayfa v.s v.s masraf üstüne masraf yapıyorum galiba ? durum iyice karıştı

S.Özeren
05-06-2011, 01:47
Yardımcı Olan Arkadaşlara Teşekkür Ederim.
Devlet baba yedi bitirdi bizi :( şimdi tam olarak ne yapmam gerekiyor Anladığım kadarıyla bu şekilde satışı alabiliyorum sanırım 30 gün içinde ? Satışı aldıktan sonra sigorta-muayene ama yakıt cinsi yüzünden muayenede kalıyorum, ek-1 doldurup yeni sayfa v.s v.s masraf üstüne masraf yapıyorum galiba ? durum iyice karıştı

satışını aldığınız zaman yakıt tipini doğru yaptırın , o şekilde gidin muayneye

Frid
05-06-2011, 01:52

aynen öyle diyecekler :)

malesef tercih kişiye kalmış işte her şekilde muayene gelicek araç ya önce yada sonra ugraşacak

satışını aldığınız zaman yakıt tipini doğru yaptırın , o şekilde gidin muayneye

degiştirmek isterlerse dırek mauyene yollıcak zaten yoksa satış olmayacak

harrem
05-06-2011, 03:02
ruhsatı daha cıkarmadıysan satısını yapın aracın daha sonra sigortasını yaptırıp muayeneye gıdın ek 1 belgesı ıle ek1 de dızel yazan kısmı benzınlı olarak doldurun muayeneyı yaptırıp tescıle gıdın yenı ruhsatınızı alın..

dangerahmet
06-06-2011, 20:21
ruhsatı daha cıkarmadıysan satısını yapın aracın daha sonra sigortasını yaptırıp muayeneye gıdın ek 1 belgesı ıle ek1 de dızel yazan kısmı benzınlı olarak doldurun muayeneyı yaptırıp tescıle gıdın yenı ruhsatınızı alın..

Teşekkürler