PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Digitürk Sorunsalı?

mKc
04-06-2011, 23:54
Herkese iyi forumlar.

24 ay sözleşmeli digiturk abonesiyim. Tahmini 7 aydır da digiturk kullanıcısıyım.

Merak ettiğim şey, aboneliği belli bir süre için durdurabiliyor muyuz?
Mesela TTNET'de istediğiniz 3 ay boyunca aboneliği dondurma hakkınız var. Haziran ayında dondurup Eylül ayında Tekrar Kullanıma devam etmek gibi.

Eğer Digiturkde de böyle bi imkan varsa nasıl faydalanacağız. Ayrıca eğer bu dondurma işlemi yapılabiliyorsa Tüm kanallar mı iptal oluyor yoksa sadece üyelik gerektiren digitürk'e özel olan kanallar mı?

Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum, şimdiden teşekkürler. Saygılar.

S.Özeren
05-06-2011, 00:15
takipteyim lig tatildeyken boşuna para ödüyoruz :)

cem
05-06-2011, 09:25
Herkese iyi forumlar.

24 ay sözleşmeli digiturk abonesiyim. Tahmini 7 aydır da digiturk kullanıcısıyım.

Merak ettiğim şey, aboneliği belli bir süre için durdurabiliyor muyuz?
Mesela TTNET'de istediğiniz 3 ay boyunca aboneliği dondurma hakkınız var. Haziran ayında dondurup Eylül ayında Tekrar Kullanıma devam etmek gibi.

Eğer Digiturkde de böyle bi imkan varsa nasıl faydalanacağız. Ayrıca eğer bu dondurma işlemi yapılabiliyorsa Tüm kanallar mı iptal oluyor yoksa sadece üyelik gerektiren digitürk'e özel olan kanallar mı?

Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum, şimdiden teşekkürler. Saygılar.

senle yaklasik ayni konumdayiz.Ben de bu konuyu musteri hizmetlerine sormustum yaz tatilinde yurt disina gitme olayim var di, max 2 ay boyunca yayınlarınızı tamamen dondururuz sonra kaldigi yerden devam eder dediler.sitelerinde de var zaten ;

"Üyeliginizi bir yil içinde 2 aya kadar dondurabilirsiniz. Üyeliginizin dondurulmasi durumunda yayinlariniz kesilecek ve bu süre faturaniza yansitilmayacaktir. Dondurma süresi sonunda yayinlariniz otomatik olarak açilacak ve tekrar faturalanmaya baslayacaktir. Üyeliginizin dondurulmasi için talebinizi 0212 473 73 73 numarali telefonla ulasacaginiz müsteri hizmetlerimizden müsteri temsilcimize iletebilirsiniz."
DIGITURK - Üye Destek (http://www.digiturk.com.tr/Pazarlama/UyeDestek.aspx?id=3#sssIcTab3_2_anc)

benim asil merak ettigim cevreden hep 2 senelik taahattüt bitmesine yakin kafalarına gore uyelik sozlesmesini uzatmislar gibi sikayetler duyuyorum bunu yasamamak icin konusmak lazim.

ArMy
05-06-2011, 09:30
Ben bunu bilmiyordum 2 yaz boyunca 2 ay boşa açık kaldı.He para değil benimki aylık 10 lira ama güzelmiş uygulama..

mKc
05-06-2011, 10:01
benim asil merak ettigim cevreden hep 2 senelik taahattüt bitmesine yakin kafalarına gore uyelik sozlesmesini uzatmislar gibi sikayetler duyuyorum bunu yasamamak icin konusmak lazim.

verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim hocam, bu 2 yıldan sonra otomatik uzatma olayı da beni deli ediyor.
Bunun bi önlemini mutlaka alıcaz, yoksa üniversite bitecek biz askere gidicez, uyduya bağlı olmayan bi "digi"ye havadan 55TL vericez (=

CaNeR44
05-06-2011, 10:49
ben geçen aradım dıgıturk u lig bittiği için lig tv dondurmak istedim max 1 ay hakkınız var dediler beni mi kandır dı yoksa

mKc
05-06-2011, 11:21
"Üyeliginizi bir yil içinde 2 aya kadar dondurabilirsiniz. Üyeliginizin dondurulmasi durumunda yayinlariniz kesilecek ve bu süre faturaniza yansitilmayacaktir. Dondurma süresi sonunda yayinlariniz otomatik olarak açilacak ve tekrar faturalanmaya baslayacaktir. Üyeliginizin dondurulmasi için talebinizi 0212 473 73 73 numarali telefonla ulasacaginiz müsteri hizmetlerimizden müsteri temsilcimize iletebilirsiniz."
DIGITURK - Üye Destek (http://www.digiturk.com.tr/Pazarlama/UyeDestek.aspx?id=3#sssIcTab3_2_anc)

hocam bu linke tıklarsanız, orada açılan menüden "Taşınma" kısmı seçip sonra da "Üyeliğime ara verebilirmiyim?" kısmına tıklarsanız tam olarak "cem" kardeşimin yazdığı ibare çıkıyor.

Ama bu digitürk hiç belli olmaz, kendinden emin bi şekilde arayıp ben eminim böyle böyle yazıyor 2 ay ara veriliyormuş derseniz "R" ye takıp uzlaşabilirler.

ArMy
05-06-2011, 11:40
Bu arada biraz önce dolanıyordun bosna da görüldün :)

mKc
05-06-2011, 11:59
Dersin yanındaki mezelerim bitti (Bkz: Sigara & Çay & Kola) Onları tazelemeye gittim.
Apartmanın garaj kapısında beton yenileme işlemi varmış arka kapıdan girecektim. Geri geri gelirken ters yolda sobelendim sanırım. ((=

Jehuty
08-06-2011, 14:00
Arkadaşlar digitürk için sizi uyarmak isterim 2 gün önce Antakya dan bir avukat asistanından telefon aldım. Mahkemeye icra takip açtıracağını belirtti. Durum aynı senin gibi dondurma olayı ile başladı telefon ile aboneliğimi dondurduğumda bana bilgi verilmedi 2 ay süresi olduğu ve 2 ay sonra otomatik açıldı. Bana fatura kesildi ben de izlemediğim digitürkü ne yapayım deyip ödedim faturayı ve digitürkü iptal ettirdim. Bu bahsettiklerim 2007 yılında oluyor ve benim şuanda aktif digitürk aboneliğim var. Yani telefonum var adresim var ellerinde herşeyim var. Ama bilgi verme uyarma sıfır sadece seni nasıl daha fazla kazıklarlar onun için uğraşıyorlar.
Üye olan aile fertlerinin hepsinin aboneliğini kapattırıyorum tepkimi göstermek adına. 6-7 üyelik aynı anda iptal ettiriyorum. Size tavsiyem kesinlikle ve kesinlikle digitürk üyeliği almamanız üyeliği olanlarda iptal ettirsin , internette bir arama yaptırdığınızda insanların başına gelen trajik komik olayları göreceksiniz.
Aklınızda olsun digitürk borcunuz yoktur der sonra size borç çıkartır bunu da avukat vasıtası ile öğrenirsiniz.

Murat Özcan
08-06-2011, 14:03
evet her yaz biz donduruyoruz,tüm kanallar değilde maç kanalları kapatılıyor 3 ay sonunda açılıyor,isterseniz lig başlamadan öncede açtırabılırsınız tabıkı bastan kapatmamak ıcın sızı ıkna etmeye calısıyorlar ama sız bıraz ısrarcı davranırsanız kapatıyorlar onlara fazla soz hakkı vermemeye calısın bunun ıcın musterı hızmetlerı/musterı temsılcısıyle gorusebılırsınız

İbrahim33
28-09-2017, 21:24
Yıllardır üyeydim gs kötü gidince sinirlenip kapattırmıştım 2 sene önce. Bugün yine bağlattım digiturk. Ancak kanal geçişlerinde ekran görüntüsü 2-3 sn sonra geliyor. deli etti beni. Sizde durum nasıl ? Birde eskiden ulusal kanallar 22 den başlardı , şimdi hd olanları 322 ye atmışlar. skim ben bunların yapacağı işi.

brs852
28-09-2017, 21:27
Sezon sonu biz donduruyoruz ama devamlı bu hak var mı yoksa sezon sonu mu geçerli araştırmak lazım

onursumer
28-09-2017, 21:50
Yıllardır üyeydim gs kötü gidince sinirlenip kapattırmıştım 2 sene önce. Bugün yine bağlattım digiturk. Ancak kanal geçişlerinde ekran görüntüsü 2-3 sn sonra geliyor. deli etti beni. Sizde durum nasıl ? Birde eskiden ulusal kanallar 22 den başlardı , şimdi hd olanları 322 ye atmışlar. skim ben bunların yapacağı işi.

bende hizli alici kaynakli olabilir

hd kanallari normal kanallarin yerine alabilirsin musteri hizmetleri yapiyor bende osekilde 3xx gitmeme gerek kalmiyor

İbrahim33
28-09-2017, 22:01
bende hizli alici kaynakli olabilir

hd kanallari normal kanallarin yerine alabilirsin musteri hizmetleri yapiyor bende osekilde 3xx gitmeme gerek kalmiyor

hızlı alıcı nedir abi ?

onursumer
28-09-2017, 22:54
hızlı alıcı nedir abi ?

vurgul koymayinca yanlis anlasilmisim , benimki hizli geciyor, uydu alici kaynakli olabilir

İbrahim33
28-09-2017, 23:51
vurgul koymayinca yanlis anlasilmisim , benimki hizli geciyor, uydu alici kaynakli olabilir

:)

şöyle birşey buldum , umarım öyledir :)

ekşi duyuru - Digiturk kanal gecişleri cok yavaş (https://www.eksiduyuru.com/duyuru/1024522/digiturk-kanal-gecisleri-cok-yavas)

Evrenoz
29-09-2017, 07:47
HD kutu ise yavaş olabilir