PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vınn kullanımı

douu
06-06-2011, 10:28
Arkadaslar hem yazlıkta hem seyahatlerde falan kullanmak üzere bir vınn almak istiyoruz fakat verilen bilgiler hep cok karmaşık.. Şimdi ilk vınn alırken ne kadar ödüyoruz? Aylık kullanım sınırı ne kadar ? Ödemeler aylık olarak ayrı mı yapılıyor yoksa faturaya mı yansıtılıyor ? Alırken kullanırken falan yapılan odemelerle ilgili kullanan arkadaşların yardımını bekliyorum.

senna
06-06-2011, 10:41
kontratına bağlı kotan var kotaya download upload dahil olarak değerlendiriliyor istersen ay içinde ek paket vs alabiliyorsun ben 1 yıldır kullanıyorum kontratına göre ödeme yapıyorsun ilk 29 ödedim 3 ay sonrasında 49 ödüyorum kota aşımı olmazsa 2 yıllık kontrat yapmıştım

wekoo
06-06-2011, 10:45
ben turceel kullanıyorum 4 gb 40 ytl gayet memnunum araçta giderken sayehat esnasında süper oluyor..tavsiye ederim..... turcelllll güzel.

Murat
06-06-2011, 11:04
sadece nette gezinmek içn ise, down fln yapmayacaksan vodafone derim. kontrlühat ile 7 tl aylık kullanıyorum.

sınırsız ilk100mb 3g sonra hsdpa ya geçiyor. 120kbit down, 100kbit up. valla forum vs için bana oldukca yetiyor.

douu
06-06-2011, 11:07
Download upload falan yapmicam arkadaslar.. Hat Turkcell kamu 55 liramı ne ödüyoruz iste aylık.. Sadece sunu soruyorum. Turkcell bayiine gidip vınn istiyorum diyip alıp çıkacam mı :) onu soruyorum biraz daha detaylı alabilirsem cok sevinirim

dd-vti
06-06-2011, 11:16
tek bildiğim en iyisinin turcell in vını vadafon felan çok yavaş

RottingChrist
06-06-2011, 11:25
ödediğin tarife kadar çekim gücü yani 3g bağlantısı da önemli. mesela ben aldım gop da otururken 3g ile bağlanamıyordum ve çin işkencesinden beter durumdaydı. yeni taşındığım yerde full 3g ile bağlanıyorum çok memnunum. 2 yıllık sözleşme yapmıştım cihaz parası öemedim ve aylık 49 tl ödüyorum 4 gb olanına. şunu da sık kıllanan arkadaşlarımdan duyuyorum modem olarak vadafone hat olarak turkcell kullan şeklinde. çoğunlukla kullanacağınız bir yerde birisinden alarak yada cep telefonunuzun 3g sine bakarak kontrol edin çekmiyorsa çok pişman olurusunuz.

HALUK
06-06-2011, 11:44
tukcell 10 numara 2 yıldır kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim

senna
06-06-2011, 11:58
Download upload falan yapmicam arkadaslar.. Hat Turkcell kamu 55 liramı ne ödüyoruz iste aylık.. Sadece sunu soruyorum. Turkcell bayiine gidip vınn istiyorum diyip alıp çıkacam mı :) onu soruyorum biraz daha detaylı alabilirsem cok sevinirim

bildiğim kadarıyla yeni bir hat alman lazım vınn için data hattı farklı oluyor kontrat vs yapıp orada yeni hat alıcaksın

Murat
06-06-2011, 12:44
tek bildiğim en iyisinin turcell in vını vadafon felan çok yavaş

kullandınmı :)

M3CSL
06-06-2011, 12:54
yeni hat alıosun işte,sözleşme ımzalama fılan 10dkda hallettıler.
Yalnız kötü ceken bı evde oturuosan işkence oluyor, cok yavas vs..

pnrkc
06-06-2011, 13:18

evet dediğiniz gibi yapacaksınız hat kimin adınaysa o kişi bir kaç evrak imzalayacak yeni hat verecekler size.

normal vınn kullanıcılarından aldıkları 30civarında olan vergiyi kamulu olduğunuz için sizden almayacaklar.

hızı da gayet iyi

derece43
06-06-2011, 13:31
Bu alanda en iyi tecrübeye sahibim diye düşünüyorum çünkü türkiyenin en kuytu köşelerine göreve gidip geliyorum gittiğim her ekipteki arkadaşta turkcell tt avea ve vodafone sahip vınnlar mevcut en iyisi bu ölçümlerde VODAfone çıktı kendim kullanmaktayım.. Test için yüksekova şırnak tunceli erzincan diyarbakır midyat batı şehirleri iç anadolu sadece karadenizde kullanmadım:D Çekim download 3g olayını şimdilik aşmış vodafone tavsiye ederim...

onursumer
06-06-2011, 13:39
vodafone veya turkcell suan en ıyısı bu konuda hangısını alırsan al kontratsız olsun gerısı onemlı degıl :)

cery
06-06-2011, 13:45
Bu alanda en iyi tecrübeye sahibim diye düşünüyorum çünkü türkiyenin en kuytu köşelerine göreve gidip geliyorum gittiğim her ekipteki arkadaşta turkcell tt avea ve vodafone sahip vınnlar mevcut en iyisi bu ölçümlerde VODAfone çıktı kendim kullanmaktayım.. Test için yüksekova şırnak tunceli erzincan diyarbakır midyat batı şehirleri iç anadolu sadece karadenizde kullanmadım:D Çekim download 3g olayını şimdilik aşmış vodafone tavsiye ederim...

diyarbakıra gelin haber etmeyin. çok iyi :D

dou biz sorduk en az 6aylık kontrat yapıyorlar sonrasında yeni bi hat veriyorlar.

şehir merkezlerinde çok iyi çok hızlı ama merkezden biraz uzaklaştıkca hızda yavaştan düşüşler yaşadık biz. kullandığımız avea idi. diğer firmalarınkini bilmiyrum

Jem89
06-06-2011, 13:48
Valla nasıl alınıyor nasıl ödeniyor vs bilmiyorum.. Babamda var bu vınn'dan.. 2-3 kere girdim.. Gayet hızlı.. Bir tek onu biliyorum.. :)

derece43
06-06-2011, 13:49
diyarbakıra gelin haber etmeyin. çok iyi :D

dou biz sorduk en az 6aylık kontrat yapıyorlar sonrasında yeni bi hat veriyorlar.

şehir merkezlerinde çok iyi çok hızlı ama merkezden biraz uzaklaştıkca hızda yavaştan düşüşler yaşadık biz. kullandığımız avea idi. diğer firmalarınkini bilmiyrum

Merak etme biladerim ara ara yokluyorum bi dahakine haber ederim.. Eywallah sitem için...:D

Berkan
06-06-2011, 13:52
vodafone un kontratsızını al uğraşmassın hızıda 10 numara 1-1.5 senedir kullanıyorum

Eray Yümsel
06-06-2011, 14:06
2 senelik vodafon kullanıcısıyım sınırsız 100tl .. 5gb kotası 50tl hızı güzel son zamanlarda dahada arttı geliştiriyolar devamlı bazı antin kuntin işlerio luyo ama güzel yani değer...

turkcell almamanı öneririm kotayı geçtinmi kollcenter la muhatap olmak zorunda kalırsın :D