PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aile baskısı

01ASU
06-06-2011, 16:40
artık hergün evde çıkan tartışmalardan kavgadan huzursuzluktan bıkma derecesine geldim arabamı satmam konusunda bu kadar emek maddiyat var gözden çıkaramıyorum bir türlü bi taraftanda aile bıkkınlık oldu artık bunalıma soktular ne yapmam lazım fikri olan varmı işin içinden çok düşündüm çıkamadım

aslan
06-06-2011, 16:41
sorun araba ilemi ilgili?

01ASU
06-06-2011, 16:42
sorun istemiyorlar bi türlü hatta bugün artık o kadar tartıştıkki benzin döküp yakma meselesine kadar geldi

Jem89
06-06-2011, 16:43
Yerinizde olsam şöyle yapardım..

Düzgün ve sakin bir biçimde arabaya çok para harcadığımı sattığım zaman en az 5-6 milyar zarar edeceğimi anlatmaya çalışırdım.. Başka türlü zor çünkü..seviyorum ediyorum emeğim var tarzındaki düşünceleri aileler kabul etmiyor maalesef..

01ASU
06-06-2011, 16:44
ya adam parasında zararında değil takıntı yapmışlar değil 5-6 zarar beleşe ver genede gidicek şeklinde

erkin006
ver kurtul aileyle kötü olmaya deymez...

serqan23
ortalık sakınlesene kadar yatır arabanı. herkes sakınlessın bı sende sakınleş. sakın kafayla oturup çözersiniz sorunlarınızı. Tabı bu benım fikrim sen daha iyi bilirsin...

XSi
06-06-2011, 16:45
Yerinizde olsam şöyle yapardım..

Düzgün ve sakin bir biçimde arabaya çok para harcadığımı sattığım zaman en az 5-6 milyar zarar edeceğimi anlatmaya çalışırdım.. Başka türlü zor çünkü..seviyorum ediyorum emeğim var tarzındaki düşünceleri aileler kabul etmiyor maalesef..

anne babanın derdi harcanan para değil zaten..

bu tip araçları tehlikeli buluyorlar (haklı olarak) dolayısıyla evlatlarını kaybetmekten korkuyorlar..

maddiyattan giderek sonuç alamazsın bu tip bi durumda..

RCkid
06-06-2011, 16:45
ben çok mücadele ettim bu konuda ailemle
sanayide yatması arabanın, arada problem çıkarması huzursuzluk yaratıyordu
sonunda kabullendiler, sonuç olarak 2. araba alındı.problem kalmadı
bence anahtar nokta aileye aşırı tepkiden, söylediklerini biraz içe atmak

01ASU
06-06-2011, 16:46
ortalık sakınlesene kadar yatır arabanı. herkes sakınlessın bı sende sakınleş. sakın kafayla oturup çözersiniz sorunlarınızı. Tabı bu benım fikrim sen daha iyi bilirsin...

kanka o tarz şeyleride denedim 2-3 ay yatırdığım oldu unutsunlar diye klasik eve giriyorum gündem araba satılması hakkında mesele maddiyat kesinliklede değil

Talih.b16
06-06-2011, 16:46
vallaha 30 yaşındayım araclarıma baya masraf yaptım hatta aile desteği bile alıdım nasılmı?bu işin bi spor bi hobi oldugunu onlara anlatıcaksın birazda haber seyrettirip iti kopuğu göstericeksin ki onlar sadece bırak arabasıyla uğraşsın saga sola bulaşmasın diycekler ..eşimde aynı fikirde benimle arabalarımı cok sevdiğimi bilir destek verir.hiç olmadı bi isyan herseyi çözer :)

.

01ASU
06-06-2011, 16:48
ben çok mücadele ettim bu konuda ailemle
sanayide yatması arabanın, arada problem çıkarması huzursuzluk yaratıyordu
sonunda kabullendiler, sonuç olarak 2. araba alındı.problem kalmadı
bence anahtar nokta aileye aşırı tepkiden, söylediklerini biraz içe atmak

işte bnmde anlamadığım zaten evde 2 kişi yaşıyoruz babam ve ben ve 3 araba var sadece mesele ona olan saplantı çözemedim çıkamadım işin içinden

JDM VTİ
2,bi araba alıp buna az az masraf yapıp birden yüklenmiceksin olup bviticek kanka :D

edit: evde arabada var baska gündelik için.

masraf etmeyi bırak bi süre kanka..

Low-Rider
Yanlis hatirlamiyorsam babanda seviyoru bu isleri beraber arabaya birseyler yapmistiniz. Nolduda deisti ki?

by serçe
06-06-2011, 16:50
umut allah sabır versin kardeşim zor bir durum evdekiler ile bu araba muhabbetlerine girme tartışma olayı inşallah halledersin

edit : aynen umut Low-Rider dediği gibi babanda seviyordu ne oldu da böyle ters düştü arabaya karşı ?

01ASU
vallaha 30 yaşındayım araclarıma baya masraf yaptım hatta aile desteği bile alıdım nasılmı?bu işin bi spor bi hobi oldugunu onlara anlatıcaksın birazda haber seyrettirip iti kopuğu göstericeksin ki onlar sadece bırak arabasıyla uğraşsın saga sola bulaşmasın diycekler ..eşimde aynı fikirde benimle arabalarımı cok sevdiğimi bilir destek verir.hiç olmadı bi isyan herseyi çözer :)

.

abi birazda burda var gariplik bu arabayı yaparken biz babam en büyük desteği çıkan kişiydi maddi manevi hatta işini gücünü bırakıp dispritörü bile tüm gün uraştı yaptırdı vs gel gelelim bir iyi bir kötü dengesizlik var hem yardım ediyor hemde satılıcak diyor çıkmaza sokuyor kafam kazan oldu gene

cem
Yaşını bilmiyorum ama yaşın ilerledikce ailen daha da anlayışlı olacaktır, bu tarz durumlari belirli yaşlarda bi cogumuz yaşamızdır ..

Benim fikrim aracini daha sleeper bi tribe sokarsan onlarda biraz daha rahatlamis olur.

arfy
aynen tamponu babayla delmiştin umut'um .. resimleri koymuştun burda herkes vay be babaya bak hesabı olmuştu ?

serqan23
06-06-2011, 16:51
kanka o tarz şeyleride denedim 2-3 ay yatırdığım oldu unutsunlar diye klasik eve giriyorum gündem araba satılması hakkında mesele maddiyat kesinliklede değil

anladım anladım. maddıyat olmadıgını hemen herkes biliyodur zaten...

sımdı sana burdan ne desek yetmez ki sen yasıyosun cunku herseyı...

öfkeyle kalkan zararla otururmus derler. Bi anlık sınırle sonra uzulcegın seyler yapma yeter... Geri kalan herseyde umarım bıan once yoluna gırer kardeş. Cok ugrastın cok emegın war cunku SU da...

01ASU
06-06-2011, 16:51
Yanlis hatirlamiyorsam babanda seviyoru bu isleri beraber arabaya birseyler yapmistiniz. Nolduda deisti ki?

komik bi durum işte babam eliyle yaptığı arabamı şimdide baskısı kuruyor gidicek diye şimdiye kadar slk230 compa kadar teklif etti ama gidicek diyor bunalıma soktu öğlen öğlen

Talih.b16
06-06-2011, 16:54
abi birazda burda var gariplik bu arabayı yaparken biz babam en büyük desteği çıkan kişiydi maddi manevi hatta işini gücünü bırakıp dispritörü bile tüm gün uraştı yaptırdı vs gel gelelim bir iyi bir kötü dengesizlik var hem yardım ediyor hemde satılıcak diyor çıkmaza sokuyor kafam kazan oldu gene

ozaman babanda problem var sıkıntılıdır adam sana sarıyodur problemleri vardır en yakını sensin sana patlıyodur arabayı satsanda 2 gün sonra aynı seyler baslar.babanın yakın bi arakadasıyla konuş bi istersen sıkıntısımı var nesi var sen konuşma ama.ordan yola cıkıp cözersin işini işallah nediyim

01ASU
06-06-2011, 16:54
aynen tamponu babayla delmiştin umut'um .. resimleri koymuştun burda herkes vay be babaya bak hesabı olmuştu ?

ya kanka tek o olsa keşke ateşleme için dispritörden tut bijonların saplamasına ondan tut filtre kitinin hava alması için delinen fara kadar yaptı şimdide pat tam ters halde son 4-5 aydır

Jem89
06-06-2011, 16:55
ya adam parasında zararında değil takıntı yapmışlar değil 5-6 zarar beleşe ver genede gidicek şeklinde

anne babanın derdi harcanan para değil zaten..

bu tip araçları tehlikeli buluyorlar (haklı olarak) dolayısıyla evlatlarını kaybetmekten korkuyorlar..

maddiyattan giderek sonuç alamazsın bu tip bi durumda..

O zaman başka.. :)

Arabanın görüntüsü de çok büyük etkendir.. :) Stock'a çevir.. motor yüklü kalsın :)

Ama gerçekten aile büyük sıkıntı yaratıyorsa bazen hak vermek gerekiyor.. Babam sırf bi kazada ölmeyeyim diye küçük araba almadı bana hiçbir zaman.. Polo gti,ibiza cupra tarzında arabalara baktım.. c2 falan düşündüm.. Gösterdiğim her arabada hiç gerek yok konuşmayalım bile dedi..

Biz kendimizce haklı olabiliyoruz ama objektif olarak bakınca onlarda haklı..

01ASU
06-06-2011, 16:56
ozaman babanda problem var sıkıntılıdır adam sana sarıyodur problemleri vardır en yakını sensin sana patlıyodur arabayı satsanda 2 gün sonra aynı seyler baslar.babanın yakın bi arakadasıyla konuş bi istersen sıkıntısımı var nesi var sen konuşma ama.ordan yola cıkıp cözersin işini işallah nediyim

oda garip abi sorun onda sanırımda düzelmesi için bodrumdan antalyaya ordan doğuya karadenize her yere gezmeye gönderdik hatta şimdi rusyaya gidiyor adam terör oldu resmen ama ilk baş neden araba kavgada

Trance-R
06-06-2011, 16:57
benim annem corsa gsi aldığımda hayırlı olsun bile demedi ve ben o arabayla daha 24 saat geçmeden kaza yaptım ! ... bence şunu dene ; sakin anlatmaya çalış , tamam emek var ama ailen 1 arabadan çok daha önemli ... ve şu an ben araba alamıyorum ailemin baskısı yüzünden. şahini bana monte ettiler ben mecburi sebepten biraz da maddi sıkıntıdan dolayı , bu arabayı yana yakıla kullanmak ve zevk almak durumunda kaldım ...

senin durumun değişik ama benzer olaylar var... sakince - konuşarak çözülür ... hızlı ama 4 kapı bi sedan al kendini bir şekilde aileni kızdırmadan tatmin et :)

hayırlısı olsun .. saygılar ve sevgiler ...

vtecburhan
06-06-2011, 16:58
satgitsin değmez...

01ASU
06-06-2011, 16:59
satgitsin değmez...

burhan abi emeğimi sen biliyorsun yapamadım ki bi türlü bu kadar emeğe üzülüyorum para umrumda bile değil

Ek.Civic_Spoon
06-06-2011, 17:01
bence birileri hızlı araba kullandığını falan söylemiştir seni takip ediyodur mesela bu koyduğun yeni videoları izlemiştir ve telaşa kapılmıştır sonuçta onun evladısın Allah göstermesin başına kötü birşey geliceğinden korkuyordur belkide eskiden bu kadar hızlı değildin ;)

erdemx
06-06-2011, 17:08
muhtemelen birileri hızlı kullandığını söylemiştir yada görmüştür bence o ne kadar yüklenirse yüklensin sen sakin davran alttan al yok baba de ona çıkışma sakinleştirmeye çalış,karşılıklı sesler yükseldikçe çıkmaza giriyo bi müddette gazlamassın zmanla geçer benim babamda motor alınca gelme eve demişti sonra trafik sigortasını kendi yaptırdı :)

RottingChrist
06-06-2011, 17:10
29 yaşındayım hb si ım var. çocuğum olması sebebiyle (olanlar daha iyi anlar) zorlanıyorum fakat bu zorluğa ramen aracımı sevdiğim için satmıyordum. bir kaç kez ailevi sıkıntı ve problem yaşadım ama onlar da sevdiğimi bildiği için ses çıkartmıyorlar. yalnız arabaya her bindiklerindeki huzursuzluk benim dikkatimi çekiyor ve piskolojik olarak rahatsız oluyorum. sokak yarışı yapmam gereksiz hareketlerde bulunmam mümkün olduğunca kurallara uymaya çalışırım ama yinede rahatsızım. sanırım biraz da yaş ile lakalı ama daha fazla dayanamadığım için satma kararı aldım. aracınızı çok beyenen birisi olarak inşallah ortak bir yol bulur da anlaşırsınız dileğinde bulunuyorum.

Skyhawk34
06-06-2011, 17:14
Allah yardımcın olsun abi gerçekten o baskı çok kötü birşey bende her yolu denedim ama bi türlü ortak bi nokta bulamadık

Ufuk
06-06-2011, 17:15
Abi full stock yap.Yükselt jantları kapak yap.Cam filmlerini sök.Stickerları sök.Stock 1.4 is gibi dursun.Bu arada baban evde olduğu zaman mümkünse arabayı gazlayarak çalıştırma.Hatta evin önü düz ise sokağın başına kadar it orda çalıştır baban sesini duymasın.Motor olayını ört bas et uzunca bir süre para harcama hatta kullanma.
Allah yardımcın olsun abi o kadar yardım gördükten sonra sat demesi ilginç olmuş..
Yada abi fazla zorlama sende beyaz corvette aşkı vardı sanırım al bitane bin rahat rahat.

Ef Driver
06-06-2011, 17:16
bence sorun şu olabilir umut ben techten takip ettigim kadarı ile söylüyorum baban büyük destekçi benim babam oturupta benim tamponumla ws arabamın bişi ile ugraşmaz son aylarda olan bu sıkıntı cevrende komşuların akrabaların warsa onlar babanı sıkıştırıp kışkırtıyordur yada facede bi cook su vti nin redline videosu var oralardan izleyip senin canını tehlikeye atıcagın korkuyor olabilirmi büyük ihtimal biri doldurmuş babanı :(

01ASU
06-06-2011, 17:17
Abi full stock yap.Yükselt jantları kapak yap.Cam filmlerini sök.Stickerları sök.Stock 1.4 is gibi dursun.Bu arada baban evde olduğu zaman mümkünse arabayı gazlayarak çalıştırma.Hatta evin önü düz ise sokağın başına kadar it orda çalıştır baban sesini duymasın.Motor olayını ört bas et uzunca bir süre para harcama hatta kullanma.
Allah yardımcın olsun abi o kadar yardım gördükten sonra sat demesi ilginç olmuş..
Yada abi fazla zorlama sende beyaz corvette aşkı vardı sanırım al bitane bin rahat rahat.

dostum onları çıkardıktan sonra zaten bu aracın bi amacı kalmıyor ki babam egsoz sesini seven adam kendi aracına bile taktırmışlığı var

Bone-crusheR
06-06-2011, 17:18
bence babanda biraz sorun var babanla oturup konusman lasım aranızdaki ilişki nasıl bilmiyorum ama babanın bazı sorunları olabillir yada senin için endiseleniyor olabilir ustune gitmemelisin biraz beraber zaman gecirmeye bak hep araba basında olmazz

Mr.K
06-06-2011, 17:19
Umut babana suprız yap,bıaksam eve geldıgınde kur clıngır sofrasını ac bı buyuk..Baba hosgeldın de..sonrası sana kalmıs.(derdını ogrenmek ,nedır ne degıldır,nedendır..)

Bır ıkıncı secenekte,dogru a-nı yakalayıp onun derdını cozmen.Sor sorustur agzını yokla sebep ogrenmeye calıs akrabaları gez belkı bırıne bıseyler anlatmıstır,amcanla falan konus..(gibi)

ama bence 1.secenegı uygula.ALLAH yardımcın olsun.

okanturan
06-06-2011, 17:20
kirve allah kolaylık versin

Bone-crusheR
06-06-2011, 17:21
belkide babanın fikri degildir cevredeki insanlar seni görunce vermiştir babana gazıı ciddi bende cok oldu nası araba buu nası kullanıyo hep şikayet geliodu bole bişide olmus olabilir vti masallahı var okadar emegine yazık

CGTY
06-06-2011, 17:28
Sleeper görünüme dönmek en doğrusu gibi. Allah yardımcın olsun.

RsErdi
06-06-2011, 17:29
sen bana hibe et kurtul kardeş arabayı :D

zübeyir
06-06-2011, 17:33
Götür bir akadaşının evinin onunde kalsın hedıye ettım gıttı bırıne o bınıyo de.oraya gıt bıne sureklı sende..

otuzdört
06-06-2011, 17:36
Araba yüzünden Ailemle papaz olmazdım, şahsi düşüncem tabikide. Sonucta 4 tekeri olan bir demir parcası ailenin yerini tutamaz gönlümde.

KMR2-GT
06-06-2011, 17:38
aylarca ağladım yalvardım vtı aldıramadım babama.bı gun dedımkı içimde kaldı baba hıc sana bole bısı olmadı mı dedım oldu evet dedı o zaman alim dedım tamam dedı o laf yetti o anda

senınde öyle bir an a ihtiyacın var umut :)

gurcell
06-06-2011, 17:39
Ayrı bir eve çık, uzaklaş ailenden. Kendi hayatın olsun. Tabii bir iş bulman lazım (işin var mı yok mu bilmiyorum)

Kendi hayatın oldu mu gerisi fasa fiso, onlardan uzaklaşınca bak nasıl da sorunlar bitecek.

Gene bol bol git, yemeğini ye, otur. Fakat ailenle yaşama bence..

RottingChrist
06-06-2011, 17:55
Ayrı bir eve çık, uzaklaş ailenden. Kendi hayatın olsun. Tabii bir iş bulman lazım (işin var mı yok mu bilmiyorum)

Kendi hayatın oldu mu gerisi fasa fiso, onlardan uzaklaşınca bak nasıl da sorunlar bitecek.

Gene bol bol git, yemeğini ye, otur. Fakat ailenle yaşama bence..

maksat bağcıyı dövmekse aynen bu şekilde yapmak lazım :icon13:

01ASU
06-06-2011, 18:07
hatta şuan aldı arabamı gitti adam geziyor :D ama baskıda baskı tuhaf etti benide

Göki,ZD
06-06-2011, 18:08
hatta şuan aldı arabamı gitti adam geziyor :D ama baskıda baskı tuhaf etti benide
ya aracı sattıysa, teslime gidiyorsa ? :D:D:D

nakayama
06-06-2011, 18:11

:hehe::hehe: buda güzel :D

Bence oturup konuş nekadar hevesli olduğunu anlat.

01ASU
06-06-2011, 18:12

hass laannnnn harbi haa adam durduk yere anahtarı aldı çekti gitti haydii bende çıkıorumm okkk

AhmetYılmaz
06-06-2011, 18:13
Bu durumu en çok yaşayanlardanım sanırım.:) Ailede 2 araba olunca pek sıkıntı olmuyo ama tek araçta sıkıntı. Hatta bazen 2 araç olunca bile sıkıntı oluyo. Yapcak bişey yok. Konuşuyolar konuşuyolar susuyolar... Bende tamam tamam diyip geçiyorum. Karşılık verince daha beter...

S.Saka
06-06-2011, 18:15
bir babanın evladını düşünmesi çok normal ve aracınız çok hızlı ve daha da hızlandırmaya çalışıyorsunuz babanızında doğal olarak başınıza birşey gelmesinden size birşey olmasından korkuyor ama tabi bu size baskı yapıp sizi üzmesi anlamına gelmez ama olaylara birazda onun açısından bakmak lazım diye düşünüyorum..

saygılar

messi
06-06-2011, 18:20
bizimkilerin gsr600 hayalime hep karşı çıktıkları gibi.
ana baba işte. olayı bilmese bile yavrusunu düşünür hep.

elpadre
06-06-2011, 18:30
bekle sımdı babanı arıyourm konusucam ben bu ısı cozerım yavrum sıkma canınıı sadece sen benım hesaba 1 2 bın tl bır sey yolla ben ona cekı motoru yolluyum bak sakınlesır sana bulasmaz bıle

elpadre
06-06-2011, 18:33
hass laannnnn harbi haa adam durduk yere anahtarı aldı çekti gitti haydii bende çıkıorumm okkk

bırazdan senı arıcam senı ;)

BthnKrkt
06-06-2011, 18:33
benim babam bundan 4 5 yıl önce arabayı yeni yeni yanlız vermeye başladığında bi şikayet duysa haftaklarca sürdürmezdi şimdi ise az önce konuştuk bizim küçük ilçede eğer rc yi geçecek araba varsa deiştir hızlısını al dedi:) Pajero varken offroad yarışlarına girmem için çabalayıp durdu şimdi tek dediği sen ne kadar iyi olursan ol karşındakine güvenilmez dikkatli ol diyo

imhotep
06-06-2011, 18:37
arabanı sat duzgun bir 4 kapı hızlı araba al standart bin kardesım hem ekıplerden hemde aıle baskısından kurtulursun

arfy
06-06-2011, 18:51
aylarca ağladım yalvardım vtı aldıramadım babama.bı gun dedımkı içimde kaldı baba hıc sana bole bısı olmadı mı dedım oldu evet dedı o zaman alim dedım tamam dedı o laf yetti o anda

senınde öyle bir an a ihtiyacın var umut :)

uba yi almadan once s2000 alicaktim babama soyledim nedir ne degildir diyede gosterdim.. herseyi soyledim 2bin motor 240 hp arkadan itis ustu acik cart curt.. resmini gosterdim karsi cikti.. baba uni ogrencisiyim genelde tek geziyorum arada 1 arabami goruyosunuz haberiniz bile olmuyo hesabi .. smdi binmicem de is sahibi evlenip cocuk sahibi oluncami binicem dedim.. senide anliyorum bnm icin endiselenisosun baba ama kendini benm yerime koy hangisini isterdin dedim?4 kapi sedan mi s2000 mi .. tamam baba parayi sen verip alicaksin illa bunu al diyemem ne alirsan kabulumdur dedim.. haklisin s2000 isterim dedi.. direkt git istedgn s2000 i al gel dedi... uba i aldim :-)

acitasyon yao yada daha dorusu empati yaptirmayi dene.. kaldiki babam eline tornavida alip arabama degmis adam degildir , sen biraz daha avantajlisin yavrum...

fastchild
06-06-2011, 19:00
ya bi durun belkşde adam arabayı teslim etti umut abi durum nedir

turbo&quattro
06-06-2011, 19:07
Bizimkilerde bana demediklerini birakmiyorlar tr ye gelirken getirdigim araba parcalari icin. En son ciddi ciddi konusup arabamin benim tek zevkim oldugunu anlatmistim ve o gun bugun birsey demiyorlar. Aynisini deneyebilirsinsende. Yine olmazsa sat gitsin bir araba icin araniza sogukluk girmesin, geregi yok.

ALPER-VNS
06-06-2011, 19:27
işte bnmde anlamadığım zaten evde 2 kişi yaşıyoruz babam ve ben ve 3 araba var sadece mesele ona olan saplantı çözemedim çıkamadım işin içinden

senin baban değil miydi yaw tampona port açan.. öyle hatırlıyorum.. arabayla zamanında kendi de ilgilenen adam şimdi istemiyosa vardır illa ki bi sebebi, sat gitsin bence ama yerine ne alınıcak onu iyi konuşmak lazım..

alfonso4474
06-06-2011, 19:31
aile ile ilgili araba konusunda çok sorun cıkıyo ama allahtan öle bi sıkıntım yok yani hiç bişi demezler karışmazlar hiç bi şekilde vazgecrmeye kalkmazlar valla işiniz var :)

!KO
06-06-2011, 19:31
abi akıl vermek gibi algılama sakın basıma geldi ordan biliyorum

herzaman haklı cıkıyolar bende cok atar gıder yapıodum iş konusunda okul araba vs hepsindede dediklerine geldim iyikide gelmişim huzur gibisi yok yemişim hondasını vs kendini aileni sıkmaya degmez hiçbi araba :)

FunnyCorpse
06-06-2011, 19:40
valla UMUT dostum

bende clio ya bir sürü sey yapmıstım ses sistemi jant far ben görsel anlamda bırsey yaptım 6 bın lıra cıvarı
babam her gün bu arabadan jantlar sokulecek
WİLLİAMS yazısı yüzünden bile benımle tartıstııııı
ses sıstemını sok(bagaj ıptaldı )
arabayı yükseltt
diye diye
en son yakma noktası neler dedıysem her dedıklerını yaptımm
okulu bırak gel adanada oku dedı yenıden oss gırdım çü kazandım dersler super
fabrıkaya gıttım

yınede degısmedıı yollar cok bozuk jantlar sok yukselt dedı HER NEKADAR TEK SEVDIGIM SEYIN BU OLDUGUNU ANLATSAMDA
sonra alkol basladı karı kıZ.....
her gün 70 lık içtim arabayı gerı verdıı almadımm
şimdi sıfır araba aldı verdı 6 ay oldu 2 defa bındımm

KENDI PARAMIZI KAZANMADIGIMIZ SURECE elın .... ıle gerdege gırılmez :) her nekadar parca felan alsakta calısıp bırıktırıp ne dıyorsa yapıcan

kafan rahat olucakk al gıt dıyo ıstemıyorum dıyorum kafam rahat misss TAKSİye bınıyorum gecelerı

UGRASMA BENCE HE DE GECSİN DAHA İYİLERİ SONRA ALIRIZ... az cok yakın bırını kaybetmenın acısını bılırsın birsey olsa uzulursun ÜZMEYİN BİRBİRİNİZİ

EREN34
06-06-2011, 20:05
Değil mal mülk için insan için bile aile ile kötü olmaya değmez kirve.

VTec_king
06-06-2011, 20:08
aile ne derse haklıdır derim
hiç bir zaman kötülüğünü istemezler evlatlarının..
ben pişmanım 8 sene vtec e harcadığım paraya zamanıma..

gsi_club
06-06-2011, 20:31
ben yanlis hatirlamiyorsam babanla beraber ne güzel ugrasiyordun.insanlar gipta ediyordu size.nazar degmis o zaman.en kisa zamanda düzelir olur böyle seyler her zaman.benim babam da ayni benden 3000 km uzakta oldugu halde satmadinmi hala o bilmem neyin arabasini diyor.(küfür yazmak yasak oldugu için bu sekilde yazdim) hani demek istedigim bu her ailede böyledir sende benim gibi yap tamam baba satarim diyorum ama hala yillardir kullaniyorum.fiyatini uçuk yaz bak kimse arabayi almaya gelmiyor dersin olur biter.

RottingChrist
06-06-2011, 20:40
benim babam bundan 4 5 yıl önce arabayı yeni yeni yanlız vermeye başladığında bi şikayet duysa haftaklarca sürdürmezdi şimdi ise az önce konuştuk bizim küçük ilçede eğer rc yi geçecek araba varsa deiştir hızlısını al dedi:) Pajero varken offroad yarışlarına girmem için çabalayıp durdu şimdi tek dediği sen ne kadar iyi olursan ol karşındakine güvenilmez dikkatli ol diyo

len batuhan, senin baba istanbul trafik şube müdürü olacak adammış. benim babam bana öyle diyecek ataköy shell de benzin pompasının etrafında drift yapardım :D:D:D

umut01
06-06-2011, 20:56
vtec çok gürültü, çok şikayet gitmiştir babana bence. bu sesin vereceği gazla tehlikeli sürersin diye korkuyordur baban bence.
babadır ne diyorsa doğrudur:) yapacak birşey yok. sat diyorsa vardır bildiği:)) bir iki babanın arabasını alır çıkarsın, sonra sana araba bakalım gibi konuşur, istediğini aldırırsın :)

01ASU
06-06-2011, 21:09
valla UMUT dostum

bende clio ya bir sürü sey yapmıstım ses sistemi jant far ben görsel anlamda bırsey yaptım 6 bın lıra cıvarı
babam her gün bu arabadan jantlar sokulecek
WİLLİAMS yazısı yüzünden bile benımle tartıstııııı
ses sıstemını sok(bagaj ıptaldı )
arabayı yükseltt
diye diye
en son yakma noktası neler dedıysem her dedıklerını yaptımm
okulu bırak gel adanada oku dedı yenıden oss gırdım çü kazandım dersler super
fabrıkaya gıttım

yınede degısmedıı yollar cok bozuk jantlar sok yukselt dedı HER NEKADAR TEK SEVDIGIM SEYIN BU OLDUGUNU ANLATSAMDA
sonra alkol basladı karı kıZ.....
her gün 70 lık içtim arabayı gerı verdıı almadımm
şimdi sıfır araba aldı verdı 6 ay oldu 2 defa bındımm

KENDI PARAMIZI KAZANMADIGIMIZ SURECE elın .... ıle gerdege gırılmez :) her nekadar parca felan alsakta calısıp bırıktırıp ne dıyorsa yapıcan

kafan rahat olucakk al gıt dıyo ıstemıyorum dıyorum kafam rahat misss TAKSİye bınıyorum gecelerı

UGRASMA BENCE HE DE GECSİN DAHA İYİLERİ SONRA ALIRIZ... az cok yakın bırını kaybetmenın acısını bılırsın birsey olsa uzulursun ÜZMEYİN BİRBİRİNİZİ

dostum benim babamdan maddi olarak hiç bi bağım kesinlikle yok bnm kendi işim ayrı evlerimiz desen oda öyle gibi sadece haftada 1 geliyor tamamı kendi emeğim kendi param yani adam onda değil bu kadar emek verdik beraber şimdide istemiyorum diye tutturdu kendi emeği bile çok fazla üzerinde

01ASU
06-06-2011, 21:11
ya bi durun belkşde adam arabayı teslim etti umut abi durum nedir

yok yaa bi sıkıp geldim diyor güzel çatarapatarası felan beğendim yanlız direksiyon az sert yaptır dedi bahçeye gitti :D adam cidden sıkıntı ya

Alper_
06-06-2011, 21:14
sanki şikayet edilmiş gibi..baban da birşey olabilir endişesi ile bu şekilde davranmıştır :)

Ufuk
06-06-2011, 21:15
Abi bunu çok seviyorsun sen.Bence bunu satma al kendine beyaz en boş donanım dizel birşey.(ucuzundan) onu kullan azcık.Sonra baban ikna olunca satarsın. olmaz mı?

01ASU
06-06-2011, 21:23
ya bilmiyorum bi kaç gün bekleyelim sakinleşmezse bakıcam artık zaten susarsa sanırım önümüzdeki ay bide turbonun tadına bakmak istiyorum

Schumi
06-06-2011, 21:23
Evlen kurtul. ;) Ekonomik özgürlüğün varmı bilmiyorum ama varsa zaten bunun sorun olmaması lazım dı.

01ASU
06-06-2011, 21:25
Evlen kurtul. ;) Ekonomik özgürlüğün varmı bilmiyorum ama varsa zaten bunun sorun olmaması lazım dı.

keşkee abi bi kere evlenmeye kalktım başıma gelmeyen kalmadı yakın çevrem bilir her türlü ekonomik evsel maddi özgürlük var

leventrc
06-06-2011, 22:03
Benim babamla çok bir sorunum yok ama annem çok korkuyor hızlı otomobilden. binmemi hiç istemedi ve karşı çıkmak adına elinden geleni yaptı. Gittim 207RC aldım anneme 1.4 hdi dizel ama full çok opsiyonu var dış görünüşünde o yüzden biraz pahalı falan dedim. Aldım ilk zamanlar anlamadı olayı. Kuzenimin arabayı görmesiyle biraz işler değişti. Ama zamanla alıştı o da. Babanla performans hakkında konuştuğun sohbetlerde etkileyebilir. Eğer performans hakkında sohbet ediyorsanız bence hemen buna bir son vermelisin. Mesela ben hep ''Gücü kullanmaktan çok güce sahip olmak daha çok hoşuma gidiyo o yüzden hızlı kullanmıyorum istersem hızlı gideceğini biliyorum bu bana yetiyo'' tarzı bir yaklaşım aşılıyorum. Araba altımdan gidecek korkusu ile değil onlar üzülmesin tedirgin olmasınlar diye. Bu tarzda yaklaşabilirsin...

Murat Özcan
06-06-2011, 22:11

aynen,bende hatırlıyorum o muhabeti,şimdi ne oldu ki baba neden tepkili davranıyor makinaya

SekoLive
06-06-2011, 22:14
bu konuda sanrım şanslılardanım babamda ehliyeti bırakn şöförlük bile yok. :)

umut acaba arabanın sesi gürültüsü bide durmadan garip şekillere sokman sıkıntı olmuş olmasıun :) arabaının bence varexle sesini kes dıştanda siyaha kaplat daha az göze batsın babanda belki cok takmaz
bide iş v.s. drumları sıkıntılıu ise arabana takms olabilr bunlarıda gözden geçir. ve sonucda babandır gönlü o arabaya binmeye razı değilsede arabanı sat gitsin rızası olmadan büyüklerin bişeyler yapmaya karşıyım.

inş düzelirsiniz.

emrese
06-06-2011, 22:14
Bi araba için babanla kötü olduğuna değmez sat gitsin
Seni arabasız mutsuz olduğunu görünce daha iyisini kendi eliyle alıp verir

aLperTunga
06-06-2011, 22:19
valla şöyle söyliyim ben 106 tutkusu yüzünden en sevdıgım insanı kabettım kız daha fazla dayanamadı bana 5 senemızı sildi attı ve 1 sene sonra tekrardan barıştık..bu biraz şartlı bi barışma oldu tabi yakındada allah izin verirse de nişan felan yapıcaz.o yüzden de 106 sevdasından vaz gecmek durumundayım ve şuanda da arabamı satmaya karar verdım..sende burdan bi pay çıkar kardeşim kendıne şunu anladımki bi araba için sevdiğinden vazgecilmezmiş..bence sende öyle yap istemeyerekte olsa..

cihan01
06-06-2011, 22:40
Hmm heleki bende diorm bu arabanın canını nie alıo araba yıkıodm petrolde 2kere geçtn fazla takma pederi tanıos sakinleşir unutur gider satma kararı alma sakın bro

TolgaEsentepe
06-06-2011, 22:43
Bence hiç çabalama.. Eğer baban razı gelmiyorsa sat gitsin.. Çünkü ana babanın rızası olmadan bir işi yapıyorsan hayır gelmiyor o işten.. Bende aile baskımdan 106gti mı sattım, ailemin o mutlu olmuş halini görünce iyi ki satmışım dedim..

elpadre
06-06-2011, 22:44
ben babasıyla konustum umarım hersey yoluna gırmıstır

gsi_club
06-06-2011, 22:49
valla şöyle söyliyim ben 106 tutkusu yüzünden en sevdıgım insanı kabettım kız daha fazla dayanamadı bana 5 senemızı sildi attı ve 1 sene sonra tekrardan barıştık..bu biraz şartlı bi barışma oldu tabi yakındada allah izin verirse de nişan felan yapıcaz.o yüzden de 106 sevdasından vaz gecmek durumundayım ve şuanda da arabamı satmaya karar verdım..sende burdan bi pay çıkar kardeşim kendıne şunu anladımki bi araba için sevdiğinden vazgecilmezmiş..bence sende öyle yap istemeyerekte olsa..

alperim sen simdiden yanmissin o zaman kardesim.daha simdiden o yok bu yok diyorsa evlendikten sonra vay haline senin.canli örnekleri gördüm sen simdiden müstakbel nisanlina o arabayi sevdirmeye bak.

multispace
06-06-2011, 23:25
keşke bir babam olsada herşeye karşı çıksa :(

plekumat
06-06-2011, 23:29
keşke bir babam olsada herşeye karşı çıksa :(

Dur deseydi keşke bazı şeylere de yapmasaydım bu kadar Hata..

elpadre
06-06-2011, 23:35
arkadaslar bılmedıgınız o kadar seyler varkı ben babasıyla konustum aldım arabayı otobanda gazlıyorum su an dedı bı kahkaga attı dedı hep omu genclıgını yasıcak dedı bırazda ben gazlıyım dedı koparttı adam benı :D

Günkut
06-06-2011, 23:39
umut nedir durum ?

multispace
07-06-2011, 00:34
Dur deseydi keşke bazı şeylere de yapmasaydım bu kadar Hata..

birşeyin değeri kaybedilince anlaşılır.. üzmeyin ailenizii. kırmayın kalplerini. herşey yaşanınca daha iyi anlaşılıyor arkadaşlar .

tunch
07-06-2011, 02:08
umut terorizm estirme ortalıkta sakin bin biraz bence

dirk
07-06-2011, 02:56
belkide baban sana k20 yapıyordur.. =) Aynı durumlar benimde başımda hatta babam ben olmadan arabanın pazarlığını bile yapıyor =)

turbo&quattro
07-06-2011, 02:59
umut terorizm estirme ortalıkta sakin bin biraz bence

Konunun ozeti bu heralde.

emr_
07-06-2011, 03:12
Ailenin kalbını kırmaya gerek yok 2 gunluk dunya .

BurakCengizhanoğlu
07-06-2011, 03:19
Baba bir tanedir bu dünyada.Bir araba için babamın kalbini kıramam ben.O ne derse odur.

_muhaRRem
07-06-2011, 03:33
baba rızası olmadan arabaya ne kontak basarım nede vida takarım.. anne baba duası çok önemli.. heleki babanın ahı direk tutuyor. baba ne istiyorsa yap , arabanın soyu tükenmiyor ilerde yine yaparsın. teneke yüzünden kötü olmaya değmez.

Mutu
07-06-2011, 03:48
Eğer nedenini merak ediyorsanız gayet normal aracınıza yaptığınız modifiyelerin onu hızlandırmak için olduğunu anlamıştır, eğer aynı bilgisayarı kullanıyorsanız foruma da girdiyse en nihayetinde sizin yarış vs. ile hayatınızı tehlikeye attığınızı anlamıştır. Bunun nedenini de arabanız olarak görüyordur. Bu olmazsa başka yöne yöneleceğinizi düşünüyordur.
Tavsiyem, ailenize ve de araba dışında başka şeylere daha çok zaman ayırın, dövüş sporlarına gidin, fitness'a gidin. Yani arabanızla daha az zaman geçirmeye çalışın. Aileniz varken(yokken de öyle kullanın tabi ama) daha sakin ve dikkatli kullanmaya çalışın derim ben.

Ama ben olsam, sevmişim arabasını derim satarım. Ne o arabaya yıllarca çabalamam, sanayide sabahlamam, parça için gümrükle 3-5 gün uğraşmam umrumda olur. En nihayetinde ilk yanımda olacaklar ailemiz ;)

ALPER-VNS
07-06-2011, 03:52
baba rızası olmadan arabaya ne kontak basarım nede vida takarım.. anne baba duası çok önemli.. heleki babanın ahı direk tutuyor. baba ne istiyorsa yap , arabanın soyu tükenmiyor ilerde yine yaparsın. teneke yüzünden kötü olmaya değmez.

ama şimdi baba var baba var.. ben ömrüm boyunca 4 kapılı arabaya binmek zorunda mıyım? üstü açık diyince bişeyler oluyo adama bmwde bile s2000 e nası ikna edicez.. 2 kişilik honda içinde hiçbişey yok üstü açık hem de.. maddi özgürlük diyceksiniz şimdi.. ya ewet maddi özgürlük diycem ayda 1300liraya okuduğum bölümle alakalı işi yapıcam istediğim arabaya binemiycem, ya da babamın yanında kalıp yine istediğim arabaya binemiycem.. biraz anlayış lazım babayım ben herşeyi bilirim yapmamak lazım.. burda anne ye iş düşüyo tabi ama benm annem sağolsun e46 cabrio gösterdiğim zaman e bu arabanın üstü yok senin sattığından daha pahalı onun heryeri vardı, nası iş bu diyo.. yine olmuyo :)

BurakCengizhanoğlu
07-06-2011, 04:03
Babamın bi lafı var.Sende baba olucaksın ve bana hak vericeksin.Sanırım yaşımız gereği anlayamıyoruz.Bir evlat dünyaya getiriyosun.Bu çok büyük bi sorumluluk.Televizyonlarda ölüm haberlerini görünce nasıl canları sıkılıyo bunları düşünmek lazım.

messi
07-06-2011, 08:12
bizimkilerle hararetli motosiklet tartışması falan yapıyoruz bazen.
anne baba işte, canlarım hemen karşı çıkıyolar.
diyorumki neden düyaya getirdiniz madem özgürlüğümü kısıtlayacaksınız?
babam nerden bilelim kızım senin böyle bişey olucağını diyo...

MKT
07-06-2011, 08:22
olm dün babanı gazipaşa-ziyapaşa dolaylarında Starbucks önünde görmüşler.herzamanki gibi yanında bir sarışın :D Sana baskı yapıyorum ayağına dikkat çekmemeye çalışıyor ama adam hiç boş gezmiyor birader,bizden daha hızlı nasıl bir potansiyele sahipse artık.Apo kankama ben ayarı verrim sıkıntı yok.Yaz sonu Arabanın setup değişsin asıl sen ozaman gör.bizden çok o binecek arabaya :D

DR808
07-06-2011, 08:24
Umut Kardeşim Bana göre şöyle yapmalısın Yakın bi zaman içinde ailenden birini kaybettin yakın dıyorum cunkı tam tarıh felan bılmıyorum senin icin annen cok degerlıdır bılıyosun baban ıcınde oyledır muhtemelen sen nasıl kaybettıysen oda kaybettı eminim oda seni düşünüyodur 2 kişiyiz diyosun evde ya sende gidersen ? oda haklı deyılmı bence otur sakin sakin bi konusun emınım anlayısla karsılar eger sen sakın o sakın olursa !

XoR
07-06-2011, 08:26
Umut umarım çözülmüştür konu.

Allaha şükürler olsun bugüne kadar arabalarım konusunda bir defa bile ailem ile ters düşmedim. Hatta bu konuda bana maddi manevi destek oldular. Dogbox'u alabilmem için Annem büyük destek verdi mesela :)

Şimdi arabada Ecu eksik olduğunu biliyolar ama iş sebebiyle vaktim olmadığını bildikleri için bişey diyemiyolar üzülüyorlar binmeye vaktim olmadığı için sadece.

Allah herkese Annem Babam gibi insanlar nasip etsin, Allah başımdan eksik etmesin.

nitrO_Oxide
07-06-2011, 08:34
Bence araba ailenin arsındaki sorun olmamalı hocam..

eger gercekten satmanı istiosa bencede sat gitsin

__FrK__
07-06-2011, 08:36
ben toparıyacam diye uğraşırken vs onunla rahatladığımı bildikleri için ses leri çıkmıyor araba bitince kapının önüne gelince binme zamanı da benimkilere bişey oluyor anlamış değilim. Dün artık nolduysa zaten bindiğim ettiğim yok bi parladı ortam gece içimden benzin döküp yakmak geldi ...

Jehuty
07-06-2011, 08:37
Umut , bir gün baba olunca babanın ve ailenin neler çektiğini anlayacaksın dostum. Çocuk sahibi olanlar bilir babalık duygusu aile kurma olgusu oluşunca insanın düşünceleri çok değişiyor. Bence hiç üzme onları veya hiç mi hiç aracından ayrılmak istemiyorsun. O zaman tasvip etmiyorum ama zor durumda kaldığımda bende yapmıştım, aracı arkadaşına sattığını söyle başka araba istemiyorum diyerek parasını babanın eline say. Ruhsatı daha sonra üzerine alacakmış diyerek o konuyu da savuştur ortalık yatışınca tekrar ortaya çıkartırsın , dayanamadım onsuz yapamıyorum geri aldım dersin.

XoR
07-06-2011, 08:41
ben toparıyacam diye uğraşırken vs onunla rahatladığımı bildikleri için ses leri çıkmıyor araba bitince kapının önüne gelince binme zamanı da benimkilere bişey oluyor anlamış değilim. Dün artık nolduysa zaten bindiğim ettiğim yok bi parladı ortam gece içimden benzin döküp yakmak geldi ...

Getir koyalım benimkinin yanına bir süre sıkıntı yok otopark bizim :)

Ranthor
07-06-2011, 08:43
gençsin, ne güzel arabalar almışsın, bence tehlikeli kullanıyorsun diye peder korkuyor.
sonuçta denemeler filan yapıyorsunuzdur.

Ekmeğini eline alınca bu sorunlar hallolur, sen kazanırsın sen harcarsın

MKT
07-06-2011, 08:49
gençsin, ne güzel arabalar almışsın, bence tehlikeli kullanıyorsun diye peder korkuyor.
sonuçta denemeler filan yapıyorsunuzdur.

Ekmeğini eline alınca bu sorunlar hallolur, sen kazanırsın sen harcarsın

zaten umut kendi kazanıyor kendi harcıyor.babasından para alan bir insan değil.kendi üretim çiftliklerinde işin başında durup tüm gün Hamal gibi çalışıyor çocuk.fazlasıyla hak ediyor ama.babasının ona söylemek istediği başka şeyler var aslında fakat bazen umut bunları anlamıyor,anlamamazlıktan geliyor yada.
Emin olun bukadar kafa bukadar şen şakrar bir baba çok zor bulunur.düşününki babasına abi dediğim zaman kızıyor bana.Kanka de diyor abi demeyin bana ben daha 25 yaşındayım diyor.en az bizim kadar çılgın kafa dengi bir insan ama söz konusu insanın oğlu olunca kılına zarar geleceğinden korkuyor,Kiii çok haklı. o yüden böyle konularda kavgayı büyültmemek lazım.genellikle susup cevap vermemek en güzeli.

__FrK__
07-06-2011, 08:53
Getir koyalım benimkinin yanına bir süre sıkıntı yok otopark bizim :)

:) ya valla bende kurumun otoparkına cekicem bu gidişle hemde güneşte yanmamış olur ama bu ebeveyinlerin çocuklarına karşı olan sevgisi mi yoksa arabalara karşı olan alerjisimi :D onu merak ediyorum

XoR
07-06-2011, 08:56
:) ya valla bende kurumun otoparkına cekicem bu gidişle hemde güneşte yanmamış olur ama bu ebeveyinlerin çocuklarına karşı olan sevgisi mi yoksa arabalara karşı olan alerjisimi :D onu merak ediyorum

Bizlere karşı olan sevgileri :)

TheAce
07-06-2011, 09:05
senden büyükler ne diyorsa çoğu zaman doğrudur bunu unutmamak lazım...

büyük sözü dinlemeyen hata yapma olasılığını arttırır...

Rec.O
07-06-2011, 09:08
Anlıyorum desem yeridir :) Bizimki Aracım performans yönünden büşey olamsa bile kızıyor.Ne bu felan diye..İlk zamanlar hele Oooo eksoz ucuna bile kızmıştı.Müzik tesisatını satmam için elinden geleni yaptı.Neymiş etrafta laf söylüyorlarmış bunlar it puşt işleri diye :) Oğlun sesi açıyor geziyor diye.Yeri geliyor, bişey demiyor gülüp geçiyor.Yeri geliyor kızıyor galiba bazı arkadaşların dediği gibi kafası başka birşeye takılıyor bize sarıyorlar.Unutulur büyük ihtimalle yeri gelincede gene takıcaklar.İnşallah satılmaz aracın çok büyük emek var.Hayırlısı olsun :)

Selman
07-06-2011, 09:16
Bendede aynı durum var. Evde tek araba var. Babam bile bile kendine araba almıyor. Ailecek tek kapılı araca biniyoruz 5 kişi. Nerdeyse her bindiğimizde tartışma çıkıyor. Bana sattırmaya çalışıyor ancak başaramadı daha. O kendi bindiği zamanda kesin biyrelerinde zarar geliyor arabanın. Bende artık satma derecesine geldim neredeyse. Hayırlısı olsun.

__FrK__
07-06-2011, 09:18
Bizlere karşı olan sevgileri :)

işte bunu iyi anlamak lazım abi bazen işimize gelmesede zamana bırakıp kabullenmek de fayda vardır elbet :)

-ER-
07-06-2011, 09:18
anlatman yeterlimi bilmiyorum babanın teklifinin senin için birşey değiştirmeyeceğini,
slk 230 yada her neyse geldiğindede o arabaylada oynayacağını ve bunun senin zevkin olduğunu
anlatman ne kadar yardımcı olur bilmiyorum ama sabit fikirli insanları pek güzel dille ikna edemezsin sivri olmak gerekdiğini düşünüyorum.
Aile içindede benim arabam batardı 0 araba teklifi aldım bende istemiyorum dedim.
alacağım arabada sorun çıkartıcak çünkü ben mıncıklayacağım dedim.
bi nebze olsa etkili oldu devam etti bir süre bende duygu sömürüsü yaptım :D
uyuşturucu kullansam saçma sapan şeylere bulaşsaydım dahamı iyiydi demiştim :)
şuan hiç bir problem yok arabanın sorunları dert edilmiyor bile.
Gerçi bizde problem sebebi arabanın sorunlarıydı yaptığım masraflardı. araba için sanayide çok vakit ve nakit harcamamdı.

Arenimo
07-06-2011, 09:19
Aile sozu dinlemek iyidir ilk 2003 model mgf akmistim cok ugrastim o arabayla ama guven vermedgi icin abim bunu hemn yarin kim kac para veriyosa satiyosun dedi cok emek verdim para harcadim sma abim ne dediyse o oldu sattiktan 1 hafta sonra audi TT aldi ben de 1,5 ay bindim skldm sattim mini cooper S aldim biraz kizdi ama sewdi ona cok ses etmedi ama miniyi anormal kullandgmi duyunca ve gorunce hemen garaja cek sat dedi kizdim seviyodum arabami ama sattim gitti impreza aldim kendme gordu bari buna binme bunuda sat dedi hem aklimda baska bi arac vardi onuda sattim abimi bu sefer ikna ederek 200 sx s14 a aldim 5 aydir bende 500 km kullandim kullanmadim proje yaptik bitmek uzere abimi bikackez sanayiye gotrdum etrafmdaki arkadaslarimi gordu tanidi hep suyuna gittim ne dediyse yaptim artik kizmiyo istememezlik yapmiyo bu isin hobi oldgunu anladi anlattim o spor yapmayi kayak yapmayi yuzmeyi sewiyo bende bunu artik saygi duyuyo simdide tek skintimiz benm bu arabayi hobi den fobiye donusturmemi istemiyo bende sakin sakin vakit buldukca ugrasiyorum geziyorum tozuyorum evde vakit geciriyorum hicbiseyden geri kalmiyorum arabanin esiri olmuyorum heralde abimde araclara merakli olsa bende onun icin endiselenirdim cunki o kadar kotu reklam yapiliyoruz ki serseri arabaci takimi trafik canavari ben konusarak anltarak cozdum umarim sende cozersin

miniks
07-06-2011, 09:45
Aileler çocuklarının kötülügü istemezler

bizimde babamız mesela kızar herzaman atın bu hurdaları alın güzel bi araba der ama asla tartışma yapmayız

gecenlerde yarışa gittim geldim ya arabadayız eve götürüyorum onu kendi arabası ile bana diyorki
bu aynı sigara tiryakiligi gibi birşey heralde vazgeçemiyorsunuz diyordu :D

messi
07-06-2011, 10:12
evlatların ebeveynlerine yaptıkları şu edebiyatlara bakarmısınız...
uyuşturucuya alışsam dahamı iyi? :D
siz hiç genç olmadınızmı? :D
yarın bana bişey olsa içinize dert olmazmı? :D

leader_T
07-06-2011, 10:21
burhan abi emeğimi sen biliyorsun yapamadım ki bi türlü bu kadar emeğe üzülüyorum para umrumda bile değil

babandan kıymetli değildir sanırım. bencede sat gitsin.

oguzhan999
07-06-2011, 10:37
bu sıkıntıları bizde çok yaşadık,...Maxiwos u yaptırırken aile düzenimizmi bozulmadı aramızmı açılmadı ama bizimde hevesimiz kaçtı illaki okadar emek o kadar maddiyet hiç oluyor bi anda, 2 senedirde tosbayı yatırıyoruz,sırf bunun yüzünden yapıcak hiçbşy yok...

lnd_samet
07-06-2011, 10:50
Baba kaç yaşında?

4-5 ayda bu kadar hızlı bir değişim bana birşey anımsattı o yüzden soruyorum
antrapoz olmasın?

oğuz
07-06-2011, 10:55
dizel bi araç al ben akıllandım fln.... honda dursun tabi :)

elpadre
07-06-2011, 10:58
umutun babası cok anlayıslı bırı cok kral adam tam bızım kafa dengı kafasına gore takılıyor sankı 25 yasında bır adam gıbı umutun kankası aynı zamanda her turlu destek oluyor konulara mantıklı ve espırılı yanasıyor aynı bzıım avarel gıbı :D dun aksam konustum sıkıntıyı anladım dedım umutun tek eglencesı bu araba dedım sen bahcenden vaz gecemıyorsun od arwsbasından dedım bır keremı gelıceksınız dunyaya dedım haklısın dedı bırakta bugun genclıgımı yasıyım dedı catara patara gezıyordu arabayla umarım durum duzelmıstır ıkısınıde cok severıom cok ıyı ınsanlar :)

crxvtec
07-06-2011, 15:34
bu işi bırakırsan olucak olan kötü olayların yanlarını anlat bıde modıfıye yerıne zararlı alışkanlıklaramı başlayalım yanı falan de bu iş bizi kotu alışkanlıklardan uzak tutan oyalayan işler boyle mutlu oluyorum ben dıye anlatmaya çalış derim.

01ASU
07-06-2011, 16:37
anlaştık gibi biraz babamla bugün son bi kaç şey değişicemi turbolayıp artık tamamen değişim olmicanı söyledim kabul etti gibi tekrar söylüyorum babamdan bi maddiyatım yok kendi ekmeğimi kendim kazanıyorum kendi sahip olduğum çiftliğimde sabahtan akşama kadar ben çalışıyorum işçilerimle orta yolu bulduk gibi sanki turbo kitini takıp bırakıcam dedim bakalım şimdilik sakin ortalık

tegci_09
07-06-2011, 17:09
aynı şey benimde başıma geldi evli 1 çocuk babası ve otomotiv üzerine bir işyerim olmasına rağmen güzelim tegimi sat dediğinden 1 hafta sonra sattım çevrenin etkisi çok oluyor bu işlerde vede yaşadığım stres beni bezdirdi sattım kurtuldum şimdi yayan geziyorum mutlu değilim ama huzurluyum.

S.Turan
07-06-2011, 17:18
konu araba olunca babamın sözünü dinliyorum ..çünkü biraz geçmişe inmek gerekiyo adam taaa 15 yıl şehirler arası otobüs şöförlüğü yapmış.. bana dediği şu : sana üniversitede 0 vw alacağım başka araba kabul etmiyorum. neden ?çünkü adam biliyor -ki kullandığı araba vw in 99 yılındaki swlerin en babası :D- markanın kalitesini ve ileride yaşatacağı problemin az olması (mesela ben bizim arabanın yolda kaldığını hiç görmedim yada babamın hiç kazaya karıştığını(suçlu taraf olarak ) hatırlamıyorum :rolleyes: ) . yani babalar arabalar üzerinde yaptığımız seçimleri bizlerden daha iyi biliyor..

birde şöyle düşünelim : babam hızı çok seven biridir ..ama her seferinde 180 den sonra bizi düşündüğünü hissediyorum ve yavaşlıyor tabi .. siz aynı durumda olsaydınız ne yapardınız ? yanlış düşünüyorsam yada aklınızda yanlış izlenim bıraktıysam bana söylemekten çekinmeyin lütfen

1.8 turbo
07-06-2011, 18:54
her aılede yasanan seyler bunlar. aynı seylerı yasıyoruz hepımız. onemlı olan hobı edındıgın seylerı hayatının oncelıgı yapma.araba senın benım hepımızın hobısı. hobı nedır ? bos vakıtlerın eglencesıdır. babanla aranızın duzelmesıne sevındım. benım babam ne yapsın pekı.kendı arabama yaptıklarım yetmıyormus gıbı onun arabasınıda chıp, kutu ıcı fıltre,kat ıptalı yaptım :D

crxvtec
07-06-2011, 19:04
turbodan sora daha sorun çkarmazsa iyidir. Anlaştığınıza sevindim

otuzdört
07-06-2011, 19:18
konu araba olunca babamın sözünü dinliyorum ..çünkü biraz geçmişe inmek gerekiyo adam taaa 15 yıl şehirler arası otobüs şöförlüğü yapmış.. bana dediği şu : sana üniversitede 0 vw alacağım başka araba kabul etmiyorum. neden ?çünkü adam biliyor -ki kullandığı araba vw in 99 yılındaki swlerin en babası :D- markanın kalitesini ve ileride yaşatacağı problemin az olması (mesela ben bizim arabanın yolda kaldığını hiç görmedim yada babamın hiç kazaya karıştığını(suçlu taraf olarak ) hatırlamıyorum :rolleyes: ) . yani babalar arabalar üzerinde yaptığımız seçimleri bizlerden daha iyi biliyor..

birde şöyle düşünelim : babam hızı çok seven biridir ..ama her seferinde 180 den sonra bizi düşündüğünü hissediyorum ve yavaşlıyor tabi .. siz aynı durumda olsaydınız ne yapardınız ? yanlış düşünüyorsam yada aklınızda yanlış izlenim bıraktıysam bana söylemekten çekinmeyin lütfen

Sende haklısında, ben biyeri anlamadım. (mesela ben bizim arabanın yolda kaldığını hiç görmedim yada babamın hiç kazaya karıştığını(suçlu taraf olarak ) hatırlamıyorum burda ne demek istedin, iş arabadamı babandamı şimdi :)

ibrahim
07-06-2011, 19:23
umut dost acı söler ailen haklı kardeşim benbile sana aramızda 1000km olmasına rağmen her seferinde laf söleyip duruyordum onlar orda yanındalar ve kızmaktada çok haklılar sen işin artık harbi bokunu çıkardın şaka gibi bigün sök öbürgün tak olmadı başka al başka tak kafan atıyo arabayı sekilden sekile sokuyosun kısaca ailen haklı kardeşim arabandan vaz geçemiyosanda binme masrafda etme olsun bitsin bendende sana abi tavsiyesi

S.Turan
07-06-2011, 20:32
Sende haklısında, ben biyeri anlamadım. (mesela ben bizim arabanın yolda kaldığını hiç görmedim yada babamın hiç kazaya karıştığını(suçlu taraf olarak ) hatırlamıyorum burda ne demek istedin, iş arabadamı babandamı şimdi :)

:D:D:D şimdi arabayı alırken babam nasıl bir seçim yapmışsa arabanın yolda kalmama garantisi varmış :) tabi orayı yazmamışım kusura bakmayın :D

Schumi
08-06-2011, 00:12
Valla tuhaf geliyor arkadaşlar bana evi işi aşı babasından ayrı olanların bu kadar kendilerine karışılmasına izin vermesine. Kimse yanlış anlamasın bizdemi durum farklı genelden yoksa siz mi genelden farklısınız anlayamadım.

Evli olanların eşleri problem çıkartsa bunu çok rahat anlarım. O başka.

ARDA_E
08-06-2011, 00:46
Aracın atmosferik gayet zevkli gözüküyordu bence.

Şimdiki setupun üstüne sadece turbo kitmi düşünüyorsun yoksa sıkıştırmayı düşürcek misin ?

Hedefin 400 üstü güçler ise turbo ama onun dışında bu güzel atmosferik setupu bozmaya değmez.

akbaba78
08-06-2011, 07:25
Umut'um bence baban kendini bu ara yalniz hissediyor benim sahsi kanaatim.. Sadece araba icin degil arada bir basbasa beraber biseler yapin:rolleyes:..Kolay seyler degil yasadigi adamcazin o yuzden kafasi gidip gelebilir anlayisla karsila ayrica belli bi yastan sonra insanlarin akil yaslari bir cocuk gibi olur ve cocuk gibi dusunmeye baslarlar ve fazla duysallik icinde olurlar o yuzden babani yalniz birakma su patlatma,catlatma islerine ara ver babana yogunlas;)

elpadre
08-06-2011, 07:32
apo kankamı al gıdın tatılee yada balıgaa baban keyıf adamı dınle benı :) bak o zaman hersey daha guzel olucak :)

d16y4
08-06-2011, 07:44
maddi durumun zayıflaması ve arabaya gereksiz masraflar ailenin kızma sebebidir. babam en sonunda benzin döküp yakacaktı arabamı en sonunda sattım kurtuldum. Aileni hiç bir şey için değişme umutcan :) Klasik sözleri "Biz senin için uğraşıyoruz oğlum hep sen iyi ol diye" bana klasik gelirdi ama bizi düşündükleri için bu bagırıp cagırmalar onların sözünü tut sat gitsin

aslan
08-06-2011, 08:32
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/86189-fikra-3.html

se®k@n
09-06-2011, 00:42
birde şöyle düşünelim : babam hızı çok seven biridir ..ama her seferinde 180 den sonra bizi düşündüğünü hissediyorum ve yavaşlıyor tabi ..

180 den sonra sizi düsünmesi iyi bisey tabi.. :D

yusufcan_1982
09-06-2011, 02:00
artık hergün evde çıkan tartışmalardan kavgadan huzursuzluktan bıkma derecesine geldim arabamı satmam konusunda bu kadar emek maddiyat var gözden çıkaramıyorum bir türlü bi taraftanda aile bıkkınlık oldu artık bunalıma soktular ne yapmam lazım fikri olan varmı işin içinden çok düşündüm çıkamadım

kanka bu arabayı ben aldım sana
ben satarım gibi geliyor bana :)

onur_S
09-06-2011, 08:01
aslında babanında haberi olmayacaktı yaptığından ettiğinden.tamponu bile baba delmiş.bilmeseydi belki olmazdı.çok büyük ihtimalle kulağına birşeyler gitmiştir.bizimki de anında ya şirkete çek yada garaja bırak arabanı yatsın der.kendisi çok haklı ama banada arada bi hak veriyor.bazı konularda sponsor olur.bende ondan tırsar oldum arabasını çiplettik basıp duruyodu duramamış kamyona çarpmış allahtan hiçbişeyi yok :D .egzoz sesini sevmiyor şimdi,turboback exh var.önceden orta susturucuda duruyordu hemen çaktı durumu naptın egzozun içinimi boşalttırdın dedi,şimdi ortada yok sadece son.ikna etcez artık.beğenip aldığımız bi arabayı geri vermişti hiç bana sormadan.baba dedim çok güzel arabaydı direk otoriteyi kurdu hayır benim hoşuma gitmedi vercem bunu dedi.bi gün dolaşmış arabayla,araba ilk araba olarak biraz hızlı bi araçtı.czt nin biraz güçlüsü diyebiliriz.sonra gittik a3 1.4t aldık yazılım+egzoz filan aslında daha iyi oldu herşey hız değil.yazılımı anne sponsor oldu,jantları filan baba aldı.ıvır zıvırı ben kendim hallettim :D