PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sokak Hayvanlarına Yaz Aylarında 1 Kap Su

Onur1984
07-06-2011, 22:40
Arkadaşlar bu yaz sıcaklarında her fırsatta üşenmeden lütfen kapımızın, camımızın, sokağımızın önüne sağına soluna mümkün olduğunca her gün 1 kap su koyalım. Önümüzdeki aşırı sıcak günlerde 1 kap su 1 hayat kurtarabilir...

tdipower
07-06-2011, 22:46
bende elimden geldiğince yiyecek bırakmaya çalışıyorum sokak hayvanları için bu sıcaklarda su bulamıyor zavallılar duyarlı olalım hakkaten bir kap su koyalım üşenmeden

s&s
07-06-2011, 22:46
çok guzel bir mesaj olmuş hepimize keşke herkes bu şekilde düşünübilse..

elimizden geldiği kadarıyla ailecek sokak hayvanlarını besliyoruz..dahada özen göstermek gerekli bu sıcaklarda..

HALUK
07-06-2011, 23:02
herkes yedigi yogurdun kabını çöp atmak yerine içine su koyup bir agacın dibine bıraksın 10 numara olur ;)

BerkayKamaci
07-06-2011, 23:06
Arkadaşlar bugun esenyurt sanayıye gıttık bır hayvanın durumuna cok uzuldum. sol eli kırılmış sallanıyor resmen çok kötü durumdaydı. oguzhanın vosvosla olduğumuz ıcın veterınere goturemedık. sızden rıcam yakınlarda olan aracı uygun olan bırı yardım edebılırse cok sevaba gırmıs oluruz. avcılar veterınerlık fakultesıne cok yakın orda ucretsız bakım yapılıyor oraya goturebılırız yardım edebılcek hayırsever bırısı varsa cok sevınırım.

gökberk
07-06-2011, 23:12
Geçen gün bahçeyi sulamıştım...Eve cıkıp balkonda sıgara keyfi yaparken gözüm ilişti...
Serçe yaprakta biriken suyu içmeye çalışıyordu... O günden beri eksiltmem...
Bahçenin bir kaç köşesinde hatta yatak odamdaki camın dibine kadar bir kabı suyla doldururum...
Bence de ihmal etmeyelim...

Bluttbeton
07-06-2011, 23:13
ben yaz kış evimin öünde ki sokak köpeklerini beslerim şuan evin önünde 3 tane köpek var sağolsunlar evin önünü sahiplendiler :)

tdipower
07-06-2011, 23:15
ve bu konu ne yazıkki egolarını tatmin etmek için araçlarını deneyenlerin habire video paylaştığı konular kadar ilgi görmüyor. üzücü

oğuz
07-06-2011, 23:20
artık bende bırakacağım. güzel konu teşekkürler...

gökberk
07-06-2011, 23:21
ben yaz kış evimin öünde ki sokak köpeklerini beslerim şuan evin önünde 3 tane köpek var sağolsunlar evin önünü sahiplendiler :)

Aynen :) Öyle sahipleniyorlar ki... Zamanında kangal kırması sokak köpeğine bakıyordum...
Annemler komşuya öteye beriye hatta 700 m mesafesi olan dolmuş duraklarına gidene kadar bile yanlarında eşlik eder eve geri dönerdi...

http://i1106.hizliresim.com/2011/6/8/505.jpg

Malesef 2 sene önce öldü..

Jem89
07-06-2011, 23:23
2 kap koyun..Eski sevgiliniz geri dönebilir...

poseidon
07-06-2011, 23:27
Mahallede köpek iyidir gece hırsızlara karşı önlem olur.
Hem de çok insani bir davranış. Düşünce için tebrik ederim.

Serkan06
07-06-2011, 23:34
yaw bizim akçay daki evin önünde 4-5 yıldır duran bi köpek vardı, babam sürekli yemek su verirdi, hatta babamın dibinden ayrılmaz onla gezerdi, ve ben her gidişimde önce beni tanımaz havlar sonra boynunu büküp aptal aptal bakardı, hayvancık son gidişimde duydumki hastalanmış veteriner almış barınağa götürmüş, babamda çok üzüldüğü için aldım babamı gittik barınağa ara bakalım ara yok hayvan, büyük ihtimal bizim köpek sizlere ömür, üzülüyo insan, kimisi insanlardan bile dost olabiliyo... sonuçta onlardakide can...

Onur1984
08-06-2011, 07:55
Forumlarda da hayvan dostlarımızı düşünenlerin olduğunu bilmek çok güzel teşekkürler hepinize arkadaşlar eksik olmayın : )

uerbas
08-06-2011, 08:50
bende evde bayatlamış ekmekleri hafif ıslatıp pencerenin altındaki klima motorunun üstüne koyuyorum dakikasında bitiyor, böle giderse martılara takla atmayı da öğreticem :D:D

Bülent76
08-06-2011, 08:58
Onur1984 gerçekten çok güzel ve insancıl bir düşünce, kesinlikle katılıyorum.

Jehuty
08-06-2011, 09:15
Sadece su değil ekmek kırıntılarını da bırakın , ben ekmeklikte kalan kırıntıları hep cam önüne bırakırım. Ayrıca yediğiniz etlerin artıklarını da mutlaka değerlendirin. Sizin artık olarak gördüğünüz çoğu şey onlar için ziyafet demektir.

berkayGLRN
08-06-2011, 09:20
cok iyi olmus bu konu gercekten saolasın
ben elımden geldıgınce koyuyorum bı kaba su mahallede pek köpek yok ama baya kedi faydanalınyo ..

gambit49
08-06-2011, 09:52
arkadaslar katiyen tavuk kemigi vermeyin hayvanlara
ayrica yemek bulabilirler su konusuna dikat etmek gerekiyor

Sercan K.
08-06-2011, 09:58
Teşekkürler duyarlılığınız için:icon_tup:

serkan_2120
08-06-2011, 10:04
mahalleli ile bu yüzden sürekli kavga ediyorum 5 tane sokak köpeği ve 1 tanede evde köpek besliyorum ayrıca sayısını bilmediğim kadar kedim var :) ayda 15 kg mama bitiriyorum afiyetleri olsun... varsın beni şehirden atsınlar hiç dert değil ben genede bakarım o hayvanlara evime 3 kere hırsız girmye yeltendi 3ündede köpekler sayesinde uyandım 1 keresinde aracımı çizen birinin bacağını dişlemişlerdi... arabamın yanında yatan 2 köpek evin arkasında bekleyen 2 köpeğim var istediğiniz kadar maaş ödeyin kimse malınızı canınızı bu denli sadık bi şekilde korumaz

kifanhom
08-06-2011, 10:11
böyle bir konu açıp farkındalık yarattığınız için teşekkürler

Anıl E.
08-06-2011, 10:12
Evet gerçekten güzel bir düşünce ben maddi imkanım el verdikçe mama alıyorum arada bir evin arkasına bırakıyorum,su hiç aklıma gelmemişti su da bırakabilirim düşünceniz için teşekkürler

Murat Süslü
08-06-2011, 10:55
bizde dükkanımızın önüne 3 tane büyük yoğurt kabı koyduk içinide su ile doldurduk 6-7 senedir sokak hayvanları yararlanıyo babaannemin evinin önünde 2 tane var şimdi 1-2 tane daha koymaya çalışıcam

pirasa
08-06-2011, 10:55
bursada bizim sokakta bi önceki ve bi arkadaki sokakta artezyen hayrat çesmeler olduğundan dolayı benim su koymam anlamsız. çünkü vanalı çeşmeler değil sürekli akan çeşmeler ordan içerler suyu hep görürüm akan suyu diliyle içerler yazın şöyle bi suyun altında ıslanıp sirkelenip güneşin altına yatar köpekler :D kedilerin suyun altına girdiğini görmedim :D yemek olarak terasta karga , serçe , yusufçuk kuşlarına sofra bezindeki kırıntıları, yanmış pilavları kalan yemekleri büyük bir sinide ziyafet olarak sunarım. birde balkonda kırlangıç yuvalarımız var üst köşeye çamur gibi bişeyden yuva yaparlar. kedilerde genelde fantezi peşinde verdiğim ekmekler yemekler yetmiyomuş gibi terasta yemek yiyen serçelerin peşinde hepsi. national geografic izliyom her gün bir anda kedi coiloverları en düşük moda alıyo. sonra çok çok yavaş sokuluyo kuşlara ama şehir serçesini yakalamak için kediyi saklayacak otlar yok terasta ama kedideki azim hiç bitmiyo illa bi tane serçe yakalıyacak. birde bodrumdaki fareleri zevk olsun diye yakalayıp boğuyolar. bir tanesi eksik olmasın hayatımdan :D

Eyüp
08-06-2011, 11:07
Ben bahceye koyuyorum , ufak sercelerin su icmesi inanılmaz keyifli bir görüntü oluyor..

mert_leon
08-06-2011, 11:10
bizim mahallede ne güzel köpekler vardı kayboldular gittiler belediyemi topladı ne etti acaba bilmiorum ama inşallahkötü bişi olmamıştır

SON TC
08-06-2011, 11:12
köpeklerıı beledıye toplayıp gereklı ıgnelerını vs yapıp tekrar salıyorlar sanıyorum hadım edıp öle salıyolar çogalmaması için.

Konu gayet gereklı ve özverılı olmuş tebrıkelr,hepimiz hassasiyet gösterelım.

Skyhawk34
08-06-2011, 12:01
Babam Her Zaman Der :
yazın hayvanın suya kışın yemeğe ihtiyacı vardır bana birşey olursa sen bunu devam ettir
hiç bir zaman eksik etmez bu davranışını

bende bizim burada 3-4 tane köpeğimiz var rottveiler kırması falan onlara 3 yılı geçti evde ne yense aynısını onlar yer :D

yazında bahçe hortumunu 2 dk acık bırakıp kaparım tamam :D

fastchild
08-06-2011, 14:42
bizim düz çatıda 175 tabanlı lastiğin içindeki kap kuşlar için 205 tabanlı lastikte kediler 205ve 175 üstüste ortada kap köpekler için su doludur sabah çıkarken annem doldurur öğlen babam kontrol eder akşam ben tamamlarım

bu arada çöpe yemek dökülmez doğru çatıya

Onur1984
08-06-2011, 16:20
Ben de sizlere teşekkür ederim arkadaşlar duyarlılığınız için. Zaten hemen hemen hepimiz farklı veya benzer olsun birçok şekilde hayvanlara yardım ediyoruz eminim ki. Yazın ekstra küçük bir özenle bu işe devam ediyoruz işte hep birlikte : ))

Bizim buradaki mc donald's bahçesindeki kuşlar da inanılmaz evcilleşmişler. Açık havadaki masalara oturduğunuz zaman tepsinize kadar gelip elinizden tek tek patatesleri, köfteleri... ne verirseniz nazikçe alıp yiyorlar iki parmağınız arasından : ))

makif84
08-06-2011, 16:23
Allah razı olsun duyarlılığınız için

despe
09-06-2011, 11:58
benimde konuyu görünce aklıma geldi evimin balkonuna 2 adet kap koydum inşallah bir işe yarar :)

Ufuk
20-06-2011, 21:59
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/60155-lutfen-kapinizin-onune-bir-kap-su-koyun.html

Sizede tebrikler bizi uyardığınız için.hayvanları sevmek güzel şey.
Çevremdekiler zaten kedili köyün kavalcısı der bana.Sokakta 20'ye yakın kedim var.Köpeklerde cabası.

Utku
21-06-2011, 12:15
Dün avcılarda metrobüsten indim yanyolda arkadaşı beklerkn yatıyodu kahverengi bi köpecik cehennem gibi güneş yatmş kaldırıma yanıyo hayvan sevdim sevdim o kadar yol yürüyüp su aldım ona geri geldim avucumda içirirken çekindi korktu kaçtı başına dökücektim suyu daha büyük travma olmasın diye dökemedimde zorla her 5insandan 3ünnde merhamet olsun onlar doğal olarak mutlu olurlar zaten çabalamaya gerek kalmaz..

Benim babamda der çevresine "önce bunu doyururum(köpeğimiz) sonra oğullarmı :) "

bordeaux
21-06-2016, 12:38
yine yaz geldi sıcaklar bastırdı. bu konuyu unutmayalım imkanı olanlar bir kap su koyarsa hayvanlar için çok büyük iyilik yapmış olur.

AliGizda
21-06-2016, 13:04
Bizim sitede yaz kış mevcut, yazın gerçekten daha fazla susuyorlar ama her zaman suya, yemeğe ve sevgiye aç olduklarını unutmayalım. Duyarlılığınız için teşekkürler.

ers10weys91
21-06-2016, 13:06
aynen koymamız gerek bende elimden geldiğince koyuyorum

2jz
21-06-2016, 14:11
İnsanlar artık kapılarının önüne su koymaya başladı. Kampanya güzel yere geldi diye düşünüyorum. Yalnız şöyle bir sıkıntı var. İnsanlar çöp ve izmarit atıyor su kaplarının içine.

bordeaux
21-06-2016, 14:20
İnsanlar artık kapılarının önüne su koymaya başladı. Kampanya güzel yere geldi diye düşünüyorum. Yalnız şöyle bir sıkıntı var. İnsanlar çöp ve izmarit atıyor su kaplarının içine.

maalesef buna çözüm yok. bu tarz insanlar hep olacak. önemli olan iyiliğin kötülüğe baskın gelmesi.

Eray35
21-06-2016, 14:52

Abi işte asıl hayvan onlar bizim dükkanın önünde kocaman su içmeleri için bi yer hazırladım o sigara atanları bi bulursam ordan su içircem kafalarını oraya sokup.