PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : turbo saxo beyin yardımı 2

exvti_newgti
28-08-2007, 13:20
arkadaşlar kusura bakmayın ben açtığım daha önceki konuda gerekli cvpları alamadım neyi nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyorum bi arkadaş düzgün bi şekilde yardımcı olursa çok sewinirim

NOT : Gereksiz polemikler saçma sapan cevaplar yazılmaması rica olunur yardım etmek isteyen arkadaşlar yazsın yardım etmek istemeyen bilgisini kendine saklamak isteyenler istediklerini yapmakta özgürlerdir isteyen yazsın isteyen sadece baksın zorla yazıcak değilsiniz nede olsa

efe-E
28-08-2007, 21:49
abicim öncelikle eğer turbo yapıcaksan aracını , bilgili ve hünerli ellerde yaptırman önemle rica olunur.ileriki aylarda motoru kucağına almaman için birinci şart.

ikincisi ise turboyu yaptıktan sonra , Air/Fuel Ratio 'yu ideal biçimde ayarlayabilmen için bence SAFC'yi değil standalone ECU'ları tercih etmen daha sağlıklı olur.Bir kez map yazıldıktan sonra sağlıklı ve için rahat bir biçimde kullanırsın arabanı.

Ben bir önceki konuda örnek göstermiştim, KMS diye bir Ecu'yu çoğunlukla tercih ediyor İngiliz ve Fransız Gti&Vts Kullanıcıları.Onun dışında Miniks'lerin dükkanlarında satılan AEM EMS'yi de tercih edenler var.Bir arkadaşım Subaru'suna Apexi taktı o da memnun.Sen aralarından en uygununa ve fiyat önemliyse en ucuzuna kendin karar vericeksin.

Plan,program sana kalmış durumda burada herkes bir şekilde yardımcı olmaya çalışacaktır,önemli olan gelen yanıtlara agresif cevaplar vermemen.Çünkü bu forumdaki herkes bilgili,çünkü burası türkiyenin en iyi modifiye teknik forumu.

Saygılarımla;

Efe

Whiteside Impreza
29-08-2007, 01:20
Diğer topicide okudum.Öncelikle sana şu soruyu sorayım cevabına göre yazıcam.Ne kadar bütcen var maximum bu ecu ve enj. update olayı için?

exvti_newgti
29-08-2007, 14:10
efe-E sağolasın kardeşim

whiteside impreza kardeşim max 1000 ytl çıkarabilirim yada 100 200 daha fazla

M U R A T
29-08-2007, 16:05
aem pigyback 800 lira civarı geri kalan paraylada enjektör alabilirsin...

exvti_newgti
29-08-2007, 16:20
sağolun arkadaşlar ama şöle bişi war bu parçalar bildiğim kadarıla japan araçların harnessi ile birliklte geliyo bunu nsıl uyarlayabilriz acaba hangi sesörleride almak gerekir

senna
29-08-2007, 19:11
sağolun arkadaşlar ama şöle bişi war bu parçalar bildiğim kadarıla japan araçların harnessi ile birliklte geliyo bunu nsıl uyarlayabilriz acaba hangi sesörleride almak gerekir

harness falan gelmes eğer sen istemedikten sonra kendi otomobilin için

diagram yoksa en fazla sinyal takibi yapılarak takılır problem olmaz sensorler ise senin hangi ürünü alıcana bağlı birazda

senna
29-08-2007, 19:15
abicim öncelikle eğer turbo yapıcaksan aracını , bilgili ve hünerli ellerde yaptırman önemle rica olunur.ileriki aylarda motoru kucağına almaman için birinci şart.

ikincisi ise turboyu yaptıktan sonra , Air/Fuel Ratio 'yu ideal biçimde ayarlayabilmen için bence SAFC'yi değil standalone ECU'ları tercih etmen daha sağlıklı olur.Bir kez map yazıldıktan sonra sağlıklı ve için rahat bir biçimde kullanırsın arabanı.

Ben bir önceki konuda örnek göstermiştim, KMS diye bir Ecu'yu çoğunlukla tercih ediyor İngiliz ve Fransız Gti&Vts Kullanıcıları.Onun dışında Miniks'lerin dükkanlarında satılan AEM EMS'yi de tercih edenler var.Bir arkadaşım Subaru'suna Apexi taktı o da memnun.Sen aralarından en uygununa ve fiyat önemliyse en ucuzuna kendin karar vericeksin.

Plan,program sana kalmış durumda burada herkes bir şekilde yardımcı olmaya çalışacaktır,önemli olan gelen yanıtlara agresif cevaplar vermemen.Çünkü bu forumdaki herkes bilgili,çünkü burası türkiyenin en iyi modifiye teknik forumu.

Saygılarımla;

Efe

piggy backte bi kez yapsak yetmiyomu düzgün kullanım için:) yada şöle diyim bi kez map yazmak yeterli oluyomu bi makineyi düzgün yürütmek için:)

efe-E
30-08-2007, 16:20
piggy backte bi kez yapsak yetmiyomu düzgün kullanım için:) yada şöle diyim bi kez map yazmak yeterli oluyomu bi makineyi düzgün yürütmek için:)

kullanmadığım için bilmiyorum ama daha önce başka bir forumda s-afc'nin uzun süreli aynı kullanımda , sanki çalıştırılmıyormuş gibi algılayıp , kendi kendine reset attığını okumuştum. Bu da bilmeyen için zor bir durum yaratabilir. O yüzden söylemiştim.

Saygılar

exvti_newgti
30-08-2007, 18:38
arkadaşlar megasquirt hakkında bilgisi olan warmı acaba?

efe-E
30-08-2007, 23:51
http://www.megasquirt.info/

MegaSquirt en ucuzu fakat en meşakatlisi(imiş).

sülüman
02-09-2007, 22:33
http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4467668&keyword=106

bunu buldum nette

exvti_newgti
02-09-2007, 22:35
sülüman teşekkür ederim ben konuşmuştum arkadaşlar daha önce sağolasın