PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiorino Comfort Matic

Eworen
09-06-2011, 22:02
Arkadaşlar iş için dizel otm vites bir araç lazım oldu ortağım düz vites kullanamıyor o yüzden otm vites mecburiyeti söz konusu
Combi Emotion olanlarına bakıyorum
yalnız bu Fiat taki comfort matic adlı otm vites sistemi nasıldır ?
yokuşta kaydırıyor ama yanlış görmediysem hillholder la beraber geliyor
vites geçişleri nasıldır sarsıntılımı normalmi ?
Bu şanzıman sorunlumudur yoksa derdi tasası yokmudur ?
yine yanlış bilmiyor isem comfort matic sadece 75 hp lik versiyonla geliyor gücü yerindemi yeterlimidir ?
Genel olarak fiorino dan memnuniyet durumu nasıldır ?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

Eworen
10-06-2011, 11:16
Yokmu hiç gören duyan
Bilgisi olan ?

AşkınS.
10-06-2011, 11:18
abimdede vardı fiorino otm vites.
vites geçişleri gayet güzeldi hiç sarsıntısız,diğer özelliklerinede dikkat edemedim fakat güzeldi,ha abime alınabilirmi dedigimde manuel olmazsa olmaz dedi :)
kendide fiat servisinde çalışıyor öğrenebilirim akşam geç vakit.

Eworen
10-06-2011, 22:56
abimdede vardı fiorino otm vites.
vites geçişleri gayet güzeldi hiç sarsıntısız,diğer özelliklerinede dikkat edemedim fakat güzeldi,ha abime alınabilirmi dedigimde manuel olmazsa olmaz dedi :)
kendide fiat servisinde çalışıyor öğrenebilirim akşam geç vakit.

Otm vitesin hepsine karşı bir insanımdır ama;
mecburiyet başka bişey otm olmak zorunda
bilgiler için teşekkürler..

Sercan Keklik
11-06-2011, 00:34
ıgrenc bence bızde var otomatıgı, hillholder yok ama ilk cıktıgında almıstık 2010

sedat s
11-06-2011, 08:22
belkı alakasız olabılır ama bende manuelı var resmen *** gıbı ılk fırsatta satıcam hem yakıyo hem gıtmıo hem konfor yok arabanın aynaları cok kör surus pozısyonu cok kotu acaıp kör noktaları var gercı bende dukkanda kullanmak ıcın aldım ama cıddı pısmanım tavsıye etmıyorum manuelı bu kadar kotu bı arabanında otom vt cok ıyı olacagını udusnmuyorum

fosgate
11-06-2011, 13:04
cok fazla otomatiklestirilmiş manuel sanzuman kullanmadım ama fiat ın mta vites kutuları pek keyifli değil diyebilirim .
örnek olarak yokus cıkarken auto konumunda arac biraz devirlendiği zaman hemen 2. vitese atıyor bu seferde 2. vites cekmiyor arac gidemiyor yavaslıyor tekrar 1 e atıyor bu sekilde cok sikayet almıstım fiatta calısırken. 30-40K km lerden itibaren arıza ışıgı yakma ıhtımalı de yuksen vites kutusunun ben transmisyon olmadıgı sürece yarı otomatikleri cok tavsiye etmiyorum ..

-batu-
11-06-2011, 13:14
caddynin Dsg modellerini düşünün derim.

Sercan Keklik
11-06-2011, 14:15
hafif egimli yolda araba gazı yiyemedigi için :) pedala basıyosun 3 sn sonra tepkı verıyo arkadan bı kornaa vurucaksın kardeşim falan diye zaten 1 vites 3 snde bitiyo 2 ye atıyosun eşşek ölüsü, az yakıyo, güzel yol tutuyo sınıfına göre ufak her yere gırıp cıkıyo ama otomatigine fark verme heleki hillholder yoksa asla..

erkanayasli
11-06-2011, 20:05
manuelini almanızı tavsiye ederim illede otomatikse başka modeller düşünülmesi uygun olur.

Eworen
12-06-2011, 12:45
Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar
ama otm dizel olması seçenekleri çok çok aza indiriyor
daha öncede söyledim kesinlikle otm vites olacak düz vites olabilse fiorino ile zaten işim olmaz işime yarayacak bir araç türü değil
ama 2. eldeki fiyatına göre dizel otm, temiz ,yeni ve düzgün alternatif benim aklıma gelmiyor bu fiyat civarlarında..
Eğerki sizin öneriniz varsa sevinirim
ama fiorino ile ilgili bilgilerede ayrıyetten ihtiyacım var..