PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fotoğraf makinesi shutter sayısı hakkında

Mert Safa
11-06-2011, 15:29
Herkese iyi forumlar :)
ikinci el bi Nikon D3000 Kit aldım ve nette gezinirken shutter sayısını soleyen programları buldum (Opanda Exif, photoME vs) coğunu indirdim ve shutter sayıma baktığımda bi şokla karsılastım 21 bin küsür shutter sayım gozukuyor. Dosya adında daha DSC_1500 lerde programların hepsi hata mı yapıyor ortada bir sorunmu var yoksa ben güzel bir şekilde kazıklandımmı :confused: aldığım kişi o kadar cekim yapmadığını iddaa ediyor forumda fotoğraf makineleriyl uğrasan cok olduğundan sormak istedim şimdiden teşekkürler.:)

hasan çağri
11-06-2011, 15:32
Fotoğraf isimlerine aldanma programlar yalan söylemez... Makina restlendiğinde falan o numaralar sıfırlanır ama shutter resetleyemessin.

21bin öyle abartılacak bir rakam değildir tabi adam sana 1500 diye sattıysa bilemem de... Kullandığın makinaın perdesi 100binden önce gık demez.

Mert Safa
11-06-2011, 15:35
Fotoğraf isimlerine aldanma programlar yalan söylemez... Makina restlendiğinde falan o numaralar sıfırlanır ama shutter resetleyemessin.

21bin öyle abartılacak bir rakam değildir tabi adam sana 1500 diye sattıysa bilemem de... Kullandığın makinaın perdesi 100binden önce gık demez.

Evet herkesdende bunu duyuyorum :) ama 1 sene kullanılmıs ve iddaa ediyor olmadığını kafamı karıstıran konu bu oldu biraz acele bir tercih yaptım alırken sizce doğru bir kararmı D3000 ?
edit. garantiside devam ediyor zzaten daha

hasan çağri
11-06-2011, 15:49
d3000 aile tipi bir d-slr dır sizi tatmin edecektir hele ki garantisi de devam ediyor ise hiiiç sorun olmaz güle güle kullanın

Mert Safa
11-06-2011, 16:03
Teşekkür ederim :) biraz araç fotoları cekmek için aldım çok özendim burdakilere:) dediğiniz gibi tatmin edicek gibi duruyor