PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımın Beynine su kaçmış..

Ozzy45
11-06-2011, 15:52
Perşembe sabahı aracımı çalıştırmak istedim fakat marş dahi basmadı durduk yere. arıza ışı yanıyor ve km ekranın 'F' yazısı vardı ve sigorta kutusundan sürekli 'çıt çıt çıt' diye ses geliyor saat gibi hızlı şekilde.Neyse usta çagırdım bizim burada yetkili servis olmadıgı için. adam bilgisayarla ecuya baglanmak istedi fakat hep hata verdi. bir türlü bağlantı kuramadı ve bu beni aşar dedi servise götürün aracı dedi. bende burada eskiden yetkili servislik yapan yere gittim ve adam da bilgisayarla bağlanmak sitedi oda olmadı. yapmasına yaparız bi şekilde ama 08 model araç yazık ziyan olur servise götürün dedi...

Kaskoyu aradım yolda kaldım aracım arıza yaptı yetkile serise götürürmüsünüz diye onlarda yarım saat içinde geldi ve izmire gittik.

aracı bıraktık sabaha arıza belli olur dedi 1 gün geçti cuma oldu bulamadılar. bugun yine aradık sabah ve bize dedikleri aracın beynine su kaçmış devreleri felan yanmış oksitlenme yapmış onları temizledik kurumasını bekliyoruz tekrar denicez size öğleden sora dönücez dediler ve tamam dedik bekeldik. saat 3 e yakın aradılar ve aracınızın beynini temizledik ama cevap vermedi yinede. onun için aracın beyni değişmesi gerekiyor Amaa...

beyin türkiyede yok kalmamış. yurt dışından gelicek oda en az 3 hafta oda tahmini dedi bu süreç de araç yatıcak tabiki. maddi olarak gelirsek 2200TL beyin fiyatı opel club kart oldugu için %10 indirim var yani yuvarlak 2000TL gelicek ecu.

Şimdi benim anlamadıgım 2008 model araç daha 50 binde su kaçma ihtimali nasıl oluyo. .motora su dahi tutturmadık hiç. hadi 2000TL vericez birde 1 ay beklicez bunuda anlamış değilim. garanti kapsamında değil araç. kullanıcı hatası değilde araçda hata varsa bunu opelin değiştirme olasılı varmıdır itiraz etsek yani bu durumda?

Moralimi acayip bozdular ve bu ayda izine cıkıyoruz ailecek arabanın tam ihtiyaç oldugu yerde.

maxpower
11-06-2011, 15:59
f hatası görünce opel mi diye baktım hemen :)

daha önce opel forumlarında bişeyler okumuştum bu arıza ile ilgili ama şu an çok bişey hatırlayamıyorum. opel forumlarını kurcalayın biraz. usta tavsiyesi de alabilirsiniz

Ozzy45
11-06-2011, 16:09
Teşekkurler. orayada acıyorum zaten şimdi :) ecuyu sadece yetkili servis getirebiliyormu öyle denildi. yoksa bi usta varmış yine 3.sanayide yetkili servisten cıkma oda ismail diye

devil_berk22
11-06-2011, 16:11
geçmiş olsun f yazısının 1001 tane nedeni olabilir bunu servis dışında kimse bilemez tech2 cihazı olan özel servisler hariç tabi bence pert olan bir araçtan daha uygun fiyata bulabilirsiniz beyini eğer sorun beyinde ise

Ozzy45
11-06-2011, 16:23
geçmiş olsun f yazısının 1001 tane nedeni olabilir bunu servis dışında kimse bilemez tech2 cihazı olan özel servisler hariç tabi bence pert olan bir araçtan daha uygun fiyata bulabilirsiniz beyini eğer sorun beyinde ise

Dediğine göre beyinde. birde su ne ara kaçtı oksitlenme yapmış onuda anlamadım. çıkma beyin olurmu onların kendine göre kodları yokmudur?

MaNiSaLı
11-06-2011, 16:30
ozanım geçmiş olsun :( DAYEN'e benim selamımı söyle bulsun sana... Tabiki böyle bi imkanı varsa ... Özkan a sor dayen otmotiv... Geçmiş olsun tekrar...

chare
11-06-2011, 16:31
Dediğine göre beyinde. birde su ne ara kaçtı oksitlenme yapmış onuda anlamadım. çıkma beyin olurmu onların kendine göre kodları yokmudur?

alacağınız çıkma beyini yetkili bir serviste kodlatıp çalıştırabilirsiniz. hiç bir sıkıntı olmaz. çıkma araştırın bence...

Ozzy45
11-06-2011, 16:34
ozanım geçmiş olsun :( DAYEN'e benim selamımı söyle bulsun sana... Tabiki böyle bi imkanı varsa ... Özkan a sor dayen otmotiv... Geçmiş olsun tekrar...

Saolasın serkan abim. onlarlada bi görüşeyim. telin var zaten olmadı dönerim ben sana abi

3rk4n
11-06-2011, 16:55
Beyin çamurluğun içinde olan modellerden se kaçar. Oksit çürüme durumu beyin üzerinde olan elektrik yüzünden yani elektrik olduğundan çürütür doğrudur. Cıkma beyin alıcan işi bilen bi anahtarcıda immo yu kodlattırıp yoluna devam edicen. Cok geliyor bu arızadan bize.

Ozzy45
11-06-2011, 17:11
Beyin çamurluğun içinde olan modellerden se kaçar. Oksit çürüme durumu beyin üzerinde olan elektrik yüzünden yani elektrik olduğundan çürütür doğrudur. Cıkma beyin alıcan işi bilen bi anahtarcıda immo yu kodlattırıp yoluna devam edicen. Cok geliyor bu arızadan bize.

Biraz önce ankaradan bulduk beyin. yanlız kodu tam uyuyormu onu bilemiyorz. adamın elindeki Kod 'CN' ile başlıyormuş eğer böyleyse uyarmış. kodunu bilen varmıdır acaba 90 hp 6 ileri olan medeli dizel?

Kahraman castle
11-06-2011, 17:17
çok geçmiş olsun.fazla üzme kendini sorun çözülür.sağlık olsun.

erh
11-06-2011, 18:29
arabanın beyni sileceklerin altında. agac altında bırakmandan dolayı cileceklerin giderinin yapraklarla vs tıkanması sonucu beyin sular altında yasıyor. su içinde kalmasından da havalandırma kısmından su giriyor ve aracın beyni puff! cıkma beyinle cozebilirsin işini.. daha once aynı olay basıma geldi.. istersen yardımcı olabilrim 0532 312 20 74 telim

onurars
11-06-2011, 18:58
F in binlerce sebebi vaar,arkadaşımın Corsa C sinde f arızası vardı opel balkanda şanzıman beyni değişicek dendi (easytronik) yaklaşık 1300tl idi.Sanayide elektrikçi baktı 2 fren ampulude sönmüş aracın yeni 2 tane ampul taktı arıza falan gitti.Servislere heleki opel servislerine güvenmeyin.

d16y4
11-06-2011, 20:24
opelin her çıkarttığı arabada muhakkak beyinle ilgili kronik sorun var. lanet olasıca devreler:Deli:

dgoo
11-06-2011, 20:30
Yahu bu f kronik easytronik şanzıman sorunu kodu değil miydi?

Ranthor
11-06-2011, 21:03
yeri sohbet değil

Ozzy45
12-06-2011, 11:20
Taşırsanız sevinirim. kime soylesem F arızayı aracın triptonik mi diyolar ama degil.

@ers çok teşekkür ederim numarınızı alıyorum şuan bi çıkma bulduk gibi sadece kod numarısı tutuyomu onu araştırıyorum. kod numarasını bulmam lasım