PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gümrük sıkıntısı

DOHC
11-06-2011, 22:35
Arkadaşlar selam,

Amerika'da yasayan bir arkadasım izmirdeki kız arkadasına bir paket gondermiş. Fakat pakete bir adet blackberry'de ekleyince işler karısmıs ve gümrük el koymus.

20 gün sonrada geri vermemek uzere el koyacakmış.

Gümrükten bu mal nasıl alınır, bir tanıdıgınız ya da fikriniz var mı acaba? Herhangi bir masrafı olacaksa da karsılanacak bu cunku telefondan ziyade manevi onemi yuksek olan seyler varmıs pakette...

Fikirlerinizi bekliyorum...

tdipower
11-06-2011, 22:37
yurtdışından cep telefonu girişi kargo yoluyla yasak :) muhtemelen geri yollanır

DOHC
11-06-2011, 23:17
Komple paket mi geri gider? Bir yolu yok mu almanın?

ruudvan
11-06-2011, 23:19
gumruge gıt gumruk memuruyla konus daha ıyı bılgı verır .yalvar yakar gumruk vergısı vs odenerek alınabılır belkı ama en kotu yontem gerı gıder gerı gıdıs masrafıda cok tutar haberın olsun.

Deagles48
11-06-2011, 23:56
Vergileri ödenerek alınabiliyor diye biliyorum

bilalMW
12-06-2011, 00:08
kutuyu yakarlar imha edildi diye rapor tutulur ama içindeki sizde olur.Tabi memurun insiatifi bu. :)

GokhanRS
12-06-2011, 00:11
uluslar arası kargo ücretleri gidiş dönüş olarak tahsil edilir. iade ettirme hakkınızı kullanın geri yollatın. extra para alınmıyor. zaten gönderinin ücretinde iade ücreti dahil tahsil ediyorlar.

bence gönderin geri alsın paketi blackberrysiz kargo yapsın

trgy
12-06-2011, 00:18
paket istanbulda olsaydım yardımcı olurdum.

en mantıklısı geri yollansın ama kutunun acılmadığına emin olun.

clioGT
14-06-2011, 14:25
Posta/hızlı kargo yoluyla cep telefonu getirmek mümkün müdür?

Hayır, posta/hızlı kargo taşımacılığı yoluyla muafen veya vergileri ödenerek cep telefonu getirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Dolayısıyla, bu yolla cep telefonu getirilmiş olsa dahi hiçbir surette sahibine teslim edilmemektedir.

kaynak:
http://www.gumruk.gov.tr

onursumer
14-06-2011, 15:42
almanın yolu illaki var ama ordakilerin insiyatifinde diğer turlu imha ediliyor

en kotu direk geri yollatın ;)

Onuralp
14-06-2011, 15:47
uluslar arası kargo ücretleri gidiş dönüş olarak tahsil edilir. iade ettirme hakkınızı kullanın geri yollatın. extra para alınmıyor. zaten gönderinin ücretinde iade ücreti dahil tahsil ediyorlar.

bence gönderin geri alsın paketi blackberrysiz kargo yapsın

Aynen..................

Jehuty
14-06-2011, 15:49
almanın yolu illaki var ama ordakilerin insiyatifinde diğer turlu imha ediliyor

en kotu direk geri yollatın ;)

Orada çalışan gümrük memurları da bu şekilde yurda gelipte teslim etmedikleri bütün cep telefonlarını kutularıyla beraber imha ediyorsa helal olsun ..

orhansah
14-06-2011, 15:57
ne imhası ya :)