PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : scirocco 1.4 tsi 160 hp artılar-eksiler

Oguzcan
13-06-2011, 20:01
Selamlar arkadaşımda bulunan 2011 fd16 ya alışamadık.Leondan sonra biraz sevimsiz geldi diyebilirim.Şimdi bir rocco almak istiyoruz.Ama almadan önce artıları eksileri nedir kullananlardan tecrübe edenlerden öğrenmek istedik.

VW gruptan önceki tecrübelerimizden malzeme kalitesi,doğuşun servis niteliklerini tabiki biliyoruz bunun dışında merak ettiklerimiz;

yakıt(stock ve yazılımlı ya da artıları ile)

performans

modifiyeden alınan verim(yazılım egzos vs gibi)

ve jant lastik durumu örn: R larda bulunan jantı kullansak ve 3,5 yay taksak sürtme oluyor mu?

Ne dersiniz artı-eksi?

MUY37
13-06-2011, 23:10
Malzeme kalitesi kesinlikle tatmin edici , illa kusur bulmak isterseniz her araçta bulunur ama VW in kalitesi zaten belli. Yakıt olarak dikkatli kullanırsanız stock halde üzmez heleki yazılımla beraber yakıt ciddi azalıyor eğer basmazsanız yani yeterki turbo devreye girmesin hep Supercharger ile kullanın. Stock performans ı çok iyi değil fakat yazılımla beraber 2.0TSI dah daha hızlı oluyor. 2.0 dan daha hızlı olduğuna göre yazılım vs. mod. ların veriminden bahsetmeye gerek yok , +220bg lere kadar çook rahat çıkıyor sadece yazılım ile. Jant konusunda ise 8,5 şnç genişlik ET35 235/35/19 lastiklerle arkalarda ufak bir sürtme oluyor oda -1 civarı bir kamberle düzeltilebiliyor fakat bu dediğim sürte eibach coilover dipbasık ( 7cm ) halde. 3,5 cm lik yay ile mümkün değil sürttüremezsiniz çamurluklar baya geniş. Ben çok severek kullanıyordum taaki pert olana kadar hala tadı damağımdadır , arada kız arakdaşımın arabasıyla bu açlığı gideriyorum. Kesinlikle tavsiye ederim...

turbo16
13-06-2011, 23:26
kullanmadan alma uzun test yani bu kadar lastik sesi alması beni şok etti:icon13:

cnzdmr
13-06-2011, 23:53
kullanmadan alma uzun test yani bu kadar lastik sesi alması beni şok etti:icon13:

vw lerin son araçları mı lastik sesi alıyor?

inanılmaz güzel bir yalıtımı var araçların yapmayın yahu,iç malzemeler de gayet dayanıklı sağlam tıkırtı fln gelmesi de söz konusu değil...

Oguzcan
14-06-2011, 00:01
Malzeme kalitesi kesinlikle tatmin edici , illa kusur bulmak isterseniz her araçta bulunur ama VW in kalitesi zaten belli. Yakıt olarak dikkatli kullanırsanız stock halde üzmez heleki yazılımla beraber yakıt ciddi azalıyor eğer basmazsanız yani yeterki turbo devreye girmesin hep Supercharger ile kullanın. Stock performans ı çok iyi değil fakat yazılımla beraber 2.0TSI dah daha hızlı oluyor. 2.0 dan daha hızlı olduğuna göre yazılım vs. mod. ların veriminden bahsetmeye gerek yok , +220bg lere kadar çook rahat çıkıyor sadece yazılım ile. Jant konusunda ise 8,5 şnç genişlik ET35 235/35/19 lastiklerle arkalarda ufak bir sürtme oluyor oda -1 civarı bir kamberle düzeltilebiliyor fakat bu dediğim sürte eibach coilover dipbasık ( 7cm ) halde. 3,5 cm lik yay ile mümkün değil sürttüremezsiniz çamurluklar baya geniş. Ben çok severek kullanıyordum taaki pert olana kadar hala tadı damağımdadır , arada kız arakdaşımın arabasıyla bu açlığı gideriyorum. Kesinlikle tavsiye ederim...

çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.turbo kaç bin devirde doluyor peki bunu da ben merak etmekteyim:)

mehzent
14-06-2011, 00:42
Vallahi kisa ve oz bugune kadar nedem almamisim kiziyorum kendime :)