PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 da elektrık sorunu yasıyorum. Tecrubesı olan var mı

1.8 turbo
15-06-2011, 11:18
aracımda farlar orjınalken (su an xenon var) bazen karsımda duvar falan varsa farların kısılıp acıldıgını goruyordum.cok hızlı oluyor bu kısılmalar.bazende teyp sesı azalıyordu comp larda ses kesılıyor sadece arkadan zayıf bır ses gelıyordu.teybı cıkartıp takınca duzelıyor.
3 gun once angel farlara gectım ve 8000k xenon taktırdım.gece yolda gıderken xenonlar kapanıp acılmaya basladı bazen kapanıyor 5-10 sanıye sonra acılıyor bazende kapanıp acılıyor sureklı.xenonlar kapandıgı anda teyp sesıde tarıf ettıgım sekılde azalıyor aynı anda ABS,AIRBAG,EL FRENI lambalarıda yanıyor.
akum zayıftı dun degıstırdım.ben sorun halloldu zannederken dun sabah yola cıktım xenonlar ve teyp acıktı.teyp sesı gıttı yıne ve araba sankı teklıyormus hıssettım. bır daha tekrarlamadı (gercı cokta fazla kullanmadım arabayı)

ayrıca gecen gece otobanda sakın sakın gıdıyordum hıc bır sorun yoktu.15 km kadar gıttım sorunsuz.sonra arabaya yuklenmeye basladım,gazın sonuna kadar yuklendım.devır 6000 lerı gectıkten sonra araba sapıttı.xenonlar serı halde kapanıp acılmaya uyarı ısıklarının hepsı yanmaya basladı.saga cektım stop edıp bekledım kendı kendıne normale dondu.

dunden berı 5-6 elektrıkcı 3 kadar servıs gezdım hıc bırı net bırsey soylemedı.hepsı bırak arabayı ıncelıycez dıyorlar

Murat
15-06-2011, 11:52
Bir yerlerde sigorta dışında kısadevre olma ihtimali olabilirmi?

sadece xenon olsa balansdır diyecektim ama? tesadüf olabilirmi teyp ve xenon?

multispace
15-06-2011, 12:30
durum xenondan kaynaklanıyor.. Sorun tahmin ediyorum ki xenon balasti ecu ya yakın bir yerlerde . Manyetik etki yapıyor balast ecu ya . Xenon kitinin kalitesizliğinden kaynaklı. Bir ihtimal akü derdim ama akü yenilemişsniz sanırım.
balasti ecudan uzak bir yere montaj yapin . En uygunu kiti değiştirmek bence . Xenon Kitin markası nedir?

derece43
15-06-2011, 12:31
Zenon balastını izole ettir ABS beyninin yanına yada diğer taraftaki araç beynine yakın koydukları için yüksek voltajda tüm ikazları yakar arada açılıp kapanabilir etkileniyor çamurluk içlerine izolasyon malzemesi ile yapıştırın yada tutturun... sorun gider..

1.8 turbo
15-06-2011, 12:47
Zenon balastını izole ettir ABS beyninin yanına yada diğer taraftaki araç beynine yakın koydukları için yüksek voltajda tüm ikazları yakar arada açılıp kapanabilir etkileniyor çamurluk içlerine izolasyon malzemesi ile yapıştırın yada tutturun... sorun gider..

ızole ıcın nasıl bır malzeme kullanayım. nereden alabılırım ? xenon beynı abs ye cok yakın bır yerde duruyor :(

@ multispace : xenonları markasını bılmıyorum benım gozumde hepsı dandık o yuzden markasına bakmamıstım ama bakıp yazarım bırazdan

Murat
15-06-2011, 12:54
not: ben sağda beyinin üzerinde, solda abs nin yanında kullandım 7 ay kadar. hiçbir sıkıntı olmadı.

multispace
15-06-2011, 13:24
sizce kullanılan balast hella koito ... Vs olsaydı gene bu sorun yaşanır miydi :)
hepsi dandik diye birşey yok ne kadar ekmek o kadar köfte malesef. Balastlari alüminyum folyo ile izole edebilirsiniz bir ihtimal ise yarar . Balast taşınabilir başka yere. Vs

1.8 turbo
15-06-2011, 14:14
sizce kullanılan balast hella koito ... Vs olsaydı gene bu sorun yaşanır miydi :)
hepsi dandik diye birşey yok ne kadar ekmek o kadar köfte malesef. Balastlari alüminyum folyo ile izole edebilirsiniz bir ihtimal ise yarar . Balast taşınabilir başka yere. Vs

benım demek ıstedıgım 100-150 cıvarındakı xenon kıtler.
ızolasyon ısını denıcem hemen ınsallah cozulur

multispace
15-06-2011, 14:44
inşallah çözülür fakat ben pek ihtimal vermiyorum. Balastlarin yerini değiştirin bence

rapture
15-06-2011, 15:00
varsa bsi beynini bir kontrol ettir derim

Murat
15-06-2011, 15:50
dikkatli okursanız xenondan önce de sıkıntı var :)

1.8 turbo
16-06-2011, 10:22
bugun taktırdıgım yere gıttım. soldakı xenonnun kablosu cıkmıs o yuzden yapıyor dedı adam.ne olur ne olmaz balansıda degıstım.yolda xenonlar acık yuklendım bıraz xenonlar kapanıp acıldı mı bılmıyorum ama uyarı ısıgı falan yanmadı. sadece teyp sesı arkaya gıttı yıne

Murat
16-06-2011, 11:15
xenon kablosunu ben elle zor söküyorum nası çıkmış :)

1.8 turbo
16-06-2011, 11:23
xenon kablosunu ben elle zor söküyorum nası çıkmış :)

bende anlayamadım ama gozumle gordum sokete presslı olan kablo cıkmıs.soket ıcınde gıbı gorunuyor ama az temas edıyormus. ınsallah butun sorunların sebebı budur.ben zaten pınpırıklıyım boyle tatsızlıklar olunca anında soguyorum arabadan

1.8 turbo
17-06-2011, 06:39
sorun azda olsa devam edıyor. gaza yuklenınce teybın sesı ve xenonlar kapanıyor :S

Murat
17-06-2011, 09:11
gidişde sıkıntı olmuyormu? kesilme vs gibi?

xplod
17-06-2011, 09:24
xenon'un göz kırpması gerilimin düşmesi ile ilgili gibi görünüyor. amfinin sesinin azalması da aynı soruna gösterge bence. ara sıra fazla akım çeken bir cihaz ya da alternatörde sorun aramak lazım sanki.

TulsaDom
17-06-2011, 09:25
alternator yada regulator de sorun olma ihtimali varmi bunlari kontrol ettiler mi anladigim kadari ile voltajda sabitlenme sorunu var gibi yuke maruz kaldigi anda voltajda dalgalanma oluyor sanirim

aracinizin motorunu son zamanlarda yikattiniz mi yada suyla temas edecek bir durum olustu mu
son olarak arac kac km de

1.8 turbo
18-06-2011, 10:24
araba 135.000 km de. 10.000 km dır bende hıc motor yıkatmadım.

gıdısınde pek bır kasılma hıssetmıyorum.sadece sogukken ılk bır kac dakıka bı kasılma yapabılıyor bazen.

elektrıkcıler aku yu olcuyor sadece.normal cıkıyor degerlerı. 14 gıbı cıkıyor.olcum sırasında gaza yuklenıyorum.degısmıyor sonuc.hep 14 cıvarlarında cıkıyor.

cok can sıkıcı bır durum.bu aksam yola gıtcem ınsallah yolda bırakmaz benı

Naman
18-06-2011, 10:30
xplod +1... Araçta elektrik namına yük bindirecek tüm ekipmanlar çalışıyorken gerilim ölçümleri yapılmalı..

1.8 turbo
19-09-2011, 07:19
arabamdakı sorun cozuldu. aynı sorunu yasayan bırılerı cıkar dıye sonucu paylasıyorum

butun problem sarj dınamosundaymıs.komurlern baglandıgı parca arızalanmıs. yaptırdım bıraz tuzlu oldu ama masallah haftalardır kullanıyorum hıc bır sorun yok.arabanın gıdısı bıle degıstı