PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hard to start in the morning

akbaba78
16-06-2011, 09:37
s13 200sx aracimda genellikle sabahlari yani motor sogukken gec calisma problemi var..Normalde tek marsla calismasi lazimken 3-4 marsta calisiyor.daha fazla bastigimda araba hemen boguluyor ve inanilmaz benzin kokusu geliyor..Arabayi calistirmanin kendimce bi cozumunu buldum aslinda ama her seferinde kaputu acip ugrasmak istemiyorum.Bu arada aracta o2 sensoru arizali ve iptal durumda carbon clean fln yapildi,orjinal iridium bujiler takildi tum hava hortumlari vs normal bi sikinti yok rolanti fln hersey normal bu konuyla ilgili bilgi verecek birisi varmidir:rolleyes:

utkuselamoglu
16-06-2011, 09:40
s13 200sx aracimda genellikle sabahlari yani motor sogukken gec calisma problemi var..Normalde tek marsla calismasi lazimken 3-4 marsta calisiyor.daha fazla bastigimda araba hemen boguluyor ve inanilmaz benzin kokusu geliyor..Arabayi calistirmanin kendimce bi cozumunu buldum aslinda ama her seferinde kaputu acip ugrasmak istemiyorum.Bu arada aracta o2 sensoru arizali ve iptal durumda carbon clean fln yapildi,orjinal iridium bujiler takildi tum hava hortumlari vs normal bi sikinti yok rolanti fln hersey normal bu konuyla ilgili bilgi verecek birisi varmidir:rolleyes:

marş basarken o2 sensoru etkie etmez

akbaba78
16-06-2011, 10:31
butun ihtimalleri gozden gecirmek amaciyla bilgi olsun die yazdim:rolleyes:

Rstmania
16-06-2011, 11:08
Motor sıcaklık sensörü deneyin.

tdipower
16-06-2011, 11:08
ECT sorunu gibi gözüküyor :)

akbaba78
16-06-2011, 11:11
Motor sıcaklık sensörü deneyin.

kitapcikta ondan bahsediyor "engine temp sensor" diyor ama tam olarak ilk calismayla alakasi nedir?

akbaba78
16-06-2011, 11:12
ECT sorunu gibi gözüküyor :)

acilimi nedir:beuj:

tdipower
16-06-2011, 11:13
acilimi nedir:beuj:

engine coolant temp sensor

kitapcikta ondan bahsediyor "engine temp sensor" diyor ama tam olarak ilk calismayla alakasi nedir?

ilk çalışmada motor soğukken bu sensor su sıcaklığını okur ve ona göre karışımı dengeler jikle gibi düşünün soğuk motor zengin karışım sizinki arızalıysa eğer yanlış değer verip karışımı bozar alakası budur kısaca

tdipower
16-06-2011, 11:15
aslında nissanların servis kitapçıklarında bu sensörün ohm değerini veriyor kendiniz ölçüm yaparak arızalı olup olmadığını bulabilirsiniz eliniz yatkınsa

yusufvozkan
16-06-2011, 11:22
What do you mean it's hard to start? i think you have to try"Bismillahirrahmanirrahim"
or try to speak turkish. You will see good works.

MKT
16-06-2011, 11:23
osman abi sensörü ölçü aleti ile ölçerek bi kontrol edebilirsin.illaki bir değer gösterecektir.bozulmuşsa bile küçük ufak bir sönsör bizim hondalardad sık sık başımıza geliyor.bizimkiler çok pahalı deil sanırım oda ucuz bişedir. Araba soğukken devirdaimden geçen suyun ısısını ölçerek rolanti valfine komut veriyor buna göre de ilk çalışmada Devirin yukarıda kalmasını sağlıyor.Hamza abiye gösterdinmi arabayı.o çözebilir bence sorunu

akbaba78
16-06-2011, 12:16
osman abi sensörü ölçü aleti ile ölçerek bi kontrol edebilirsin.illaki bir değer gösterecektir.bozulmuşsa bile küçük ufak bir sönsör bizim hondalardad sık sık başımıza geliyor.bizimkiler çok pahalı deil sanırım oda ucuz bişedir. Araba soğukken devirdaimden geçen suyun ısısını ölçerek rolanti valfine komut veriyor buna göre de ilk çalışmada Devirin yukarıda kalmasını sağlıyor.Hamza abiye gösterdinmi arabayı.o çözebilir bence sorunu

Kemalim motor sicaklik sensoru o dedigin umarim ondadir sorun cunku ucuz bisey o ama ben regulator ve pompadan supheleniyorum olmassa aksam ustu is cikisi bi gosterelim isin yoksa:rolleyes:
http://img195.imageshack.us/img195/2681/w01331628191ntc3.jpg

akbaba78
16-06-2011, 12:18
aslında nissanların servis kitapçıklarında bu sensörün ohm değerini veriyor kendiniz ölçüm yaparak arızalı olup olmadığını bulabilirsiniz eliniz yatkınsa

dogru degerler var ama sensorun yeri biraz kalabalik ustanin sokmesi lazim kurcalamak istemiyorum..

akbaba78
16-06-2011, 12:19
What do you mean it's hard to start? i think you have to try"Bismillahirrahmanirrahim"
or try to speak turkish. You will see good works.

hocam anlayan anliyor iste gereksiz yorum yazilmasin die o basligi kullandim;)

Rstmania
16-06-2011, 13:47
Regülatör ve pompa arızası olsa araç sıcakken de aynı şeylleri yapar diye düşünüyorum.

akbaba78
16-06-2011, 14:06
Regülatör ve pompa arızası olsa araç sıcakken de aynı şeylleri yapar diye düşünüyorum.

yapiyor bazen..

Chatin
16-06-2011, 22:29
hocam anlayan anliyor iste gereksiz yorum yazilmasin die o basligi kullandim;)

ben gayet ingilizce anlıyorum ama bu konu niye ingilizce açılmış onu anlamadım. ingilizce yazılması nasıl gereksiz yorumu engelleyecek onu hiç anlamadım. siz de beni yanlış anlamayın ama abes olmuş. hele gerekçe daha da abes olmuş.

türkçe de yazsaydınız size bujide sorun yoksa sorunu bujilere giden kablolarda veya akımı ileten parçanız neyse bobin/kütük/bobinaj onda aramanızı yazardım gayet :)

akbaba78
17-06-2011, 13:18
yaa arkadaslar bu kadar buyutmeyin iste yine gereksiz yorumlar cikmaya basliyor sadece baslik ingilizce o da kitapciktaki yazdigi sekliyle yazdigim icin baska amac yok buyutmeyin..Bi paylasim formunda bisey paylasamiyacaksak kapatalim konuyu..

Chatin
18-06-2011, 01:09
:)

umarım sorununuzu en kısa zamanda çözersiniz. kolay gelsin.