PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : D16a9 VTİ gaz kelebeği

mustafa_KYR
20-06-2011, 14:50
Merhaba arkadaşlar bilgisi olan varsa d16a9 crx'e vti gaz kelebeğini takmayı düşünüyorum. Daha önce uygulamış arkadaşlardan bana yardım edebilecek biri var mı? sırasıyla gaz kelebeğindeki montajı için neler gerekli ne gibi işlemler yapılıyor anlatılırsa kendim bile yapabilirim :D yardımlarını esirgemeyin :)

herkese çok tesekkurler sımdıden.:icon_tup:

M///maniac
20-06-2011, 15:03
integra gaz kelebegide uyar size oda 60 mm deliklerin biri karsılamyor 3 delikle sabitliosnz 4.cüsü otrmuoyor gayette güzel olur çok hissettrmesede artısı olucaktr

Günkut
20-06-2011, 15:05
Cok faydalı olucagı kacınılmaz ankarada mertcan var görürse yazıcaktır kendiside satıyordu hatta kelebenk miniksler satıyor kelebenk haberın olsun :D:D

DENON
20-06-2011, 15:14
neden 3 tane cıvatayla sıkıyorsunu emme dekı gaz kelebegı delıklerınden denk gelmeyenı alımınyum cubukla tıkayın yenı delık acın ve kılavuz çekın , eger 3 vıda sıkarsanız gaz kelebegı kapalı konumdayken motor hava çeker rolanti saçmalar

M///maniac
20-06-2011, 15:18
neden 3 tane cıvatayla sıkıyorsunu emme dekı gaz kelebegı delıklerınden denk gelmeyenı alımınyum cubukla tıkayın yenı delık acın ve kılavuz çekın , eger 3 vıda sıkarsanız gaz kelebegı kapalı konumdayken motor hava çeker rolanti saçmalar

hayır emmede bos yer kalmıoyor sadece 3 sapma denk geliyor yada gaz kelebegini sapama deliklerini biraz buyutrseniz o sekildede oluyor emmede açık bi yer brakılmıo tabikide

DENON
20-06-2011, 15:23
hayır emmede bos yer kalmıoyor sadece 3 sapma denk geliyor yada gaz kelebegini sapama deliklerini biraz buyutrseniz o sekildede oluyor emmede açık bi yer brakılmıo tabikideyok yanlış anlaşıldı eger 3 cıvata ıle sıkarsanız küçükte olsa bır hava emişi olacaktır bunun önune geçmek için denk gelmeyen deliği tıkayın ve gaz kelebegının deliğine göre tekrar delip diş çekin garanti olsun :icon_tup:

16EC813
20-06-2011, 15:36
laa olum dur şimdi başımıza bide kelebenk çıkarmayın :D zaten dardayım :D

DENON
20-06-2011, 15:39
laa olum dur şimdi başımıza bide kelebenk çıkarmayın :D zaten dardayım :D
gel senınkıne k20 takalım moruk

MKT
20-06-2011, 15:44
Satılık integra Gaz kelebeği.Tertemiz ve TPS ile beraber.
Mıstaka abi sende kelebek varmı :D

tyMu
20-06-2011, 15:55
var şöle bişey arabanın bagajda :D
http://i.imgur.com/0xjrc.jpg

16EC813
20-06-2011, 16:00
gel senınkıne k20 takalım moruk

200 kelebek ömrü artacak mı laa :D

mustafa_KYR
20-06-2011, 16:25
Satılık integra Gaz kelebeği.Tertemiz ve TPS ile beraber.
Mıstaka abi sende kelebek varmı :D

arabada vti gaz kelebeği var ama performansa etkısı olmadı sanırmı bağajda durdugu ıcın performans vermedı :D

bu arada bir soru daha, üzerindeki tps zart zurt için açıkta bır kablo yada bir hortum felan boşta kalacakmı yoksa. Orjinal kebelek cıkıp vtı gaz kelebegı delikler haricinde bir işlem gereklımı?

DENON
20-06-2011, 16:31
emmenın kelebek takılan boğazını genişletmessen rbc taksanda bir işe yaramaz, en az kelebegın en küçük çapından 2-3mm büyük olmalı

mustafa_KYR
20-06-2011, 16:51
vti gaz kelebeği zaten bıldıgım kadarıyla 5 mm daha buyuk zaten.? benım takıldıgım tek konu bu fotodakı gaz kelebegı benım zaten yukarıda ve asagıda ıkı tane giriş var o kısımlara bendekı gaz kelebegınden gırıs varmı? yanı usttekıne şunu alttakıne bunu takacaksın dıye mesela?

mustafa_KYR
20-06-2011, 19:12
bu arada tps nın açısıda var degıl mı :D yenı geldı aklıma :) kendımın yapacagı iş degıl snaırım :)

MeRtCaN
20-06-2011, 19:53
arabada vti gaz kelebeği var ama performansa etkısı olmadı sanırmı bağajda durdugu ıcın performans vermedı :D

bu arada bir soru daha, üzerindeki tps zart zurt için açıkta bır kablo yada bir hortum felan boşta kalacakmı yoksa. Orjinal kebelek cıkıp vtı gaz kelebegı delikler haricinde bir işlem gereklımı?

Çağanın cvic si a bız uyguladık
1:1 takılıyor
her sekılde her parcası uyuyor
bende polısh lı buyulmus ve polısh yapılmıs sekılde bılıoyorsun zaten :)

mustafa_KYR
20-06-2011, 20:00
Çağanın cvic si a bız uyguladık
1:1 takılıyor
her sekılde her parcası uyuyor
bende polısh lı buyulmus ve polısh yapılmıs sekılde bılıoyorsun zaten :)

aynen kardeşim aklımda :D şununla bir kullanayım eger etkısını gorursem senın kelebege sulanırım artık :)

mustafa_KYR
20-06-2011, 22:49
anladım kı benım yıyebılecegım bır halt değilmiş bıraz ugrastıktan sonra anladım :)

bladerk
21-06-2011, 00:12
basit yaa takarsınız kendiniz aslında 2 civata bile tutturmaya yetiyo hava almıyo k20 takın o da 3 civata tutuyo :)) ama ayar ister

mustafa_KYR
21-06-2011, 08:39
kule gergısını-fıltreyı soktum eldekı mevcut gaz kelebegı ıle uzerındekını karsılastırdım

orjınalınde altta ıkı tane hortum girişi var benım takacagımda o hortum gırıslerınden bırı yukarıda bırı asagıda, map sensörü ok aynı yerde bır degısıklık yok. dun baya gozumu karartmıstım ama tpsnın açısını tutturamam dıye tırstım gerı taktım herseyı :D

erhann
21-06-2011, 08:44
gel hallederik ;)