PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 gti yine problem

DoguErdogan
20-06-2011, 16:47
aracın debriyajından ayak cekildiğinde tak diye ses geliyor düşük hızda giderken debriyajdan ayak çekildiğindede aynı ses geliyor ve sanki aracı sıkan bir şey varmış gibi ileri atılıyor motor ve şanzuman kulaklarında sıkıntı yok. Birde aracın oksijen sensörü bozuk aracın gidişinde fark edilir biçimde düşüş var oksijen sensörü çok etkilermi gidişi şimdiden teşekkürler

yaşar
20-06-2011, 16:49
şanzuman orjinalmi ?

YavuzNaz
20-06-2011, 16:53
şanzuman kulakları motor kulakarı debriyajın ne durumda viteslerin sertmi geçiyor.? oksijen sensörü aracın gidişini etkiler ne kadar yakıyorsun km de.?

DoguErdogan
20-06-2011, 17:00
şanzuman kulakları motor kulakarı debriyajın ne durumda viteslerin sertmi geçiyor.? oksijen sensörü aracın gidişini etkiler ne kadar yakıyorsun km de.?

araç stock filtre var sadece kulakların hepsini yeni değiştirdim şansumanda geçiş sıkıntısı yada cırtlama geçmeme gibi sıkıntı yok düşük hızda bırakınca tak edip ileri atıyo kendini devirli giderkende debriyajdan cekince aşırı yıgılıyor. debriyajın durumu belirsiz gibi ama bitik değil bagırıp gitmeme gibi sıkıntısı yok. aracı yeni aldığım için km hesabı daha yapmadım ama cok fazla bi yakış yok. Geçen bi konu daha açmıştım aracın üzerinden kısa buji cıktı ve 1.4 ün egzozu cıktı komple. ben bunları orj. çevirdim ve arac fark edilir sekilde gidişinde düşüş oldu işin içinden cıkamıyorum. kısa buji sanırım rastgele takılmış.

DoguErdogan
20-06-2011, 17:03
şanzuman orjinalmi ?

şanzuman orj. daha önce açılıp kurcalanmamış faka ayak gazdan çekilince hafif bir uğultu var

Alper_
20-06-2011, 18:49
biryerlerde ( motor alt takozları,salıncak fişekleri,amortisör çanağı vs ) bozukluk olabilir sesi ondan yapabilir..şanzumandan gelen sese gelince yağını değiştirtip tekrardan dinleyin.

DoguErdogan
20-06-2011, 22:50
biryerlerde ( motor alt takozları,salıncak fişekleri,amortisör çanağı vs ) bozukluk olabilir sesi ondan yapabilir..şanzumandan gelen sese gelince yağını değiştirtip tekrardan dinleyin.

yağ değişti zaten keçeden kacırıyodu onuda hallettirdim ugultu baya azaldı ama su tak sesini çözemedik

brkkksln
20-06-2011, 23:20
aracı lifte kaldırıp havadayken viteslere geçir debriyajla oyna.alttanda birisi baksın ney neye vuruyor diye.

büyük ihtimal egzoz borusu vuruyor alttan.