PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Frene basip cekince gelen ses

muarrem
21-06-2011, 00:03
merhaba arkadaslar bügün aracimla bir cukura düstüm biraz sert oldu ama hızlı degildim. Daha sonra frene basip ayagimi cektigimde viiik viiik diye bir ses gelmeye basladı ses sag arka tekerden geliyor. Bunun sebebi nedir. Arabam 2010 model 207 garantisi hala mevcut ama arabada 3,5 yay ve 17"jant var servis sorun cıkarır mı ?

El frenini indirip kaldırırkende bu vik sesi geliyor.

Octane
21-06-2011, 00:39
yay ve jantla garantiye gireceğini sanmıyorum. El freninde de aynı ses geliyorsa, frene basınca da aynısı geliyosa sorunu frende aramak lazım. Araçta titreme, yalpalama varsa şayet, büyük sıkıntı. Eğer ki öyle sorunlar yoksa kaliperde bir hata olmuştur, önemli olacağını pek düşünmüyorum, yani önemli tabii ki fakat önemli bir masraf çıkaracağını düşünmüyorum. Frenden çekerken el frenini indirirken oluşması arka balataların gevşerken oluşturacağı bir ses. Arka fren kampana mı disk mi?

muarrem
21-06-2011, 00:41
kampana disk olayini devamli karıstırıyorum ama arka tarar direk yuvarlak üzerinde o kare seylerden yok.

Octane
21-06-2011, 00:44
kampananın içindeki balata yayı gevşemiştir büyük ihtimalle. Götür baksınlar, çok önemli değil gibi.

muarrem
21-06-2011, 00:46
umarım bir sorunu yoktur. cukura düstükten sonra basladi direk.ama aracin durmasında vs herhangi bir sorun yok ani frenlemede yaptim gene bir sey olmadı.her sey eskisi gibi sadece ses geliyor.

classcar
21-06-2011, 18:39
bence ihmal etme götür göster ama anlattığın kadarıla büyük bi sorun olduğunu zannetmiyorum ..

muarrem
21-06-2011, 18:42
Persembe günü bosmus servis sabahtan götürücem bakalim. Umarim masraflik bir sorun yoktur.

classcar
21-06-2011, 18:48
Persembe günü bosmus servis sabahtan götürücem bakalim. Umarim masraflik bir sorun yoktur.

hayırlı habrelerini bekliyoruz inşlh büyük sıkıntı çıkmaz ...:rolleyes: