PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım techturkey ailesi (autoking tanıdık)

COOLFEAR
21-06-2011, 10:05
Derdime derman arkadaşlar aracıma boya koruma yapılırken (sonax) boyayı yaktılar autokingte temmuz 15e kadar sıra varmış tanıdığı veya çalışan arkadaşımız varmı orda? yardımcı olabilcek?

Ranthor
21-06-2011, 10:20
sonaxı rezil etmek gerekiyor böyle cahillik görmedim

Berkan
21-06-2011, 13:09
Derdime derman arkadaşlar aracıma boya koruma yapılırken (sonax) boyayı yaktılar autokingte temmuz 15e kadar sıra varmış tanıdığı veya çalışan arkadaşımız varmı orda? yardımcı olabilcek?

hangi sonax bu ?

mrtngn
21-06-2011, 13:15
Sonax'ta bunu yaparsa yuhh artık.. Hakkatten hangi sonax bu?

Vede neden autoking?? Genel merkezle görüşün yetkili serviste yapılsın araç,masraf neyse karsılasınlar.

COOLFEAR
21-06-2011, 22:54
Arkadaşlar beylikdüzü koçtaş altındaki sonax .Açıkcası sahibi ile gorustum cocuk ''abi boyat ben ne ise vericem'' dedi dogruya dogru!!! fakat ben güvenemediğim için ve servisin komple boyarız demesi üzerine autokingle konustum onlar ozel bir yontemle yaklask 5cm kadar bolge yok ederiz dediler o yüzden autoking düşünüyorum.
Bakmamaya çalışıyorum ama gozum takılıyor 2007den beri cizik dahi olmayan arabama boyle seyler oldu cok üzülüorum acıkcası sürekli kapalı garajda hatta uzun kullanmadıgımda bile üstünü orterim yagına suyana zaten dikkat ederimr wankelden dolayı kötü oldum öyle yani rahatlıyamadım hala

erkin006
21-06-2011, 22:57
ben arabamı 1 kere götürdüm otokinge o dur yani bidaha kapısından girmem...

MeRtCaN
21-06-2011, 22:59
Boya yandıgı ıcın Lokal boyamı yaptırmak ıstıyorsunuz?

araç ne renk ?

Spawn
21-06-2011, 23:00
autokingde de muhteşem işçilik süper sonuç alacağını düşünme . bende 1 defa gittim bir daha gitmem . ayrıca eğer kasko üzerinden yaptırmıyorsan önceden ne kadar'a yapacaklarını sor . bana mercimek kadar göçük için 250TL demişlerdi 2 sene önce

ruudvan
21-06-2011, 23:10
bı fotosunu koyman mumkunmu bı bakalım belkı zımpra pasta fln ısın ıcınden cıkılır.eger plastık yerde ıse tampon spoıler-kapı kolu vs ıse boyat derım ama metal kısımlarda ıse bı resım cekıp koymanı rıca edıcem.

COOLFEAR
21-06-2011, 23:35
metal kısım üstünde arkadaşlar gidip çekip gelim 10 dakkaya burda

ruudvan
21-06-2011, 23:40
heycanla bekliyorum eger bnm bekledıgım gıbıyse otokınge gerek kalmıcak

COOLFEAR
21-06-2011, 23:54
http://img233.imageshack.us/img233/4901/fotoraf1q.jpg
By coolfear (http://profile.imageshack.us/user/coolfear) at 2011-06-21

http://img820.imageshack.us/img820/6776/fotorafi.jpg
By coolfear (http://profile.imageshack.us/user/coolfear) at 2011-06-21

COOLFEAR
21-06-2011, 23:55
Boya yandıgı ıcın Lokal boyamı yaptırmak ıstıyorsunuz?

araç ne renk ?

gümüş gri renk

ruudvan
21-06-2011, 23:56
boyanın pulları gozukuyormu pekı o yanmıs kısımda.

Göki,ZD
21-06-2011, 23:57
heycanla bekliyorum eger bnm bekledıgım gıbıyse otokınge gerek kalmıcak

kanka corsaya 2000zımpara ile girdim araba fena oldu, ama 85i iyi giremedim , bu zımpara işi baya güzel yapıyor ZaDe de daha detaylı giricem.. tavsiye ederim..

ruudvan
21-06-2011, 23:58
kanka corsaya 2000zımpara ile girdim araba fena oldu, ama 85i iyi giremedim ama fena oldu, bu zımpara işi baya güzel yapıyor ZaDe de daha detaylı giricem.. tavsiye ederim..

zımpara takozun varmı? yoksa bak sana tavsıyem meg zımpara takozu cok guzel.artı zadeyı yaparken haber ver bırlıkte kör olalım.

Göki,ZD
22-06-2011, 00:01
zımpara takozun varmı? yoksa bak sana tavsıyem meg zımpara takozu cok guzel.artı zadeyı yaparken haber ver bırlıkte kör olalım.

takoz kullanmadım kanka, el ne işe yarıyor :D sanatçı dediğin takozdan yardım almaz :D
kuzen in araba oldugu için tırsak davrandım fazla git gel yapmadım ama keşke yapsaymısım. şiddetle tavsiye ediyorum kanka. 85 e bırakmadı çizikleri götürmeyi..fener ile yakından baktım portakallıkların %70i gitmişti..

COOLFEAR
22-06-2011, 00:02
valla rıdvan bır kısmında evet bır kısmında hayır sankı assada baska renk boya var giri ama metali degil vallahi gaza geldim
gidp dovucen adamı suan

ruudvan
22-06-2011, 00:03
takoz kullanmadım kanka, el ne işe yarıyor :D sanatçı dediğin takozdan yardım almaz :D
kuzen in araba oldugu için tırsak davrandım fazla git gel yapmadım ama keşke yapsaymısım. şiddetle tavsiye ediyorum kanka. 85 e bırakmadı çizikleri götürmeyi..fener ile yakından baktım portakallıkların %70i gitmişti..

allahtan tırsak davranmıssın kendı arabana yapmaya kıyamadın kuzenının arabaya yaptın dahane olucak :D takoz guzel zadede kullan sungerımsı bısey zımpara ızlerı nasıl oldu pekı cıktımı bn gecen 1200 le gırdım pek cıkmadı zımpara ızlerı dık dık gozukuyodu.

ruudvan
22-06-2011, 00:06
valla rıdvan bır kısmında evet bır kısmında hayır sankı assada baska renk boya var giri ama metali degil vallahi gaza geldim
gidp dovucen adamı suan

boya yanmasıo deılde asınması olmus orda durum tam kırım yerınde cunku dogaldır bı anlık dıkkatsızlık su sekılde cıkabılır
1.eger matlık olustuysa hafıf zımpara ardından pasta cıla
2.dusuk devır ıyıce pasta yedırılır ardından cıla yapılır.

bıde su sorunun cevabını bılıosan daha net cevap olucak .
o yanan bolge sunger pedlemı yün keçeylemi ohale geldi.

Göki,ZD
22-06-2011, 00:06
allahtan tırsak davranmıssın kendı arabana yapmaya kıyamadın kuzenının arabaya yaptın dahane olucak :D takoz guzel zadede kullan sungerımsı bısey zımpara ızlerı nasıl oldu pekı cıktımı bn gecen 1200 le gırdım pek cıkmadı zımpara ızlerı dık dık gozukuyodu.

bide zımparayı sağ sol yada aşağı yukaru şeklinde yapmadım, sıva yapar gibi sallamasyon yaptım :D
ama
çok kuru bez ile silip baktım atladıgım yer varmı diye..
biraz acemilik çektim. ama 2. 3. daha güzel olur..
2. kobay aranıyor :D:D:D

COOLFEAR
22-06-2011, 00:08
rudvan vallahi pek bir bilgim yok ama pek sungerimsi bisey deigldi kece sanırım bildigin zımparayı dayamıs hayfan herif yok ben yarın gidip gircem adama :D

Göki,ZD
22-06-2011, 00:09
rıdvan adamın anlıcagı dilden konus :D

böle tüylü ip gibi beyaz bişeymiydi
yoksa
sarı
koyu kırmızı sünger gibi bişeymiydi ?

ruudvan
22-06-2011, 00:11
rudvan vallahi pek bir bilgim yok ama pek sungerimsi bisey deigldi kece sanırım bildigin zımparayı dayamıs hayfan herif yok ben yarın gidip gircem adama :D

yün keçeyse astara dogru inmiştir sungerse verniğini yakmıstır dıcektımde .bı anlık dıkkatsızlıgıne gelmıs demekkı metal kısımda onu yapmak zordur plastıkte sıkca gorulur plastıgın boya tutuculugu daha az oldugından .pekı anadolu yakasındaısınız eger anadolu yakasındaysanız bn bı baksam bı kac deneme yapsak kurtulurmu kurtulmazmı gıbısınden.

bide zımparayı sağ sol yada aşağı yukaru şeklinde yapmadım, sıva yapar gibi sallamasyon yaptım :D
ama
çok kuru bez ile silip baktım atladıgım yer varmı diye..
biraz acemilik çektim. ama 2. 3. daha güzel olur..
2. kobay aranıyor :D:D:D

2ncı kobay zade 1gun zımpara 1 gun pasta cıla.

COOLFEAR
22-06-2011, 00:27
ruudvan beylikdüzündeyim ama bir ara sana anlatmak isterim telefonu pmlersen yarın oglen arıyım seni uygunsa saol tekrardan
göki beyazdı abi rengi donen aletin takılı oldugu zamazingo:D

ruudvan
22-06-2011, 00:28
ruudvan beylikdüzündeyim ama bir ara sana anlatmak isterim telefonu pmlersen yarın oglen arıyım seni uygunsa saol tekrardan
göki beyazdı abi rengi donen aletin takılı oldugu zamazingo:D

beyazsa kötü .pmlıyorum.

Göki,ZD
22-06-2011, 00:31
beyazsa kötü .pmlıyorum.

adam senin dilinden değil, sen adamın dilinden konusucan. yok öle rakamlar 85,105 yok wax yok hare gibi terimler kullanmıcan arkadaş :D

ruudvan
22-06-2011, 00:45
adam senin dilinden değil, sen adamın dilinden konusucan. yok öle rakamlar 85,105 yok wax yok hare gibi terimler kullanmıcan arkadaş :D
kusura bakma bundan sonra daha dıkkatlı olurum.ozur dıler saygılar sunarım.
da nasıl anlatıcam yün keçeyle sungerı sımdı ne deseydım beyaz kıllı tuylu sarkık bıseymı yoksa sarı bordo bıseymımı :D
sunger sungerdır kı pıyasada her rengı var keçede bıldıgın kuzu postu gıbı bısey :D

-Aydın-
22-06-2011, 07:56
kıvıl autokinge götürme bence daha da rezil ederler gibime geliyo ;) telefonunu atsana bana makine bozuldu gitti telefonlar :D

BEmre0075
22-06-2011, 08:32
eğer istersen ikitelli autoking de tanıdıklarım var yardımcı olabilirim.

Ranthor
22-06-2011, 10:32
selam,
vernik 40 mikronsa adamlar 30 mikronunun yaktıysa zımpra ile 10 mikronu 5 indirip üstüne pasta ile düzeltme yapma şansın var.

svtec
22-06-2011, 10:56
selam,
vernik 40 mikronsa adamlar 30 mikronunun yaktıysa zımpra ile 10 mikronu 5 indirip üstüne pasta ile düzeltme yapma şansın var.

kendimi çok kötü hissediyorum :confused:

15 defa okudum :D hala daha garip garip bakıyorum fransız olabilirmiyim.. :rolleyes: