PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kedi yavrularımıza yuva arıyoruz.

VTEC®
23-06-2011, 18:04
Yavrularımız 20 Nisan 2011 tarihinde dünyaya geldiler. Uzun zamandır beslediğimiz sokak kedimizin güzel yavruları. Çok sağlıklı, sevecen ve oyuncular hepsi kendileri çok sevecek yeni yuvalarını arıyorlar. Tuvalet eğitimleri vardır, kuru mama ve ev yemekleri yiyebilmektedirler. iç parazit ilaçları verilmiştir. Kesinlikle bir ücret talep edilmeden, onlara sadece sevgisini verecek ailelere acil olarak vermek istiyoruz. Evimizde şuan bu yavrulardan hariç yetişkin 3 kedimiz var. Bu yavrular ve anneleriyle birlikte evimizin nüfusu 9 kedi olduğu için yavruları vermek zorundayız.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.212217068819488.49725.100000935909117

Kediler eşimin evinde kalıyor. kendi beslediğimiz kedicikler.

messi
23-06-2011, 23:42
verdiğiniz link boş.
kedilerin cinsi ne acaba?
ona göre bakarız yaparız bişeyler. :)

VTEC®
24-06-2011, 08:16
Linkte problem yok ama zaten belirttiğim gibi sokak kedisinin yavruları. gayet güzel ve sevimliler.

VTEC®
24-06-2011, 08:26
http://i52.tinypic.com/28btcsp.jpg

http://i53.tinypic.com/2yy5sa0.jpg

http://i54.tinypic.com/34te5wi.jpg

http://i56.tinypic.com/25fkj6s.jpg

http://i53.tinypic.com/15xr6uw.jpg

Valla hiç sabit durmadıkları için fotolar biraz bulanık.

BoraRS
24-06-2011, 09:18
Ya Gorkem kedi evi mi actin olm bu ne boyle heryerden kedi cikariyorsun :D Hanima gostermiyorum gorse hemen ister. Zaten bi tane sipa var evde yetiyor hepimize ikincisini sabrim kaldirmaz :D

VTEC®
24-06-2011, 09:56
Abi bu kız arkadaşımın evi yavrular ve anneleri 6 nüfus evindede ayrıca 3 yetişkin kediside var. bunlar büyüdükçe evde problemler başladı benim evmdede 4 kedim var olmuyor :) yeni yuvalarına bırakmamız lazım :)

VTEC®
24-06-2011, 23:23
Kedilerimizden isteyenler bilginiz olsun kara kedimiz nasip olursa bi aileye gidecek, diğerleri için halen yuva aruyoruz.

dragstar
25-06-2011, 01:07
bikaç güne haber vericem

böyle bir konu için ayrıcada teşekkürler

onur_S
25-06-2011, 01:16
hocam alakası yok ama bende 3-4 gün önce bi kedi aldım sokaktan getirdim.akıllı baya bi sıkıntım yok ama göbeğinin orada boş bi şişlik var gibi sanki yumurtalık gibi :) ama kedilerde o olay yokmuş hatta bi arkadaşım kız bu 4 tane memesi var dedi :) acaba fıtık yada başka bişeymi var yada parazittenmi öyledir acaba?çok yaramaz bi kedi.

VTEC®
25-06-2011, 07:53
bikaç güne haber vericem

böyle bir konu için ayrıcada teşekkürler

İlgine teşekkür ederim. haber bekliyorum.

VTEC®
25-06-2011, 07:58
hocam alakası yok ama bende 3-4 gün önce bi kedi aldım sokaktan getirdim.akıllı baya bi sıkıntım yok ama göbeğinin orada boş bi şişlik var gibi sanki yumurtalık gibi :) ama kedilerde o olay yokmuş hatta bi arkadaşım kız bu 4 tane memesi var dedi :) acaba fıtık yada başka bişeymi var yada parazittenmi öyledir acaba?çok yaramaz bi kedi.

Arkadaşım 4 değil 8 memeleri olur kedilerin. küçük yavru ve karnı şiş işse sokakta yemek yemekten parazit oluşmuştur vücudunda. bu nedenle bir veterinere götürüp parazit (droncit diye bir iğne) yaptırman gerekir. ama kedi bakımında tecrübeliysen bunun hapı var. hapı bir kaşığın içerisinde ezip sulandırıp şırınga ile ağızdanda içirebilirsin ancak kedi küçük olduğu için senin için zor olacaktır. küçük kediler hareketli olduğundan içirmene izin vermezler. hapın tadı ve kokusu kedilere kötü geliyor. ben yıllardır yüzlerce kedi beslediğim için bende alışkanlık oldu. iğne falanda yapabiliyorum :) o yüzden rahat anlatıyorum. sormak istediğin başka birşey varsa yardımcı olabilirim.

!KO
25-06-2011, 10:11
abi siyah olan duruyomu

edit:tuvalet egıtımlerıı varmıs onu sormustumda :D

maması aşıları vs aylık masrafı ne kadardır
2 tane kopegım var evden ayrı yerde onlar kadar yoktur sanıyorum

onur_S
25-06-2011, 10:14
Arkadaşım 4 değil 8 memeleri olur kedilerin. küçük yavru ve karnı şiş işse sokakta yemek yemekten parazit oluşmuştur vücudunda. bu nedenle bir veterinere götürüp parazit (droncit diye bir iğne) yaptırman gerekir. ama kedi bakımında tecrübeliysen bunun hapı var. hapı bir kaşığın içerisinde ezip sulandırıp şırınga ile ağızdanda içirebilirsin ancak kedi küçük olduğu için senin için zor olacaktır. küçük kediler hareketli olduğundan içirmene izin vermezler. hapın tadı ve kokusu kedilere kötü geliyor. ben yıllardır yüzlerce kedi beslediğim için bende alışkanlık oldu. iğne falanda yapabiliyorum :) o yüzden rahat anlatıyorum. sormak istediğin başka birşey varsa yardımcı olabilirim.

teşekkür ederim ,meme sayısını bulamadım o zaman.karnı öyle normalde şiş değil beslenince güzel şişiyor.bu şişlik dış tarafta karnın içinde değil.yuvarlak bi şekilde.

VTEC®
25-06-2011, 10:25
abi siyah olan duruyomu

edit:tuvalet egıtımlerıı varmıs onu sormustumda :D

maması aşıları vs aylık masrafı ne kadardır
2 tane kopegım var evden ayrı yerde onlar kadar yoktur sanıyorum

Yıllık 4 kere aşıları var. Kuduz yılda 1 kere veterinere göre 20-50 tl arası, gençlik aşısı 1 kere 20-40 tl arası, parazit aşışı veterinerin takdirine göre yılda 2 yada 3 kere adet 25 tl. 1 kedicik ortalama ayda 1.5-2 kg kuru mama tuketir. buda alacağın mama kalitesine göre kg si 3 tl den 40 tl ye kadar değişirki mümkün olduğu kadar sağlıklı beslenmesi için iyi mama alman şart. royal canin iyi bir mamadır kg si 14 tl, pro plan iyi bir mamadir kgsi 15 tl açık olarak satılıyor.

siyah kedicik duruyor. :) henüz haber gelmedi dğer taraftan.

VTEC®
25-06-2011, 10:27
teşekkür ederim ,meme sayısını bulamadım o zaman.karnı öyle normalde şiş değil beslenince güzel şişiyor.bu şişlik dış tarafta karnın içinde değil.yuvarlak bi şekilde.

Vücudu bi şekilde ödem yapmış olabilir. bi veterinere göstermenizde fayda var. kakasınıda kontrol edin kanlı yapıyorsa yaşı küçük olduğu için tedavi edilmezde ölümcül seviyededir kanlı kaka yapması.

!KO
25-06-2011, 10:27
Yıllık 4 kere aşıları var. Kuduz yılda 1 kere veterinere göre 20-50 tl arası, gençlik aşısı 1 kere 20-40 tl arası, parazit aşışı veterinerin takdirine göre yılda 2 yada 3 kere adet 25 tl. 1 kedicik ortalama ayda 1.5-2 kg kuru mama tuketir. buda alacağın mama kalitesine göre kg si 3 tl den 40 tl ye kadar değişirki mümkün olduğu kadar sağlıklı beslenmesi için iyi mama alman şart. royal canin iyi bir mamadır kg si 14 tl, pro plan iyi bir mamadir kgsi 15 tl açık olarak satılıyor.

siyah kedicik duruyor. :) henüz haber gelmedi dğer taraftan.
yetıskın bı kopegın 10da 1i kadar masrafı var o zaman :D

evdekılerle bı gorısıyım abi konusalım pm atarım haftaiçi :)

VTEC®
25-06-2011, 10:29
yetıskın bı kopegın 10da 1i kadar masrafı var o zaman :D

evdekılerle bı gorısıyım abi konusalım pm atarım haftaiçi :)

Tamam görüşmek üzere. inşallah yuva sahibi olurlar.

VTEC®
25-06-2011, 19:46
Tekir beyaz olan yeni yuvasına bu akşam kavuştu, kaldı 4 yavru :)

VTEC®
26-06-2011, 15:31
Evet alma isteyen aradaşların haberini bekliyorum

VTEC®
27-06-2011, 10:52
Çenesi beyaz olanıda veriyoruz. isteyenlere duyurulur.

VTEC®
28-06-2011, 16:16
Kediler çabuk unutuldu nerde hayvan sever arkadaşlar.

VTEC®
30-06-2011, 15:49
Siyah yavruyu sitemizden !KO nickli arkadaşımız alıyor evet başka yavrucak isteyenler.

VTEC®
01-07-2011, 09:55
Yavrularımıza yuva aramaya devam ediyoruz.

VTEC®
03-07-2011, 23:31
tekrar hatırlatalım yavrucakları

<<buğra>>
03-07-2011, 23:46
3 gün önce sarı yavru aldım yerinde durmuyor
konuyu daha önce görseydim tekir güzel görünüyor

Willkommen bei Facebook - anmelden, registrieren oder mehr erfahren (http://www.facebook.com/#!/hayvansevergazetesi)

bu vb. siteler yardımcı olabilir.

VTEC®
04-07-2011, 07:58
Zaten facebookta paylaştım bir çok yerde. dönüşler var ama halen alan yok.