PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam tavan bozuldu galiba yardim

By_HaNNibaLL
24-06-2011, 20:55
3 4 gündür sanruuf acilip kapanmiyor sadece arkasini kaldirabiliyorum ama onuda kapatmak için elimle bastirmam gerekiyor başina böyle bişey gelen varmi ? acmak için basiyorum biraz geri gidiyor sonra öne geliyor yine

EREN34
24-06-2011, 21:29
Yağmurlu havalarda sadace arkasını kaldırarak çok kullandıysanız yağsız kalmıştır diye düşünüyorum.Sunroof larda olası bir durum.Sprey gres ile aralara gres sıkıp açmayı açarken ilk etapta elle ufak ufak yardım edin

By_HaNNibaLL
24-06-2011, 21:33
Yağmurlu havalarda sadace arkasını kaldırarak çok kullandıysanız yağsız kalmıştır diye düşünüyorum.Sunroof larda olası bir durum.Sprey gres ile aralara gres sıkıp açmayı açarken ilk etapta elle ufak ufak yardım edin

normal yağ sıkmaya caliştim bugun biraz ellede biraz zorladim pek bişey değişmedi sanki ya anlamadim ki

EREN34
24-06-2011, 21:38
normal yağ sıkmaya caliştim bugun biraz ellede biraz zorladim pek bişey değişmedi sanki ya anlamadim ki

Normal yağ kızak aralarına giremeyecek kadar yoğun.Deneme amaçlı bir ustanızdan rica edin sprey gresi.İstanbul'da olsan gel bakalım derdim

tdipower
24-06-2011, 21:38
elle fazla zorlamayın bulunması zor plastik tırnakları kırarsanız çok masraf açar başınıza işin ehli birilerine gösterin

Emir-Sb3R
24-06-2011, 21:55
aman gres sürmeyin ben yaptım öyle bi hata daha kötü oldu , würth ün bi spreyi var onun için, ucuz bişey zaten onu bi araştırın ben onu kullanmıştım

By_HaNNibaLL
24-06-2011, 23:30
sprey yağlayici galiba dediğiniz yarin bi deneyeyim bakalim inşallah düzelir

Jem89
24-06-2011, 23:47
Garanti süresi doldu mu ? Bence bi gidip servisede göstermelisiniz.. Zorlamayla olacak gibi durmuyor :) Yani tırnaklardan falan birisi kırılırsa daha çok masraf açabilir..

By_HaNNibaLL
24-06-2011, 23:51
Garanti süresi doldu mu ? Bence bi gidip servisede göstermelisiniz.. Zorlamayla olacak gibi durmuyor :) Yani tırnaklardan falan birisi kırılırsa daha çok masraf açabilir..

2008 model araç garantisi doldu yani servis tanidik var o sorun değilde akhisardayim ben 1 hafta sonra bursaya gidecem olmadi oraya götürürümde birden bire oldu yarin bi yağlarim zorlamadan denerim olmaadi servis baksin artik

u.kurt
25-06-2011, 00:02
Para sıkışmış sanki oraya :)

ömerve
25-06-2011, 00:06
aynısı oldu,sadece arkası kalkıyodu tamamen açılmıyodu..plastik ayaklar var iç tarafta,açılıp kapanırken yatıyo.
o ayaklar kırılmış onlar değişti şu an sorun yok.

By_HaNNibaLL
25-06-2011, 00:09
aynısı oldu,sadece arkası kalkıyodu tamamen açılmıyodu..plastik ayaklar var iç tarafta,açılıp kapanırken yatıyo.
o ayaklar kırılmış onlar değişti şu an sorun yok.

hadi ya :( fiyat ne tuttu

ömerve
25-06-2011, 00:14
hadi ya :( fiyat ne tuttu

400 tl.......

By_HaNNibaLL
25-06-2011, 00:15
400 tl.......

of of of cok fena oldu bu eğer öyleyse ya

ömerve
25-06-2011, 00:17
of of of cok fena oldu bu eğer öyleyse ya

baktırmadan belli olmaz ama ya..sen bi baktır önce bakalım ne çıkıcak,belki basit bişeydir.

By_HaNNibaLL
25-06-2011, 01:12
baktırmadan belli olmaz ama ya..sen bi baktır önce bakalım ne çıkıcak,belki basit bişeydir.

yarin bi yağlayici spreyle deniyeyim olmadi artik servise gösterecem tek korkum vardi sanruufun sorun yaratmasi cok pahali bi meratt ya

ömerve
25-06-2011, 01:46
evt hem pahalı iş hemde titiz işçilik gerektiriyo sunroof..önce çok başımızı ağrıttı bu iş,adamlar biyer yaparken başka şeyler açtı başımıza.
geçmiş olsun

driftboy
25-06-2011, 12:01
Bir ItaLyan atasozu der ki siz alin FIAT'i biz semsiyeyide sokariz icerde acarizda :D

maxpower
25-06-2011, 12:04
elle fazla zorlamayın bulunması zor plastik tırnakları kırarsanız çok masraf açar başınıza işin ehli birilerine gösterin

kesinlikle zorlamayın, herhangi bişey de sıkmayın

By_HaNNibaLL
25-06-2011, 12:18
Bir ItaLyan atasozu der ki siz alin FIAT'i biz semsiyeyide sokariz icerde acarizda :D

o gene iyi olum direk algidanin cadirlarini hazirlamiş adamlar

driftboy
25-06-2011, 12:21
o gene iyi olum direk algidanin cadirlarini hazirlamiş adamlar

Evde arka odada bence arka odaya git sen beLki duzelir sunroof"un :D

By_HaNNibaLL
25-06-2011, 12:23
Evde arka odada bence arka odaya git sen beLki duzelir sunroof"un :D

Olum moralim bozuldu coilover parasini tavana verirsen o arabadan soğurum ben

driftboy
25-06-2011, 12:24
Olum moralim bozuldu coilover parasini tavana verirsen o arabadan soğurum ben

Fiat giren semsiyeyi accakmis olm söz vermis ya :D coil yatar esnaf spec devam ;) ben senin yerinde olsam satardim :D

By_HaNNibaLL
25-06-2011, 12:26
Fiat giren semsiyeyi accakmis olm söz vermis ya :D coil yatar esnaf spec devam ;) ben senin yerinde olsam satardim :D

Neyse konu amacindan cıkmasin ben gidip bi sprey yağlayici sıkayim belki düzelir

driftboy
25-06-2011, 12:28
Neyse konu amacindan cıkmasin ben gidip bi sprey yağlayici sıkayim belki düzelir

hadi ins kardesim.. Haftaya bursada ol selim 2011 astrayla gelmis 1 astra daha perte cikcak :D

VoodooRush
25-06-2011, 12:36
WD 40 denedin mi?

By_HaNNibaLL
25-06-2011, 12:39
WD 40 denedin mi?

sanayiye gidiyorum şimdi deneyecem

By_HaNNibaLL
28-06-2011, 13:55
İyice bozuldu acilmayan sanruuf aciliyor ama kapanmiyor sinirlendim elimde ittirdim kapattim bi daha acmadim:(

driftboy
28-06-2011, 14:54
İyice bozuldu acilmayan sanruuf aciliyor ama kapanmiyor sinirlendim elimde ittirdim kapattim bi daha acmadim:(

Kırma akmun cam tavanını cık gel bursaya halledelim.

By_HaNNibaLL
28-06-2011, 15:01
öyle yapacam zaten ya uyuz oldum kapattim acmiyorum daha da

driftboy
28-06-2011, 15:05
öyle yapacam zaten ya uyuz oldum kapattim acmiyorum daha da

Engin abiye sorsana bi belki bişiler biliyodr. Sıcaktan yan şimdi :D

M.Sözge
28-06-2011, 15:11
würth yağlayıcı sprey iyidi keşke bir deneseydin servise gidip rica etsen yaparlardı.çağdaşa gösterdinmi?

aposport
28-06-2011, 15:14
geçmiş olsun hocam, bende sıf bu sunroof arızasından agzı yananlar nedeniyle arabayı sunroof u arızalanmadan sattım. bi bozulursa 2500 tl diyip duruyorlardı.

tuşuna basmaya korkuyordum.

istanbul da sanırım birmottan başka anlayan yok... onlarda parça yok gelecek diye bekletip duruyorlar.

bu grande puntoların kronik skydome problemini ucuza çözecek bir usta varsa çok iş yapar çoook :(

gurcell
28-06-2011, 15:26
Fiat, Fix It Again Tony veya Fix It All The time... Fiatların sunrooflarını acaba kim üretiyor çok merak ediyorum...

fastchild
28-06-2011, 15:38
biz 400 liraya komple sac hariç bütün sunroof parçalarını almıştık e36'ya 400 liraya iki ayak hea off feci kazıkmış

kurpat
28-06-2011, 21:27
Fiatların sunrooflarını acaba kim üretiyor çok merak ediyorum...

webasto, en azından benimki öyle, içeri yağmur alıyordu fiat servisinde 2 gün kaldı sebebi bulamadılar, webasto'yu aradım oem ürün olduğu için biz servis vermiyoruz, tüm sorumluluk, servis ve garanti fiat firmasına ait.

sinirlendim aldım alet edevatı giriştim, boş bulduğum değile silikonu sıktım, sorunu çözdüm.

anladımki yağmur sunroof mekanizması ya da fitillerinden kaynaklanmıyor. webasto'nun günahı yok. ön cam ile sunroof arasındaki kaporta kaplaması soyulmuş ya da usta tabiri ile kavlamış, oraya sıktığım silikonlar sayesinde sorun çözüldü. fotolar görünüyor mu?

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/68160_486612818016_631078016_5881331_926001_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/165310_486612893016_631078016_5881335_7304931_n.jp g

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/165385_486612858016_631078016_5881333_1920842_n.jp g

By_HaNNibaLL
29-06-2011, 16:07
Ben bi servise göstereyimde arkasini birakmam fiata mail atarim vs coğu araclarinda ayni sorun var ve direksiyon arizasi gibi buda kronik bi sorun bakalim önce bi servise gösterecem

Tayfun-E30
29-06-2011, 16:28
puntonun sıkıntılarından, sökün dağıtın çözersiniz kardeşim.. cam kalorifer havalandırmasının sürücü tarafı kalkar sonra yolcu tarafındaki çıtanın kösesi kalkar, kalorifer sistemi sorundur yolcu kısmında bakalitni açıp sallanan kısmı sabitleme adına çalışmalar yapmak gerekir, vgt turbo kurumu hiç sevmez bozulmaya meğillidir dreksiyon kutusu problemi var hepsi garantiden düzeltilmiş allahtan elektroniği bana çok garip geliyor amerikan sinyal yaparken bile uğraştık...

bunlar dışında çözülmeyecek beni üzen bir sıkıntısı olmadı.. hep ufak tefek hastalıkları var, coile para ayrımak zorluyorsa 5lik h&r alırsan yol tutuşu beklediğimin epey üstünde düşüklüğüde gezilicek kıvamda.. yapınca çok güzel olan bir araba ufak tefek şeylerden soğuma arabandan sanruf yıllık bakımı yapılması gereken su birikimine müsayit teferruatlı bişey neticede bozulması muhtemel... benim mercedesimdede bozulmuştu sökmüş toplamış düzeltmiştim...

By_HaNNibaLL
29-06-2011, 16:50
puntonun sıkıntılarından, sökün dağıtın çözersiniz kardeşim.. cam kalorifer havalandırmasının sürücü tarafı kalkar sonra yolcu tarafındaki çıtanın kösesi kalkar, kalorifer sistemi sorundur yolcu kısmında bakalitni açıp sallanan kısmı sabitleme adına çalışmalar yapmak gerekir, vgt turbo kurumu hiç sevmez bozulmaya meğillidir dreksiyon kutusu problemi var hepsi garantiden düzeltilmiş allahtan elektroniği bana çok garip geliyor amerikan sinyal yaparken bile uğraştık...

bunlar dışında çözülmeyecek beni üzen bir sıkıntısı olmadı.. hep ufak tefek hastalıkları var, coile para ayrımak zorluyorsa 5lik h&r alırsan yol tutuşu beklediğimin epey üstünde düşüklüğüde gezilicek kıvamda.. yapınca çok güzel olan bir araba ufak tefek şeylerden soğuma arabandan sanruf yıllık bakımı yapılması gereken su birikimine müsayit teferruatlı bişey neticede bozulması muhtemel... benim mercedesimdede bozulmuştu sökmüş toplamış düzeltmiştim...

serviste staj yapicam zaten onun için en kötü serviste ustalarla söküp bakariz hiç anlamadiğim konu sanruuf falan actim gecen kariştirdimda büyük ihtimal kızaklarindan birinde sorun var biyere geldin mi takilip kaliyor

mrtngn
29-06-2011, 21:10
Fiat sunroof'larının Allah belasını versin...Büyük ihtimalle tırnaklar kırılıp rayı sıkıştırıyordur..Eger acılırken cırtlama sesi geliyorsa dişli cortlamıştır..

Benim sunrooftada boşluk var,asırı yagmurlarda hafif damlama yapıyor.Serviste ayakları sıkarız düzelir dediler ama ayaklarda sıkılcak biyer yok yapamadılar öylece kaldı..Grande öncesi punto benimkisi. Sunroofta webasto'nun..

GokhanRS
29-06-2011, 21:23
istanbulda olsanız sizin iş 100 liraya çözülürdü. sanroof centerda. bursa da da vardır sanıyorum sanroof center tarzı yerler.

hatta googleda aratınca şu çıktı.

SUNROOF SANRUF TAMİRİ YAPILIR Bursa - Türkiye' nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com' da (http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:mmg0iey0_-YJ:www.sahibinden.com/ilan/hizmet-bakim-onarim-tamir-arac-servis-bakim-ve-onarim-sunroof-sanruf-tamiri-yapilir/detay/+bursa+sanroof+tamiri&cd=3&hl=tr&ct=clnk&gl=tr&client=firefox-a&source=www.google.com.tr)

aposport
22-07-2011, 16:04
çözüldü mü skydome problemin?

driftboy
22-07-2011, 16:59

Yok çözülmedi problem.. Sıkıntı içinde bi yay mı civata mı ne kırılmış. Oda italyadan sparişle gelicek 800 liraları buluyo..

aposport
28-07-2011, 11:29
way be bi civata için iyi para. adamlar resmen skydome u sadece cam olarak kullanın diyor... :(

By_HaNNibaLL
03-08-2011, 00:01

Valla sinirden konuyu bile aklimdan cıkmiş serviste staja başladim 2 3 gün geçti ustaya gittim dedim abi benim arabanin cam tavanda ariza var dedim sana dedik mi sanrufflu araba al :eek: o nasil laf abi ya dedim sorunlu arabalar doğru düzgün anlayanda yok serviste sorun varsa direk raylar değişecek onlarda cok para kullanma kalsin öyle o para verilmez onun tamiri için vs 1 hafta hergün söyledim bi gün baktilar alyan anahtar ile ortadaki motoru el ile kontrol ettiler belli bi yere kadar geliyor ve sonrasi gitmiyor 2 3 kez uğraşti dedi motorda sorun yok gibi görünüyor kendini korumaya aliyor dedi birakti o sinirle eve gittim hemen söktüm üst camini baktim mi içinde zincir tarzi bişey var sert plastik ve içinde metal var onun 2 tarafinda ayni yerde kırılmiş kopmuş ertesi gün sordurdum tek satilmiyor öyle bi parca yok zaten kızaklari komple alman gerekiyor 400+400+ işçilik.

Neyse ben taktim cami tekrar yerine cam bi kafa girecek kadar aciliyor gerisi yok böyle kullanmada bi sıkıntı yok çünkü içindeki zincirin diğer yerlerinde sıkıntı yok dursun bakalim ne olacak

BURAYA dikkat üst cami 4 tane civata tutuyor.

İşcilik fiyatlari

Cami sökmek 62 tl
Cami takmak 62 tl
rayi sökmek 172 tl
rayi takmasi 172 tl
+ saat ücreti

l love fiat:soru::soru:

driftboy
03-08-2011, 00:12
Almasaydın olum kim sana dedi punto sat gp al diye. Bide cam tavana özendin koşa koşa gittin aldın. Adam akıllı soruşturdun mu bilmiyorumda yanlş yaptın. Eve alınmadı sonucta sana alındı o araba e36 alcaktın :D