PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TDI big nozzle upgrade

tdipower
24-06-2011, 20:56
dynosheet 4.sayfada !

kargo yollarını gözlediğim enjektör nozzle siparişim sabah ptt elemanının kapıyı çalmasıyla elime sağ salim ulaştı :) TDI motorlar için özel üretim yapan bir firmadan sipariş verdim, OEM nozzle ile belli güçlerden sonrası sıkıntı yaratıyor ben biraz büyük olanını aldım.

montaj aşaması ve püskürtme testleri sırasında çektiğim fotoları paylaşayım dedim malumunuz ülkemizde dizel yüklemek sır gibi saklanıyor ne iş se ;)

enjektörler söküldü soğumaya bırakıldı
http://img839.imageshack.us/img839/7589/dsc03803y.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/839/dsc03803y.jpg/)

eski nozzle grubu, bu siyahi katmanların oluşması normal bir durum yanma odası neler yaşıyor neler
http://img143.imageshack.us/img143/3248/dsc03812lr.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/143/dsc03812lr.jpg/)

taptaze takılmaya hazırlar
http://img69.imageshack.us/img69/3847/dsc03813ju.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/69/dsc03813ju.jpg/)

gövdeler temizlendi montaja hazır
http://img233.imageshack.us/img233/2770/dsc03816xz.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/233/dsc03816xz.jpg/)

ufak bir test püskürtme çok başarılı
http://img638.imageshack.us/img638/5435/dsc03819kv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/638/dsc03819kv.jpg/)

montaja hazırlar
http://img835.imageshack.us/img835/9361/dsc03821f.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/835/dsc03821f.jpg/)

ve mutlu son
http://img684.imageshack.us/img684/2219/dsc03824e.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/684/dsc03824e.jpg/)

montaj sonrası ara boruların havasını aldık ve araba tek marş çalıştı :) performans çok iyi akşam biraz tüttürdüm dumanı sanırım motor kulağı kırıldı üşendim yarın bakıcam :D

omer_yildir
24-06-2011, 21:00
Serdar maşallah araban çok güzel. Bu eklemelerle bayağı fark olacak gibi. Motor kulağını kırdıysan güç gelmiş demektir :D

tdipower
24-06-2011, 21:04
Serdar maşallah araban çok güzel. Bu eklemelerle bayağı fark olacak gibi. Motor kulağını kırdıysan güç gelmiş demektir :D

sağolasın sen bayadır görmüyordun tabi aniden bambaşka bir arabayla karşılaştın :) kütür kütür ses geliyor muhtemelen kulak cortingen oldu :D ama tork çok fena geliyor ya of of

Yogi
24-06-2011, 21:28
eski çıkan enjektörlerinde keşke nasıl püskürttüğünü görseydik:)

tdipower
24-06-2011, 21:29
eski çıkan enjektörlerinde keşke nasıl püskürttüğünü görseydik:)

püskürtme olarak fotoğrafsal bir fark görmeniz imkansız miktar ve desen farklı :)

Yogi
24-06-2011, 21:37
sitenin linkini verebilirmisiniz

tdipower
24-06-2011, 21:37
hangi site?

By_HaNNibaLL
24-06-2011, 21:39
değiştirdikten sonra yazilimla desteklemediniz mi ?

Yogi
24-06-2011, 21:40
TDI motorlar için özel üretim yapan bir firmadan sipariş verdim

telefonlamı sipariş verdiniz:)

tdipower
24-06-2011, 21:42
değiştirdikten sonra yazilimla desteklemediniz mi ?

yazılım ve modül desteği hali hazırda zaten mevcut :) gayet rahat ayar yapılabiliyor

By_HaNNibaLL
24-06-2011, 21:43
yazılım ve modül desteği hali hazırda zaten mevcut :) gayet rahat ayar yapılabiliyor

o süper başka bi değişiklik varmi sadece enjektör mü ?

tdipower
24-06-2011, 21:49
o süper başka bi değişiklik varmi sadece enjektör mü ?

hybrid turbo, FMIC, borulama, enjektör , egzoz işte geriye ne kalıyor egr iptali falan onlardan bahsetmeme bile gerek yok herhalde :)

Mikrop_Ali
24-06-2011, 21:49
artık bana rakip olabilirsin bu işlemlerden sonra:D maaşallah çok güzel püskürtmüş..

tdipower
24-06-2011, 21:50
artık bana rakip olabilirsin bu işlemlerden sonra:D maaşallah çok güzel püskürtmüş..

sen önce karbüratörlerini çöpe at sonra gel beni geç olurmu :hahaha:

By_HaNNibaLL
24-06-2011, 21:53
hybrid turbo, FMIC, borulama, enjektör , egzoz işte geriye ne kalıyor egr iptali falan onlardan bahsetmeme bile gerek yok herhalde :)

Dynoya cıktınız mı hiç maşallah eşşekken at olmasi lazim aracin :D

Mikrop_Ali
24-06-2011, 21:53
sen önce karbüratörlerini çöpe at sonra gel beni geç olurmu :hahaha:

ahahah sen lpg' sürdün:D bunun bide 97 oktanı var:D

tdipower
24-06-2011, 21:56
Dynoya cıktınız mı hiç maşallah eşşekken at olmasi lazim aracin :D

yok henüz çıkmadım kimseyi dumandan zehirlemek istemiyorum :D

douu
24-06-2011, 22:07
serdar maşallah kardeşim güzel işçilik.. bana da yardımcı olacak mısın bu konuda ?

Osman Bahadır
24-06-2011, 22:20
Çok mantıklı bir upgrade olmuş. Hem nozzle yenilemiş olmuşsun, hem de genişletmiş... Tebrikler.

serdar maşallah kardeşim güzel işçilik.. bana da yardımcı olacak mısın bu konuda ?

PD'de işlem bu kadar kolay ve ucuz değil maalesef.

d16y4
24-06-2011, 22:25
fiyat ve güç konusunda bilgilendirirmisin biraz azıcık heveslendimde :)

semihx
24-06-2011, 22:29
öncelikle resimli aciklama icin cok tesekürler, böyle konular sayesinde bilgi alisverisi oluyor ve forum asil amacina ulasmis oluyor. takip edicem konuyu, VP diesel lerde neler yapilabiliyor merak ediyorum

Kadyr
24-06-2011, 22:48
Masallah ins sikintisiz binersin dostum

civic@ef
24-06-2011, 22:59
adam bir foto koydu yorumlar sel oldu gitti şimdi direk konu açtı :D düşünemiyorum beyin bedava olunca konuda takdire şayan serdarcım :D msg gördüm direk yoook canım dedim. yarın görüşüroruz :D şaka bi yana bak merak ettim şimdi nasıl ve neyin kafasını yaşıyosun :D

snan1910
25-06-2011, 00:20
adam yaşıyor yaa :D :p
haberim olmadı yarın bi bakalımm :p :D

tdipower
25-06-2011, 00:35
fiyat ve güç konusunda bilgilendirirmisin biraz azıcık heveslendimde :)

fiyat değişiklik gösteriyor .. stock araçlarda +25hp civarı sağlıklı güç çıkartılabilir sadece nozzle ile :)

tdipower
25-06-2011, 00:38
Masallah ins sikintisiz binersin dostum

teşekkür ederim

adam bir foto koydu yorumlar sel oldu gitti şimdi direk konu açtı :D düşünemiyorum beyin bedava olunca konuda takdire şayan serdarcım :D msg gördüm direk yoook canım dedim. yarın görüşüroruz :D şaka bi yana bak merak ettim şimdi nasıl ve neyin kafasını yaşıyosun :D

yunus valla çok pis yaşıyorum sizin servise bu sefer sinsice girip dumana boğmayı planlıyorum ortamı :hahaha:

adam yaşıyor yaa :D :p
haberim olmadı yarın bi bakalımm :p :D

adam yaşıyor tabii :D

levent
25-06-2011, 00:42
hacı güle güle kullan , marka model söyleyebilirmisin, bosio pp764 mü aldın ne aldın :)

bide kaçtan kaça büyüttün? stock 10mm miydi?

tdipower
25-06-2011, 00:50
hacı güle güle kullan , marka model söyleyebilirmisin, bosio pp764 mü aldın ne aldın :)

bide kaçtan kaça büyüttün? stock 10mm miydi?

teşekkür ederim

şimdi 10mm 11mm vs. olan kısım pompa rotoru benimki zaten 11mm olduğu için ihtiyaç yok onu ellemeye :) pp764 aldım evet

levent
25-06-2011, 01:06
teşekkür ederim

şimdi 10mm 11mm vs. olan kısım pompa rotoru benimki zaten 11mm olduğu için ihtiyaç yok onu ellemeye :) pp764 aldım evet

rotorun doğuştan 11mm olması iyiymiş :) güle güle kullan tekrar, ufak bi dumanlama videosu bekleriz artık :)

ciddi fark olduğuna şüphem yok çünkü ne kadar tdi forumu okuduysam hepsi araba uçuyo kaçıyo gibi yorumlamışlardı bu değişimden sonra :)

tdipower
25-06-2011, 01:08
video koyarım yakında :) önceden de duman vardı fakat şuanki dumanlama çok verimli duman/performans oranı inanılmaz yani forumlarda okuduğun kadar var en güzeli pompanı kasmadan güç alıyorsun

By_HaNNibaLL
25-06-2011, 01:23
Her araç için varmi nozzle enjektör

levent
25-06-2011, 01:26
Her araç için varmi nozzle enjektör

özel olarak bu şekilde üretimi yoksa bile, seninki için 1.9 mjet - cdti motorlarınki ile arasındaki uyumluluğu araştırarak uygulanabilir diye düşünüyorum :)

By_HaNNibaLL
25-06-2011, 01:32
nerden bakabiliriz yada yardimci olurmusunuz ?

levent
25-06-2011, 01:45
uygun bi vaktimde araştırırım biraz netten :)

edit: bakınıyorumda pek bişeye ulaşamadım fiat multijet nozzle lar hakkında..

Osman Bahadır
25-06-2011, 02:01
@By_HaNNibaLL;

Senin motorunun enjektörleri bosch cr. Enjektörlerin nozzle'larının bosch parça numarası da 0 986 435 102 <> 0 445 110 183

Bu parça numaralı nozzle yerine geçebilecek bir nozzle araman lazım. Bosch'ta böyle bir ürün yok. Başka parça numaralı bir nozzle ile pratikte yapılabilir mi yapılamaz mı onu da bir bosch dizel pompa-enjektör servisine gidip sorabilirsin. Muhtemelen onlar da daha önce oem dışına çıkmamışlardır. Ancak denemelerini isteyebilirsin.

Gel gelelim senin arabanın motorunda bu tip upgrade'ler ne kadar verim sağlar bu tartışılır. Zira CR sistemlerde nozzle değişikliğinden çok olay basınç üstünden gider. Distribütör pompa sisteminde enjektörün görevi ile commonrail sistemdeki enjektörün görev ve fonksiyonu farklıdır.

Benim yorumuma göre nozzle büyütme işi en çok distribütör pompalı araçlarda işe yarar. Birim enjektörlü(PD) veya common rail(CR) sistemlerde istenen sonuç alınamayabilir. Genellikle bu gibi nedenlerle denenmemiştir de.

Başlığı açan arkadaşımız da zaten bu upgrade'in en uygun olduğu ve en çok yapıldığı motorda bunu gerçekleştirmiş. Güzel de sonuç almış. Ama bu tüm dizellerde aynı yolu izlemek aynı sonuca ulaştırır anlamına gelmez. Distribütör pompalı dizeller bu yolu izlesinler. Hemen hemen hepsinde güzel bir tune ile güzel sonuçlar alınır. Ama CR dizellerde, buna 1.3 multijet-cdti da dahil, bence nozzle'dan çok tuning yoluna gidilmeli.

kazım2002
25-06-2011, 10:20
öncelikle araca maaşallah kazasız belasız inş.
bende bilgisi olanlara sormak istiyorum .
bu nozzle markamı ve 1,6hdi motora uygulama şansımız olurmu ..

Kadyr
25-06-2011, 12:15
@By_HaNNibaLL;

Senin motorunun enjektörleri bosch cr. Enjektörlerin nozzle'larının bosch parça numarası da 0 986 435 102 <> 0 445 110 183

Bu parça numaralı nozzle yerine geçebilecek bir nozzle araman lazım. Bosch'ta böyle bir ürün yok. Başka parça numaralı bir nozzle ile pratikte yapılabilir mi yapılamaz mı onu da bir bosch dizel pompa-enjektör servisine gidip sorabilirsin. Muhtemelen onlar da daha önce oem dışına çıkmamışlardır. Ancak denemelerini isteyebilirsin.

Gel gelelim senin arabanın motorunda bu tip upgrade'ler ne kadar verim sağlar bu tartışılır. Zira CR sistemlerde nozzle değişikliğinden çok olay basınç üstünden gider. Distribütör pompa sisteminde enjektörün görevi ile commonrail sistemdeki enjektörün görev ve fonksiyonu farklıdır.

Benim yorumuma göre nozzle büyütme işi en çok distribütör pompalı araçlarda işe yarar. Birim enjektörlü(PD) veya common rail(CR) sistemlerde istenen sonuç alınamayabilir. Genellikle bu gibi nedenlerle denenmemiştir de.

Başlığı açan arkadaşımız da zaten bu upgrade'in en uygun olduğu ve en çok yapıldığı motorda bunu gerçekleştirmiş. Güzel de sonuç almış. Ama bu tüm dizellerde aynı yolu izlemek aynı sonuca ulaştırır anlamına gelmez. Distribütör pompalı dizeller bu yolu izlesinler. Hemen hemen hepsinde güzel bir tune ile güzel sonuçlar alınır. Ama CR dizellerde, buna 1.3 multijet-cdti da dahil, bence nozzle'dan çok tuning yoluna gidilmeli.

Peki bisi sorucam nozzle yerine neden direk enjektor buyutmeye gidilmiyor farki nedir?

By_HaNNibaLL
25-06-2011, 12:52
Peki bisi sorucam nozzle yerine neden direk enjektor buyutmeye gidilmiyor farki nedir?

ayni soruyu soracaktim :D cevabini merak ediyorum

kurtbil
25-06-2011, 12:53
paylasım ıcın tesekkurler,tdıclup,seatcupra.net okumaktan ıcımız dısımıza cıkmısken en sonunda turkıyeden fotolu anlatım gelmesı guzel oldu :)

Mehmet Gazihan
25-06-2011, 13:07
1. kademe kac barda, 2. kademe kac bar da açılıyor ?

tdipower
26-06-2011, 11:02
yanlış hatırlamıyorsam 1.kademe 220bar 2.kademe 300bar

tdipower
26-06-2011, 15:31
paylasım ıcın tesekkurler,tdıclup,seatcupra.net okumaktan ıcımız dısımıza cıkmısken en sonunda turkıyeden fotolu anlatım gelmesı guzel oldu :)

ülkemizde pek böyle paylaşımlar olmuyor özellikle dizelle uğraşanlar nedense sır gibi saklar olmuş herşeyi :) forumun amacı bu zaten paylaşmazsak ne anlamı var ki ..

Yogi
26-06-2011, 21:20

evet merak ediyoruz:)

Osman Bahadır
26-06-2011, 21:42
Peki bisi sorucam nozzle yerine neden direk enjektor buyutmeye gidilmiyor farki nedir?ayni soruyu soracaktim :D cevabini merak ediyorum

Dizel enjektörünü benzin enjektörü gibi düşünüyorsunuz. İkisi çok farklı şeyler.

Arkadaşın bu modifiyeyi yaptığı araç gibi distribütör pompalı bir dizel motorun enjektörünün tek özelliği pompanın her döngüde kendisine gönderdiği yakıtı belirli bir basınca ulaşınca tek veya çift püskürtmede püskürtmektir. Bu püskürtme işlevini de nozzle yapıyor. Yakıt debisi, benzindeki gibi enjektörden çok, dizelde pompayla, rotorla alakalıdır. Distribütör pompalı dizelde dozajı enjektör değil, pompa ayarlar. Eğer pompa sabitken yüksek debili bir enjektör takarsanız ya o enjektörü açtıracak basınca ulaşamazsınız, ya da düşük basınçta açtırır, püskürtmenin kalitesini bozarsınız.

Bir de işin ekonomik kısmı var. Dizel enjektörleri, özellikle de CR enjektörleri oldukça pahalı. Bu da hem pahalı, hem de gereksiz bir modifiye olur. Zira aynı işi büyük nozzle+büyük rotor'la da yaparsınız.

bilalMW
26-06-2011, 22:04
berlingo 1.9d no-turbo no-cr motora nozzle büyütmesi yaparsak gücü artarmı acaba ? stock enjektörler delphi.

Yogi
26-06-2011, 22:05
peki 1.7 corsa common rail olmadığından buyuk enjektor takmak yerıne bunu uygulamak daha mı mantıklı olur?

Osman Bahadır
26-06-2011, 22:08
Bence her iki araçta da nozzle büyütülebilir. Ama ondan önce pompadan da müdahale edilebilinir.

1.7 DTI'ın pompasının elektrik kontrollü olması gerekir. 1.7 DTI'ı Mehmet Gazihan iyi bilir. Özellikle o motorda neler yapılabileceğini ona sormak lazım.

bilalMW
26-06-2011, 22:19
berlingonun pompasını hangi pompa ile değişebilir? PSA grubu içinde daha yüksek barlı alternatif varmıdır? Yoksa öneri bekliyorum. :)

efe_
26-06-2011, 22:20
ülkemizde pek böyle paylaşımlar olmuyor özellikle dizelle uğraşanlar nedense sır gibi saklar olmuş herşeyi :) forumun amacı bu zaten paylaşmazsak ne anlamı var ki ..

Kesinlikle katiliyorum. Sunu yapariz bunu yapariz deniyor ediliyir lakin guzel aciklama vs yapan yok ozellikle dizellerde.

Osman Bahadır
26-06-2011, 22:23
berlingonun pompasını hangi pompa ile değişebilir? PSA grubu içinde daha yüksek barlı alternatif varmıdır? Yoksa öneri bekliyorum. :)

Pompayı değiştirmene gerek yok hocam. Tezgaha bağlayıp istediğin gibi kalibre edersin. Zaten tutup da atmosferik araca turbo uygulamıyorsun. Yapacağın değişiklik +%10 ~ +%30 arasında kalır. Bunu da tezgahta ölçtürerek ayarlatırsın. Zaten CR değil. Sensör yok birşey yok. İyi bir dizel pompa enjektör servisi işini görür. Katalog verisinin biraz üstüne ayarlarsınız olur biter. Yoksa pompa değiştirmek hem fuzuli para, hem de uydurmak ayrı bir dert olur.

bilalMW
26-06-2011, 22:30
Pompayı değiştirmene gerek yok hocam. Tezgaha bağlayıp istediğin gibi kalibre edersin. Zaten tutup da atmosferik araca turbo uygulamıyorsun. Yapacağın değişiklik +%10 ~ +%30 arasında kalır. Bunu da tezgahta ölçtürerek ayarlatırsın. Zaten CR değil. Sensör yok birşey yok. İyi bir dizel pompa enjektör servisi işini görür. Katalog verisinin biraz üstüne ayarlarsınız olur biter. Yoksa pompa değiştirmek hem fuzuli para, hem de uydurmak ayrı bir dert olur.

Berlingo yakıt pompalarının ayarlandığı zaman daha dikiş tutmaz diye yazmışlardı başka bir sitede.Hurafemidir? Yoksa iş iyi bir ayaramı bakar? Nozzle büyütülmesi ve pompa ayarı iyi tahmini ne kadar güç alınabilir ve duman artarmı üstadım?

By_HaNNibaLL
27-06-2011, 00:25
1.9 kango var kablolu enjektöründe sorun vardi onu değiştirdik o zaman cok araştirdik daha iyi bir enjektör alalim hemde bu gitmeyen araca biraz daha can kazandirir diye cok pompaci gezdim ama nafile 450 liraya aldim:(

Peki bu kangoyu bu işlemi yapabilirmiyiz

erh
27-06-2011, 00:28
serdar yarın gel dukkana canlı inceliyim bi de :) bi de gel su yeni mapini yazalım guzel olcak ;)

levent
27-06-2011, 00:30
serdar yarın gel dukkana canlı inceliyim bi de :) bi de gel su yeni mapini yazalım guzel olcak ;)

Abi bide video çekin :D

BU®AK
27-06-2011, 00:43
Berlingo yakıt pompalarının ayarlandığı zaman daha dikiş tutmaz diye yazmışlardı başka bir sitede.Hurafemidir? Yoksa iş iyi bir ayaramı bakar? Nozzle büyütülmesi ve pompa ayarı iyi tahmini ne kadar güç alınabilir ve duman artarmı üstadım?

Bende partner vardı motorlar aynıdır 2 farklı pompa değiştirdim. Biri orjinal boch diğeri lucas cav dı. Ayar tutmama gibi bir durumu yok ayarı yapan usta çok çok önemlidir. Sadece pompa ayarı bile aracın canına canda katar canını alırda bunu çok farklı örneklerle gördüm. Eğer 1.9 düz motorsa 3 ayrı model çıkabiliyor. İlk önce ona bakmanızı öneririm. Ama durduk yere pompa değiştirmeyin. Birde o motorlarda saçma bir geri dönüş hikayesi var. Duman ayarı fazla açıldımı araçda çekiş kaybına neden oluyor. İptal edilincede yakıt artıyor.

DOGAN__
27-06-2011, 02:08
1.3 multijet içinn böyle bişey yapmak mümkün değilmi

tdipower
27-06-2011, 06:46
Abi bide video çekin :D

hala değiştirmediğim motor kulağıda aynen öyle diyor vidyo hey kır beni parçala :D gün içinde halletmezsem yeşil yandığında motor yaya geçidinde kalacak :hahaha::hahaha:

Mehmet Gazihan
27-06-2011, 08:46
Atmosferik dizeller pek iştahlanmasın bu tür olaylara..

silindir kapaklarında ön yanma odası bulunduran atmosferik dizel motorların pompa ayarı ile güçlendirilmesi mümkündür ama hemen duman atmaya başlarlar..

ilkerotti
27-06-2011, 14:24
serdar Allah utandırmasın kardeşim. intercooler na güç yetmez :) Allahın izni ile çok çok daha mükemmel görücez passatı.

bilalMW
27-06-2011, 20:14

silindir kapaklarında ön yanma odası bulunduran atmosferik dizel motorların pompa ayarı ile güçlendirilmesi mümkündür ama hemen duman atmaya başlarlar..

duman atmayan dizel yürümez üstad. :)

By_HaNNibaLL
27-06-2011, 22:11

Duman atsin ona kabuluz abi ne yapabiliriz peki 1.9 kangoo var

mert0640
27-06-2011, 23:02
kanka amarikan parklardan sonra dışıda motoru gibi bomba olmuş :)
Allah nazardan saklasın...
gerçekten gidişiyle duruşuyla 10 numara makine...

XSi
28-06-2011, 10:18
Dizel enjektörünü benzin enjektörü gibi düşünüyorsunuz. İkisi çok farklı şeyler.

Arkadaşın bu modifiyeyi yaptığı araç gibi distribütör pompalı bir dizel motorun enjektörünün tek özelliği pompanın her döngüde kendisine gönderdiği yakıtı belirli bir basınca ulaşınca tek veya çift püskürtmede püskürtmektir. Bu püskürtme işlevini de nozzle yapıyor. Yakıt debisi, benzindeki gibi enjektörden çok, dizelde pompayla, rotorla alakalıdır. Distribütör pompalı dizelde dozajı enjektör değil, pompa ayarlar. Eğer pompa sabitken yüksek debili bir enjektör takarsanız ya o enjektörü açtıracak basınca ulaşamazsınız, ya da düşük basınçta açtırır, püskürtmenin kalitesini bozarsınız.

Bir de işin ekonomik kısmı var. Dizel enjektörleri, özellikle de CR enjektörleri oldukça pahalı. Bu da hem pahalı, hem de gereksiz bir modifiye olur. Zira aynı işi büyük nozzle+büyük rotor'la da yaparsınız.

benzin li araçlarda da püskürtülen yakıt miktarını belirleyenlerden biri yakıt basıncı değilmidir?

regülatörle yakıt basıncını arttırarak aynı enjektör ve aynı açık kalma süresi ile daha fazla yakıtı püskürtmüş olmazmıyız?

aslında teorik olarak yapılan iş benzer

Yogi
28-06-2011, 10:48

corsa 1.7 dti'a yapmak mümkünmüdür?
artı yönde bir gelişme olurmu?

tdipower
29-06-2011, 22:55
bugün itibariyle biraz turbo basıncını açtım. nozzle değiştireli 400km kadar oldu artık iyice oturdular sesleri de epey azaldı sakin kullanımda daha az yakıyor araç, ama tüttürmeye gelmiyor o zaman biraz yakıyor doğal olarak .. sıkıntı yok çok şükür :) 1.vites boş 2.vites sarıp tutuyor 3.vites kaldırımlara çekiyor araba ufak tefek eksikleride halledeyim video çeker eklerim merak edenler için :)

By_HaNNibaLL
29-06-2011, 22:57
bugün itibariyle biraz turbo basıncını açtım. nozzle değiştireli 400km kadar oldu artık iyice oturdular sesleri de epey azaldı sakin kullanımda daha az yakıyor araç, ama tüttürmeye gelmiyor o zaman biraz yakıyor doğal olarak .. sıkıntı yok çok şükür :) 1.vites boş 2.vites sarıp tutuyor 3.vites kaldırımlara çekiyor araba ufak tefek eksikleride halledeyim video çeker eklerim merak edenler için :)

maşallah inşallah sorunsuz bi şekilde sonuclandirirsiniz işlemlerinizi video bekliyrum artik hem gidiş hemde duman :D

tdipower
29-06-2011, 23:02
bagaj kapağına mini kamera koyup güzel bir çekim yapıcam :D

bladerk
29-06-2011, 23:21
en az yedi b0y yediğin civici 3 by geçtiğini düşünürsek harika tepki farkı maşallah canım

tdipower
29-06-2011, 23:25
en az yedi b0y yediğin civici 3 by geçtiğini düşünürsek harika tepki farkı maşallah canım

evet 10 boy almışız hemen hemen egzozuda istediğim gibi yapayım tekrar deneriz :)

bladerk
29-06-2011, 23:27
sedan bodruma gidiyo anca 4ay sonra denersin :) hb e gel :D

tdipower
05-07-2011, 00:07
merak edenler için videolar bölümüne ufak bir çekim ekledim :)

hüsor
05-07-2011, 19:44
1.9 kangooya hiç bişe yapamassın pompa ayarı dısında ben zamanında baya araştırdım :)

suanda bende kat iptali var biderece olsa o rahatlattı o kadar :)

aviator35
05-07-2011, 21:45
güle güle gazlayın, dizel araç modifiyesi gittikçe artıyor

tdipower
05-07-2011, 22:11
güle güle gazlayın, dizel araç modifiyesi gittikçe artıyor

teşekkür ederim :) dizelin tadı bambaşka

tdipower
14-07-2011, 20:10
bugün bir dyno ya çıkayım dedim :) sonuç başarılı gibi ..

http://img850.imageshack.us/img850/2784/img004gv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/850/img004gv.jpg/)

snan1910
14-07-2011, 20:11
maşallah sonuç çok iyi :D
yaşamaya devam :p :D

tdipower
14-07-2011, 20:39
hafif kaçıran debriyajla bu kadar oluyo sinan :)

bilalMW
14-07-2011, 21:25
maşallah çok güzel dyno sheet. Yanlız o bişe giden 50 hp ye acıyor insan. :D kaçırma problemi tez zamanda çözülür inş. :)

snan1910
14-07-2011, 21:37

Dediğim gibi beraber yaptırırız :)

civic@ef
14-07-2011, 21:42

a/t huzur spec :D kaçırmayan debryaj istiyoruz evde bebeler ağlıyorlar :D maşallah serdar ver dumanı tütsün :)

tdipower
14-07-2011, 21:59
a/t huzur spec :D kaçırmayan debryaj istiyoruz evde bebeler ağlıyorlar :D maşallah serdar ver dumanı tütsün :)

400nm üzerine çıkınca kaçıracağını biliyordum ama herşey çok ani oldu :D verdim dumanın gözüne :allaalla:

bulenthaliloglu
15-08-2011, 14:26
Debriyaj kaçırıyor :)

Rot kolu ve başı oynamış :) (Şaka bir yana çok tehlikeli geçmiş olsun )

Eksoz köfteci duman spec..

Sis farının işini intercooler hortum giriş çıkışları çekiyor :)

Araç yorgun gücü kaldırmıyor mu ne? :) :)

tdipower
15-08-2011, 17:29

yorgun güç derken? yorulan birşey yok bu kadar işkenceye sizin aracınız olsa 2 gün dayanamazdı emin olun. bu durum birine gidip chip yazdırıp sonrasında basınç sorunları yüzünden limp mode a geçen sıfır aracınız gibi hafif yüklü araçlarla karıştırılmamalı :) bu arada wastegate ile boşa oynuyorsun haberin olsun.

BU®AK
15-08-2011, 17:38
Hafif ticariler benim kalemim Serdar sana dolma kalem lazım :D

bulenthaliloglu
16-08-2011, 08:22
Benim aracımdaki problemin çözümü basit :)

Ayrıca ben de 2 adet Caddy var yeni olanda powerbox var ve sorun yok.2011 model

2005 model olandan da çok memnunum daha 78.888 km'de sonuçta vw.Sorun bu araçta...

Standardı 105 hp 250 NM olan araç 165 HP 387 NM tork ile softtune olmuyor :)

Araçta Garret 1749 VA turbo+büyük paller,downpipe,yazılım,EGR iptal,Megachips bulunuyor.:D:D

400 NM'den sadece 13 NM eksik :),

Denk olmayan (otomobil-kamyonet) araçları karşılaştırmak gibi bir amacımda yok :)

Niye alındın anlamadım :)

500 NM gelince yeni akslara ihtiyacın olacak haberin olsun :)

Dostluk ortamında şaka yapamıyacaksak ne anlamı kalır...Di mi ?

tdipower
16-08-2011, 17:46
Hafif ticariler benim kalemim Serdar sana dolma kalem lazım :D

ahahaha :D

akıncı
06-09-2011, 16:17

bencede yanılıyorsunuz,şase açılsa,şanzıman patlasa,aks,kopsa anlarım yorgun olduğunuda saydıklarınızın hepsi yanı on takım ne var ne yoksa yenı yapıldı debrıyaj sıfır orj. olarak beraber taktık,sizcede alakası varmı :) yorgunlukla

bulenthaliloglu
06-09-2011, 20:52
Postu iyi okursaniz şaka olarak takıldıgımı göreceksiniz :)

bulenthaliloglu
09-09-2011, 16:58
yorgun güç derken? yorulan birşey yok bu kadar işkenceye sizin aracınız olsa 2 gün dayanamazdı emin olun. bu durum birine gidip chip yazdırıp sonrasında basınç sorunları yüzünden limp mode a geçen sıfır aracınız gibi hafif yüklü araçlarla karıştırılmamalı :) bu arada wastegate ile boşa oynuyorsun haberin olsun.

Wastegate değişti sorun bitti :) 165 HP 387 NM yola devammm...:heyoo:

murtiside
26-08-2013, 10:40
arkadaşlar benim aracım 1.9 tdi 110 hp seat toledo.

bu big nozzle uygulaması benim araca yapılabilir mi?

ve maliyeti ne olur nereden bulabilirim ?