PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyonu Sağdan Sola almak

Tuner
06-09-2007, 13:33
Sorum şu sağdan direksiyonlu bir arabanın direksiyonunu Sol tarafa alsak (ör:skyline v.s.)

Ne gibi sorunlar çıkar kötü yanları varmıdır bu yüzden 10-15 günde bir sanayiye arabayı çekmek zorunda kalınırmı.

Bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim.

TAM35GNY
06-09-2007, 13:40
İzmirde Politek serviste bi kaç çalışma oldu bu konuda sorun yaşadıklarını duymadım...

Tuner
06-09-2007, 13:53
politek servisi çok yıllar önce duymuştum ciddi çalışmaları saol fikrin için

bildiğin bir web siteleri falan varmı.

TAM35GNY
06-09-2007, 13:56
Ayhan usta ciddi mekanikerdir gelecek olursan bu taraflara ilgileniriz elimizden geldiğince beraber bi kaç kere rakı içmişliğimiz var :D

Tuner
06-09-2007, 13:58
rakı dedin akar sular durdu kuzuda çevirirseniz hemen geleyim boşver arabayı :)

Çiğ köfteler benden

TAM35GNY
06-09-2007, 14:05
rakı dedin akar sular durdu kuzuda çevirirseniz hemen geleyim boşver arabayı :)

Çiğ köfteler benden

Yok 6. sanayide oğlak bizim favorimiz sözünü burdan vereyim oğlak yeriz her türlü ;)

bu bitmişi gerçi ... :D

http://img522.imageshack.us/img522/1063/dsc00119uj4.jpg

İstanbuldada bi preludeyi çevirmişlerdi die hatırlıorum bi forumda yazıodu bulursam yapanı yazarım burdan ...

sülüman
06-09-2007, 14:09
aslında söle bişey bu olay aynı nasıll ototmatik sanzumanı manuele cevirosun pedal
yerleri deilkleri fln nasıl hazırsa onunda öyledir urastıran bitek sey olur oda direksiyon kutusu skylinenın bidigim kadarı ile soldan yok ama olmaz die bişeyde yok

Tuner
06-09-2007, 14:11
aslında tam olarak burda değil yurd dışında çevrilebilir araba ama benim için sorun olup olmadığını tam öğrenmek saol yardımların için.

KSK-VTEC
06-09-2007, 14:15
R34 se çevrilmiyor ama supra yada r32 ler çevriliyor

Tuner
06-09-2007, 14:15
aslında söle bişey bu olay aynı nasıll ototmatik sanzumanı manuele cevirosun pedal
yerleri deilkleri fln nasıl hazırsa onunda öyledir urastıran bitek sey olur oda direksiyon kutusu skylinenın bidigim kadarı ile soldan yok ama olmaz die bişeyde yok

aslında dediğin doğru ama mesala skyline sadece sağdan direksiyonlu üretildiği için sol tarafta öyle bir açı varmıdır bilinmiyor.

Tuner
06-09-2007, 14:16
R34 se çevrilmiyor ama supra yada r32 ler çevriliyor

ila bir araba markası yok ortada ben sadece dezavantajları yada sorun olurmu çabuk bozulurmu diye araştırıyorum.

KSK-VTEC
06-09-2007, 14:34
Bir problem olucağını sanmıyorum düşündüğün modelin soldan olanı varsa hiç problem olmaz. usa de adamlar civicleri crvlerin alt takımını kullanıp 4 çeker yapıyorlar

LEVİN
06-09-2007, 15:36
Ayhan ustaya gitmek lazım :)

sülüman
06-09-2007, 15:38
aslında dediğin doğru ama mesala skyline sadece sağdan direksiyonlu üretildiği için sol tarafta öyle bir açı varmıdır bilinmiyor.

arkadasın dedigi soldan direksiyonu varsa sorun olmaz

Tuner
06-09-2007, 15:55
Ok çok saolun yorumlar için başka fikirleri olup paylaşan olursa çok memnun olurum.

sülüman
06-09-2007, 16:00
bide şimdi aklıma geldi biiyerde okumuştum ustaanın biri hundai lentra elantra deil bunu sagdan sola cevirmiş elentranın malzemelerini kullanmış olabilir örnek olarak

Tuner
06-09-2007, 16:03
birde o var aslında doğru çünkü bu sefer ön konsol bulanamıyacak sol tarafa uygun.

dediğin iki model arasında farklılıklar var ama uymaz diye bir kuralda yok.

senna
06-09-2007, 18:51
skyline sadece japon iç piyasasına verilen bi otomobildi onun soldan direksiyonu çıkmadığı için çok çok zor bi ihtimal onu çevirmek(belki farklı modellerde benzer konsol kullanılmıştır)

pedallar, kapı döşemeleri, fren, direksiyon sistemi,debriyaj, gerekiyosa ecunun yeri ve harnesslar falan değiştirilmesi gerekiyo hatta ön göğüs sacı bile isteyebilir(yüksek ihtimal)

Schumi
06-09-2007, 18:56
skyline sadece japon iç piyasasına verilen bi otomobildi onun soldan direksiyonu çıkmadığı için çok çok zor bi ihtimal onu çevirmek(belki farklı modellerde benzer konsol kullanılmıştır)

pedallar, kapı döşemeleri, fren, direksiyon sistemi,debriyaj, gerekiyosa ecunun yeri ve harnesslar falan değiştirilmesi gerekiyo hatta ön göğüs sacı bile isteyebilir(yüksek ihtimal)
bir dergide arabistanda skyline ların direksiyon çevirimlerini yaptıklarını bunu profesyonel hale getirip konsol bile ürettiklerini okumuştum.

senna
06-09-2007, 19:25
bir dergide arabistanda skyline ların direksiyon çevirimlerini yaptıklarını bunu profesyonel hale getirip konsol bile ürettiklerini okumuştum.

doğrudur bu işler genelde para ile orantılı oluyo :) arabistandan çıkan yada oraya giden otomobillerin çoğu uç sağdan kullanamıyınca çevirmek lazım:)

yapılmıcak bişi deil fiberden yada carbonfiberden yapılabilir

Tuner
06-09-2007, 22:44
teşekkürler herkese.

ama benim sorum tam olarak anlaşılmadı sanırım benim demek istediğim sağdan direksiyonlu bir supra sol tarafa aldık bu işlemlerden sonra arabanın yol tutuş, direksiyon tepkisi, tekerlerin dönme çapı gibi sorunlar çıkarmı biliyorsunuzki ne kadar prof da olsa fabrika çıkışı gibi olmayacaktır yapılan işlemlerden sonra.

artı şanzıman ve debriyajında yeri değişecek.

senna
06-09-2007, 22:48
teşekkürler herkese.

ama benim sorum tam olarak anlaşılmadı sanırım benim demek istediğim sağdan direksiyonlu bir supra sol tarafa aldık bu işlemlerden sonra arabanın yol tutuş, direksiyon tepkisi, tekerlerin dönme çapı gibi sorunlar çıkarmı biliyorsunuzki ne kadar prof da olsa fabrika çıkışı gibi olmayacaktır yapılan işlemlerden sonra.

artı şanzıman ve debriyajında yeri değişecek.

şanzıman değişmicek fakat debriyaj vs gibi elemanların yeri değişecek evet

fabrika verilerine uyarak yapılan bi uygulamada problem çıkmaz, örnekler mevcut

Tuner
07-09-2007, 14:26
saol senna kardeş...

KSK-VTEC
07-09-2007, 14:34
R34 lerin soldan sağa çevrilememsindeki tek problem fren merkeziyle alakalı

AHM
07-09-2007, 21:24
ayhan usta cozer ilginc bi usta kendisi saygılar burdan ustaya

BAHADIR
14-09-2007, 18:53
2004 Senesin de Japonya'dan ülkemezi giren 2 adet "C" Spec N11 Subaru Impreza için profesyonel bir çalışma yapılmıştı,Japonya'da "Convertion Kit" diye adlandırılan kitler mevcut bildiğim kadarı ile,çalışma yapılan 2 araç hala Türkiye Ralli Şampiyonasında yarışıyor ve bu çalışmalardan dolayı hiç bir problem yaşanmadı...

Tayfun-E30
05-11-2007, 18:52
fren merkezini sokucak yer bulduktan sonra neden olmasın? :D

Speedy
10-11-2007, 11:28
oluyo cevriliyo ornekelrini gordum ben e46 bmw 3.30 ci cabrio mercedes 190

Octane
26-12-2007, 18:47
Skyline'ın R-32 kasasından sonra R-33 ve 34te soldan direksiyonlu versiyonu üretilmedi. (R-35 te olcakmış ama). Daha az manyak japon araçlarının soldan direksiyonlu versiyonları üretildikleri için o parçalar kullanılabilir. Direksiyon kutusunun yerleşmesi v.b. sorunlar artık tuzu biberi olacak. Ha mesela bir skyline çevrilemez mi, soldan olmayan versiyonu, çevrilir ama CUK sesi gelmeyebilir.

kickbuttowski
18-09-2011, 19:09
Konuyu cok uygun fiyata ancak sagdan direksiyonlu orijinal japon bir sir delsol buldugum icin guncelliyorum.. (hortlatiyorum)
Sorun su ki direksiyonu sola almadan arac trafige isletilemiyor 2500 lira gibi bir fiyat soylediler daha ucuza mal etmek mumkun mudur? tam olarak nelerin degismesi gerekir?
acil yardima ihtiyacim var..!