PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 Gti Direksiyon Sertliği...

gsgokhan
28-06-2011, 13:03
Arkadaşlar ***** kronik sorun olarak biliniyor direksiyon sertliği bi kaç gündür aracımın direksiyonu çok sertleşti reset butonuna bastıgımda düzeliyo ama pompadan da hafif ses geliyo gibi daha önceki bindiğim GTİ lerde oluyodu bu sorun ama bu aracımda bi kaç kez tekrarladı bilgisi olan çözüm yolu sunan varsa yardımcı olursa sevnirim...

darkred
28-06-2011, 13:04
Pompadan ses geliyorsa direksiyon hidroliğini kontrol et bi pompa yağsız kalmış olabilir...Direksiyon hidroliği seviyen azaldığında direksiyonda sertleşme pompadada ses yapar tam sağ tam solda...

gsgokhan
28-06-2011, 13:06
Pompadan ses geliyorsa direksiyon hidroliğini kontrol et bi pompa yağsız kalmış olabilir...

yağ seviyesi normal sıkıntı yok kaçakta yok anlamadım....pompa arızalandı sanırım :(

Bone-crusheR
28-06-2011, 13:10
belki saçma olacak ama bendede olmustu bi ara lambaların sınmesini beklemeder drek veriyodum marşı direksiyon acılmıyodu 4 yada 5 efa oldu yolda giderken dahik lambaları bekleyipta kontak yapmaya basladım sorun kendince cozulmustu

Alper_
28-06-2011, 13:13
yanık kokusu aldın mı ? kokuyu farketmemişte olabilirsin..muhtemelen elektrikli pompa yanmıştır..bende de olmuştu 180 liraya tamir ettirmiştim.

gsgokhan
28-06-2011, 13:30
yanık kokusu aldın mı ? kokuyu farketmemişte olabilirsin..muhtemelen elektrikli pompa yanmıştır..bende de olmuştu 180 liraya tamir ettirmiştim.

herhangi bi koku olmadı sanırım öyle oldu şahin direksiyonundan beter da gardaşım :)

KingoAtmo
28-06-2011, 13:33
belki saçma olacak ama bendede olmustu bi ara lambaların sınmesini beklemeder drek veriyodum marşı direksiyon acılmıyodu 4 yada 5 efa oldu yolda giderken dahik lambaları bekleyipta kontak yapmaya basladım sorun kendince cozulmustu

turkish please

Alper_
28-06-2011, 13:36
turkish please

hauahuahauha:D

YavuzNaz
28-06-2011, 15:28
pompa elektrikli oldugu için muhtemelen kömürleri yatakları bitmiş olabilir aynı sorun benimde başıma geldi 2 yıl garantili 100 tl sıfır revizyon yaptırdım :)

MyDream
28-06-2011, 15:40
valla pugda sık görülüyo anlaşılan benimde başıma geldi ama 2 senedir hala var başımda yaptırmadım sadece ilk başıma geldiğinde pompanın dibi temizlenmişti sanırım pislikten dolayı tıkanabiliyomuş sonra ses felan kalmamıştı uzun süre sertleşmede yoktu ama şuan yeni yeni yine başladı. Tavsiye ederim eğer tortu oluşmuşsa oda yapıyor(muş) :D

gsgokhan
28-06-2011, 21:05
pompa elektrikli oldugu için muhtemelen kömürleri yatakları bitmiş olabilir aynı sorun benimde başıma geldi 2 yıl garantili 100 tl sıfır revizyon yaptırdım :)

umarım öyledir en kısa zmanda baktırcam bakalım tşk ederim :)

sinan-s
28-06-2011, 21:20
Direskiiyon kutusunda problem yoktur inşallah

Schumi
28-06-2011, 22:21
valla pugda sık görülüyo anlaşılan benimde başıma geldi ama 2 senedir hala var başımda yaptırmadım sadece ilk başıma geldiğinde pompanın dibi temizlenmişti sanırım pislikten dolayı tıkanabiliyomuş sonra ses felan kalmamıştı uzun süre sertleşmede yoktu ama şuan yeni yeni yine başladı. Tavsiye ederim eğer tortu oluşmuşsa oda yapıyor(muş) :D

Ama senin pompa elektrikli değil ki 106 gibi. Kayışlı. 206 direksiyonu biraz serttir vede hiç arıza yapmaz nerdeyse. Keçeleri değiştirdiler mi ?

cerc
07-11-2011, 14:14
bendede su an aynı sıkıntı war yag eksılmıyo once ses gelmeye basladı sımdı kara dıreksıyon oldu anlayan basına gelıp yaptıran warsa nedendır

Rec.O
07-11-2011, 14:36
Aynı sorun benim partnerdede var? Direksiyonu çevirirken zzzt diyew ss geliyor :D Birde direksiyon yavaş yavaş topluyor kendini..Yağda eksilmek yok vardı daha dogrusu koydm ama aynı ses gene gelyor biraz ses diğeşti yağ koyn ca ama :D

gökan
07-11-2011, 14:38
komurlerını degstr duzelır sanırım

Toul
08-11-2011, 17:43
1 yıl önce benimde başıma geldi.. Aracima bigün bindiğimde direksiyonda hafif gıcırdamalar ve direksiyon sertliği yaşandı.. Ustama gittigimde direksiyon kutusunun arızalı ve direksiyon kutusunun icinde demir mürettabat aşırı paslanmıştı, yagsız kaldıgı anlarda paslanmaya yol actigi icin sertleşmeler meydana gelindigini söyledi.. ve demiri bigüzel rektefe edip zımparaladilar nikelaj şekli parlicak şekilde meydana cıkardılar sonra kutuyu da tamir edip taktilar.. umarım çok büyük sıkıntı yoktur dostum:o

kutsal
10-11-2011, 14:01
alternatörde sorun varsada dıreskyon sahın dıreksyonundan ağır olur bıraz araba çalsıınca kendılığınden küt diye duzelr bı sure sonra duzelmemeye baslar oda aklınızda olsun

1lker
14-11-2011, 14:41
Aynı sorun suan basımda var kömürler değiştiğinde düzelir dedi ustam hafta sonunu bekliyorum bilgilendiririm extra bir durum ortaya çıkarsa

Bi1ReD
14-11-2011, 15:29
Benim eski vts de olmuştu aynısı araci calistirdigimda pompa devreye girmiyor direksiyon taş gibi sonra selektör yapiyodum pompa devreye giriyor :D

KM_562
14-11-2011, 16:24
aynı sorun 98Gtı'mda olmstu , ilk baslarda arada sırada yapıyodu pompayı temizlettim bi süre idare etti daha snra hepten gitti , pompa tamiri fln dediler saolsun elektrikcim daha önceden karsılasmıs bu durumla direk cıkmacıdan kangoo pompası al gel dedi , aldık yağladı balladı güzelce ayarladı 50 tl'ye sorun fln kalmadı. :)

demircan
07-06-2012, 22:05
slm. pompaya altdan tokatlayınca kendine geliyo bi süre sonra yine kazık

VA_VTİ
07-06-2012, 22:16
Direskiiyon kutusunda problem yoktur inşallah

Direksiyon kutusu ses yapar boşluk yapar ,ağirlaşma popadan olur başka bir sebebi yok !106 da pompadan olsun da yeterki kutudan olmasin daha maliyetli kutu sanirim

demircan
12-06-2012, 10:24
slm. pompaya altdan tokatlayınca kendine geliyo bi süre sonra yine kazık

iiiiiii ustalarımız daha önce pompa collektörünün kopan kablosunu ucundan leyim yapıp şase yapmasın diye silikonla doldurup kapatmışlar... (çalışması cok zor bi alan) motor kısmında da torna ile düzeltme yapmış,bizde collektör. tamir edilmediği için sıfır motor çıkma coolokt. vede üzerinden çıkan orj. yağ kapağiyla 3 bir arada yaptık :)) 300 tl sorun ortadan kalktı..yenisi 1200 tl:eek:

wekoo
12-06-2012, 10:26
hacı bıcaklardada sorun olabilir...

demircan
12-06-2012, 10:43
hacı bıcaklardada sorun olabilir...

geriye dönmeyelim diye sorunu kökten çözdük
:icon_tup::icon_tup:

qokhankara
20-02-2013, 11:43
Slm kardeşim aynı sorunu bende yaşadım ve çözümü çok komik olacak ama amortisör üst bilyalarında buldum :) amortisör üst bilyaları aracın yaylarını kestiğimden dolayı içindeki bilyalar düşmüş be birkaç tane bilya duruyordu değiştirdim pamuk gibi oldu :) bi baktır...

G.S.İ_07
12-09-2013, 23:19
Konuyu güncelliyorum boşa konu olmasın mod lara iş çıkmasın.Beyler direksyon pompasının kömürleri tamir olur mu genelde olmaz deniyor,sıfırıyla değiştirirsek direksyon pompasına alternatif kangooların ki olur mu?98 model gti araç.