PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 devir-okuyucu-çark SENÖRÜ YARDIMI

bugratemel
29-06-2011, 00:13
arkadaşlar aslında anlatmak istediğim tek bir sensör
radyatörün arkasında motorun üstünde bulunan bi sensör
devir sensör
okuyucu
veya çark sensörü(ebay) diyolar

arabam bazen çalışmamazlık yapıyor sebebi bu sensörmü acaba

elektrik geliyor araç marş basıyor herşey normal ama benzin gelmiyor sankii
1 kere vurdurmayı denedim işe yaramadı

tamircim o sensör arızalıdır diyo başına gelen varmı

ayrıca araç çalşmadımı 5 10 15 dk yada yarım saat bekleyip marş yaptığında çalışıyor
çok saçma ama araç sanki dalga geçiyo bnmle

rapture
29-06-2011, 00:29
şanzıman üzerideki vr sensöründen bahsediyorsun sanırım evet o sensör çalışmadıgı zaman ateşleme ve enjektörlerde çalışmıyor
eyer aynı sensörden bahsediyorsak tr'de mevcut

ufuck
29-06-2011, 00:34
160 tl olması lazım be. soktum tamır ettım :) kablolaro birbirine temas edıoyordu

boosted_pug
29-06-2011, 17:03
160 tl olması lazım be. soktum tamır ettım :) kablolaro birbirine temas edıoyordu

burda sıfırı 60 tl krank sensörü die geçer araban 99 model üzeriyse 2 fişli altıysa 3 fişli çıkar beynin altında röle war onu bi kontrol et oda aynı arızayı yapar her kontağı açtığında ve marş yaparken çıt etmesi lazım benzin pompasıda aynı şekilde arıza yaptırır araban marş yapıp çalışmadığı zamanlarda ateşlemeyi kontrol et eğer ateşleme warsa krank sensörün sağlamdır pompa yada röleye bakarsın

bugratemel
29-06-2011, 21:21
@boosted pug
aynen kardeşim sordum sıfırı 50 tl miş daha alıp taktırmaya vaktım olmadı bncede sorun orda gibi görünüyor inş bu sensörle yırtarızz

rapture
29-06-2011, 21:47
tavsiyem sensörü almadan önce beynin altında bir role var benzin ve ateşleme voltajları o role üzerinden gidiyor o roleyide bir kontrol ettir eğer rolede sorun yoksa o zaman sensörü alabilirsin

bugratemel
01-07-2011, 18:44
cihaza bağlattık sıkınıtı beyin ile alakalıymış beyin şase almıyormuş tamir için 200 tl istediler bu ne yaa soygun netden beyin alsam 400 tl çıkması

boosted_pug
03-07-2011, 11:55
cihaza bağlattık sıkınıtı beyin ile alakalıymış beyin şase almıyormuş tamir için 200 tl istediler bu ne yaa soygun netden beyin alsam 400 tl çıkması

şanzıman üzerinde tesisatın şasesinin bağlandığı yer war 13 lük civatayla bağlanılıyo o kopmuş olabilir yada geçirmiyodur ama beyin şase almıyoken bahsettiğin arızayı yapmıyo beynin altındaki röle süretli açılıp kapanıyo çıt çıt çıt çıt çıt çıt çıt die warsa bi arkadaşının arabasında kendi beynini dene 200 tl az para değil

bugratemel
04-07-2011, 00:12
kardeşim sorun şase mase derken immobiliserden çıktı pas ettircez beyinden iptal ettircez sensör sağlam test edildi o dediğin rolede sağlam oda test edildi beyini denedik 2 araba vardı bu sağlam beyini olan aracı çalştırdık kapattık 40 sn sonra immo kendini kitliyoryaa 40 sn içinde hoop benm arabaya taktık yani kontakdaki immo farklı ama açık olduğu için gömüyo normalde çalşmaz onun anahtarı olması lazım araba çalştı şükür ..... ayrıca verdiğinz bilgiler için çook teşekkür ederim dediğinz doğru başka araçlardan deneme yanılma yapmak gerekliymişş