PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda integra...

Hızlı_Fransız
08-09-2007, 00:41
arakdaşlar herkese iyi geceler ben tam bir karar aşamasındayım 1991 model 1,8 litre integra almayı düşünüyorum hatta bir araç buldum b18 motor klima 4 cam otmatik hid direksiyon sunroof falen filan her ne ise bu motor mopdifiyeye acık mıdır bu motorla güzel hp elde edilirmi edilmez mi + neler dir - neler dir bu araca alır almaz sıfır motor yapıcam allahın emri ondan souryorum ne tavsiye edersiniz...

emreekin
08-09-2007, 02:55
bence güzel bi blok b18....herşey yapılır yaa buna.......piston kol gömlek ıvır zıvır turbo nos herşy....çokta verimli olur bence.....

VteC_MaNiaC
08-09-2007, 12:01
Vtec yapılmış olan 1-2 örneği mevcut ülkemizde ... ve gayette sorunsuz , kuvvetli şekilde gidiolar

Safak
08-09-2007, 12:15
Senin işini fazlası ile görür :)

Oytun
08-09-2007, 17:02
satılık tertemiz kazasız belasız b20 integra var 91 model, sıfır motor sorunsuz, cok guzel yuruyor tavsiye ederim, ilgilenirsen pm den konusuruz, bakar gorursun denersin

merttepe
08-09-2007, 18:04
bir ön çamurluğu 650 ytl, bir farın fiyatına araba alınır nerdeyse, kasko falan da yapmıyorlar aracın yaşından dolayı, allah korusun bir kaza yaparsan çok canın sıkılır bunu açıdanda düşün derim..

bladerk
08-09-2007, 22:26
bir ön çamurluğu 650 ytl, bir farın fiyatına araba alınır nerdeyse, kasko falan da yapmıyorlar aracın yaşından dolayı, allah korusun bir kaza yaparsan çok canın sıkılır bunu açıdanda düşün derim..

hurdacılarda perti bol bulunur hepsi
vtec e çevirebilirsen güzel olur ama sadece kapak beyin tesisatla bitmez çoğu 300000km nin üzerinde alt kısım sağlam olmalı

SOMEONESPECIAL
09-09-2007, 20:21

Sana katılmamak elde değil... Doğru haklısın ama elzem parçalarını bulabiliyorum İstanbul'da...Yaştan dolayı kasko yapmadıklarıda doğru ama sigortacı bi tanıdık bulursan klozuna uydurup kasko yaptırabiliyorsun ÖZEL ARAÇ olarak!.. Parça değiştirecek kaza yapmamalısın...Kaportası arka camını bulamazsın ancak ABD den getirtirebilirsin... Şu da bir gerçek mekanik parçaları çok sağlam olduğu için bi kere yapıyorsun bi daha servisin yolunu unutuyorsun!.. Düşük maliyetle bu arabayı alıp stock S2000 tokatlayabilirsin ))) B18 blok gerçekten çok verimli... Paşaoğlu Savaş'ın yaptığı Vtec kapaklı Mahmut un arabası bayağı bi iyi... Bunun gibi TR de yapılmış atmosferik 200-300 beygirlerde dolaşan TEGler var.Hatta Savaş bir tanesine B20 blok koymuş onun üzerinde çalışıyor şu sıralar... Alırken dikkat etmen nokta arabaların çoğunda LPG var... Bunu iptal etsen bile arabalarda 6-7 HPlik bir güç kaybına neden oluyor.Sağ arka çamurluğuna dikkat et en zayıf noktası oradan çürümeye başlıyor araba...Birde sunroof saçının çürük olmaması gerekiyor... Saç cam ile presli. Çıkmacılar bunun için 1000 Ytl fiyat çekmekte oysa USA da 45 dolar )))... Mutlaka ve mutlaka manuel vitesli bir TEG al ki şanzımanla uğraşma benim gibi... Çünkü benim projelerimin arasında TEGi mi turbolamak var ve benim arabam otomatik vites. Benim şanzımanı alıp manuel vites i bana 1500 YTL dediler ((( Stock motora 1000 dolarlık bir turbo kiti koyup 250 HP alabilirsin... Kol gömlek yatak girersen 400-450 beygirlerde dolaşabilirsin ama bence değmez çünkü o araba ile dolaşacak ne yol bulabilirsin ne de frenleri sana yeter... Ama stock motora uygulayacağın 0.5 barlık bir turbo mükemmel bir sonuç verecektir... En azından ben bunu düşündüğüm için uygulamayı düşünüyorum... Motorları oldukça sağlıklı bu arabaların... Edindiğim bilgilere göre 150.000 km de rodajını tamamlıyor makina 750.000 km yol yapan TEG gördüm ve kompresyonu gayet mükemmel...Honda bu arabaları arap şeyhleri için özel üretmiş!.. Körfez savaşı sırasında ülkemize mecburen mersin limanından inen sadece 220 tane TEG var ülkemizde... En temizi de bende))) Şaka bi yana da temizleri çok temizdir ve sahipleri bunları satmayıp evin ikinci arabası olarak kullanırlar ve dökükleride çok döküktür sakın bulaşma toparlayamazsın... Erkut Honda'nın sahibinde var bir tane araba 93 model USA versiyonu ve 97.000 de sıfırdan beri Hayik Usta'nın arabası kum gri fabrikadan çıktığı gibi duruyor ve adam 20.000 YTL de arabasını vermiyor... Honda aşkı başka TEG aşkı bambaşka;)

ef186
10-09-2007, 02:07
yahu parca sıkıntısı var bana biri arka camını bulabilirmi acep ? serviste 1000 küsur ytl arkadaşım arıyo yazık adamayahu ....

SOMEONESPECIAL
10-09-2007, 08:00
yahu parca sıkıntısı var bana biri arka camını bulabilirmi acep ? serviste 1000 küsur ytl arkadaşım arıyo yazık adamayahu ....

Savaş'ın oradaki mi senin arkadaşın arabası ? En zor parça bu biliyormusun!.. İmkansız gibi ama Hakan bana kalıp yapıp camı istanbul'da döktüreceklerini söyledi...

ef186
11-09-2007, 02:22
Savaş'ın oradaki mi senin arkadaşın arabası ? En zor parça bu biliyormusun!.. İmkansız gibi ama Hakan bana kalıp yapıp camı istanbul'da döktüreceklerini söyledi...

Evet o araç Enginin aracı valla bulamıyo bildiğim kadarı ile uygun fiyatlı hurda integralara goz dikiyodu camını kullanır yedek parça yaparım die :D

STP
11-09-2007, 02:40
usadan gelmezmı bu meret getırelım engın ıcın

SOMEONESPECIAL
11-09-2007, 08:32
Valla ebay dan baktım var bi tane arka cam... 100 dolar ama shippinig i ne tutar bilemem:eek: bi de kırılmadan nasıl gelir onu hiç bilemem ((( ama sen halledersin Selçuk bu işi...

VWci
11-09-2007, 18:59
Lise yillarimdan arkadasimin arabasiydi bu integralar gercekten zamanin en guzel araclarindandi....;)

timucintt
15-09-2007, 18:17
Sana katılmamak elde değil... Doğru haklısın ama elzem parçalarını bulabiliyorum İstanbul'da...Yaştan dolayı kasko yapmadıklarıda doğru ama sigortacı bi tanıdık bulursan klozuna uydurup kasko yaptırabiliyorsun ÖZEL ARAÇ olarak!.. Parça değiştirecek kaza yapmamalısın...Kaportası arka camını bulamazsın ancak ABD den getirtirebilirsin... Şu da bir gerçek mekanik parçaları çok sağlam olduğu için bi kere yapıyorsun bi daha servisin yolunu unutuyorsun!.. Düşük maliyetle bu arabayı alıp stock S2000 tokatlayabilirsin ))) B18 blok gerçekten çok verimli... Paşaoğlu Savaş'ın yaptığı Vtec kapaklı Mahmut un arabası bayağı bi iyi... Bunun gibi TR de yapılmış atmosferik 200-300 beygirlerde dolaşan TEGler var.Hatta Savaş bir tanesine B20 blok koymuş onun üzerinde çalışıyor şu sıralar... Alırken dikkat etmen nokta arabaların çoğunda LPG var... Bunu iptal etsen bile arabalarda 6-7 HPlik bir güç kaybına neden oluyor.Sağ arka çamurluğuna dikkat et en zayıf noktası oradan çürümeye başlıyor araba...Birde sunroof saçının çürük olmaması gerekiyor... Saç cam ile presli. Çıkmacılar bunun için 1000 Ytl fiyat çekmekte oysa USA da 45 dolar )))... Mutlaka ve mutlaka manuel vitesli bir TEG al ki şanzımanla uğraşma benim gibi... Çünkü benim projelerimin arasında TEGi mi turbolamak var ve benim arabam otomatik vites. Benim şanzımanı alıp manuel vites i bana 1500 YTL dediler ((( Stock motora 1000 dolarlık bir turbo kiti koyup 250 HP alabilirsin... Kol gömlek yatak girersen 400-450 beygirlerde dolaşabilirsin ama bence değmez çünkü o araba ile dolaşacak ne yol bulabilirsin ne de frenleri sana yeter... Ama stock motora uygulayacağın 0.5 barlık bir turbo mükemmel bir sonuç verecektir... En azından ben bunu düşündüğüm için uygulamayı düşünüyorum... Motorları oldukça sağlıklı bu arabaların... Edindiğim bilgilere göre 150.000 km de rodajını tamamlıyor makina 750.000 km yol yapan TEG gördüm ve kompresyonu gayet mükemmel...Honda bu arabaları arap şeyhleri için özel üretmiş!.. Körfez savaşı sırasında ülkemize mecburen mersin limanından inen sadece 220 tane TEG var ülkemizde... En temizi de bende))) Şaka bi yana da temizleri çok temizdir ve sahipleri bunları satmayıp evin ikinci arabası olarak kullanırlar ve dökükleride çok döküktür sakın bulaşma toparlayamazsın... Erkut Honda'nın sahibinde var bir tane araba 93 model USA versiyonu ve 97.000 de sıfırdan beri Hayik Usta'nın arabası kum gri fabrikadan çıktığı gibi duruyor ve adam 20.000 YTL de arabasını vermiyor... Honda aşkı başka TEG aşkı bambaşka;)

Yeterli açıklama yapılmış ;)

timucintt
15-09-2007, 18:21
hurdacılarda perti bol bulunur hepsi
vtec e çevirebilirsen güzel olur ama sadece kapak beyin tesisatla bitmez çoğu 300000km nin üzerinde alt kısım sağlam olmalı

Nerde bu pertler :) koskoca tr'de istanbulda 4 ankarada 2 1 tanede izmirde pert integra var ve hiç birinin düzgün parçası yok ;)

bladerk
15-09-2007, 22:54
Nerde bu pertler :) koskoca tr'de istanbulda 4 ankarada 2 1 tanede izmirde pert integra var ve hiç birinin düzgün parçası yok ;)

timu ben bi tanesinin motorunu almıştım arkadan darbeliydi onü tertemizdi ondan örnek verdim hatta boşuboşuna perte çıkmış falan diyolardı
312 385 92 49 aradığın parça olursa bi ara sor belki vardır

ef186
16-09-2007, 01:25
timu ben bi tanesinin motorunu almıştım arkadan darbeliydi onü tertemizdi ondan örnek verdim hatta boşuboşuna perte çıkmış falan diyolardı

Arka camı sağlammıydı hatırlıyomusun ? :o

bladerk
16-09-2007, 03:14
Arka camı sağlammıydı hatırlıyomusun ? :o

aradığınızı duyunca arayıp sordum oraya ve başka kartı olan hurdacılara ama bulamadım hatta bi tane denyo ön cam olur mu dedi :Deli: :hahaha:
malesef yok

timucintt
16-09-2007, 18:59

OK abi biliyorum onu arabanın üstüne atılmış teg iç havalandırmalarını ben aldım onun ;)

coolvtec
16-09-2007, 19:59
Arkadaşlar ben bulabilirim arka cam size, hem de sıfır. Başka hangi parçalar lazım bana yazın. coolvtec@hotmail.com

coolvtec
16-09-2007, 20:07
repost olmuş kusura bakmayın.

SOMEONESPECIAL
17-09-2007, 10:59

Arkadaşına müjdeyi verebilirsin...
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=8971

mr.korhan
25-09-2007, 10:10
oo integra Konusu Açılmış Görmiyeli, arkadaşlar B18 Her Zaman B18 dir , Ne B16 Nede F20 ye benzemez Kısacası Bakarsanız ona karşılığını size kat kat verir, ARka CAm arkadaşlarında dediği gibi Tam problemdir, heleki bendeki gibi orjinal 92 (yani ön tamponu, arka stopları, direksiyonu farklı olanlardan) sahibiyseniz parça bulmanız oldukça zor olur, Türkiyenin ilki de benim tarafımdan yapılıyor herkes beklesin ;) Selçuk ve cem bilir,(şşşt):cool:

mancolog
01-10-2007, 13:20
Valla ebay dan baktım var bi tane arka cam... 100 dolar ama shippinig i ne tutar bilemem:eek: bi de kırılmadan nasıl gelir onu hiç bilemem ((( ama sen halledersin Selçuk bu işi...

ben yollarim istersen

mr.korhan
09-10-2007, 21:25
Bence İntegracılar Toplansın Biraraya , cam döktürelim toplu olarak (arka)
ne olur ne olmaz dursun derim ben kenarda eğer hesaplı olabilecekse :)

Serencebey
09-10-2007, 22:14
arka cam doktursenız bıle bısı fark etmez adam ıcıne resistans koyamıyo nede olsa...

ankara izmir istanbul bakmayın bu ıse bulamazsınız tabıkı... dıger kucuk yerlere bakın bulursunuz parcalarınızı ha ucuz olurmu ona bısı dıyemem.

Bılen integracılar benı bılır, hıc bır zaman acıl parcalarımın sıkıntısını cekmedım Allah'a sukur, dogru yerde aramak cok onemli. sen parca iste ben sana bulurum yeterki alacagin arabayı adam gibi topla :)

gelelım integraya kerem sana gerekli bilgileri vermıs, eklemek ıstedıgım seyler var tabi;
klimanın ic fanını alır almaz temızlet soradan sorun cıkarmasın gogusu indirmene gerek yok torpıdonun orayı sokersen cıkar.

arka bagajında kucuk lastık yoktur onu bulursan bırde ıcıne ınce mukavva kestır kalın bagajında duzgun olsun.

on far grubumuz 1.500YTL haberın olsun. kaput tampon hepsı TRde bolca mevcut yan sanayi on tamponumuz 85 ytl.

dıreksız cam oldugu ıcın sık sık cam fıtıllerını vazelın veya benzerı bı urunle ovalamalısınki ruzgarda sertlesıp ıcerı ruzgar almasın...

b18 motor ıcın dıyıcek bısı yok b20 ve b16dan herzaman ıcın daha cok verım alındıgı soylenıyo, bu konu ıcın benden cok daha bilgili insanlar var onların yorumlarını dınlersen daha iyi bir yol kat edersin.

fren sistemimiz kronik Hondalar gibi sıkıntılı ama yurtdısında tanıdıgın varsa guzel bi fren kitiyle inanılmaz bir hale gelebiliyor.

stock kullanımda eger 2950RPM ı asmazsan gayet cımrı bır arac TRdekı en az yakan 1.8LT dıyebılırım rahatca.

Konforludur her turlu ozelliği vardır, ıc malzemesi hafıf ve kalitesi goze hos gelir.

trye tek moedl olan LS(luxury sport) olarak gırdi. 91 girisliler ve 92 girisiler olarak. 92er makyajlı kasalar, arka sınyal, on tampon ve sınyalleri TRde yok anca getırtıceksın HONDA turkiyeye. cunku o malzemeler 91lre gore farklılar. ayrıca 91ler fabrıkasyon cıkısı 136, 92ler ıse 140 hp olarak gosterılmıstır ama elımde 91 yılının dergısınde(Otohaber) yapılan testte 91 ıntegra 140hp cıkmıs seklınde yazı var.

tüplu olanlara sakın yanasma integraların kuru yakıta alerjisi var gibi bisey soradan toparlanamiyo tupu sokulse bile.

daha yardım edecegım bısı olursa her zaman bılgım cercevesınde cevaplamaya calısirim.

SOMEONESPECIAL
10-10-2007, 08:43
Bence İntegracılar Toplansın Biraraya , cam döktürelim toplu olarak (arka)
ne olur ne olmaz dursun derim ben kenarda eğer hesaplı olabilecekse :)

Radar'da Turbolanan senin araba sanırım... Sıkı olmuş :icon_tup:

mr.korhan
10-10-2007, 18:31
Radar'da Turbolanan senin araba sanırım... Sıkı olmuş :icon_tup:

Saol Dostum Teşekkürler. :heyoo: