PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 HDI için Farklı Turbo Sorunsalı

BthnKrkt
29-06-2011, 22:40
Bir tanıdığımın 307 sinin turbosu arızalandı ve değişmesi gerekiyor. Orjınal turbosu GT15544V. Bunun yerine kullanabileceğimiz farklı turbo varmıdır performans elde edebilmemiz için. Yarın işe başlanması gerekiyo. Onun için cevaplarınız yol gösterici olacak.

BthnKrkt
29-06-2011, 22:57
güncell yardım bekleniyor

FaBeRgE
29-06-2011, 23:00
Batucum bende aynı sorunu yaşıyorum şu anda. Biraz araştırma yaptım ama en mantıklı yol yine kendi turbosu sanırım. Bunun sebebi 160hp üstünde sıyıran baskılarımız. Bu sıyırmayı engellemek içinse volanı sabitlemek gerekiyor,bu işlem ne kadar sağlıklı orasıda tartışılır tabi.Siz yinede turboyu büyütmek istiyorsanız bence orjinal turbo üzerinde işlem yaptırın. Tamir takımı ile housing sistemini değiştirmeniz 160+ güçler almanıza yeterli gelecektir.

Ahmet Saraçoğlu
29-06-2011, 23:01
takipteyim , allah göstermesin , bi sıkıntı olmaz inşallah ama olursa da aklımda bulunsun.

tdipower
29-06-2011, 23:06
1749v takılabilir güzel bir remap ile keyifli olur araç :)

emp:)
29-06-2011, 23:13
Batucum bende aynı sorunu yaşıyorum şu anda. Biraz araştırma yaptım ama en mantıklı yol yine kendi turbosu sanırım. Bunun sebebi 160hp üstünde sıyıran baskılarımız. Bu sıyırmayı engellemek içinse volanı sabitlemek gerekiyor,bu işlem ne kadar sağlıklı orasıda tartışılır tabi.Siz yinede turboyu büyütmek istiyorsanız bence orjinal turbo üzerinde işlem yaptırın. Tamir takımı ile housing sistemini değiştirmeniz 160+ güçler almanıza yeterli gelecektir.

Onunda kolayı var, 90hp olan modellerde volan sabit ve birebir uyuyor o volanı takıp uygun baska balata ile değişim yapılınca sorun ortadan kalkıyor(kasap işi volana torna kaynak gibi şeylerde duydum çözüm olrak şok oldum:eek:). Fiyat olarakta hareketli volan'dan daha ucuz aynı şekilde baskı balatasıda daha ucuz.

BthnKrkt
29-06-2011, 23:17
1749v takılabilir güzel bir remap ile keyifli olur araç :)

bunu takabılmek için turbo manifoldu değişmesi gerekiyormu peki abicim

BthnKrkt
29-06-2011, 23:20
Onunda kolayı var, 90hp olan modellerde volan sabit ve birebir uyuyor o volanı takıp uygun baska balata ile değişim yapılınca sorun ortadan kalkıyor(kasap işi volana torna kaynak gibi şeylerde duydum çözüm olrak şok oldum:eek:). Fiyat olarakta hareketli volan'dan daha ucuz aynı şekilde baskı balatasıda daha ucuz.

baskı balata ve volan değişeli 1000 km bile olmadı:o

tdipower
29-06-2011, 23:20
bunu takabılmek için turbo manifoldu değişmesi gerekiyormu peki abicim

mevcut manifolduna flanş yaparak takabilirsiniz

BthnKrkt
29-06-2011, 23:24
mevcut turbonun pallerinin büyütülmesi işlemi ile ne elde edebiliriz. birde yazılım yapılmadan 130 140 larda güç alabilme şansımız varmıdır?

tdipower
29-06-2011, 23:32
mevcut turbonun pallerinin büyütülmesi işlemi ile ne elde edebiliriz. birde yazılım yapılmadan 130 140 larda güç alabilme şansımız varmıdır?

turboyu söylediğin gibi yapabilirsin emme büyütülebilir ama yakıt vermeden güç alamazsın yani yazılım şart :)

BthnKrkt
29-06-2011, 23:37
samsunda yazılım işi sıkıntı olcak bizim için o turboya gore yazılım yapcak yer yok diye biliyorum.

efe_
29-06-2011, 23:58
samsunda yazılım işi sıkıntı olcak bizim için o turboya gore yazılım yapcak yer yok diye biliyorum.

Booster Erhan'la yazıştınmı ...

Ahmet Saraçoğlu
30-06-2011, 00:07

Süper bilgi , benim kaçırma yok ama pedal çok sert , 80ooo de araç , eli kulağında özetle ,,, aynı durum c4 ün 110 ve 92 likleri içinde geçerlidir diye düşünüyorum.Fuata bi danışmak lazım baskı balata değişiminde.

BthnKrkt
Booster Erhan'la yazıştınmı ...

yok kanka yazışmadım. Samsunda halledebilirmiyiz sence bu işi? bu arada görüşelim en kısa zamanda:)

levent

155 civarı alınıyor mevcut turboyla oynanarak, gt1749 güzel seçim olur , tek parça volan hem 90 lıklarda çıkıyor hemde bronz çaktıranlar vardı bikaç kişi sanırım

BthnKrkt
30-06-2011, 00:16
peki şöyle birsey sorsam aracın yazlımının istanbulda yazlıp samsunda attırılma şansı varmıdır?

efe_
30-06-2011, 00:17
yok kanka yazışmadım. Samsunda halledebilirmiyiz sence bu işi? bu arada görüşelim en kısa zamanda:)

Merkeze gelirsen ara buluşalım konuşuruz

efe_
30-06-2011, 00:20
peki şöyle birsey sorsam aracın yazlımının istanbulda yazlıp samsunda attırılma şansı varmıdır?

Öyle olucak zaten

douu
30-06-2011, 00:35
Batu orjinal turboyu takın.. Yazılım filtre egzoz yapın bırakın Abim.. Fazla kurcalamaya gelmez valla volan falan arkadaslar bahsetmiş sanırım.. Sağlıklı sonuc alana kadar ciddi masraf gider.. Turbonun iciyle oynadıktan sonra yazılım yapmadan dolduramazsin turboyu.. Yazılım her durumda şart.. Ama bana kalırsa hic kurcalamayin orjinal kalsın turbo ;)

turgaymete
24-09-2011, 00:34

Marka verebiliyor muyuz ?kaça mal olr bu işlem?Ayrıca 1544 üzerinde uygulama yapabilecek turbocu var mı,bildiğim mili çok ince ?!?

Mehmet Gazihan
24-09-2011, 07:56
Marka verebiliyor muyuz ?kaça mal olr bu işlem?Ayrıca 1544 üzerinde uygulama yapabilecek turbocu var mı,bildiğim mili çok ince ?!?

Bronz balata ile 500Nm aktarır hale gelir debriyajın.. toplamda 750tl gibi tutar..

Turbo için çok spesifik çözümlerim var.. ilgilenirsen konuşalım..

emp:)
24-09-2011, 09:56

Standart bindiğimiz aracı biz sabit volana çevirdik oem parçalar ile sıkıntısız kullanıyoruz yumuşacık bir pedalımız ve çok hızlı tepki veren bir debriyajımız oldu.

Hareketli volan takmıştık öncesinde 0 olarak zorlamaya başlar başlamaz eski sesler geri geldi. Maliyet olarak orjinal 110luk set ile 90lık set(volan-baskı balata) fiyat olarak hemen hemen aynı, hareketli volanı kesinlikle kullanma hele aracı 350-400nm gibi yapma düşüncen varsa...