PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CivicTypeR Turbo vs Hartge M6

Sayfa : [1] 2

grkm
14-09-2007, 11:17
http://www.youtube.com/watch?v=uxe_O27GWQY

:) :icon_tup:

Juggernaut
14-09-2007, 11:27
typerın maşallahı var sağol görkemcim.

yiit
14-09-2007, 11:29
hay maşallah bi 911 turbo fln bulun deneyin m6 yetmemiş :D

chameleonn
14-09-2007, 11:36
edvin tebrikler=)

TAM35GNY
14-09-2007, 11:46
Maşallah elinize sağlık...

yusufbatırel
14-09-2007, 11:47
hey masallah tebrık ederım.

Oz`
14-09-2007, 11:51
maşllah :)

VteC_MaNiaC
14-09-2007, 11:53
Sanat budur bence ...

Ramcho®
14-09-2007, 11:55
maşallah ii olmuş makine m6 öle boy olmasi şaşirtici 640 falan olmasın?

Oz`
14-09-2007, 11:57
sahtekar deiliz allaha şükür m6 kadranındanda anlayamıyorsun sanrım ama m6 var diosan hemen deneyebilirs:D

sulhi
14-09-2007, 12:16
maşaLLah saruhan ucuyon oLum hahahaha

Eriador
14-09-2007, 12:18
uçan bi type r gördüm sanki =)

Istilldo
14-09-2007, 12:19
iyiymiş valla

BMK TypeR
14-09-2007, 12:23
tebrıkler ama bıkac sorum var özgun senın gecıtıgn m6 da bumu bahsetıgın:)
1.arac direksoyndakı m tusu acıkmı
2.vıtesın yanındakı power acıkmı
3.sanzıman smg kaca ayarlı
4.m6 neden devırlenmıyo ve 7700gıbı vıtes atıyo
5.devır uzatma acıkmı
hepsnı meraktan arkadastada m5 var ılk bılmıyoduk smg4 kullandık power basmadık araba yurumuyodu sonradan cozduk smg6 aldık powerla cıldırdı ve vıtesı 8500 gıbı atıyodu:))
bence m6 kullanılmayan bısey var bence bızde m5 kullandık böyle devırlenmesı cok yavaş alakası yok yanı. 170mıle kadarda gecıyosa typer kesın bısey var oda ya power kapalı yada v10 da degıl.

BMK TypeR
14-09-2007, 12:31
bırde dıkkatımı cektı typer cok sarıyo 2-3 de yanı orda m6 tam 507hp deyse eger uzayıp gıtmesı lazım turbo typer egerkı 2-3 oyle sarıyosa normal hondatalı atmosferık bı typer bıle 2-3 kopmaz yanından.benım dusuncelerım bu. edvin tebrıkler guzel arac olmus allah kaza bela vermesın.

M3CSL
14-09-2007, 12:40
öle yuksek hızlarda kı m6 nın en basarılı olduğu yerler nasıl dayanabıldı sasırdım acıkcası ama çok basarılı hazırlanmıs olduğu gerçek typerın;)

MuratB
14-09-2007, 12:47
tbrkler
:)

nitrO_Oxide
14-09-2007, 12:48
super :)

Oz`
14-09-2007, 12:49
ilk basta sölüorum typerın sesidir tamamen ses

arabayla 80 le 3.viteste basıyoruz arkadaşım evet m i felan açık bunu açmıcak kadar salak bi kulllanıcısı yok :) belki tanıyosundur msn de sorarsan plakasını söleyebilirim istediğin zaman arayıp nasıl olduğunu sorabilirsin sorun değil eğer kopmaz diye iddda ediyorsan 80 ile giderken 3 te basabiliris sorun değil
vitesleri say istersen 3-4-5-6 diye gidio :) sanırım iyi izleyemedin arabanın 9000 devir olduğunu unutmuşsssun 8500 lerde vites atıyor hardge beyin oduğundan senin behsettiğin m5 ten çok daha hızlı vites atıyor +m6 nin sesi duyulmuyor kadrana bakmıyorsun sanrım sahibine aynen pasteledim cvplarını da buraya pasteliyorum

extradan her saran araba yol katedemiyor diye bi sey yok

Oz`:
pişt
Oz`:
tebrıkler ama bıkac sorum var özgun senın gecıtıgn m6 da bumu bahsetıgın
1.arac direksoyndakı m tusu acıkmı
2.vıtesın yanındakı power acıkmı
3.sanzıman smg kaca ayarlı
4.m6 neden devırlenmıyo ve 7700gıbı vıtes atıyo
5.devır uzatma acıkmı
hepsnı meraktan arkadastada m5 var ılk bılmıyoduk smg4 kullandık power basmadık araba yurumuyodu sonradan cozduk smg6 aldık powerla cıldırdı ve vıtesı 8500 gıbı atıyodu)
bence m6 kullanılmayan bısey var bence bızde m5 kullandık böyle devırlenmesı cok yavaş alakası yok yanı. 170mıle kadarda gecıyosa typer kesın bısey var oda ya power kapalı yada v10 da degıl.
Oz`:
eheh cvp versene şuna direk pastelicem

(W)DAYI " BuSa(W):
1. araç direksiyonundaki "M" butonu önceden ayarladığın ayarların otomatik yüklenmesi için tasarlanmış kısa yol tuşu gibi birşeydir,konuyla alakası yok .
(W)DAYI " BuSa(W):
2. Power açıktı.
3 . SMG 6 ıncı kademedeydi,normalde 5 kademedir,DSC off konumundayken 6 ıncı ortaya cıkar , ve 6daydı.
(W)DAYI " BuSa(W):
4 . M6 devirlenmesi gerektiği gibi devirleniyordu , 7700 rpm de vites atılıdığını nasıl anlaşıldı , anlaşılamamış,yanlış anlaşılmış , tüm vitesler devir bandının en üstüne kadar geldikten sonra değiştirildi .
(W)DAYI " BuSa(W):
5.Devir uzatma diye bişey yok , neyi kastettiğini söylersen , açık mı kapalı mı söylerim (gerçi hızlanmayı etkileyecek tüm sistemler devre dışıydı ama...)
(W)DAYI " BuSa(W):
6. Type R geçti işte neden inanmak istemiyosunuz . M6 değil sanki Enzo . Gayet normal gecmesi , 450 hp type R , 537 beygir M6 , kilolara bakmak yeterli olacaktır...

sanırım yeterli olur bu ancak akşam yazabilrim bidah kendinize ii bakınız :)

Ramcho®
14-09-2007, 12:57
sahtekar deiliz allaha şükür m6 kadranındanda anlayamıyorsun sanrım ama m6 var diosan hemen deneyebilirs:D

özgün celallenmene gerek yok m6 ım olsa zaten gelir denerdim.....unutma ki m3 olmayıp m3 kadranı taşıyan çok 3 16 ;) var neyse sorun deil emeğe saygı helal olsun yürütenlere...

Tholl-ga
14-09-2007, 12:57
tebrikler saro tebrikler meto...
maaşallah

Cem.B
14-09-2007, 12:58
maşallah edvin

M3CSL
14-09-2007, 12:58
typer 450 hp ise bırakında geçsin..:)

MUGENPOWE®
14-09-2007, 13:03
masallah edwıne kazasıss bleasıs

BMK TypeR
14-09-2007, 13:12
özgun soruları sordum oyleyse oyledır devır bandı net bellı olmuyo ama zaten son devır 9000 ve kırmızıda 8500 de baslıyo 8000yakın vıtes atıyyomus gıbı geldı bana neyse soruları cogaltalım devır uzatma sanzımanı soylemek ıstedım smg kacta dıye 80 de 3 vıtes m6 damı bastı onu merakettım 90 gecen bı araba 1 vıtes, neden 80 de 3 vıtes bastı:))

basar13
14-09-2007, 13:16
Type-r çok sağlam hızlanıyor yapana emeği geçenlere helal olsun... Ama karşılaştırılması ve denenmesi gereken m6 değil...

ELMA VE ARMUT OLMUS...

700 hp hummer var AMA 0-100 8 saniye.. chipli 320d onu geçiyor..

Siz standart bi m6 ile deneyin hartge m6 yı 21" jantların kameramanın farkını görüceksiniz....

Alt süratten basılsaydı m6 da 21" jant olmasaydı arkadan bmw yaklasınca frene basılmasaydı iki araçtada kameraman olmasaydı daha gerçekçi bir vidyo olurdu ... Bütün avantajlar civice göre ayarlanmıs BMW daha 330 vurabilicekken frenle yarış bitirilmiş ...

Önden çekişli bir araca bu kadar güç ne kadar kullanılabilir ve ne kadar mantıklı bunuda tartışmak gerekli kesinlikle...

fatih h
14-09-2007, 13:17
bencede masallah cok ıyı yuruyen bı typer olmus tebrıkler kazasız cezasız belasız

SONE-R
14-09-2007, 13:21
BMW sahibi arkadaşım fazla alınganlık göstermeye gerek yok. Kimsenin M6 ya mok attığı yok. Aslan gibi arabadır M6, imkanı olsa herkes almaya can atar. Burda bir deneme yapılmış Type-R turbonun verdiği güçle M6 yı geçmiş. Keşke bi tane M6 da bende olsaydı :D :D

basar13
14-09-2007, 13:21
Benim görüşüm: Bu vidyo kesinlikle Yapılan civicin çok hızlı oldugunu gösteriyor o kadar ...

Keşke bizde verilerle saniyelerle araçlarımızı tanıtsak otobanda alakasız bir klasmandaki ETİKET bir araçla 30 saniyelik vidyo yerine....

senna
14-09-2007, 13:23
Type-r çok sağlam hızlanıyor yapana emeği geçenlere helal olsun... Ama karşılaştırılması ve denenmesi gereken m6 değil...

ELMA VE ARMUT OLMUS...

Siz standart bi m6 ile deneyin hartge m6 yı 21" jantların kameramanın farkını görüceksiniz....

Alt süratten basılsaydı m6 da 21" jant olmasaydı arkadan bmw yaklasınca frene basılmasaydı iki araçtada kameraman olmasaydı daha gerçekçi bir vidyo olurdu ... Bütün avantajlar civice göre ayarlanmıs BMW daha 330 vurabilicekken frenle yarış bitirilmiş ...

Önden çekişli bir araca bu kadar güç ne kadar kullanılabilir ve ne kadar mantıklı bunuda tartışmak gerekli kesinlikle...

denemişler videoya çekmişler burda m6 nın sahibi gerekeni açıklamış uzatıyosunuz hala o olmasaydı bu olmasaydı o zaman bi m5 m6 getirirsiniz denersiniz sizde rahat etmiş olursunuz

bırakın önden çekişli bu güçlerde otomobili olanlar düşünsün bunuda

grkm
14-09-2007, 13:24
özgun soruları sordum oyleyse oyledır devır bandı net bellı olmuyo ama zaten son devır 9000 ve kırmızıda 8500 de baslıyo 8000yakın vıtes atıyyomus gıbı geldı bana neyse soruları cogaltalım devır uzatma sanzımanı soylemek ıstedım smg kacta dıye 80 de 3 vıtes m6 damı bastı onu merakettım 90 gecen bı araba 1 vıtes, neden 80 de 3 vıtes bastı:))

Oz:
M6 3te değildi , 80de basalım dendi , biz typeRda 3te bastık. Zaten videonun ba$ında durdurup izlersen m6 bayağı üst devirlerde ba$lıyor

SONE-R
14-09-2007, 13:25
denemişler videoya çekmişler burda m6 nın sahibi gerekeni açıklamış uzatıyosunuz hala o olmasaydı bu olmasaydı o zaman bi m5 m6 getirirsiniz denersiniz sizde rahat etmiş olursunuz

bırakın önden çekişli bu güçlerde otomobili olanlar düşünsün bunuda

+1970. Bazıları zamanında Lamborghini geçince Lambo'yla dalga geçmişlerdi, yerden yere vurmuşlardı. Bu yarışta ise böyle bir durum yok. Dont worry...:icon_tup:

basar13
14-09-2007, 13:28
BMW sahibi arkadaşım fazla alınganlık göstermeye gerek yok. Kimsenin M6 ya mok attığı yok. Aslan gibi arabadır M6, imkanı olsa herkes almaya can atar. Burda bir deneme yapılmış Type-R turbonun verdiği güçle M6 yı geçmiş. Keşke bi tane M6 da da bende olsaydı :D :D

Kimsenin postunda M6 ya laf atıldıgı kesinlikle yok kimseyide suçlamadım bende Honda severim çok güzel araçları sadece hız değil ruhlu ve hisli ama Elma ile Armutu karıştırmamak gerekli ...

ordan bi arkadaş 911 TURBO İLE DENEYİN ARTIK demiş artı olayın otobanda 30 saniye bir aracın çıkarlarının oldugu aralıkta denemek dışında kendi klasmanında veya dünyadaki turbo type-r lar içinde karşılaştırlıp ondan sonra dahada cok başarılı olunucagını anlasılması lazım....

Türkiyedeki otobanda alakasız 2 araba rollinglerini hiçbir şekilde mantıklı veya bişey ifade eder bulmuyorum...

Keşke 2 tane Turbo type-r deneseydı araçlardaki modifiye farkını yapım farkını görseydik ... Veya yurt dışında yapılmıs bir turbo ctr ile aynı parcalar olmasına ragmen hızlanma verilerini gorup gururlansaydık....

TURBO CTR BELLİ COK HIZLI OLMUS HELAL OLSUN..... Hakikaten süratli olduğu belli aracın...

GökhanO
14-09-2007, 13:28
Benim görüşüm: Bu vidyo kesinlikle Yapılan civicin çok hızlı oldugunu gösteriyor o kadar ...

Keşke bizde verilerle saniyelerle araçlarımızı tanıtsak otobanda alakasız bir klasmandaki ETİKET bir araçla 30 saniyelik vidyo yerine....

yahu arkadasım dünyada bu iş böyledir aç youtube da böyle yüzlerce video var, bir araba yaptıysan ne kadar iyi olduğunu göstermek için bu tarz referans noktası olan bir araç ile denersin gösteririsin, bu denediğin aracın kötü olduğunu mu gösterir altın çamura düşse yine altındır :)

basar13
14-09-2007, 13:32
yahu arkadasım dünyada bu iş böyledir aç youtube da böyle yüzlerce video var, bir araba yaptıysan ne kadar iyi olduğunu göstermek için bu tarz referans noktası olan bir araç ile denersin gösteririsin, bu denediğin aracın kötü olduğunu mu gösterir altın çamura düşse yine altındır :)

Tabikide asla göstermez burda Turbo ctr nin başarılı hızlanması kesinlikle görülüyor ..

senna
14-09-2007, 13:33
Türkiyedeki otobanda alakasız 2 araba rollinglerini hiçbir şekilde mantıklı veya bişey ifade eder bulmuyorum...

bi otomobilin potansiyeli daha farklı nasıl denenir acaba? açıklarmısın bana ?

kimse kimseye bişi demiyo denemişler koymuşlar

elma armut o zaman denemeyelim hiç bi şekilde vtecleri vteclerle m6 ları m6larla deneyelim olsun bitsin

grkm
14-09-2007, 13:33

ELMA VE ARMUT OLMUS...

Ba$arcım denenen m6 standart değil bunu belirtmek isterim. Üzerinde beyin ve egzoz var , stock bir M6dan daha iyi yürüdüğü a$ikar.

Alt süratlerden basıldığında M6 rwd avantajını kullanıp sarmadan hızlanabiliyor ama civic için geçerli bir durum mu bu ? Gördüğün üzere araba sararak gelmeye ba$lıyor . YAni civic i yüceltmek için hazırlanmı$ bir video fln değil sadece deneme amaçlı denenmi$..

Ayrıca m6 yakla$maya ba$ladığında edvin ayağını zaten gazdan çekmi$ti ve frene bastığında da typeR 270e ula$mı$tı. Denemeden öncede 80den 270e kadar denencek diye anla$ılmı$tı.

M3CSL
14-09-2007, 13:36
Ba$arcım denenen m6 standart değil bunu belirtmek isterim. Üzerinde beyin ve egzoz var , stock bir M6dan daha iyi yürüdüğü a$ikar.

Alt süratlerden basıldığında M6 rwd avantajını kullanıp sarmadan hızlanabiliyor ama civic için geçerli bir durum mu bu ? Gördüğün üzere araba sararak gelmeye ba$lıyor . YAni civic i yüceltmek için hazırlanmı$ bir video fln değil sadece deneme amaçlı denenmi$..

Ayrıca m6 yakla$maya ba$ladığında edvin ayağını zaten gazdan çekmi$ti ve frene bastığında da typeR 270e ula$mı$tı. Denemeden öncede 80den 270e kadar denencek diye anla$ılmı$tı.

görken yanı son cumlenden anladığım m6 yaklaşamıcakmı? ben ztn arayı sbtledıını göruorum, son snylerde.. 1-2 sn sorada gececeği bellı ztn...:icon_tup:

basar13
14-09-2007, 13:37
bi otomobilin potansiyeli daha farklı nasıl denenir acaba? açıklarmısın bana ?

kimse kimseye bişi demiyo denemişler koymuşlar

elma armut o zaman denemeyelim hiç bi şekilde vtecleri vteclerle m6 ları m6larla deneyelim olsun bitsin

istiyen dener kimsede bişey diyemez ama elma ile armuta gerek yok ...

Ayrıca dünyada bu iş youtube dan veya otobandan değil saniyelerle verilerle pistlerde oluyor....

SONE-R
14-09-2007, 13:38
e type-r şanzımandan dolayı kesiliyor, bırakında gelsin artık M6 canım...

basar13
14-09-2007, 13:40
sence civicte 330 kmh gorebilicek şanzıman olsa geçebilirmiydi m6 yı ?

grkm
14-09-2007, 13:41
görken yanı son cumlenden anladığım m6 yaklaşamıcakmı? ben ztn arayı sbtledıını göruorum, son snylerde.. 1-2 sn sorada gececeği bellı ztn...:icon_tup:

eh abi typeR 310 fln yapmıyor ki yani son olarak 275 civarı bir süratte kesiyor . Soner abi yazmı$ zaten.. :rolleyes:

senna
14-09-2007, 13:42
istiyen dener kimsede bişey diyemez ama elma ile armuta gerek yok ...

Ayrıca dünyada bu iş youtube dan veya otobandan değil saniyelerle verilerle pistlerde oluyor....

aynı hızda başlıyosun, basıyosun gaza belli bi mesafeyi daha hızlı alıyosun bunu pistte yada otobanda yapmışsın bi farkmı varmı acaba tabiiki otoban koşulları her iki otomobil içinde uygun olduktan sonra?

ki ayrıca 400mde yapsalar ikisininde yaklaşık güçleri hesaplanırki bu dünyada dynodan daha kesin sonuç olarak kabul edilir

SONE-R
14-09-2007, 13:42
o kasayla o ağırlıkla o aerodinami ile 330 gidemez Type-R...
Ha NSX olsaydı alayına giderdi.... :D:heyoo:

basar13
14-09-2007, 13:44
konuyu cok dagıttık ben söyliyiceğimi söyledim ....

ELİNİZE SAGLIK HELAL OLSUN COK GUZEL OLMUS TURBO CTR.....

grkm
14-09-2007, 13:46
sence civicte 330 kmh gorebilicek şanzıman olsa geçebilirmiydi m6 yı ?

$imdi hacim var ortada , ne kadar ekmek o kadar köfte misali. Konu anlamsızca ba$ka yönlere çekiliyor. Zaten deneme amacı ara hızlanma, top speed de M le yarı$acak kategoride bir araç olmadığını hepimiz biliyoruz.

Ufak bir örnek vericem Ba$ar . Nasıl ki M6nın yanında e$$ek kalan TypeR bu kdr hızlandıysa , s2000nin yanında e$$ek kalan 3.16da turboyla hzlandırıldı diyelim. Mesela Da-motorsport gerçekten uğra$tı ba$arılı 3.16 turbo yaptı geldi çıtırdan yüklü bir s2000 i bu derece bir farkla geçti diyelim.. Yorumların ne olurdu gerçekten çok merak ediyorum ? Yine Elma armut ili$kisi deyip piste çıksınlar görelim dermiydin ?

Bo$a uzatmaya gerek yok , Senna ve GökhanOluk un verdiği örnekler yeterli diye dü$ünüyorum. :icon_tup:

BMK TypeR
14-09-2007, 13:48
Oz:
M6 3te değildi , 80de basalım dendi , biz typeRda 3te bastık. Zaten videonun ba$ında durdurup izlersen m6 bayağı üst devirlerde ba$lıyor
özgun okadar sordun sahıbıne bı sor 80 de kacla gazlamıs m6 la kadranda bellı olmuyo

STP
14-09-2007, 13:50
yaw suraya bakın typer 270 e kadar gecıyor M6 yı yınede begenılmıyor bı dolu tantana solenıyor.. saka gıbı. typerı yuceltmeye adanmıs bır deneme ne demek ya ne kadar sacma ...hangı m6 sahıbı bıle bıle arabasnı gectırır sakamı bu... dırek helal olsun demeyı ogrenmemız lazım... edvın masallah kazasız belasız . OZ elıne saglık ;)

Tholl-ga
14-09-2007, 13:51
m6 da 2 kişi typerda tek kişi mı vardı kı neden öle yapıldı??:)

ctr da da m6 da da2 kişi vardı

grkm
14-09-2007, 13:56
Oz :

Elma veya armut önemli değil bazı $eyleri kabul edin takalım uzun ayna mahruti 6da 340 yapana kadar geçemesiin eeee emege saygı duymayan TAARAFSIZ GÖZLE BAKMAYAN yazmasın bu siteye beyler m6dan güçlümü arkadan gelip geçiyomu ? 400 oldu mu yakalayacaktım bla bla beykler biri 4 silinidri biri 10 silindir bu kadar taraflı olmayın emeeğe saygı duyun plz

BMK TypeR
14-09-2007, 13:57
yaw suraya bakın typer 270 e kadar gecıyor M6 yı yınede begenılmıyor bı dolu tantana solenıyor.. saka gıbı. typerı yuceltmeye adanmıs bır deneme ne demek ya ne kadar sacma ...hangı m6 sahıbı bıle bıle arabasnı gectırır sakamı bu... dırek helal olsun demeyı ogrenmemız lazım... edvın masallah kazasız belasız . OZ elıne saglık ;)

kımsenın bısey dedıgı yok helal olsun da dedık guzel olmus benım anlamadıgım seyler bıkac soru soruldu m6 la ılgılı orda olmadıgımız ıcın soylenenlerede ınanıyoruz özgun cevaplamıs bıseyler ogrenmeye calısyoruz bıtek 3 lemı kalktı m6 onu ogrendıkten sonra sorun kalmıyıcak. stock typer turbolu masallah bıdede typer var bızde yapalım olsun bıtsın:))) eger m6 yı gercekten gecıyosa boyle vtec turbo yapmayada gerek yok demek:)) 30-40 harcayıp

grkm
14-09-2007, 13:58
kımsenın bısey dedıgı yok helal olsun da dedık guzel olmus benım anlamadıgım seyler bıkac soru soruldu m6 la ılgılı orda olmadıgımız ıcın soylenenlerede ınanıyoruz özgun cevaplamıs bıseyler ogrenmeye calısyoruz bıtek 3 lemı kalktı m6 onu ogrendıkten sonra sorun kalmıyıcak. stock typer turbolu masallah bıdede typer var bızde yapalım olsun bıtsın:))) eger m6 yı gercekten gecıyosa boyle vtec turbo yapmayada gerek yok demek:)) 30-40 harcayıp

m6 2de ba$lamı$.

STP
14-09-2007, 14:00

zevk meselesı vtec yada typer unutmakı 450 hp bı typer ıle 450 hp bı vtec denerse vtec gecer :) kılo olayı :)

BMK TypeR
14-09-2007, 14:06
emege herzaman saygı duyuyoruz bızım tıcarı kaygımızda yok onun ıcın helal olsun dıyıcek bısey yok edvını tanırım e36 328i varken:)) m5 gelınce ben denerım bende ıkna olurum sonrada turbo yaparız makıneyı:))) bıde özgun ayna marutı takarsan uzun kısada cuvallar özgun ama m6 275 de kesıcıye gırıcek dıff koyarsanda plakasını okuyamasın orasıda var:)))

BMK TypeR
14-09-2007, 14:06
m6 2de ba$lamı$.

ok tesekkurler

MUGENPOWE®
14-09-2007, 14:07
zevk meselesı vtec yada typer unutmakı 450 hp bı typer ıle 450 hp bı vtec denerse vtec gecer :) kılo olayı :)

hacı oo ayarada bakar bıras yaw :)

grkm
14-09-2007, 14:09
emege herzaman saygı duyuyoruz bızım tıcarı kaygımızda yok onun ıcın helal olsun dıyıcek bısey yok edvını tanırım e36 328i varken:)) m5 gelınce ben denerım bende ıkna olurum sonrada turbo yaparız makıneyı:))) bıde özgun ayna marutı takarsan uzun kısada cuvallar özgun ama m6 275 de kesıcıye gırıcek dıff koyarsanda plakasını okuyamasın orasıda var:)))

O olsaydı bu olsaydıyı geçelim de daha önce dediğim gibi Ne kadar ekmek o kdr köftedir bu i$ yani. Stock internaller üstüne sadece bolt-on yürüyen araçtan bahseediyoruz. Iyi ki m6yada turbo taksaydık öyle bir görseydik gibi bir yorum gelmedi :) :hahaha:

STP
14-09-2007, 14:10
2 aracıda aynı tuner mappıng ederse vtec gecer ;):)

STP
14-09-2007, 14:11
O olsaydı bu olsaydıyı geçelim de daha önce dediğim gibi Ne kadar ekmek o kdr köftedir bu i$ yani. Stock internaller üstüne sadece bolt-on yürüyen araçtan bahseediyoruz. Iyi ki m6yada turbo taksaydık öyle bir görseydik gibi bir yorum gelmedi :) :hahaha:

bu bolt on yuruyenı bırde yuronunkını gorsek dımı gorkemcım :)

grkm
14-09-2007, 14:12
2 aracıda aynı tuner mappıng ederse vtec gecer ;):)
hangisi önce tutunursa o geçer :) :p

STP
14-09-2007, 14:13
sarmıycak sekılde 3 te basarız 100 km ustu napalım :D

grkm
14-09-2007, 14:14
bu bolt on yuruyenı bırde yuronunkını gorsek dımı gorkemcım :)yüro makinanın içine girmeseydi denemelerini bende izlemek isterdim :)

BMK TypeR
14-09-2007, 14:18

demeyız oyle bısey m5 almanyda gelınce 50km de basarız 275 kadar denerız sorun yok:)) bıde arkdasımızda 2005 m3 sc var ona soylerım denetırız.bende typer merak ettım canlı gozle goruruz.olmadı bızde bı full race alırız:))

MUGENPOWE®
14-09-2007, 14:19
ama 4-5 kısı bınmeyın m5 e denerken

STP
14-09-2007, 14:22
sen kotusun :D

BMK TypeR
14-09-2007, 14:24

ogun deneme yoktu ızlemeye gelındı 5 kısı+70ekran tv vardı bagajda:)) denemek ıstedıler denedıler ogun ne asc acık ne power basılı sanzıman smg 4 de normal sonuc:)) ama sımdı sahıbı bılıyo herseyı:)))
neyse getırırse ben denerım zaten:)) 50-275 bellı olur sonuc.

CrKN
14-09-2007, 14:28
Konuyu Toplam 12 üye okuyor ahuahuauh :)

type r çok iyi olmuş abi ya :) hellall oz helal millet :)

bu aracta mahruti dışında şanzımanda değişiklik var mı ?

STP
14-09-2007, 14:34
ogun deneme yoktu ızlemeye gelındı 5 kısı+70ekran tv vardı bagajda:)) denemek ıstedıler denedıler ogun ne asc acık ne power basılı sanzıman smg 4 de normal sonuc:)) ama sımdı sahıbı bılıyo herseyı:)))
neyse getırırse ben denerım zaten:)) 50-275 bellı olur sonuc.

sen nıye bu kadar ınanmaz durumdasın anlamadım.

BMK TypeR
14-09-2007, 14:46
sen nıye bu kadar ınanmaz durumdasın anlamadım.

eskı bmwcıyım arkadasın m5 butun herseyı acıkken yuruttugumuz makıler vardı ıkıye ıkı vtec turbo 450hp(220 kadar 2 boy gectı m5 ı sonrası *****) 997 turbo 600hp(5-6 boy acabıldı m5 e) duydum onlara gore bakıyorumda ınanasım gelmıyo pek; bırde gsoz hartge beyın m6 da ogunde m5 3vıtes 110 da yuruttuk:)) m5 gelsın denerız olur bıter. ben ama 50 de yuruturum m5 gerısını bılmem. bıde typerın 400hplık evoyla yurudugu vıdeo ızledım ona nazaran dıyorum belkıde m6 yurutemedıler belkıde gercekten oyle gecıyodur typer 550hp m6 nerde 400hp evo nerde mantıklı dusunun beyınlı egzantıklı egsozlu bı evo stock motor turbo bırakın en fazla dayancagı hız m5 m6 ya 200-220 sonrası yalan.

STP
14-09-2007, 14:49
450 hp vtec kımdı? 450 hp ler ıcın 1.5 lerde basınc acması laızm vtecın net net kım 1.5 basınc acmıs bu gune kadar bır kac kez ozgun dısında? 450 hp net net veren bı vtec m5 ı rahat gecer buna hıc suphen olmasın. vtecın sanzıman oranı ve kılo hp oranı 250 km gıbı bı surate kadar m5 ı cok rahat tokatlamasına sebep olur. sen her 450 hp denen vtece ınanma derım

grkm
14-09-2007, 14:51
Typer, evoyla yürürken 0.7 basıyordu , m6yla denerken 0.9 yürüyordu.

ayrıca 450hp vtec turbo dyno verili mi ? Kimin aracıdır bu ?

STP
14-09-2007, 14:54
450 hp net net elde edılmes ıcın 1.5 net basınc ve cok ıyı mappıng lazım vtec ıcın. kolay kolay alınacak degerler degıller. typer ıcınde o hplere ulasmak aynı sekılde zor. sanılıyorkı full race ı tak hemen gec m6 yı . uok ole bısıy. ozgunun ne kadar ugrstıgını detaylar ıcın bılıyoruz. herkeste bu mappıngı bu sekılde yapamayacagına gore zart dıye full race takıp gecılmez ...

Ramcho®
14-09-2007, 15:07
o zaman insanlar m6 ya boşuna 180 000 euro veriyo die bi düşünce oluşuyo içimde ama sonuçta type r güzel yapılmış bi makine tekrar helal olsun demek istiyorum....

[yazdığım yazı ortaliği kızıştırmak için yazılmamiştir..]

STP
14-09-2007, 15:10
burda resmen sacmaladın .... 180bın euroyu bı cıvıce harcarsan 6 sn araba yaparsın ;) olay farklı bagdastırmak tumuyle yanlıs

Ramcho®
14-09-2007, 15:12
herkesin düşüncesi kendisine göredir....kimseyi kendi düşüncelerine kabul ettiriceksein die birşey söz konusu deildir ben senin düşüncene saygı gösteriyosam sende benim kine gösterirsin..

olayı kişiselleştirmeyelim konu devam etsin...

STP
14-09-2007, 15:15
herkesin düşüncesi kendisine göredir....kimseyi kendi düşüncelerine kabul ettiriceksein die birşey söz konusu deildir ben senin düşüncene saygı gösteriyosam sende benim kine gösterirsin..

olayı kişiselleştirmeyelim konu devam etsin...

180bın euroya 500 hp BMW nın en luks spor aracını alırsın konfor guvenlık vs vs herseyı barındıran luks otesı bı arac... o performans ıcın ozel tasarlanmıs full tune bı aracı gecılmes ıcın tasarlanmıs bı aracmı sence? bı typera 50bın euro harcarsın.... m6 yı bırak... neler gecer neler

Ramcho®
14-09-2007, 15:19
yaa sonuçta şöle bi olay var type r ve m6 aynı kulvarda olan bi araç deil haa yüklü bi type r yapıp m6 yı geçersen de m6 yı geçmek için yapıldı die muhabbet döner kim neyi geçti o bunu geçti yok f430 la kalktı 2 boyla aldı bu muhabbetler uzar gider sonuçta farklı araçlar aynı kulvarda olan araç deiller....denenmiş type r almış helal olsun deyip susmak gerekiyor.....

ama hiç bir zaman m6 ile 50bin euro tune edilmiş bi type r aynı klasmana giremez...

BMK TypeR
14-09-2007, 15:20
180bın euroya 500 hp BMW nın en luks spor aracını alırsın konfor guvenlık vs vs herseyı barındıran luks otesı bı arac... o performans ıcın ozel tasarlanmıs full tune bı aracı gecılmes ıcın tasarlanmıs bı aracmı sence? bı typera 50bın euro harcarsın.... m6 yı bırak... neler gecer neler

gecememsı normal ama 275 kadar gecememesı anormal ben bındım kullandım m5 arabaları bılmeden yorum yapmayın bızde kafamızda supheler olustu sorduk 275 ye kadar dayancagını vtec turbonunda 500hp kadar typerında mumkun degıl bence

BMK TypeR
14-09-2007, 15:23
sen aracın hb mı sedanmı oldugunu ve rengını soyle ben sana sonucu soylerım ;)

vallahı hh var sedanda bılmıyorum kı hangısı gelır:)) sen arabanı al gel turbo typerıda ben onlarla m5 yuruttum sonucu bılıyoum sızınkılerın farkına gorede m6 gecermı gecmezmı soylerız:))

STP
14-09-2007, 15:26
yaw nedemek gecememesı anormal.. 450 hp gıbı rakama sahıp arac 1250 cıvarında kılosu var m5 yayad m6 nın kılosu 1600 1700 lerde degılmı? bırakında gecsın

BMK TypeR
14-09-2007, 15:41
yaw nedemek gecememesı anormal.. 450 hp gıbı rakama sahıp arac 1250 cıvarında kılosu var m5 yayad m6 nın kılosu 1600 1700 lerde degılmı? bırakında gecsın

ya anlamak ıstemıyosun galıba bızdekı m5 sahıbıyle konustum 8700 cevırıyo stock araba m6 hartge beyınlı neden erken devır atıyo 8000gıbı onu anlamadım. belkkıde smg ayarları sonda degıldır.ben gecılmez demıyorum bellı sure 2-3 boy gıtsın ondede 275km de ne onu anlamadım m6 m5 220 dedınmı gecer onu soyluyorum gecemez demedım kafamın almadıgı o 275km hızda typerın yada vtec turbonun onde olması.

STP
14-09-2007, 15:42
vallahı hh var sedanda bılmıyorum kı hangısı gelır:)) sen arabanı al gel turbo typerıda ben onlarla m5 yuruttum sonucu bılıyoum sızınkılerın farkına gorede m6 gecermı gecmezmı soylerız:))

amma basıte ındırgedn... yanı sen typerın cıdden m6 gectıgıne ınansan hemen turbo yapacan he? yap yap :) emın ol sende gecersın...

STP
14-09-2007, 15:43
ya anlamak ıstemıyosun galıba bızdekı m5 sahıbıyle konustum 8700 cevırıyo stock araba m6 hartge beyınlı neden erken devır atıyo 8000gıbı onu anlamadım. belkkıde smg ayarları sonda degıldır.ben gecılmez demıyorum bellı sure 2-3 boy gıtsın ondede 275km de ne onu anlamadım m6 m5 220 dedınmı gecer onu soyluyorum gecemez demedım kafamın almadıgı o 275km hızda typerın yada vtec turbonun onde olması.
nıye 220 dedınmı gecıyo ben onu anlamadım? typer 220de bıter gıbı bısıymı olustu kafanda

Ramcho®
14-09-2007, 15:44
bi ara ferrari geçen m3 masalı vardı video kayıtlarında ferrarilerin fren yaptığı vites değiştirmediği falan gözüküyodu....

SONE-R
14-09-2007, 15:44
Turbo Type-R bu kısa şanzımanıyla, vitesleri bitirene kadar bence geçilmez... Geçilmemişte zati fidyoda görüyoruz :D

STP
14-09-2007, 15:46
ooffffff yeter yaa tamam m6 basmadı bılerek gıtmedı typer gecsın dıye.... yok ferrarı bılerek basmamıs masalmıs felanmıs falanmıs ... harbı coluk cocuk muhabbetıne dondu.. kısacası sunu soylıyım... sızde yapın turbo vtec turbo typer gelın gecın YGZ yı TB yı sonra konusun m6 yurumed dıye.. amma pokladınız ya typerı vtecı ...

Ramcho®
14-09-2007, 15:48
senin TB ni YGZ ı poklamıyoruz sadece konuşuyoruz doğru anlamda net olarak m6 geçtiyse bravo..

STP
14-09-2007, 15:51
burdakı vıdeoyu koyanlar ne ezık ne yalancı nede yalan dolan vıdeo koymayacak kısılerdır... bahsı gecen arabayı yapan kısı savaş usta mappıngleyen ozgun. ıkısınınde kım ne ve ılgılı oldukları alanda hangı sevıyede oldukları bılınıyor. m6 gectı ıse typer, gecmıstır. m6 ıle yanyana yurusede bu buyuk ıstır... m6 2 3 boy gecmıs olsa bu yıne bı ıstır. neden? cunkı o m6 500 hp 10 sılıdır 5000 kusur cc ...

Ramcho®
14-09-2007, 15:53
yavaş yavaş anlıyosun işte aynı katagoride olmadıklarını olay çözülüyo kimsenin yapmiş olduğu işe bk atmıyoruz veya yalan demiyoruz..özgünü de savaş abiyi de ne iş yaptıklarını da işlerinde ne kadar ii olduklarını biliyoruz...

cem
14-09-2007, 15:54
Beyler m6 getirirsiniz bi tane denersiniz o zaman bu kadar basit celallencek bi konu yok özgünde demiş zaten ilk sayfada .

Bu arada maşallah diyim tekrardan bindim gayet güzel gidiyo .

tolgahan ures
14-09-2007, 15:56
Ben yapılan yorumlara bi anlam veremiyorum. Ne elması ne armutu ?? 2 araba gayet güzel denemiş TypeR son hızına kadar M6 yı geçmiş. Helal olsun Allah kaza bela vermesin Edwin. Özgünde çok iyi ayar yapmış bravo.

Cem.B
14-09-2007, 15:57
yavaş yavaş anlıyosun işte aynı katagoride olmadıklarını olay çözülüyo kimsenin yapmiş olduğu işe bk atmıyoruz veya yalan demiyoruz..özgünü de savaş abiyi de ne iş yaptıklarını da işlerinde ne kadar ii olduklarını biliyoruz...

ztn aynı kategori olmadıkları 5 yaşında çocuğa sorsan bilir :) burda önemli olan 2000 cc aşırı besleme bi arabayla 5000 cc v10 motoru olan bi makineyi geçebilmektir ve sahibi içinde gerçekten harcadığı emeklere değmiştir

daha ötesi nedirki bunun neyi tartışıosunuz

BMK TypeR
14-09-2007, 15:58
ınsallah daha ıyı olur.m6 gectı teprık edıyorum ama 1 km yolda gecer 2 km oldumu yol gecılır ne yaparsanız yapın typera.

Ramcho®
14-09-2007, 15:58
aynı kategorıde degıl tabı typer daha ustun roll ıcın :) ınternallerıde yapılınca daha fazla basınclarda m6 ıle denemesıne gerek bıle kalmıyacak

bu msjdan sonra buraya bişi yazmıycam helal olsun Type r M6 dan üstün çiktiği için siz daha ii biliyorsunuz....son msjımdır...

type r yapanada mapping yapana da m6 geçene de helal olsun..

kazasız belasız..

BMK TypeR
14-09-2007, 16:01
ztn aynı kategori olmadıkları 5 yaşında çocuğa sorsan bilir :) burda önemli olan 2000 cc aşırı besleme bi arabayla 5000 cc v10 motoru olan bi makineyi geçebilmektir ve sahibi içinde gerçekten harcadığı emeklere değmiştir

daha ötesi nedirki bunun neyi tartışıosunuz

oylede bu ıs ben anlamıyorum ya 402metre kalkarlar sıfırdan typer hıc sansı olmaz yada son hıza kadar denerler gecerse typr ok sımdı burda typer gectı lafı yanlıs 300metre daha gıtse m6 boyların hesabı olmaz 1 km daha cıkarsa mesafe 260dan sonra hıc goremesın m6 burda gecmenın mantıgı ne onu anlamadım bırı 1850kılo makııne bırı 1150kılo:))) bıd eben hala 280 kadar gecebılıcegıne ınanmıyorum.

Ramcho®
14-09-2007, 16:03
m6 gecen bı typer olması nedne kafanızda m6 basmıyor sahıbesını uyandırıyorda dırek typer bravo demıyosunuz? neden hep kolpa seyler oldugu dusunuluyo.... yazık

msjlarımı okursan type r en baştan helal olsun demişim...

senna
14-09-2007, 16:04
oylede bu ıs ben anlamıyorum ya 402metre kalkarlar sıfırdan typer hıc sansı olmaz yada son hıza kadar denerler gecerse typr ok sımdı burda typer gectı lafı yanlıs 300metre daha gıtse m6 boyların hesabı olmaz 1 km daha cıkarsa mesafe 260dan sonra hıc goremesın m6 burda gecmenın mantıgı ne onu anlamadım bırı 1850kılo makııne bırı 1150kılo:))) bıd eben hala 280 kadar gecebılıcegıne ınanmıyorum.

videoda kaça çıkıyo acaba hız dikkat ettiniz mi ?

bide niye hala uzatma gereği duyuyosunuz acaba m5iniz gelicekmiş o zaman dener sonucu görürsünüz

STP
14-09-2007, 16:04
oylede bu ıs ben anlamıyorum ya 402metre kalkarlar sıfırdan typer hıc sansı olmaz yada son hıza kadar denerler gecerse typr ok sımdı burda typer gectı lafı yanlıs 300metre daha gıtse m6 boyların hesabı olmaz 1 km daha cıkarsa mesafe 260dan sonra hıc goremesın m6 burda gecmenın mantıgı ne onu anlamadım bırı 1850kılo makııne bırı 1150kılo:))) bıd eben hala 280 kadar gecebılıcegıne ınanmıyorum. bırı yaklasık 450 hp 1200 kılo bırı 550 hp 1850 kılo... kılo hp oranı olarak bırı 0.39 hp verıyor typer, 0.29 hp verıyors m6... roll on da onden ceker avantajı ıle yere aktarılan gucude hesaba katarsak bırakta gecsın typer...

tolgahan ures
14-09-2007, 16:08

Sen kendine M6 falanmı aldında Typer ın M6 yı geçmesi bu kadar zoruna gitti ? Hala metre hesabı yapıyosun :confused:

Bu hız ve vites koşullarında TypeR geçmiş başka koşullarda M6 geçer . Bu sadece bi deneme madalya vermediler kimseye.

M3CSL
14-09-2007, 16:12
dikkat ettiysen ötekide aşırı besleme bi motora sahip ki aynı zamanda ağırlığı m6ya göre biraz daha az ve setup olarakta yüksek devirlerde güç bandı gayet güzel

ztn bellı videoda görulduu gibi ust devirlerde verdiği... ama genede görusumu savunuyorum...

M3CSL
14-09-2007, 16:14
o kadar ağırlık guc hesabı yapsak m6 galardoyuda gecemez baska bu tarz spor arabalarıda cunku arada 300 kg ağırlık farkı var rakıplerı ıle .. ama nedense gecıyor hep 200km civarı;)

BMK TypeR
14-09-2007, 16:15
typerı yapan ustaya ayarlayan vatandaş özgün:)) tebrık edıyorum ılk konuya baslarkende yazdım arac sahıbınede tebrık ettım. bıseylerı ogrenmek ıstıyoruz ondan tırmıklıyoruz bıraz sakın olun bence bu tıp tartısmalar olabılır. herkez arkdasını tutarsa olmaz ben gozumle gormedım sorular sordum nasıl yuruduklerını halada 0.9 barda stock bı typerın 275 kadar m6 gecmesının mumkun olmadıgını ıdea edıyorum.. bıde ygz nın dyno verısını gorsek kac hp net merak ettım.tb vtec turbonun da.saygılar.

STP
14-09-2007, 16:15
arada az buz bı hp kılo oranı yok ve arahızlanma da onden ceker yere verdıgı gucte kayıp oranı cok az m6 ya gore... tamam tamam acıklıyoruz vıdeo feeeeyyk :D

STP
14-09-2007, 16:18
typerı yapan ustaya ayarlayan vatandaş özgün:)) tebrık edıyorum ılk konuya baslarkende yazdım arac sahıbınede tebrık ettım. bıseylerı ogrenmek ıstıyoruz ondan tırmıklıyoruz bıraz sakın olun bence bu tıp tartısmalar olabılır. herkez arkdasını tutarsa olmaz ben gozumle gormedım sorular sordum nasıl yuruduklerını halada 0.9 barda stock bı typerın 275 kadar m6 gecmesının mumkun olmadıgını ıdea edıyorum.. bıde ygz nın dyno verısını gorsek kac hp net merak ettım.tb vtec turbonun da.saygılar.

stock makıne ustune 0.9 bar oldugu ıcın az basıncta okadar ıyı yuruyor bunu ıdrak edemedınmı? stock sıkıstırması ustune basıyor basıncı typer bu yuzdende fazla hp alıyor... ılk olcumunde sımdıkı gıbı mappıngı olmasıgı halde 423 hp gbı bır rakama sahıptı typer ama suan daha fazla guc uretıyor sımdıkı mappıngı sonrasında

BMK TypeR
14-09-2007, 16:21
dyno verılerını beklıyoruz 0.9 barda 450-500 arasıysa kendı aracıma hedıye alıyım:))

grkm
14-09-2007, 16:21

Öğrenmek istediğiniz $eyleri konunun ba$larında yazdık , sizin ki ba$ka hesaplara doğru yöneldi ama. Arkada$ınızında geleceğini söylediniz eh yakın bir gelecekte konu$ulur ve ayarlanır daha neyi tartı$ıyorz ki ?

Grs91
14-09-2007, 16:25
şöyle diyelim, elma kalmadı armutlara salıdırıyoruz:) haa varsa bağınızda bahçenizde elmanız getirin aynı dalda yürüsünler.. dimi ama?:) ayrıca sağlık için her meyveden yemek lazım .. :)

cem
14-09-2007, 16:27
0.9 barda stock bı typerın 275 kadar m6 gecmesının mumkun olmadıgını ıdea edıyorum

Bu video fake diyorsun bi nevi ..

Tholl-ga
14-09-2007, 16:29
Meyva veren ağaç taşlanır.....

grkm
14-09-2007, 16:29
benım baska bı hesabım yok merak etme dusundugun gıbı benı tanıyan tanır:))

e bizimde yalan dolanla i$imiz yok ndn kendinizce böyle dü$ünüyorsunuz sanki bu bir kandırmacaymı$ gibi ?

BMK TypeR
14-09-2007, 16:34
m5 almanyada gelınce merak etmeyın :)) bıtane beyaz m6 var oda gazla ısı yok ayarlayabılırsem onu cagırıcam:)) ama dıyorum m5 le yurutugumuz makımneler var vtec turbo dedık hemen onlar hazır denetelım iş bellı olsun 280 kadar kım kala kım ole:)) bırde bu arcalar yapıldı dynolarını koyarsanız memnun olucam stock typerdan ne alınıyo gorelım.belkı elımı kasırım:))

BMK TypeR
14-09-2007, 16:35
Meyva veren ağaç taşlanır.....

oyle bısey yok s2000 le ve evo yurudugu zaman helal olsun dedım ama bu m6 hartgelı egsozlu ve 275kmde typer onde onu anlamadım 220-230 desen tamam da 275 anlamıyorum

Onuralp
14-09-2007, 16:39
İlginç ama capon bea :D

STP
14-09-2007, 16:41
oyle bısey yok s2000 le ve evo yurudugu zaman helal olsun dedım ama bu m6 hartgelı egsozlu ve 275kmde typer onde onu anlamadım 220-230 desen tamam da 275 anlamıyorum

evo 400 hp verdı farkındamısın? kılo olarakta yakınlar ve o vıdeoda 0.7 basıyor R....

Istilldo
14-09-2007, 16:44
bende bu basınç basma olayının hastasıyım 0.7 bastı 0.9 bastı neyle bastıgının bi önemi yok gt42 ile 0.8 bassan t25 ile 1.5 basmış kadar havan olmuyo :)

1.6 VTi
14-09-2007, 16:52
Şimdi şu var burda tartışılan şey aslında kişisel seçimler...
Cebimde 100K € olsa gidip alabileceğim en üst model M3'ü de alabilirim, Type-R,VTI,EVO,STI,200SX,3.20,Clio&Megane RS,Cupra serisi,...vs vs vs gibi bir araç alıp bunun üstünde çalışıp M3'ü de geçebilirim...

M6 denilen araç 1,5TON'DAN FAZLA ve performansın yanında güvenlik ve üstün konfor sunan bir araba... Dolayısıyla arabalar arasındaki tartışma aslında kişisel tercihlerin üzerine yapılan tartışmalardan öte birşey değil...

Klasman, elma armut denip duruluyor benim arabam stock VTI şimdi ben sadece VTI'larla mı yürücem sırf aynı mevya olsun diye ??? Kim hangi arabayı sırf kendi arabasının aynılarıyla yürümek için alır ? Amaç extra birşeyler yapıp üst sınıfla yürümek, dolayısıyla kişisel başarı sağlamaktır... 4.785 takmış bir VTI 190-200lere kadar stock Type-R'larla yürüyebiliyor ve 200lerden sonra doğal olarak type-R alıyor başını gidiyor şimdi bu VTI için başarısızlık mıdır yoksa başka birşey midir ?

Arkadaşlar siz Tuning, Modify, Değişim yapmanın mantığını unutmuşsunuz... Burda tek amaç yapılan değişikliklerle arabalarımızı GELİŞTİRMEKTİR! Ve herkesin geliştirebileceği limit cüzdanlarının kalınlıklarıyla eş değer bir doğrudadır... Type-R'lı arkadaş da kendi imkanları dahilinde aracını geliştirmiş ve bir M6'yla denemiştir... Özgün'le az çok 1-2 muhabbetimiz var msn üstünden, Savaş Abi'yle 1 kere yüzyüze görüştük(izmir ulusalda) ve tanışmıyoruz tam olarak ama Türkiye'de yaptığı bütün işler ortada... Yani bu adamlar ne diye FAKE bir video hazırlama ihtiyacı duysunlar ki aklınız mantığınız alıyor mu ? Type-R aracının nasıl olduğunu görmek istemiş M6 ile denemiş ve çıkan sonucu burada yayınlamış ama araçların farkları ortada... Değil geçmek 1-2 boy gerisinden gitseydi bile bu bile büyük bir başarıdır... Biri 4 silindir 2.000cc diğeri V10 5.000küsür CC 507hp araç... Ve ben inanıyorum ki burdaki amaç hava atmak, meydan okumak değil PAYLAŞIMDIR! Burası TechTurkey arkadaşlar, Türkiye'deki en iyi, en büyük yapılan işlerin belki de tek ortak noktası bu forum... Evet bu sebeple yapılan bazı paylaşımlar yanlış anlaşılabilir(hava atmak, reklam yapmak,...vs) ama burda hiçkimse o sebeple birşey koyulmasına izin vermez en başta Yönetim olmak üzere...

Uzun lafın kısası ben bir Honda sahibi olarak değil, bir TechTurkey sakini olarak bu videonun gerçekliğine inanıyorum, inanmıyan arkadaşlar da kendileri dener görür sonuçları buradan yazarlar...

Saygılarımla,...

STP
14-09-2007, 16:56
10 numara yazmıssın tebrıkler

BMK TypeR
14-09-2007, 16:57
bende sunu dıyım 430hp veren evo6 egznatıklı beyınlı egsozlu m5 ıkı kısı ve power kapalı smg4 de 230-240gıbı m5 yanına gelıyodu evonun sımdı bunları gorunce saşirıyorum power kapalı 400hpde ve smg4 de yuruyo sanzımanda bıle kayıp ohalede yıne 230-240 dedınmı yapıstırıyo du neyse bu ısın sonu yok m5 gelsın denerız fazla tartısmaya kırıcı konusmaya gerek yok

senna
14-09-2007, 17:00
bende sunu dıyım 430hp veren evo6 egznatıklı beyınlı egsozlu m5 ıkı kısı ve power kapalı smg4 de 230-240gıbı m5 yanına gelıyodu evonun sımdı bunları gorunce saşirıyorum power kapalı 400hpde ve smg4 de yuruyo sanzımanda bıle kayıp ohalede yıne 230-240 dedınmı yapıstırıyo du neyse bu ısın sonu yok m5 gelsın denerız fazla tartısmaya kırıcı konusmaya gerek yok

evonun turbosu ne acaba ? ki 4 çeker bi otomobil ki type r ın komprestonu fazla vs vs uzatırım sana bi sürü fark bunları düşünmeden niye yazıyosunuz acaba?

STP
14-09-2007, 17:00
senın bahsettıgın gelevek olan bu m5 sanırm baya dolu. okadar o gelsın dıye soylendıgıne gore

1.6 VTi
14-09-2007, 17:04
Şimdi şu var burda tartışılan şey aslında kişisel seçimler...
Cebimde 100K € olsa gidip alabileceğim en üst model M3'ü de alabilirim, Type-R,VTI,EVO,STI,200SX,3.20,Clio&Megane RS,Cupra serisi,...vs vs vs gibi bir araç alıp bunun üstünde çalışıp M3'ü de geçebilirim...

M6 denilen araç 1,5TON'DAN FAZLA ve performansın yanında güvenlik ve üstün konfor sunan bir araba... Dolayısıyla arabalar arasındaki tartışma aslında kişisel tercihlerin üzerine yapılan tartışmalardan öte birşey değil...

Klasman, elma armut denip duruluyor benim arabam stock VTI şimdi ben sadece VTI'larla mı yürücem sırf aynı mevya olsun diye ??? Kim hangi arabayı sırf kendi arabasının aynılarıyla yürümek için alır ? Amaç extra birşeyler yapıp üst sınıfla yürümek, dolayısıyla kişisel başarı sağlamaktır... 4.785 takmış bir VTI 190-200lere kadar stock Type-R'larla yürüyebiliyor ve 200lerden sonra doğal olarak type-R alıyor başını gidiyor şimdi bu VTI için başarısızlık mıdır yoksa başka birşey midir ?

Arkadaşlar siz Tuning, Modify, Değişim yapmanın mantığını unutmuşsunuz... Burda tek amaç yapılan değişikliklerle arabalarımızı GELİŞTİRMEKTİR! Ve herkesin geliştirebileceği limit cüzdanlarının kalınlıklarıyla eş değer bir doğrudadır... Type-R'lı arkadaş da kendi imkanları dahilinde aracını geliştirmiş ve bir M6'yla denemiştir... Özgün'le az çok 1-2 muhabbetimiz var msn üstünden, Savaş Abi'yle 1 kere yüzyüze görüştük(izmir ulusalda) ve tanışmıyoruz tam olarak ama Türkiye'de yaptığı bütün işler ortada... Yani bu adamlar ne diye FAKE bir video hazırlama ihtiyacı duysunlar ki aklınız mantığınız alıyor mu ? Type-R aracının nasıl olduğunu görmek istemiş M6 ile denemiş ve çıkan sonucu burada yayınlamış ama araçların farkları ortada... Değil geçmek 1-2 boy gerisinden gitseydi bile bu bile büyük bir başarıdır... Biri 4 silindir 2.000cc diğeri V10 5.000küsür CC 507hp araç... Ve ben inanıyorum ki burdaki amaç hava atmak, meydan okumak değil PAYLAŞIMDIR! Burası TechTurkey arkadaşlar, Türkiye'deki en iyi, en büyük yapılan işlerin belki de tek ortak noktası bu forum... Evet bu sebeple yapılan bazı paylaşımlar yanlış anlaşılabilir(hava atmak, reklam yapmak,...vs) ama burda hiçkimse o sebeple birşey koyulmasına izin vermez en başta Yönetim olmak üzere...

Uzun lafın kısası ben bir Honda sahibi olarak değil, bir TechTurkey sakini olarak bu videonun gerçekliğine inanıyorum, inanmıyan arkadaşlar da kendileri dener görür sonuçları buradan yazarlar...

Saygılarımla,...

Yazdığımı tekrar gösterip sözlerime devam etmek istiyorum :)

Kırıcı konuşmayı gerektirecek birşey yok zaten burası bir tartışma platformu... Saygı ve adab sınırları içinde fikirlerimizi tartışıyoruz bunda birşey yok :)

Ama şunu da hatırlatmak isterim ki aynı fabrikadan çıkmış aynı 2 araç arasında bile farklar olduğunu biliyoruz(aynı 2 araç aynı fabirkadan biri diğerini geçiyor)... Ha ben beklerdim ki M6'da birşey olabileceği öne sürülsün ama bu akla bile gelmiyor direkt olarak Turbo Type-R üzerinde dönüyor tartışma bu da ilginç tabi :soru:

Ve ben şunu merak ediyorum aceba bu videonun gerçekliğine inanmak bu kadar mı imkansız ? Önceki yazımda da belirttiğim gibi bir otomobille birşeyleri başarmak tamamen cüzdanla ve o cüzdanı kullandığınız yerle alakalıdır ;)

Umarım bu tartışma daha uzamaz, bir sonraki denemelerden sonra dönülür tartışmaya devam edilir çünkü şu dakika itibariyle tartışacak birşey kalmadı :)

Saygılarımla,...

M3CSL
14-09-2007, 17:17
22 uye okuyor:) konu sağlam patladı 6saatte 130 kusur cvp:)
turbo vteclerın olayı mrk ettım sımdı...
turbolarında ne olduu bellı deıl bu arada:)

BMK TypeR
14-09-2007, 17:23
ok olur amac denemek bızde canlı canlı goruruz olur bıter ben typer evo gecemez demıyorum sadece m6 gecemez demıyorum ama 275 hondada gosterıyosa o hız 250km dır ben typerla gıderken 230 la e39 m5 yanımda 205km gosterıyodu:))) ve ıkı arac stock;turbo typerda lastıklerı de orjınal degıl km ne gostergı bellı degıl ısın burasındanda bakmak lazım m5 280 cıktıgı zaman kadranda ben turbo typerı gormek ısterım vıdeoda nerde dıye. benım soylemek ıstedıklerım bunlar.sız typerın kadranına gore soyluyosunuz 275 dıye ben typera koyulan lastık nedır bılmıyorum ve kadran gercek okuyucagını sanmıyorum.yanı dıyıcegım gercek hızda m6 280 gosterdıgınde typer gecıcegıne ınamıyorum.

SpeeD2
14-09-2007, 17:23
bu video fake falan degildir tamamen gercek M6. ikiside arkadasimizdir. M6 nın hata yapma vites kacırma gibi bir ihtimali yok turkiyenin hemen hemen ilk 5 yası dısı gazlayan ismidir:) .... type r da cok buyuk bir turbo var ve kg avantajı var. marka fanatikligi yapip sacma sapan yorumlar yapmayın. bu videoda typer gayet guzel gecmistir. aynı type r benim aracımıda 180 km hızdan sonra 3 boya yakın gecmistir.

saygılar :)

CLIORS
14-09-2007, 17:27
helal olsun TypeR emek verilmis belli. Tamamen konudan alakasiz ama bu kadar yuklu bir TypeR 100 km de ne kadar yakiyor. Ciddi anlamda merak ediyorum. DA nin BMW de benzin yetissin diye yok kabarma kazani pompa vs bir suru malzeme vardi. Sahibi cevaplarsa seviniriz.

STP
14-09-2007, 17:29
ok olur amac denemek bızde canlı canlı goruruz olur bıter ben typer evo gecemez demıyorum sadece m6 gecemez demıyorum ama 275 hondada gosterıyosa o hız 250km dır ben typerla gıderken 230 la e39 m5 yanımda 205km gosterıyodu:))) ve ıkı arac stock;turbo typerda lastıklerı de orjınal degıl km ne gostergı bellı degıl ısın burasındanda bakmak lazım m5 280 cıktıgı zaman kadranda ben turbo typerı gormek ısterım vıdeoda nerde dıye. benım soylemek ıstedıklerım bunlar.sız typerın kadranına gore soyluyosunuz 275 dıye ben typera koyulan lastık nedır bılmıyorum ve kadran gercek okuyucagını sanmıyorum.yanı dıyıcegım gercek hızda m6 280 gosterdıgınde typer gecıcegıne ınamıyorum.

lastık jantı orjınal nerden kapıldınkı baska bı ebat olduguna

SONE-R
14-09-2007, 17:35
ben typerla gıderken 230 la e39 m5 yanımda 205km gosterıyodu:)))

bu kadar bir kadran hatası honda'da olamaz. bir yanlışlık var...:icon13:

BMK TypeR
14-09-2007, 17:36
ok orjınalsa 205 45 17 latık varsa 280 gıbı hızda nerdeyse 15-25km hata var typerda
dıyorum ozellıkle baktık 230da gıderken ben e39 m5 205 gosterıyodu.

senna
14-09-2007, 17:38
ok orjınalsa 205 45 17 latık varsa 280 gıbı hızda nerdeyse 15-25km hata var typerda

bu nasıl bir mantık ?

her type r aynımı hepsi acaba? açıklarmaısın bana nasıl bu kadar kesin bi yargıya varıyosun açıkla bana? e39 m5 yanlışsa onun doğru olduğnu nerden biliyosun sertifikamı aldın tubitaktan?

BMK TypeR
14-09-2007, 17:41
ozaman bana duz yolda 237km son hızı olan aracın 260 hatta az gectıgını bılıyoruz onun matıgını soylermısın hatta focus rs ve typerın ep3 kasa son hız testı var kadranda 263 gosterırken 237 lerd eoldugu gercek hızın focus rs dede 260 lardeyken 245 cıvarıumı ne oldugu ve focusta daha az kadran hatasının oldugu test var. vıdeosu var testte bana ınanmıyosan o lınkı bulup koyarız olup bıter.helekı typerın 280 cıktıgı zaman nekadar kadran sapması oldugunu dusun artık bıraz arastırın bence youtube var testeler var kadran hatalarıyla ılıgılı bence daha mantıklı olur arastırmacılık:))

SONE-R
14-09-2007, 17:42
var kardesım orjınal 236km stock duz yolda 260 yapıyo makıne gosterıyo bmw m serılerınde boyle bı hata yok hatta bazı oto dergılerınde teslerde ferrarının ve bazı spor aracların gosterdıgındende cok yaptıgı oluyo ama dıger araclarda kadran hatası cok.

stok type-r düz yolda kadranı 260 a getiremez... o zaman senin mantığınla type-r ın gerçek son hızı asla 235 olamaz...

senna
14-09-2007, 17:43
ozaman bana duz yolda 237km son hızı olan aracın 260 hatta az gectıgını bılıyoruz onun matıgını soylermısın hatta focus rs ve typerın ep3 kasa son hız testı var kadranda 263 gosterırken 237 lerd eoldugu gercek hızın focus rs dede 260 lardeyken 245 cıvarıumı ne oldugu ve focusta daha az kadran hatasının oldugu test var. vıdeosu var testte bana ınanmıyosan o lınkı bulup koyarız olup bıter.

focuslamı denemişler şimdi m6 da focus örneği veriyosun kesin bilmeden nasıl yazıyosun böyle şeyleri her otomobilde az çok sapma olur bmw de olmuyoda type r damı çok oluyo link falan istemiyorum üretimden üretime bile farklı olabilr bu tip şeyler bire bir otomobilde ölçümle bulunması gerekir bu tip şeylerin

konuyu nerden nereye gietirdin

başta smg dedin şimdi neler yazıyosun böle yazıcaksan yazma artık lütfen

BMK TypeR
14-09-2007, 17:44
Her$ey bitti $imdi kadran hatalarına mı geldik ? Hadi diyelim istenilen sürate ula$ılamadı ama sonuçta ctr ın son viteste kesicisine doğru gelindi mi ? Gelindi. Uzatmaya gerek yok artık.

ona okey ama bızı yanlı s yonlendırmeyın 50mil 170mıl dıye 275 kada rgectık demeyın ben soyledım 220-230 hadı bendede 240 dıyelım sonrası yok m6 kadranda 280 gordumu typer turbo olsun ne olursa olsun aynadan goremez:)

Tholl-ga
14-09-2007, 17:44
M6 nın yürümediği bitti şimdi kadran hataları başladı.

SONE-R
14-09-2007, 17:45
bu bmw ne arabaymış aq? ne yaparsan yap geçilmesi imkansız bir arabaymış.. boşuna turbo falan yapmayın dostlar alın bir bmw olsun bitsin...

BMK TypeR
14-09-2007, 17:46
focuslamı denemişler şimdi m6 da focus örneği veriyosun kesin bilmeden nasıl yazıyosun böyle şeyleri her otomobilde az çok sapma olur bmw de olmuyoda type r damı çok oluyo link falan istemiyorum üretimden üretime bile farklı olabilr bu tip şeyler bire bir otomobilde ölçümle bulunması gerekir bu tip şeylerin

konuyu nerden nereye gietirdin

başta smg dedin şimdi neler yazıyosun böle yazıcaksan yazma artık lütfen
nerdenı yok ben ınamıyorum m6 280 kadar gecılıcegını ya smg ya kadran neyse onemı yok bız kadrandan bısey anlamadım dondurdum ygz kesıce gırdı dıyosunuz frene bastıgı zamansa m6 bakmaya calıstım 240-250 gıbı kadranı yada yanlıs gordum onun ıcın mıllet 275de kesıcıye gırdı dıyosa bende bunu soyluyorum bu test yapıldı focus rs ve typer ep3 260km de 20-22km fark cıktı gercek hızda daha ne dıyım sana ınamıyosan arastır.

senna
14-09-2007, 17:47
ona okey ama bızı yanlı s yonlendırmeyın 50mil 170mıl dıye 275 kada rgectık demeyın ben soyledım 220-230 hadı bendede 240 dıyelım sonrası yok m6 kadranda 280 gordumu typer turbo olsun ne olursa olsun aynadan goremez:)

maşallah nasıl hemen denedin beyninde yazıyosun kmlerle falan

yazma lütfen artık böle saçma postlar

STP
14-09-2007, 17:48
ahaha sımdı aklıma geld .. resıt sen nasıl 346 m3 le yanyana gıdıyodun ozaman hatta gecıyodun :D
demekkı feyktı onlarda :D zuahhahaa

grkm
14-09-2007, 17:48
INsanları böyle yorumlarla araba denemekten soğutuyorsunuz yemin ederim , hep bmw geçecek mantığıyla dü$ünüp araba yapmamak lazım ztn paralar çöpe akıyor ..

Iyi bari Bmw 270 yaptı biz 235te kaldık boyumuzda uzamadı , yüzümüzde asılmadı .. Güzel $eyler bunlar tabi :) :)

SONE-R
14-09-2007, 17:49
ahaha sımdı aklıma geld .. resıt sen nasıl 346 m3 le yanyana gıdıyodun ozaman hatta gecıyodun :D

+1907.. bence de senin videolarda bir numara vardı demekki... bu videodan şüphelendiğine göre...:icon_tup:

BMK TypeR
14-09-2007, 17:49
ben atmosferık zamanımda 330 cı ıle top speedte 250 kesıcısıne gırdıg zaman gecıp gıtmıstım vtec ıle 330 cı yanından.... bu nasıloluyo?

ben dıyıcek bısyeyım yok sız kadran hatasını bana soyleyın sonra tartısalım bılıp bılmeden yorum yapmayın barı testı yapılmıs typer 260 da 22km gıbı sapma yapıyo bu budur degısmez arkdasım bu m5 m6 m3 de olmaz ferarıde olmaz 320de 330 da olur hondada olur toyotada olur renoda olur yapmayın ozaman m6 kadranın hata payını ogrenırız testı vardır nedır koyarız typerında olur bıter arkdasım bugunde ıftarı gecırdık boyle:))

Tholl-ga
14-09-2007, 17:50
160. post oldu hala type r a m6 ya çamur atılıo yuh yaa

senna
14-09-2007, 17:51
ben dıyıcek bısyeyım yok sız kadran hatasını bana soyleyın sonra tartısalım bılıp bılmeden yorum yapmayın barı testı yapılmıs typer 260 da 22km gıbı sapma yapıyo bu budur degısmez arkdasım bu m5 m6 m3 de olmaz ferarıde olmaz 320de 330 da olur hondada olur toyotada olur renoda olur yapmayın ozaman m6 kadranın hata payını ogrenırız testı vardır nedır koyarız typerında olur bıter arkdasım bugunde ıftarı gecırdık boyle:))

hala değişmez diyosun ya bu üretim bandından bile farkeder

git sen araştır yorum yap sonra

M_PROJECT
14-09-2007, 17:51
lan bende barı aradan bı post sallım herkes yazmıs :D

BMK TypeR
14-09-2007, 17:54

feyk hepsıde bız m3 le 5 sonuna kadar yurudum:))) hatta sahıbı ben dedım 240 oldum gazı cektım m3 sahıbı 220 de yanına geldım dedı:)) artı vtec 65 ayarladım m3 km sı 55 gosterıyodu m3 sahıbı 80 cektı benı onda 65 fılan oldu vanus actı makıne artık bısey dıyemem sıze kadran hatalarını gosterıyo google var yoyutune var typer bakın hatta focus rs vıdeosu var kadran sapmasının ızleyın konusalım sıkıldım artık yada bı rıca m6 270 cıktıgı zaman bı vıdeo cekırsenız ınancam bı roll daha yapın hatta 50 de basın m6 bırle basın bakalım ne olcak:))

Eriador
14-09-2007, 17:57
BMK TypeR´

pardon geçilen m6 senin mi bu kadar dert etmişin ... bahane üzerine bahaneler teoriler üretiyosun yaratıcılık konusunda harikasın bu yeteneğini değerlendir bence. Bi kabul ediyorum diyosun sonra ısrarla üzerine çamur atıyosun ... gelcek olan şehir efsanesi olmuş m5 inle denersn görürsn

BMK TypeR
INsanları böyle yorumlarla araba denemekten soğutuyorsunuz yemin ederim , hep bmw geçecek mantığıyla dü$ünüp araba yapmamak lazım ztn paralar çöpe akıyor ..

Iyi bari Bmw 270 yaptı biz 235te kaldık boyumuzda uzamadı , yüzümüzde asılmadı .. Güzel $eyler bunlar tabi :) :)

bunların guzel seyler oldugunu bılıyorum ama typer m6 gectı lafı yanlıs kesıcıye gırene kadar typer gectı dıyın tamam 275 fılan 170 mıl kımse ınanmaz gulerler adama ozaman dıyorum ıkısıde arkadasınız 240 gelınce yanyana bı bakın kadranlara kac gosterıyo.yada m3 vıdeo 280 cıksın bı bakalım nerde kalıcak typer

M3CSL
typerın bende çoğu zmn 260 yaptıına sasırmsıımdır fabrıka 235 verırken.. bu konuda katılıyorum sonere duzde 260 görmez stock 250 lerde kalırkı 17-20 km kadran hatası vardır...
vteclerdede ztn baya varki:):)

STP
jop soksak typera sen ınanmazsın...

Tholl-ga
evt m6 ve type r dan sona ford focus rs te aramızda

Juggernaut
14-09-2007, 17:58
typerın bende çoğu zmn 260 yaptıına sasırmsıımdır fabrıka 235 verırken.. bu konuda katılıyorum sonere duzde 260 görmez stock 250 lerde kalırkı 17-20 km kadran hatası vardır...
vteclerdede ztn baya varki:):)

m6 yı 106gti geçse böyle demezdin serkan:D

M3CSL
14-09-2007, 17:58
selçuk bu arada 330 un kesıcıde olduu yanı kadranda 265 gibi bi hızda nasıl gectın çok takıldım ben orda???

BMK TypeR
14-09-2007, 17:59
+1907.. bence de senin videolarda bir numara vardı demekki... bu videodan şüphelendiğine göre...:icon_tup:

vıdeoda bı numara yok ama kadran lar tutmuyo ben m3 gectım de demedım arkdasla rcektı vıdeoyu koydular m3 hodatayla 240 kada rgectık kadran bızde 240 ken ama m3 de 225 fılan oluyo yada 220 nedense ama hıza kadar gectık:))) hatta ben vtec 65 ayarlayınca bmw m3 vanus acmıyo sahıbı bana 50 km deyım daha 70 cıkalım dedı onun ıstedıgıne cıkınca benımde ıkı bıtmek uzareydı arkdasım ıster ınan ıster ınanma bı m3 bul e46 yada m5 typerla yanyana gıt bak km tutuyomu:))

M3CSL
14-09-2007, 18:00
[

valla inandığım neyse onu sölerdım kesın tarafsız olurdum biri pug dierı bmw olduu ıcın:p

OmerRS
14-09-2007, 18:01
Focus RS i karıştırmayın! :D

SONE-R

+1907. Helal. 200 beygir 2 lt motorlu civic'in 260 gördüğüne inanmaz, ama kutu gibi 106 nın 230 gördüğüne inanır bu gibi arkadaşlar... :icon13:

BMK TypeR
250 kesıcı olan 330 u top speedte gecmekte ne varkı? 9300 donuyodum... hesapla bı...

9300 nasıl donuyodun onu anlamadım:))) bak bende hondatada 8800 devır ayarlı ıken kadranda devır 9100 ınıyo arkdasım yapmayın bıraz arastırın bılgılı ınslar var kardran hatası cok typerda:))

cem
14-09-2007, 18:02

http://img522.imageshack.us/img522/7082/iconweednf0.gif

BMK TypeR
14-09-2007, 18:02
+1907. Helal. 200 beygir 2 lt motorlu civic'in 260 gördüğüne inanmaz, ama kutu gibi 106 nın 230 gördüğüne inanır bu gibi arkadaşlar... :icon13:

soner typerı yenı almısın sen gıt typerın kadran hatası test etıtıler ızle kardesım salamayla olmuyo neyse ben cıkarıyımda koyıyım lınkını ıcın rahat etsın:))

M3CSL
14-09-2007, 18:03
250 kesıcı olan 330 u top speedte gecmekte ne varkı? 9300 donuyodum... hesapla bı...

hee kadranda o zmn 275 fılan gördun sen:) mod lısten nasıldı peki?? o hızları görduune göre?

grkm
14-09-2007, 18:04

ho$geldin Ömer :)

STP
9300 nasıl donuyodun onu anlamadım:))) bak bende hondatada 8800 devır ayarlı ıken kadranda devır 9100 ınıyo arkdasım yapmayın bıraz arastırın bılgılı ınslar var kardran hatası cok typerda:))

nedemek nasıl 9300 donuyosun ya sen ne dıyosun paşa... 9300 lımıtorum vardı yarıstıgım zamanlarda pator patır 9300de vıtes cekıyodum ben. nedemek donemez yanı. sen harbı sakasın ya baska lafım yok sana nato mermer nato kafa.. turboyum sımdı 9100 donuyorum.. sence donemezmıyım? chıpım 9300 du onu donuyodum dıger chıpım 10500 du onuda donuyordum. sana kalsa bı halt yapamaz hondalar vtecler... sat sen o altındakını ya haketmıyosun...

SONE-R
ben type-r ı yeni aldım ama hondayla yeni tanışmadım, bilmiyorum sen yeni tanışmış ve hoşlanmamışsın belli. yıllardır type-r ı da vti da bilirim. senin aklın bmw de kalmış. al bir M3 bin paşa paşa...

STP
14-09-2007, 18:05
hee kadranda o zmn 275 fılan gördun sen:) mod lısten nasıldı peki?? o hızları görduune göre?

190 hp cıvarında 1040 kloydum...

cem
adım reşit 6 sene bmw kullandıktan sonra ılk hondamı aldım küçükyalıda oturuyorum yaşım 28 herkeze ıyı forumlar dılerım.

İyi forumlar :)

M3CSL

çok alakası var tebrık ederım:)
kendın dıon 260 göremez dıe:rolleyes: 106 da duzde 230 göremez oldumu...?

SONE-R
14-09-2007, 18:07
çok alakası var tebrık ederım:)
kendın dıon 260 göremez dıe:rolleyes: 106 da duzde 230 göremez oldumu...?

ben stok göremez dedim okuduğunu anlamıyorsan suç sende... sen modlu-modsuz 260 yaptığına yapacağına inanmıyorsun... :heyoo:

M3CSL
14-09-2007, 18:07
190 hp cıvarında 1040 kloydum...

yaw b20 vtecın kaç görduunu ben bılıyorum sen 190 hp ıle o hızı göruosan bravo ınanmazlık yapmak ıstemıyorum ama zor gelıo ya....

STP
14-09-2007, 18:08
yaw b20 vtecın kaç görduunu ben bılıyorum sen 190 hp ıle o hızı göruosan bravo ınanmazlık yapmak ıstemıyorum ama zor gelıo ya....

ya ıster ınan ıster ınanma. yalan dolan borcum yok.. 270 kusur hp 330 cı ıle de nasıl yurudugumu bılen bılır...

Tholl-ga
14-09-2007, 18:10
deneme gecesi hava poyraz esiodu rüzgar type r ın arkasındaydı.sol şerit kaymak asfalt sağ şerit yeni asfalttı.m6 yı kullanan 3 tane chicken royale menü yemişti.type r ı kullanan tuvalete yeni girmişti.sahura kalkıcaklardı evin anahtlarları yanlarında yoqtu 2 araçtada lap top vardı bla bla bla

BMK TypeR
14-09-2007, 18:10
http://www.youtube.com/watch?v=oA9F4AxMxm4&mode=related&search=
ıyı seyırler arkdaslar:))

Juggernaut
14-09-2007, 18:14
Yani boşuna tartışıyosunuz M6 nın sahibi bile geçildiniği söyledikten sonra tartışacak birşey yok bence.Burda 270 e kadar geçmemiştir 240-250 kadar geçmiştir type r bu bile büyük bir başarı.Geçmeyi geçtim Hartge m6 nın yanında yürümesi veya arka tamponunda yürümesi bile çok büyük bir başarıdır..Bu videoda zaten type r ın başarısını göstermek için koyulmuş bir video bolt on turbo kiti ve iyi bir ayarla nasıl gideceğini göstermek için koyulmuş bir video yani uzatmanın amacı yok kimse m6 yı kötülememiş.Kimse m6 b*ktan arabadır sat type r al falanda dememiş o yüzden celallenmenin bir anlamı yok.

grkm
14-09-2007, 18:14

Typer 210 gösteriyorken uyduda 200
240gösteriyorken uyduda 230.

gayet normal hiçte bahsettiğin derecede hata da yok :heyoo:

M3CSL
14-09-2007, 18:15
ohh be foruma canlılık geldi...rating rating :D :D :D özlemişiz böyle canlı heyecanlı konuları...
ehehhe:)

ya ıster ınan ıster ınanma. yalan dolan borcum yok.. 270 kusur hp 330 cı ıle de nasıl yurudugumu bılen bılır...

son suratte gectıın 270 hp olanmıydı???

ömer hadı gir focus rs konusuna:p

grkm
14-09-2007, 18:17
coffee break arkada$lar :) :)

http://www.youtube.com/watch?v=HgmspTyOB8k

STP
ehehhe:)

son suratte gectıın 270 hp olanmıydı???

ömer hadı gir focus rs konusuna:p

son suratte gectıgım stock 330cı ıdı.

1.6 VTi

kusura bakma ama ben buna gülerim...

Dediğin hata payının yakınından bile geçmiyor videoda...

Type-R 240km gösterirken Uydu:233km gösteriyor bakınız resim: :beuj::soru::heyoo:

http://img128.imageshack.us/img128/5489/54118650nj6.jpg

Eriador
14-09-2007, 18:18

abi uyduda yanılıyodr öle deme ya arkadaşlar m5 ile canlı test etmişler onn ekranı ile bakmış

Low-Rider
14-09-2007, 18:18
eğlence çıkı millete:D

1.6 VTi
14-09-2007, 18:19
eğlence çıkı millete:D

:D :D

Type-R 240km gösterirken Uydu:233km gösteriyor bakınız resim: :beuj::soru::heyoo:

Tekrar etmeme gerek var mı aceba ? :cool::D

grkm
14-09-2007, 18:21
Uğur itiraf etsene videoyu gizlice editleyip bu resmide photoshopladığını ..

hiç yakı$mıyor vallaha senin gibi birine yazıktır onca emeğe

:):):):)

M_PROJECT
14-09-2007, 18:22
7 saat var daha burda :) ucakların kadran hatası hakkıında bılgısı olan varmı ?

BMK TypeR
14-09-2007, 18:22

240 da 10-12se 280 de sen dusun onu ne olur ılk baslarken 5 basladı hata neye demek ıstegıımı anlamısnızdır sımdı ben m5 le yada m6 denerken denedıgımızde ben 250-260 gıbı gecıtıgmde typerı, typer 285 gosterıyo olucak bellı sureye kadar gecebılır ama m6da 275-280km cıktıgı zaman dedıgım gıbı kımse ınanmaz bastan berı bunun kavgası var:)) ben sımdı m5 denedıgımızde 250 de hayat bıtıcek typerda m powerda yenı baslıyıcak ısın ozetı bu:))

1.6 VTi
14-09-2007, 18:24
240 da 10-12se 280 de sen dusun onu ne olur ılk baslarken 5 basladı hata neye demek ıstegıımı anlamısnızdır sımdı ben m5 le yada m6 denerken denedıgımızde ben 250-260 gıbı gecıtıgmde typerı, typer 285 gosterıyo olucak bellı sureye kadar gecebılır ama m6da 275-280km cıktıgı zaman dedıgım gıbı kımse ınanmaz bastan berı bunun kavgası var:)) ben sımdı m5 denedıgımızde 250 de hayat bıtıcek typerda m powerda yenı baslıyıcak ısın ozetı bu:))

Tekrardan Tekrar etmeme gerek var mı aceba ? Senin koyduğun testin videosundan bir görüntü bu...

Eriador
14-09-2007, 18:31
sahura kadar durmaz bu konu :D typer m6 dan gırdık kadran la devam edıoruz sıradakı konu ne merak ettım klima sogutma derecesı felan olabılırmı kı

ewt ewt m6 da klima açıktı ondan gitmiodu helal mustafa dedektif gibisn :icon_tup:

tolga900
14-09-2007, 18:34
japon arabalarının kadran hatası alman arabalarından çok çok fazla özellikle 250 den sonra japonlar uçuyor :hahaha:

SONE-R
14-09-2007, 18:34
bu arada ortalığı karıştıracak bir haber de ben vereyim :

bugün tayyarın yakıt tüketimini hesapladım 8,75 lt /100 km değerini ölçtüm... şehir içi...

M_PROJECT
14-09-2007, 18:39
benden de bı son dakka hem arabayla ılgılı hemde ramazan davulcusuyla
1 bende gecen 1 depo benzınle 640 km yol yaptım sehır ıcı :D
2 ramazan davulcusunun davulu bozulmus haberlerde

emreekin
14-09-2007, 18:47
masalla h kardeşime.....allah kaza bela vermesin...1.liklere devammmm...

senna
14-09-2007, 18:48
soner 237 son hız yapınca 11-12km fark var 280 cıkınca o km 25 olur merak etme:)))

senin bu orantı hesabına hayran kaldım

237kmye kadar 11-12 km ama 270 olunca 25km ki merakta etmeyelim

hakkaten garip ne dicemi bilmiyorum artık sana

M_PROJECT
14-09-2007, 18:48

bişi deme sen zaten bı galon 19 lıtre ya

SONE-R
14-09-2007, 18:51
Reşit eskiden otodergilerinin birinde kadran hatasını da gösteren bir test vardı. Keşke type-r ı da deneselermiş o testte. ama senin verdiğin fidyoda yere göğe sığdıramadığın be-em-ve nin üreticisi alman bir adam kadran hatasını görsetmiş. 240 gösterirken 233 gerçekte gidiyor. 7 km normal ama senin söylediin rakamlar abartı kusura kalma...

BMK TypeR
14-09-2007, 18:51

ozaman turbo typer 205 45 17 lastıkle 275 280 cıkınca tacho takın bakalım kac gostercek:))

SONE-R
14-09-2007, 18:52
Reşo Ağa dur hemen tayyarın fites oranlarından 8200 de kaç yapabileceğini sana söyleyeyim...

senna
14-09-2007, 18:54
ozaman turbo typer 205 45 17 lastıkle 275 280 cıkınca tacho takın bakalım kac gostercek:))

tamam type r 40km hatası vardı kadranda m6da zaten 3000de vites değiştiriyodu çok yakıyomuş sıralı lpg vardı arkada bagajda 96inç lcd tv vardı

oldumu?

BMK TypeR
14-09-2007, 18:55
Reşit eskiden otodergilerinin birinde kadran hatasını da gösteren bir test vardı. Keşke type-r ı da deneselermiş o testte. ama senin verdiğin fidyoda yere göğe sığdıramadığın be-em-ve nin üreticisi alman bir adam kadran hatasını görsetmiş. 240 gösterirken 233 gerçekte gidiyor. 7 km normal ama senin söylediin rakamlar abartı kusura kalma...

ya 100km de 105 gosterıyo 160 da 167 200 de210 233 demı 240:))) bıde bunun 280 dusunun:))

Ramcho®
maşşalah ne tayypppppppp hırrrrrrr mış beeeeeeeeee

M3CSL
bu typer sımdı 7 km az mı gösterıo mukemmel hatasız gibi o zmn tebrık etmek lazım.. o zmn dıoruskı typer duzde 245te kalır ehehe): olmaz cnm öle sey...:)

KMR2-GT
f430 fln keser anca bunu :) yetmezse 575m getırın:D

M_PROJECT
olm adamların davulu bozulmus la dıoru msallamıosunuz ya ramazan davulu bu acaba bendemı yapsam bu ısı

1.6 VTi

yok ben birkez daha tekrar edeyim :D :D

[B]kusura bakma ama ben buna gülerim...

BMK TypeR
14-09-2007, 18:56
tamam type r 40km hatası vardı kadranda m6da zaten 3000de vites değiştiriyodu çok yakıyomuş sıralı lpg vardı arkada bagajda 96inç lcd tv vardı koltuktada kurbalık koyun iki tane

oldumu?

m5 gelıcek dınıyıcez arkdasım ben 50-275 herturlu denerım ozamana kadar kalırsa arabalr burdaysa alır gelıırz:))

STP
ben sıkıldım cıkıyımda 1 barda ancak 7000 donebıleck arabamla turlıyım :D

SONE-R
hesaplayarak verdiğim değerler reel değerlerdir. nasıl km kadranı hatalı ise, devir kadranı da hatalıdır.

Reel 8200 rpm de Tayyar 'ın şanzımanı Reel olarak 270 km hıza olanak sağlar...

Tholl-ga
14-09-2007, 18:57
son dakika
M6 da 235 50 16 lastik varmış

KMR2-GT
14-09-2007, 18:58

haha oda güzel:D

sulhi
14-09-2007, 19:00
BAKIN ARKADAŞLAR REŞİTİ BEN KADAR SANMIYOM BURDA TANIYAN CIKSIN SABAHA KADAR BU KONU DÖNSUN LAF ANLATAMAZSINIZ BU BÖLE HAFTAYA KADAR UZATMAYIN ONUN İÇİN ÖZELLİKLE BUYUK HARFLE YAZDIM
ANLATAMAZSINIZ
N
L
A
T:heyoo:
A
Z
S
I
N
I
Z ANLATAMAZSINIZ reşit kardeşim arkadaşım abim bildiğinden vaz gecmez :) :heyoo:

KMR2-GT
14-09-2007, 19:04
aynı m6 la f430un yarısı vardı kardes f430 rahat gecıodu :)

M3CSL
yok ben birkez daha tekrar edeyim :D :D

[B]

yeter be koca fotoyu görmekten sıkıldım:D:p

ya benım aklıma takıldı gene sen orj sanzlamı 9300 cevırdın 5 te??

SONE-R
vazgeçmesin. ona tayyarın şanzımanın fiziksel olarak reelde 8200 rpm de 270 yapacağını söyledim ister inansın ister inanmasın... belki hadi reel 8200 rpm çeviremez dersek 8000 rpm de 263 km yapar. kadran katasıyla 280 görülür. bu arada tayyar 280 görürken bmw de müthiş kadranı ile 250 görür :D :D

M3CSL
14-09-2007, 19:05
aynı m6 la f430un yarısı vardı kardes f430 rahat gecıodu :)

o m6 mı acaba bu??:confused:
o f430 bana fena gidıo gibi gelmişti bılmıorum denesınler bakalım tayyarla:D:rolleyes:

Tholl-ga
14-09-2007, 19:06
http://www.youtube.com/watch?v=YXiY-9VDO3k
Hartge M6 vs F430

bu videodan ne anlıorus.Type R turbo F430 la yan yana gider

^^ANIL^^
14-09-2007, 19:08
arkadaş nasıl bi konu olmuş böle bi maşşallah vallahi forumu hep böle canlı görmek isteriz :) benim anlamadım şeyler var herzman bizim hayalimiz türkiyede bu araba tune işleri yurtdışındaki gibi olsn öle arabalar görelim böle şeylerdi ve bunlar şimdi oluyo hemde çok gzl arabalar çok gzl güçler çıkıyo ya bunu tebrik etmek lazım ama bizim türk insanı mantığı meyve veren ağaç taşlanır *** atılıyo burda komik şeyler bunlar orda m6 yı süren arkadaşımız türkiyede bu işleri eskiden beri yapan bi insandır ve benden senden çoğu kişidende iyi araba sürer ama m6 erken vites değiştiriyo fln gibi komik yorumlar yani dicek bişi yok sadece tek söz sölenir edvin kazasız belasız bin işşallah savaş ve özgün elinize sağlık.. reşit sana hiçbişi demiyorm ztn sen 3.28 le beni geçiceni iddaa eden bi adamdın zamanında ahahahah hiçbişi demiyrm o yüzden

HASANNN
14-09-2007, 19:11
Maşallah 10 numara llah kazalardan belalardan nazarlrdan korusun kem gözlerden saklasın ;)

bu arada bmw yi ezip hondayı yüceltmek için yapılmış bir video diyen arkadaşa şunu hatırlatırım ki...dediğinin olması için ne bi M6 gerekli ne de typera milyarlarca masraf harcanması gerekir...stock bi vti kendisinden 700 cc fazla bi hacimdeki bi bmwyi de rahatlıkla geçebiliyo zaten :D

Tholl-ga
14-09-2007, 19:17
videodaki F430 bizden ararız deneris :D

SONE-R
14-09-2007, 19:18
bu M6 yı geçen F430, type-r la beraber gidebilir gibime geliyor...

^^ANIL^^
14-09-2007, 19:19
videodaki F430 bizden ararız deneris :D

yok çıkarmıyo arabasını o :) çıkarırsa bizede hbr lütfen :)

Sixinc.unbuffed
14-09-2007, 19:20
özgün celallenmene gerek yok m6 ım olsa zaten gelir denerdim.....unutma ki m3 olmayıp m3 kadranı taşıyan çok 3 16 ;) var neyse sorun deil emeğe saygı helal olsun yürütenlere...

İki aracıda gözlerimle gördüm, sahipleride yalan dolancı insanlar değil, video tamamen gerçektir + m6 kullanan adamda dogandan inip m6ya binmedi, araba bilgisi baya normal kullanıcının üzerindedir açılmadık kapatılmadık tuş falan bırakmaz.

Harcanan emeğe saygılar (özgünün imzası) alet çok güzel(type-r).

KMR2-GT
bakın eger f430 gecerse bı tane evo tm vardı f in az gerısınden gelıordu bıde onla denersınız :D:D

Tholl-ga
toprağım serhatım :D

SONE-R
14-09-2007, 19:21
ben bundan bişiy anlamadım bu videodan ne anlıosun peki??
http://www.youtube.com/watch?v=trWgcxCPesM
8000 8100rpmde 260 göruo...
reelde 270 nası oldu ya:confused:

Serkan kardeşim; vites oranı-lastik ebadı-rpm değerlerinden teorik hızı hesaplamayı biliyor musun? Hesapladım bu değerleri elde ettim..

6. vites dişlisi 0.74, son dişli 4.76, lastikler 205/45 17, rpm 8200... bunları kullanarak hesap yapılırsa 270 km/h @ 8200 rpm çıkıyor...

Low-Rider
14-09-2007, 19:24
hatasız kadran olmaz:D

Tholl-ga
14-09-2007, 19:24
İki aracıda gözlerimle gördüm, sahipleride yalan dolancı insanlar değil, video tamamen gerçektir + m6 kullanan adamda dogandan inip m6ya binmedi, araba bilgisi baya normal kullanıcının üzerindedir açılmadık kapatılmadık tuş falan bırakmaz.

Harcanan emeğe saygılar (özgünün imzası) alet çok güzel(type-r).

mehmet o akşam siz 3 kişiydiniz gürselle denediniz kaç km kadran hatası oldu

M3CSL
14-09-2007, 19:28
Serkan kardeşim; vites oranı-lastik ebadı-rpm değerlerinden teorik hızı hesaplamayı biliyor musun? Hesapladım bu değerleri elde ettim..

6. vites dişlisi 0.74, son dişli 4.76, lastikler 205/45 17, rpm 8200... bunları kullanarak hesap yapılırsa 270 km/h @ 8200 rpm çıkıyor...

ya öle hesaplar var bılıyorum ama1000d dekı hızını bılsek daha mantıklı olcak...

ayrıcada buda kelleners m5 f430 videosu..
http://www.youtube.com/watch?v=0Z-Z9UutrJA&mode=related&search=

hıcde kopma yok görulduu gibi nese mevzular ııce karıstı yaa:D

fatih h
14-09-2007, 19:28
typer yurumus usta bıdaha tebrık ettım bak sımdı

M3CSL
14-09-2007, 19:30
ya gene aklıma geldi:):)
f430la yuruyen evo6 vardı kaç hpydı o?? bı sonuc cıkarmaya calışıomda:)

Sixinc.unbuffed
14-09-2007, 19:30
mehmet o akşam siz 3 kişiydiniz gürselle denediniz kaç km kadran hatası oldu

Ben m6 ile denenen gün orda değildim, bizim evolarla, s2000 lerle denemiştik, özgün ayarlamıştı.. Kadran hatası hakkında bi bilgim yok ama gokhanla denediler 220den sonra 440hp evo9 (gokhan), yola oturup doldurup turboyu gidiyor dedi gokhan bana... Yani dışardan izledik araç sağlam yürüyor bir çoğu araca göre... Kadranı madranı bırak abi aracın gidişi ext. wastegate sesi.. Sahibini saygıyla bir evo sahibi olarak selamlıyorum. Hondayı yüceltmiş BMW yi küçük düşürmüş diyeni geçelim -- benim babam seninkini döver hesabı diil bunlar... Tahmin etmekle olmuyor görmek denemek lazım.. Bence boşuna kimse videoda arabada bişey aramasın.....

SONE-R
14-09-2007, 19:31
Serkan o videoda devir kadranı da hatalıdır. yani sen kadranda 8000 rpm görüyosun ama gerçekte 7800 rpm çeviriyorsun. Mesela VTi da +200 rpm lik bir hata vardı...

1.6 VTi
14-09-2007, 19:31
Peki o değil de Lost'un 4. sezonunda nolcak aceba çok merak ediyorum... Aynı şekilde Heroes'un 2. sezonunu da... Çıksa da indirsek :D

^^ANIL^^
14-09-2007, 19:32
ya öle hesaplar var bılıyorum ama1000d dekı hızını bılsek daha mantıklı olcak...

ayrıcada buda kelleners m5 f430 videosu..
http://www.youtube.com/watch?v=0Z-Z9UutrJA&mode=related&search=

hıcde kopma yok görulduu gibi nese mevzular ııce karıstı yaa:D

hiçte karışmadı senin verdiğin vidiodaki m5 te egzantrik var bildim kadarı ile ve denediği f430 da tubi yok

M3CSL
14-09-2007, 19:34
Peki o değil de Lost'un 4. sezonunda nolcak aceba çok merak ediyorum... Aynı şekilde Heroes'un 2. sezonunu da... Çıksa da indirsek :D

ya sende ii sardın geyığe haaa:)
eskıler konusuna git bakıım:p

1.6 VTi
14-09-2007, 19:37
Ya yok tekrar ede ede bir hal oldum bu konu tartışarak çözülmücek, gelecek M5 denenecek o zaman tartışılacak :)

^^ANIL^^
14-09-2007, 19:41
genede bence senın hesaplamanda bi hata var gıbı 106 ıcın kaç cıkıodu senın hesap?
bide 1000rpmdekı hızı bılıomusun

o zmn tamamdır;)
tubi çok etkılıomu f430 da?

+20hp :):)

SONE-R
14-09-2007, 19:42
bu hesaplamada hata yoktur. senin 1000 devirde diye bahsettiğin hız bu hesaplamalarla elde edilir. dişli oranlarında lastik ebadında bir hata yoksa bu rakamlar yalan söylemez.. Gerçek 1000 rpm'deki gerçek hızı 33 km...

Juggernaut
14-09-2007, 19:44
Programla hesapladım.

http://img119.imageshack.us/img119/4420/123rrhe6.jpg (http://imageshack.us)

SONE-R
14-09-2007, 19:47
Programla hesapladım.

http://img119.imageshack.us/img119/4420/123rrhe6.jpg (http://imageshack.us)

Final drive'ı 4.76 olarak düzelt...

SONE-R
14-09-2007, 19:48
Serkan bu siteye gir otomatik hesaplasın. Ben kendim hesaplamıştım ama otomatik yapan siteler varmış...

http://www.f-body.org/gears/

M3CSL
14-09-2007, 20:03
bu konu yalnız bizim typer 206 gti konunsunu geçmiş onda 302 msgmı ne vardı:)

SONE-R
14-09-2007, 20:05
hondata sayesinde 8500 rpm çevirirse 280 km yapabiliyor, gerçek capcanlı....

levent
14-09-2007, 20:20
m5 almanyada gelınce merak etmeyın :)) bıtane beyaz m6 var oda gazla ısı yok ayarlayabılırsem onu cagırıcam:)) ama dıyorum m5 le yurutugumuz makımneler var vtec turbo dedık hemen onlar hazır denetelım iş bellı olsun 280 kadar kım kala kım ole:)) bırde bu arcalar yapıldı dynolarını koyarsanız memnun olucam stock typerdan ne alınıyo gorelım.belkı elımı kasırım:))

abi kusura bakmada m6 tarzı bi araç alıcak kişinin gazla işi olmaması garip kaçar bence:rolleyes:

typeR a helal diyorum kısa ve öz olarak..severek izliyoruz:heyoo:

deathofacar
14-09-2007, 22:24
Stock internaller üstüne sadece bolt-on yürüyen araçtan bahseediyoruz.
bu full race kit stage kaç??? ve turbosu nedir acaba öğrenebilir miyim?? ve stock derken sıkıştırmaya hiç mi dokunulmadı veya en azından turbonun A/R si kaçtır??? çok sevinicem cvp alabilirsem....

o zaman insanlar m6 ya boşuna 180 000 euro veriyo die bi düşünce oluşuyo içimde ama sonuçta type r güzel yapılmış bi makine tekrar helal olsun demek istiyorum.
m6 ankaradan istanbula gider dip gazla ama o typr en fazla bi kaç km ayağını çekemez. 180k euro boşuna değil:D

ozaman bana duz yolda 237km son hızı olan aracın 260 hatta az gectıgını bılıyoruz onun matıgını soylermısın hatta focus rs ve typerın ep3 kasa son hız testı var kadranda 263 gosterırken 237 lerd eoldugu gercek hızın focus rs dede 260 lardeyken 245 cıvarıumı ne oldugu ve focusta daha az kadran hatasının oldugu test var. vıdeosu var testte bana ınanmıyosan o lınkı bulup koyarız olup bıter.helekı typerın 280 cıktıgı zaman nekadar kadran sapması oldugunu dusun artık bıraz arastırın bence youtube var testeler var kadran hatalarıyla ılıgılı bence daha mantıklı olur arastırmacılık:))

ben hondatadan top speed (kesicim 8400 de lastik ölçüsü standart) 6. vites kesiciye girdiğim noktada 282km kayıt aldım. benim gözüm turbo timer daydı ve 292 km okudum kesiciye girdiği anda. bu denemeyi ankaralılardan bilenler bilir, enka sapağından gölbaşı istikametine doğru olan otobandaki düzlükte yaptım... devir saati hep 300 devir fazla gösteriyor en üstlerde... orda böyle bi hata var. kadranı bilemiycem çünkü o boşluğu gösteriyodu o esnada :D

ben greddy nin bolt on kiti ni çok toleranslı bi aayarda kullanıyorum. 0.6-0.7 barda yürüyor aşağı yukarı. yaklaşık 400hp civarındaki bi sti la da kafa kafaya yürüyor. yani full race in kitiyle m6 ya zaten şaka yapacağı zaten aşikar. burdan ayrıyeten tüm type r cı arkadaşlara arabalarını turbolamalarını tavsiye ederim:D. atmosferik olarak harcanan benzinlere yazık diyorum:D

Oytun
14-09-2007, 22:25
Fener-Galatasaray maç yapar, seyirciler dışarda kavga eder, futbolcuları beraber bara gider. Bu durum anca ona benzemiş. Roll yapanlardan bir ses yok:icon_tup: seyircilere maşallah yani :icon13:

:icon_tup: ctrt mukemmel olmuş maşallah, emeği gecenlerin ellerine sağlık. başka birşey söylemek fuzuli.

M3CSL
14-09-2007, 22:36
bu full race kit stage kaç??? ve turbosu nedir acaba öğrenebilir miyim?? ve stock derken sıkıştırmaya hiç mi dokunulmadı veya en azından turbonun A/R si kaçtır??? çok sevinicem cvp alabilirsem....

m6 ankaradan istanbula gider dip gazla ama o typr en fazla bi kaç km ayağını çekemez. 180k euro boşuna değil:D

ben hondatadan top speed (kesicim 8400 de lastik ölçüsü standart) 6. vites kesiciye girdiğim noktada 282km kayıt aldım. benim gözüm turbo timer daydı ve 292 km okudum kesiciye girdiği anda. bu denemeyi ankaralılardan bilenler bilir, enka sapağından gölbaşı istikametine doğru olan otobandaki düzlükte yaptım... devir saati hep 300 devir fazla gösteriyor en üstlerde... orda böyle bi hata var. kadranı bilemiycem çünkü o boşluğu gösteriyodu o esnada :D

ben greddy nin bolt on kiti ni çok toleranslı bi aayarda kullanıyorum. 0.6-0.7 barda yürüyor aşağı yukarı. yaklaşık 400hp civarındaki bi sti la da kafa kafaya yürüyor. yani full race in kitiyle m6 ya zaten şaka yapacağı zaten aşikar. burdan ayrıyeten tüm type r cı arkadaşlara arabalarını turbolamalarını tavsiye ederim:D. atmosferik olarak harcanan benzinlere yazık diyorum:D

konu hareketlencek sanırım:)
devir saatı şimdi daha iyi anlaşıldı;)
peki senınkı kaç hp dir tahmını abi??

basar13
14-09-2007, 23:03
f430 fln keser anca bunu :) yetmezse 575m getırın:D

Hayabusa ile denersenize ... nasıl olsa kilo motor hacmi fren güvenlik sizin için bişey ifade etmiyor

SONE-R
14-09-2007, 23:06
11.0 sıkıştırma ile 1 bar'a dayanabiliyor mu bu CTR motoru yaw?

cem
14-09-2007, 23:07
Bmw kimsenin babasının fabrikası degil ..

Hondada öyle ...

Bazen öyle yorumlar varki sanki bmw fabrikasının sahibi. Marka fanatigi olmayınız !

SONE-R
14-09-2007, 23:07
Hayabusa ile denersenize ... nasıl olsa kilo motor hacmi fren güvenlik sizin için bişey ifade etmiyor

Kardeşimiz hala hırsını alamamış, illaki Type-R'ın madara olmasını istiyor. :p M6'nın sahibi sen olsaydın, burada neler neler yazardın aman aman :) :)

cem
14-09-2007, 23:10
11.0 sıkıştırma ile 1 bar'a dayanabiliyor mu bu CTR motoru yaw?

Yüregirinki 13 psi dı.

basar13
14-09-2007, 23:18
Kardeşimiz hala hırsını alamamış, illaki Type-R'ın madara olmasını istiyor. :p M6'nın sahibi sen olsaydın, burada neler neler yazardın aman aman :) :)

AA pardon kilo farkı var doğru haksızlık yapmıyalım Turbo ctr ye madara olmasın ... Başka bir aracın geçmesi ile bi araç madara olmaz her aracın belli hızlanması olabilir sadece diğerinin daha iyi olması söz konusudur neden madara olsun...

Emeği herzaman taktir ederim ama 30 saniyelik bir gazlama ile m6 dan daha hızlıymış gibi bunu bitirdik ferrari gelsin yorumlarını mantıklı bulmuyorum ...

Kucuk 5 hp lik uzaktan kumandalı motorlu oyuncaklar varya 0-130 1.5 saniye onla şimdi turbo ctr denese kucuk araç 130 kmh de bıttiği için geçmiş mi sayılıcak 130 kmh ye gelınce 3 boy atıcak frene basıcak yani sence o arac daha mı hızlı ?

10 defa içten tebirk ettim buda 11. Helal olsun çok başarılı bir Turbo CTR olmus emeğinize sağlık ....

STP
14-09-2007, 23:18
1bara dayanır duzgun mapte. k20 nın stock ınternallerı hondanın en saglam makınelerndendır