PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 34 e 7529 blue eg si-r

arda aykan
10-07-2011, 19:06
Merhaba arkadaşlar

Aracım 1 seneyi geçkindir bende ve aldığımdan beri baya uğraştım aracımla...kısaca anlatmak istiyorum neler yaptığımı...Öncelikle kaporta ve boya işlemlerine girdim ve kasayı komple soydum ve komple yeniden inşaa ettim ve boyadım.Kaportada yan çıtaları iptal ettirdim ve sacla kapattım onun haricinde çok extirem bir işlem yapmadım.Boyası benim ilk hondamın rengiydi ve çok severek kullandığım bir araçtı ve mavi tonu olduğu için onu seçtim ve ''b90p supersonic blue pearl '' rengine boyattım.Aracımın ruhsatında MAVİ - BEYAZ yazdığı için arka spoiler ve jantlarıda beyaz tuttum rengini çok sevdiğim için beyaz ile kapamak istemedim.

Ve gelelim motor işlemlerime.Arabamı aldığım zaman arabamın motorunu sıfır yaptırmıştım ama şanssızlıktır ki beni bir sene götürebildi.Beni tanıyanlar bilir ki elimden geldiğince iyi parçalar kullanmaya çalışırım ve kaliteli olmasını isterim.Motorla ilgili farklı pilanlar yaparken sitemizinde yakından tanıdığı ERKUT ustanın kapısını çaldım ve bana gerçekten güzel bir proje ayarladı ve bütün her konuda yardımcı oldu ellerine kollarına emeğine sağlık demek istiyorum tekrar ve tekrar.Gelelim neler kullandığımıza.

motor kodumuz aynı D16A9 standart si motor bloğu kullandık.

76 mm YCP yüksek sıkıştırma piston
Oversize subap
Ince conta ( 0,27 )
Kapak port polish
Skunk 2 emme manifoldu
Vti gaz kelebeği
Vti yağ soğutucusu
Yağ pompasının modifiyesi oldu ( Erkut usta tarafından yapılan bir işlem )
Msd ateşleme kiti
Custom headers komple 51 lik boru ve Otto spec carbon son susturucu
Kısa dişli aralığı için ayna mahrutiyi değiştirdik final drive ( 4.928 by BLADERK ) :)
Beyin çiplenmesi ve yazılım by BLADERK :)

Sonuç olarak D16A9 bloğumuzu bozmadan

1640 cc hacimli bir motor ve 11Cr sıkıştırma elde ettik.

11.07.2011 tarihinde kontak çeviriyoruz inşallah ve istanbul sokakları bizi bekler.Resimleri yakında atıcam aracımın ve motorumun bitmiş halinin resimlerini.Project car bölümüne şuan açmıyorum konuyu yapmak istediğim bir kaç özel işlem daha var onlarıda bitirince project bölümüne koyucam.ALLAH ım utandırmaz inşallah.Saygılar.

sinan-s
10-07-2011, 19:07
İyi güzelde resimleri bekliyoruz ..:)

arda aykan
10-07-2011, 19:08
ya ben resim konusunda biraz kazmayım...bu konuda yardım alıcam 1 gün içinde hepsi geliyor. :)

kerem_euk34
10-07-2011, 19:20
maşallah abicim güzel güzel yürümesi dileğiyle allah kaza bela vermesin :D Rolvtec'inde katkısı çok oldu o kadar parça topladık ama

arda aykan
10-07-2011, 19:31
Kardeşim benim gerçekten senide çok uğraştırdım.Teşekkürederim.Ayrıca '' Rolvtec '' bambaşka birşey senin araçtan sonra benim araç bana gitmiyormuş gibi gelicek sanırım senin aracı acil hafızamdan çıkarmam lazım kardeşim.ALLAH kaza bela vermesin harika bir aracın var. :)

tdipower
10-07-2011, 19:57
Kardeşim benim gerçekten senide çok uğraştırdım.Teşekkürederim.Ayrıca '' Rolvtec '' bambaşka birşey senin araçtan sonra benim araç bana gitmiyormuş gibi gelicek sanırım senin aracı acil hafızamdan çıkarmam lazım kardeşim.ALLAH kaza bela vermesin harika bir aracın var. :)

bu araba hiç beklemediğin şekilde yürüyecek rahat ol :)

arda aykan
10-07-2011, 20:01
Serdarım ya sen bilirsin bu işleri...:) sen ne diyorsan o dur...:) eyvallah...

RottingChrist
10-07-2011, 20:13
arda sonunda bitiyor demek. bir eg ile uğraşmak kadar keyifli birşey yoktur herhalde. çok emek verdin inşallah istediğinden daha güzel olmuştur. keyifli denemeler olucak istanbul yollarında ::)

arda aykan
10-07-2011, 21:59
Evet abi bitti ve cok sukur ceviriyoruz kontagi...bakalim gorucez. Artik emin oldugum birtek sey var cok keyifli bir arac oldu...tatile gidicem gitmeden bir gorusellim abi haberlesiriz...engin hoca nnin da guzel planlari var di bir bulusma ayarlayalim mutlaka :)

RottingChrist
10-07-2011, 23:24
Evet abi bitti ve cok sukur ceviriyoruz kontagi...bakalim gorucez. Artik emin oldugum birtek sey var cok keyifli bir arac oldu...tatile gidicem gitmeden bir gorusellim abi haberlesiriz...engin hoca nnin da guzel planlari var di bir bulusma ayarlayalim mutlaka :)

görüntü olarak zaten nokta bir aracın var. bukadar emekten sonra keyifli demek az kalır. istanbula geldiğinde haberleşelim mutlaka. eg team dan sonra sağlam buluşmalar olmadı herkes özlemiştir birbirini :)

Murat Özcan
10-07-2011, 23:55
hayırlısı olsun,resimleri görsek daha guzel olcak

arda aykan
11-07-2011, 08:20
görüntü olarak zaten nokta bir aracın var. bukadar emekten sonra keyifli demek az kalır. istanbula geldiğinde haberleşelim mutlaka. eg team dan sonra sağlam buluşmalar olmadı herkes özlemiştir birbirini :)

Tamamdir abi ayarlamalari yapalim bulusma icin :)

arda aykan
11-07-2011, 08:21
hayırlısı olsun,resimleri görsek daha guzel olcak

Resimler yolda geliyor :)

BthnKrkt
11-07-2011, 08:29
hayırlı olsun abicim:) beraber olduğumuz gece motor sıkıntı cıkarmıstı sanırım.

arda aykan
11-07-2011, 08:51
hayırlı olsun abicim:) beraber olduğumuz gece motor sıkıntı cıkarmıstı sanırım.

Tesekkurler batucum evet o gece birakiyordu beni nerdeyseki o biirakmadan ben erkut ustaya biraktim :) simdi baya bir keyifli oldu sende gelirsin artik bulusmaya :) denemek lazim dimi :)